Kolekcje Floriana cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

No popatrz, a na fotce ma całkiem inny kolor ,chociaż Golden scepter tez śliczna.No tyle dalii było co pokazywać
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florku
Oszaleć można, jak się Twoje auto widzi z tym kwieciem ;:oj
Jak byś miał je w doniczkach to by Ci Forumowicze w minutę rozgrabili :;230
A co to za cudo pasiaste, ciemne bordo z fioletem z białym :?:
A tak swoją drogą nie szkoda ich obcinać :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Jadziu, 'Golden Scepter to śliczna dalia, choć ma swoje wady - zbyt często i zbyt szybko pokazuje środek oraz - łodygi kolejnych kwiatów są zbyt wiotkie. Ale dzięki temu że obficie kwitnie i jako florysta potrafię ją "usztywnić" - jeździ za mną na wystawy.
Dalia, która absolutnie podbiła moje serce w tym roku! I powinna Ci się Jadziu skojarzyć z inną 8-)
Obrazek

Kolejna nowość - dalia kulista, która nie może się zdecydować, czy chce być żółta czy czerwona. Ja bym ją nazwał 'Niezdecydowanie' :;230
Obrazek

Agnieszko, gdybym miał je w doniczkach, to musiałbym je wozić bagażówką, bo mają po 1,5m i więcej :;230
Czy nie szkoda mi ich ścinać? ;:224 Powiedzmy, że na wystawę tnę ok 300 łodyg. Myślę, że to zaledwie 10% tego, co kwitnie :lol: . Po dwóch tygodniach nawet nie widać śladu wycinki. No i nie chcę samolubnie sam tylko podziwiać te piękności na żywo :wink:
Najciemniejsza dalia w bagażniku to 'Tartan'. Prawdziwy klejnot wśród dalii ;:333 Nie zrobiłem jej jeszcze portretu w tym roku więc w zastępstwie "krewna" - sport od 'Tartana' czyli pododmiana:
Obrazek

Jeszcze jedna migawka z rybnickiej wystawy. Ta odmiana jakby zakwitła specjalnie na wystawę - pierwsze kwiaty, od razu trzy w idealnym stanie! Uprzedzono mnie, że powali mnie na kolana. Powaliła ;:108
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Cudna ta powalająca na kolana oranżowa widać ją z daleka .Lubię takie ostre kolory .No tak kolorystyka Ferncliff u cudna w pół rozkwicie .No cóż mogę sobie jedynie popodziwiać, bo miejsca brak ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Wszystkie mi się podobają, bez wyjątku. Każda ma w sobie coś. Choć Hapet Ideal i Radegast rzeczywiście wyjątkowo piękne .
A bagażnik ... mowę odejmuje :)
300 łodyg to zaledwie 10% kwitnących?? Ciekawa jestem ile odmian masz w kolekcji?
Ostatnio skłaniam się nieco ku pomponowym. Może dlatego, że mam ich tylko kilka. Co to za pomarańczowy pomponik w bagażniku na dole po lewej?
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Gratulacje! Gwiazda rocka na pewno znajdzie się na mojej liście "chciejstw". Golden scepter w tym roku mi zmarniała posadzona do donicy, a bardzo ją lubiłam, a Autumn's Fairy nie przezimowała, niestety. Czekam więc do wiosny. Na szczęście są inne, które cieszą oczy i wspaniale zdjęcia na forum.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Gratuluję sukcesów.... ;:138 To miła dla mnie również informacja, pozdrawiam serdecznie ;:167
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Jadziu tak, 'Hapet Ideal' ma podobną kolorystykę jak 'Ferncliff Illusion'. U tej pierwszej odmiany róż bardziej jaskrawy. Ale na kwitnienie 'Ferncliff Illusion' też czekam z niecierpliwością ;:65
Ta dalia karłowa też ma jaskrawy kolor. W ogóle fajna seria 'Galery':
Obrazek

Obrazek

Narine, wielkie dzięki! Odmian dalii mam ok.400. Trochę się tego nazbierało.
Ta ruda kulista w rogu bagażnika to 'Sofe Shote'. Była prezentowana. Mnie też bardzo ciągnie w stronę pomponów i kulistych. Są niesamowite! Dla Ciebie kolejne:
'Tisa'
Obrazek

Obrazek

Anido, mam nadzieję, że to przejściowe kłopoty z daliami. U mnie też niektóre odmiany wypadają i tęsknię za nimi ;:145
Mam nadzieję, że 'Rock Star' będzie się dobrze mnożyć. Równie oryginalna jest ta dalia:
Obrazek

Dziękuję Lodziu. Praca przy daliach trwa u mnie 10 miesięcy więc cieszę się, jak ktoś to doceni ;:173
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florku
Można Cie śmiało nazwać Daliowym Królem, nikt na F.O. nie ma tylu odmian. ;:63
''Pink Giraffe'' jest cudna, ale powinna się nazywać Purpure czy Violet ;:224
Sympatią darzę pomponiki, kiedyś w tej formie było ich najwięcej.
Chyba asterki już u Ciebie zaczynają spektakl :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florianie, moje gratulacje ;:136 Nie mogę się napatrzeć na dalie, co jedna to piękniejsza. Moje księżniczki w tym roku mają pod górkę, bo sucho, a w dodatku posadziłam je w takim miejscu, w którym nie powinny rosnąć. ;:7
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Pink Girafe śliczna kwiaty niepodobne do dalii .Florianie gdybym miała więcej miejsca ;:174 Czy ona z tych wysokich czy raczej z niskich .Baby purplerosa cudnie sie krzewi i calutki czas wytwarza nowe kwiaty . ;:180 Cieszę sie ,ze ja dostałam od Ciebie. Już teraz sie zastanawiam jak wyciągnę jej kłącze z donicy, bo z pewnością mocno sie rozrosły i już mam chętnych na kawałek tego cuda. W tym roku Ferncliff jest bardzo zmienna ma mało lila koloru, a więcej bieli .Wolę ja gdy ma więcej ciemnego koloru. Pablo też cudna
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Agnieszko tak, astry już kwitną i to całkiem nie mało. Ale na nie przyjdzie czas...
Jest ktoś (tu na FO), kto ma więcej dalii ode mnie więc korona mi się nie należy :wink: Zresztą to tylko cyfry.
Ja ze swojego dzieciństwa pamiętam tylko jedną dalię pomponową. U nas nie były one popularne. Dopiero teraz odkrywam ich bogactwo!
Kolejny maleńki pomponik z mojej kolekcji:
Obrazek

Małgosiu dziękuję 8-) Pomimo iż mam dalie na co dzień - też nie mogę się na nie napatrzeć!
Szkoda, że Twoje mają pod górkę ale wierzę, że w przyszłym roku się zrehabilitują ;:333
Dla Ciebie - jeden z moich roztrzepańców :wink:
Obrazek

Jadziu tak, 'Pink Giraffe' to jedna z najbardziej oryginalnych dalii.
Cieszę się, że 'Baby...' tak się spodobała :tan Jeśli pojemnik z tą dalią nie zwęża się ku górze, to wyjmiesz ją bez problemu.
Słabe wybarwienie 'Ferncliff...' może być wynikiem nadmiernego słońca, a co za tym idzie niedoboru wody czy składników pokarmowych. U mnie też się tak dzieje.
Ta dalia sprawiła dużo radości. W ub. roku nie zakwitła wcale a teraz już w czerwcu :tan
Obrazek

Widoczek ogólny:
Obrazek
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Nie o liczby chodzi, ale jednak 400 odmian robi wrażenie. Gdzie Ty to mieścisz?
Tisa ma przepiękny, głęboki kolor. Pablo w kolorystyce podobny do mojej ulubienicy Oreti Adele. Normandy Orange Fluff - roztrzepańce to też jest to, co szczególnie lubię :D
Florian Silesia pisze:Ta ruda kulista w rogu bagażnika to 'Sofe Shote'
Zdaje się, że masz literówkę - chyba chodzi o Safe Shote?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”