W ogrodzie Doroty cz.10

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21735
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Dorotko :wit
U mnie też wysyp jabłek... nie nadążam z nimi a jeszcze wdałam się w uprawę ogórków :roll:
Masakra, co mi strzeliło by je posiać i teraz nie wyrabiam się .
W minioną niedzielę byłam na podobnej uroczystości - 90 lat urodzin naszej bliskiej jubilatki.
W restauracji. Pełne zaskoczenie naszej Halinki.
Toast to 200 lat! Oj działo się.


Powiedz proszę co to za kwitnący krzew?
Obrazek
No i zazdroszczę Ci aksamitek,ja od lat wysiewam ale jakieś mizeroty i to pojedyncze mi się udają.
Nie mam pojęcia czemu tak jest.
Twoje stanowią piękną obwódkę czyli moje niedoścignięte marzenie.
Pozdrawiam :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Dorotko, wspaniale się zorganizowaliście dla jubilatki! ;:138 ;:138 ;:138

Na naszej działce jabłka nie leżą, bo nie mamy wczesnych odmian. Wczesne ma sąsiad, który zawsze się nimi dzieli. ;:63 U niego nie ma brzoskwiń, które są u nas, wobec czego on również z nich korzysta. Taka wzajemna wymiana jest po prostu wspaniała, bo na małej działeczce nie wszystko można mieć. :D A ja szczególną estymą darzę kwiaty, dla których muszę mieć nie tylko dużo miejsca, ale też dobre warunki. ;:303

Twój ogród i kolorowy, i smakowity z aromatami w tle. ;:215 ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Krysiu witam Cię serdecznie szmat czasu nie zaglądałaś ;:196
U mnie też wysyp ogórków, ostatnio 3 koszyki zawiozłam siostrzenicy, niech ona ma problem. Dzisiaj zebrałam również koszyk, część już się kisi na małosolne, pozostałe czekają muszę coś zrobić albo korniszony, lub koreczki na ostro, na razie myślę ;:306
Takie uroczystości z zaskoczenia są bardzo miłe, nie przypuszczałam, że siostra tak będzie przeżywała nawet łezka polała się z jej oczu.
Krzew o który pytasz to hortensja Hayes Starburst.

Lucynko na szczęście nikt nie puścił pary z ust, ona dziś mówiła, że jak analizuje nasze zachowanie to mogła się czegoś domyślać. Dziwiła się, że jak weszli do restauracji to kelner ją tak szczególnie witał i prowadził na koniec do ostatniej sali, a po drodze było tyle wolnych stolików ( została zaproszona przez córkę na obiad- taka ściema), mało tego wprowadzał do sali gdzie było dużo ludzi. Na początku nikogo nie poznała, było ciemno, dopiero jak zaczęłam śpiewać sto lat rozpoznała mój głos ;:306
Miałam kiedyś działkę ROD też z sąsiadami dzieliło się plony.
Dla mnie rabatki kwiatowe mają szczególne znaczenie, muszą być ;:215

Pada cały czas, wszystkie wiadra mam już napełnione, będzie deszczówki na zaś.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Z przyjemnością obejrzałem Twój wątek. Lilie i liliowce pasz piękne, floksy też. Fajnie że i coś dla podniebienia rośnie, ładne pomidory.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Pada cały czas, na zmianę delikatny deszczyk z ulewami, a tych chyba było kilka w nocy, bo deszcz bębnił po oknach mocno. Kałuże jeszcze nie stoją, to znak że piaski dalej chłoną wodę, jeszcze jej mało dostały.
Jest ciepło, jak dla mnie deszcz może jeszcze padać, niech porządnie głęboko doleje.

ed04 witam serdecznie nowego gościa :wit dziękuję za miłe słowa. W moim ogrodzie nie tylko rosną kwiaty, mam też dość duży warzywnik. Nie pokazuję go za często, skupiam się na tym co ładne ;:306 Warzywnik jest oddzielony od rabatek kwiatowych drewnianymi trejażami, które zarastają winoroślą i powojnikami.

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Dorotko, gratuluję udanej imprezy i tak zorganizowanej Rodzinki!
Bierz deszcz ode mnie! Mam go dość! Leje od soboty z krótkimi przerwami, a że jest ciepło, to grzyb z pewnością się rozpanoszy ;:14
Szkoda, że liliowce kończą kwitnienie, ale cóż, taka kolej rzeczy, niech odpoczną i zbiorą siły na drugi rok :tan
Dostojny paciorecznik, a jak pięknie kwitną Ci różyczki i hortensje! Na czwartym zdjęciu, ten krzew, czy to też jakaś hortensja?
_________________
Pozdrawiam! Marta
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Dorotko uciekła mi strona!
już wiem, że to hortensja, ależ ciekawa!
a cała rabata hortensjowa robi wrażenie! ;:oj
__________________
Pozdrawiam! Marta
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Dorotko, w Twoim wątku to nie dość, że człowiek napasie oczy widokami, to i jeszcze przetworów pochłonie niemało :D . Toż od samego czytania w boczkach mi przybyło :lol: . Ślicznie w ogrodzie, w kuchni bogato! Gospodyni jak się patrzy! ;:180
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

No brawo gosposiu ;:63 Tak powinno być. W zimie i nie tylko w zimie wszystko się przyda.
Lilie piękne. I te ich zapachy na pół ogrodu. ;:167
Zlocienie ciekawe śliczne. Mam jeden i jakoś w tym roku sama nie wiem czemu marnie wygląda. :roll:
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Dorotko co to złocień ostatni czy Maruna?

Jeszcze jedno pytanie te żółte margaretki zimują? bo chciałam kupić /co prawda ktoś mi sprzed nosa ostatnią sprzątnął/ ale pani powiedziała, że nie zimują i jak to jest u Ciebie?
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

DOrotko, ale super imprezkę niespodziankę zorganizowałaś siostrze ;:63 Z pewnością była zachwycona :D
Co do pogody, to u mnie pada, leje, kropi i już mam tego serdecznie dość. Dzieci chcą mieć prawdziwe wakacje, żeby móc się wylegiwać nad jeziorem i pluskać w nagrzanej wodzie a tu póki co lipa :(
Co rusz Dorotko zaglądam na pierwszą stronę i patrzę na tą piękną nową monardę. Może przypomnisz sobie cóż to za odmiana :lol:
A to cudeńko na ostatniej fotce to co ?
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Cały dzień pada, a może lepiej leje, po południu przechodzą dość intensywne ulewy. Koło godz 10 nawet na moment wyjrzało słoneczko, wydawało się, że już po deszczu. To ja do ogrodu podwiązywać kwiaty, deszcz tak je przybił do ziemi. Jakaż ja z tych prac brudna wróciłam, ( przywiązałam tylko 3 kępy), trzeba było zmienić ciuchy i kąpiel obowiązkowa.

marta64 gdybyś Ty widziała dziś moją leżącą perowskię to na pewno byś się nią nie zachwyciła, nie zdążyłam jej przed kolejnym deszczem związać.
Deszczu i u mnie wystarczająco, też myślałam że pomidory ledwo zaczęły dojrzewać to zaraza je weźmie.
Po deszczu kwiaty nie za ciekawie wyglądają, łebki skulone, rozczapierzone. Nie narzekam bo deszcz był bardzo potrzebny.
Rabatki hortensjowej nie pokazałam całej, fajnie się prezentuje, trochę mnie one zasłaniają od strony sąsiadki. Wiosną rozważałam powieszenie na siatce ogrodzeniowej zielonej cieniówki, nie wiem czy tego nie zrobię w przyszłym roku. Hortensje wtedy dostaną trochę cienia i nie będą przechodziły na jej stronę.

Kasiu cieszy mnie, że się podoba. Przetworów robię bardzo dużo, mam duży warzywnik, zawsze powtarzam latem oszczędzam bo zjadamy własne. Mam też takich gości co zaglądają do piwnicy i zabierają do domu słoiki, oczywiście pełne ;:306

Aniu tak mi żal jabłek, nie jestem w stanie ich wszystkich przerobić.
Rabatki są kolorowe, nie mam pogrupowanych roślin kolorystycznie, nasadzenia są odzwierciedleniem mojego roztrzepanego charakteru ;:306

tara to złocień-maruna o kwiatach pełnych, dostałam sadzonkę od Marysi- Maski.
Te żółte margaretki wiem, że nie zimują, nie wiem czy Marta je jakoś nie zabezpiecza, bo pisała, że u niej zimują. Ja je mam po raz pierwszy także doświadczenie żadne.

Wiolu imprezę zorganizowały córki siostry, ja byłam gościem. Ona dopiero wczoraj doszła do siebie, tak to przeżyła.
Ja bardzo cieszę się z obfitego deszczu, myślę jak wody gruntowe się podniosą ile konewek ze studni napompuję.
Wiem, że Ci co na wakacjach, urlopach chcieliby korzystać ze słońca, na koniec tygodnia zapowiadają poprawę pogody.
Nie znam nazwy tej monardy, byłam nią tak oczarowana, że wzięłam doniczkę bez etykiety.
Na ostatniej fotce to złocień-maruna.

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Dorotko, a co to takie śliczne na pierwszym zdjęciu? Przetacznik bardzo ciekawy, rudbekie prezentują się całkiem dobrze i liliowce mają jeszcze sporo pąków, floksy też, a dalie to będą kwitnąć do zimy :tan
U mnie coraz dłuższe przerwy między deszczami! Wieczorem nawet słonecznie było ;:215
Wszystkim przemokniętym ;:3
____________________
Pozdrawiam! Marta
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”