W ogrodzie Doroty cz.10

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Witaj ,u mnie dalej pada ,ślimaki mnie zjedzą ,a cała reszta się pochoruje ,pięknie u Ciebie kwitną irysy ,czosnki, goździki ,gdyby jeszcze zaświeciło słoneczko to byłby raj dla nas i naszych roślinek ,ja już nie mogę wytrzymać tego deszczu ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Dorotko witaj! czytam że przycięłaś tawułki po kwitnieniu, ale moje jeszcze nie kwitną i pewnie to były tawuły? a i ta dopiero w pełnym rozkwicie. Wydaje mi się że moja glicynia ma trochę inne kwiaty całe lila, ale może tylko mi się wydaje, jestem szczęśliwa że wreszcie zaczęła kwitnąć ale i muszę jej zrobić podporę...a to nie jest proste :D
Ogród prześlicznie kolorowy, irysy przepięknie kwitną, u mnie jakoś rozwlekły się w kwitnieniu ale może i lepiej. Te wysokie nie odnawiam to raz kwitną a raz nie ;:222 W tym roku po kwitnieniu chce trochę rozdać, a resztę posadzę na ziemie odzyskaną bo tam lżejsza gleba. Jakby co... to u mnie dzisiaj też co chwilę siąpi! ;:14
Magdalena_A
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 maja 2019, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Jak pięknie! :)
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Marta nie tylko u Ciebie kapie z nieba, ja mam to samo. Tak mnie wkurza ta pogoda, jestem uziemiona w domu, piwnice sprzątałam w zeszłym tygodniu a ten tydzień mam lenia siedzę na foteli i sobie przysypiam.
Ślimaków i u mnie ogrom, najgorsze jest to, że wczoraj znalazłam nagusa, po nocy widzę też ich śliskie ślady, czyli mam ich więcej. A jak 10 lat temu zaczynałam nie było żadnego ślimaka, skąd przyszły, dlaczego do mojego ogrodu ;:145
Też czekam na słońce, nie na upały tylko chcę temperaturę taką do 25 st.

Marysiu jak zawsze masz rację, mi się te dwie nazwy mylą są takie podobne, a chodzi o zupełnie inne rośliny. Tawułki u mnie jeszcze nie kwitną, coraz gorzej mi rosną, poprzesadzałam, starałam się je podlewać podczas suchych letnich dni, no i coraz mniej mam ich, giną same. Mam tę od Ciebie i ona ma pąki, najlepiej ze wszystkich się prezentuje.
Glicynie mogą mieć różne kwiaty, także zapewne masz inną odmianę. Moja zakwitła pierwszy raz, jestem taka zadowolona wyczekiwałam na kwiaty kilka lat.
Moje irysy przynajmniej ich część powinnam odmłodzić, powinnam pooznaczać kolorki, może też rozdać oczywiście myślę o tych, których mam kilka kęp, bo o nowościach na razie nie ma mowy są małe.
Z tym siąpieniem to ja mam dość, niech już zakręcą ten kran na górze, ileż można ;:131

Magdalena_A witam nowego gościa, dziękuję za pochwałę ogrodu ;:180

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

róża jadalna pięknie kwitnie, a mnie żal bo płatki opadają, tego roku nie będę ucierała, mam zeszłoroczny zapasik słoików, młode gospodynie nie chcą się męczyć komu proponuję różane płatki dziękuje

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Dorotko śliczne goździczki i margerytki już Ci kwitną? Czy te maki są bylinowe? Ja mam jakieś też inne, bo wielopłatkowe i niestety w czasie deszczu pokładające się, a Twoje ładnie stoją :D Moje stały się bardzo ekspansywne :wink:
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Śliczne, roztrzepane główki ma goździczek. Piękny Ci on ;:63 Maki są teraz prawdziwą ozdobą, a jak jeszcze się tak cudnie przeplatają z niebieskimi irysami, to wprost oczu oderwać nie można.
Różyczka na przetwory już szaleje, u mnie już tez gdzieniegdzie zaczęły się pokazywać, ale jeszcze w znikomej ilości.
Pozdrawiam, Dorotko i może więcej słoneczka Ci pożyczę ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

:wit Dorotko

Zachwycam się rozcapierzonym białym Goździkiem, śliczny ;:167 Irysków masz sporo , co jeden to piękniejszy ;:138 A w ogródeczki ład i harmonia ;:173 Tego bodziszka różowego bardzo lubię, ma śliczny kolorek i chętnie się rozrasta, w ogóle to są to roślinki bezproblemowe. Pewnie będzie konfitura do pączków z tej pachnącej pięknie różyczki? Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Piękna niedziela dobiega końca, szkoda chciałoby się jeszcze posiedzieć na ogrodzie. Pojawiły się pierwsze komary, jeden mnie już dziabnął w nogę wolałam wrócić do domu. Pierwsze grilowanie za mną, stwierdzam, że rozpalanie to nie moja mocna strona ileż ja się namęczyłam, żadna podpałka nie chciała pomóc.
Mam nadzieję, że kolejny tydzień będzie dla mnie pracowity, nie ogarnie mnie leń, wiele pracy zawalonej w zeszłym tygodniu muszę nadgonić.

Marysiu czyżbyś nie rozpoznała ślicznych goździków ;:oj toż ja te piękności przywiozłam z Twojego ogrodu. Mają bardzo ładny kolorek i te gwiaździste kwiatuszki cudo ;:215 Margaretki kwitną, mam ich mało, wysiałam nowe za rok mam nadzieję będzie ich więcej.
Maki są bylinowe, miałam jedną kępkę, a one tak mi się porozsiewały, dużo siewek wyrwałam, część zostało. Dzisiaj do maków przyleciały pszczółki z pasieki sąsiada, takiego pszczelego oblężenia nigdy nie widziałam, jedno brzęczenie ilość pszczół nie do policzenia. Pobiegłam po telefon, zrobiłam filmik, ale ja nie potrafię go umieścić, poproszę syna to za tydzień może pokażę.
Mam jeszcze inną odmianę maku o pełnych kwiatach na wątłych łodyżkach, te są takie ekspansywne łażą za szeroko, co roku zmniejszam ich ilość, a one jak wariatki rosną wszerz, chyba je w końcu potraktuję roundupem, bo wykopywanie nie pomaga.

Iwonko te goździczki darowane ze szczerego serca ;:167 dlatego tak pięknie rosną, mam go od Marysi.
Maków mam dość sporo, później makówki ścinam i daję koleżance do kwiaciarni.
Różyczka ma bardzo dużo kwiatów, płatki opadają bo ja tego roku nie będę ucierała, mam jeszcze zapasik słoiczków. Szkoda mi ich, komu zaproponuję płatki odmawia, komu chciałoby się ucierać.

Krysiu mnie też on się podoba, kwiaty niespotykane, widać je z daleka. Irysów mam dużo, powoli kończą kwitnienie, część czeka już na wycięcie.
Czy mam na rabatkach porządek nie wiem, to chyba odpowiednia umiejętność wykonania zdjęcia ;:306 nie pokazuję miejsc, które chciałabym ukryć.
Bodziszki faktycznie są bezproblemowe, na mojej marnej ziemi dają radę. Dostaniesz go.
Konfitury różanej tego roku nie robię, płatki opadają, a jest tak dużo kwiatów, jeszcze tak obficie mi nie kwitły.

Dwa pierwsze zdjęcia to irysowe nowości z zeszłego roku

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Dorotko, tyle opadów, a Twój ogród na przekór wszystkiemu cudnie rozkwitł całą gamą kolorów i kształtów! ;:138 ;:138
Śliczne są te białe goździki ;:333 , a irysy jakie wypasione! ;:303
Widzę też kwitnącego liliowca ;:111 Moje jeszcze nieprędko zakwitną, jakoś nawet pąków nie widzę. W liście urosły jak głupie, a z kwitnieniem zwlekają. ;:223

Dobrego tygodnia, Dorotko ze słoneczkiem i oczekiwaną temperaturą powietrza. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Dorotko :wit
ale z pienne iryski.
I te kolory piękne, i kępy duze.No przepiękne.I co roku dobrze , zawsze ci kwitną ?
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Dorotko śliczne nowe nabytki irysowe!
Strasznie jestem jakoś zmęczona, chociaż pół dnia ogród sobie odpuszczam, ale za to wieczorem nadrabiam i na noc padam. Tobie też widzę upał doskwiera ;:3
Wszystkie irysy masz śliczne, ale ja nareszcie też mam na co patrzeć u siebie bo zakwitły te co do tej pory nie kwitły!
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Witaj Dorota,zaglądnęłam na czasie do Twojego ogrodu ,bo zakwitły moje ulubione irysy ,cudne je masz ,warto je sadzić bo cieszą oczy kolorami to przecież cała paleta barw ,tylko u mnie strasznie w tym roku jedzą je ślimaki i mało ich chyba zakwitnie ,pozdrawiam ;:168 ;:168
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz.10

Post »

Dorotko, irysy popisały się kwitnieniem w tym roku, chociaż pogoda ich nie rozpieszczała. Ogród masz kwitnący! Piaskom nie szkodzi woda, nawet w dużych ilościach. Moja fasolka już dwukrotnie siana, nie pojawiła się na grządce, zniknęła w mokrej ziemi!
Codziennie po południu leje, dzisiaj pewnie też nie odpuści, bo od rana duszno.
Miłego weekendu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”