Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Adrian139
200p
200p
Posty: 218
Od: 30 paź 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Ale jak to na tylko 3 lata przecież dzierżawi się conajmniej na 15 lat i jak ktoś dzierżawi to na te 15 lat conajmniej a 3 lata to strasznie krótko to oszuści chamy i prostacy i co będzie dalej będziesz mieć nową działke
Pozdrawiam
Zapraszam do mojego wątku - Owocowy śródziemnomorski i egzotyczny ogród
zapraszam do zakupu moich roślin tanio i dobra jakość https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 34&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Niech M. może pogada z tym "przyjacielem", bo faktycznie kicha.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Urszula, może nie jest tak źle. Gmina może wydzierżawić grunt bez przetargu na okres do trzech lat. Płaci się od tego czynsz dzierżawny plus podatek (corocznie). Po trzech latach trzeba podpisywać nową umowę dzierżawy, po kolejnych trzech nową itd. Pytanie tylko, czy w dokumentach gminy to wy jesteście dzierżawcami, czy nadal znajomy. Jeżeli znajomy, to on będzie mógł podpisywać kolejne umowy, a jeżeli wy, to nie ma problemu.
A tak w ogóle, to masz przepiękne canny ;:167 . Ja poległam na samym początku z nimi, bo kupiłam zawirusowane. A nasion nie udało mi się zdobyć i odpuściłam.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Barbra13, dziękuję :)

Może nie jest tak źle, to się zapewne niedługo okaże. Umowę mamy do sierpnia 2020 roku.

Nie martwiłabym się aż tak, gdyby nie to, że ostatnio intensywnie zaczęli wyprzedawać okoliczne tereny i powstają tam osiedla w tempie błyskawicznym.
Teren działek to wąski pas ziemi pod samym ogrodzeniem przy magazynach i terenach należących do różnych firm, idealne miejsce na zrobienie drogi.
W planach jest wybudowanie niedaleko pętli tramwajowej i gdzieś trzeba będzie poprowadzić dojazd do niej, a patrząc na istniejące już zabudowania - raczej wykorzystają tereny działek, niż wysiedlą ludzi z domów.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Black Rose pisze: Teren działek to wąski pas ziemi pod samym ogrodzeniem przy magazynach i terenach należących do różnych firm, idealne miejsce na zrobienie drogi.
W planach jest wybudowanie niedaleko pętli tramwajowej i gdzieś trzeba będzie poprowadzić dojazd do niej, a patrząc na istniejące już zabudowania - raczej wykorzystają tereny działek, niż wysiedlą ludzi z domów.

Może dlatego te umowy na tak krótko. Ale faktycznie można przedłużać pewnie. Moja Babcia na rok dzierżawiła działkę z możliwością przedłużania oczywiście.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Co ja słyszę.To fatalnie.A nie ma u Was takich normalnych ogrodów ROD?U nas jest sporo zarośniętych i nie ma problemu.
A co to za kwiatek w kuchni na parapecie?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Ula ciesz się warzywami i kwiatami, masz do roślin wyjątkową rękę. ;:180 Pomidory już imponujące. ;:215
Niestety oszuści znajdują się nawet wśród przyjaciół. ;:174 Mimo wszystko trzeba być dobrej myśli. ;:108
Spokojnego działkowania. ;:196
Sylwia M
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 lip 2019, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Cześć Ula , trawa która masz na cienistej rabacie to najpewniej turzyca palmowa, bardzo ładnie i szybko się rozrasta, dalie przechowywałam w tym roku w altanie na działce zawinięte w zimową agro i włożoną do plastikowego pudelka, to był pierwszy rok, na wiosnę wsadziłam kłącza do ziemi bez większej nadziei, ale o dziwo wyrosły i zbierają się do kwitnienia. bób siałam dwa razy nasiona Bartek, jestem bobrzanym potworem, jak pojawia się pierwszy bób to żadna cena mnie nie odstraszy, dlatego tak bardzo chciałam mieć swój, w tym roku posiałam tak jak ty, bo nasiona zostały w przyszłym roku siać nie będę. przeczytałam cały wątek, gratuluje całej wielkiej pracy włożonej Tobie i Twojemu M, nie zniechęcajcie się, lepsze rozterki działkowe niż życiowe. w razie odebrania Wam działki to nie wiem czy w waszym przypadku tez tak jest ale jak odbierają Rody to zwracają część zainwestowanych pieniążków, zwłaszcza za wszelkiego rodzaju drzewa owocowe. Niemniej jednak że taka sytuacja mieć miejsca nie będzie. zdjęcia robisz śliczne a czy można prosić o szersze kadry? :) pozdrawiam Ciepło swoim pierwszym postem :)
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Jak miło widzieć taki odzew, dziękuję za komentarze. ;:167
Ostatnio czuję się bardzo osamotniona i przytłoczona, również z powodu problemów ze zdrowiem..

Danusiu, roślina, o którą pytasz, to cebulica fiołkowa, bardzo ją polubiłam, ma prześlicznie nakrapiane liście i zaczęła mi się mnożyć, jak szalona :)
Chyba wreszcie się dogadałyśmy w kwestii miejscówki, podlewania itp. Czasem trudno jest mi wyczuć, co dana roślina lubi.
Mam np. problem z fiołkami afrykańskimi. Tak bardzo boję się im zaszkodzić, że chyba przesadzam z ostrożnością i efekt jest odwrotny od zamierzonego. Ehhhh....

Soniu, Sylwio, wiridiana, Adrian139, i inni - dziękuję za wsparcie. Przyznaję, że wzmacniają mnie Wasze słowa. Nie wiem, czy cokolwiek wskóram (raczej nic), ale łatwiej mi, gdy widzę, że nie jestem sama z problemem. Bardzo Wam dziękuję.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

.
12 lipca.

Zacznę od rabaty z daliami i samosiejkami petunii.
Wszystkie z widocznych sadzonek dalii przerosły rodzica - Babylon Stripped (to ten najmniejszy w górnym lewym rogu)..
Czekam na kwiaty..

Obrazek

Jak widać - rosną tu też samosiejki onętków.


Obrazek

Obrazek




Samosiejki petunii. Aparat uparcie zmienia kolory na okropnie blade. Rzeczywistość nijak ma się do zdjęć. Brak tej głębi ciemnego fioletu.

Obrazek


Te są intensywnie i ciemno różowe.

Obrazek

Obrazek




Datura metel "Ballerina":

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Cała rabata:

Obrazek




Rosną na niej również samosiejki aksamitek.

Obrazek
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Adrian139
200p
200p
Posty: 218
Od: 30 paź 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Ładnie ci ta datura rośnie ale zapach jej kwiatów jest niezwykły
Pozdrawiam
Zapraszam do mojego wątku - Owocowy śródziemnomorski i egzotyczny ogród
zapraszam do zakupu moich roślin tanio i dobra jakość https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 34&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

.

Czy powinnam rozsadzić jeżówki?
Chyba mają za ciasno.

Obrazek

Obrazek




Trafił mi się ładny, pełny nagietek.

Obrazek




Czarnuszka damasceńska. Bardzo mi się podoba!

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek




Owocowanie rozpoczęły borówki, jako pierwsza - odmiana, która była najbardziej mizerna w ubiegłym roku a nagle rozrosła się w największy krzew.
Muszę poszukać etykietek z nazwami odmian, bo pamiętam tylko dwie.


Obrazek


Ta jako jedyna ma niedojrzałe owoce różowe, a nie białe jak pozostałe. Jako jedyna też kwitła różowymi kwiatami:

Obrazek



Bieluń dziędzierzawa / (Datura stramonium

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Bardzo arty te kwiaty ma Czarnuszka damasceńska, ciekawe. Bieluń zresztą też. Ładne te aksamitki z żółtym środeczkiem, też rosyjskie?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”