Kolekcje Floriana cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Dalia Erna Panzer jest piękna i faktycznie bije od niej blask ... ten żółty kolor wychodzi jakby z jej wnętrza .
Hapet Greeneye w kolorze lila-róż śliczna i kształt taki zgrabny.
Czy kwitnie ta ode mnie niska pomarańczowo-żółta z czerwonymi cieniami na końcach rozwijających się płatków?
Pozdrawiam i długiej bez przymrozków jesieni życzę abyś spokojnie mógł wejść w czas wykopków.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Jadziu, bardzo się cieszę, że chryzantema (dana, o ile pamiętam, przez przypadek) ma się tak dobrze i cieszy swoim kwitnieniem 8-)
Tak, 'Martina' i 'Mas Angora' to perełki, które trafiły do mnie w tym roku.
A to kolejna tegoroczna nowość, która cieszy oczy:
Obrazek

Ta odmiana nowością nie jest ale co roku mnie zachwyca!
Obrazek

Krysiu tak, 'Erna Panzer' świeci jak żaróweczka! Dalia niska od Ciebie zakwitła dopiero teraz w październiku i właśnie wczoraj zrobiłem jej fotkę. Nie wiem, czy prawidłowo się wybarwiła i moje wcześniejsze podejrzenia, jaka to odmiana, nie sprawdziły się:
Obrazek

Ta dalia też zakwitła dopiero teraz i od razu podbiła moje serce!
Obrazek

Niesamowite widoki są teraz, kiedy dalie mieszają się z astrami!
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Rzeczywiście cudne widoczki ,a ta ostatnia dalia cudeńko ;:167 Hans Auinger zakochana od pierwszego spojrzenia Dla takiej znalazłabym jeszcze miejsce :;230 .Florianie dałeś tylko nie wiedziałeś jaka to będzie, a jest przepiękna oczywiście chryzantema
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7940
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florku
Cudny melanż kwiecia :D
Poproszę więcej tego fioletowego ;:224
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Jadziu, myślę, że dla niejednej dalii znalazłabyś jeszcze miejsce :lol: Tak, ślicznotka z tej 'Hans Auinger', że dech zapiera!
A to kolejna nowość, która nieprzerwanie kwitnie:
Obrazek

I coś ze starszych dalii:
Obrazek

Agnieszko, uwielbiam jesień! Właśnie za takie widoki, za nieprzewidywalność i zmienność, za plony - wkrótce wykopki daliowe ;:65
A "to fioletowe" i kolory/odcienie zbliżone będą, jak skończą się dalie ;:173
Ta odmiana chyba bardzo chciała być u mnie, bo przyszła z dwóch źródeł i w obu przypadkach pomyłkowo :lol:
Obrazek

Kolejna nowość - pięknie wychodzi biały kolor ze spodniej strony płatków:
Obrazek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Na zdjęciach z oddali zdaje się, że masz niesamowity busz ale pewnie tak nie jest bo przecież swobodnie chodzić trzeba...
Taką mieszankę kolorów odbieram jak swojskie klimaty :)
Nn-ka pomarańczowo-żółta zakwita u mnie jako jedna z pierwszych, kwitnie obficie i nieprzerwanie cały sezon.
Widać miejscówka jej nie podpasowała i faktycznie nie wybarwiła się a tak powinna wyglądać
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7940
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florku
''Hy Mom'' łudząco podobna do ''My Love''.
Pooglądałam w necie i wygląda jednak inaczej , kwiat większy prawda :?:
Ja kiedyś też omyłkowo kupiłam ''My Love'' jako ''Arabian Night'' a inna białą jako '' Czarny Charakter'' ;:306
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Krysiu zgadza się, busz to tylko złudzenie wywołane zdjęciem robionym z tej perspektywy. Mam jasny i przejrzysty układ rabat - długie, równe z szerokimi ścieżkami-trawnikami pomiędzy nimi. Wszystko pod sznurek.
Tak, coś poszło nie tak, z dalią karłową od Ciebie. Grunt, że żyje i zobaczymy w przyszłym sezonie, czy się poprawi. Bardzo mi zależy na daliach karłowych więc są bardziej wyeksponowane niż setki dalii wysokich.
To jedna z moich karłowych ulubienic:
Obrazek

I kolejny śliczny pomponik:
Obrazek

Tak Agnieszko, na pierwszy rzut oka 'Hy Mom' jest podobna do 'My Love'. Ale jest zdecydowanie większa i jak się w pełni rozwinie płatki ma inaczej wywinięte. Zobacz - ta sama odmiana w pełnej krasie, bo w innej fazie kwitnienia:
Obrazek

Ta dalia miała pecha w tym roku; pięknie zaczęła ale potem przyszła susza i drzewko, które rosło niedaleko, całkowicie wysuszyło glebę. Dopiero jesienią odżyły dalie rosnące w tamtym rejonie:
Obrazek

Podobnie rzecz się miała z tą odmianą. Na szczęście rosła też na innych rabatach:
Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7940
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florku
Czy ''Moore Place'' nadaje się do podziału dla chętnych Forumowiczów :?: :oops:
Widziałam u kogoś podobne dalie i super wrażenie robią :D
Rzeczywiście na tej fotce biała dalia zupełnie inaczej wygląda. :)
Czy pamiętasz z dzieciństwa dalie w ogrodach :?:
Ja mam wspomnienie takie ,że głównie pompony były, czasem dwubarwne oraz strzępiaste o wielkich głowach, ale nie takie nabite płatkami ,jak nowe odmiany.

Edit. Widziałam dziś dziwną dalię u sąsiadów - pompony, zmienne barwy - pół kwiatu ciemne bordo ,pół biała, osobniki czysto bordowe i nawet czysto białe a tym samym krzewie, masz taką u siebie :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florianie dalii karłowych jest zdecydowanie za mało w ofercie.
Pewnie dlatego naście lat temu rozmnażałam je z sadzonek zielnych aby w krótkim czasie mieć z nich obwódki dzielące rabaty bo są idealne w tej roli.
Nic dziwnego, że Topmix White jest Twoją ulubienicą , u mnie tak traktuję Topmix Rose i właśnie chcę zorganizować sobie inne kolory z tej serii.
Kwiaty White i Rose mają żółtą plamką u nasady płatków, inne kolory tego szczegółu nie mają a ... szkoda :D
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Agnieszko, zobaczymy, jakie przyrosty będzie miała 'Moor Place' i czy znajdzie się w ofercie.
Tak, 'Hy Mom' potrafi zachwycić, jak się prawidłowo wykształci.
Moje wspomnienia z dzieciństwa co do dalii nie są sentymentalne ale rzeczowe - były trzy odmiany na krzyż w tym jeden pompon (dziś wiem, że to był 'York & Lancaster'). Mieliśmy dużo dalii ale tej samej odmiany. Nikt wtedy nie dbał o oznaczanie ich, lądowały w piwnicy na zimę jak leci i po paru latach została jedna odmiana. Odwiedzam czasem ogrody, gdzie są dalie żywcem jakby z tamtych czasów. Wiele dalii wyrodzonych lub wielkie krzaczory o bardzo małych kwiatach anemonowych, lub półpełnych. Ja coś tam mam jeszcze z tych starych odmian ale nie ma co ich na siłę trzymać i hołubić.
Biało-bordowego pompona, a dokładnie kulistą jakąś mam, choć one chyba bardziej purpurowe niż bordowe: 'Edinburgh', 'Hapet Mystic' 'Rothesay Reveller' lub ta poniżej:
Obrazek

Topowa dalia kulista ostatnich dwóch lat:
Obrazek

Krysiu, ja powolutku powiększam ilość dalii karłowych, bo są na równi piękne co wysokie dalie. Takie odmiany jak 'Autumn Fairy' czy 'Gallery Sisley' na trwałe wpisały się w mój daliowy ogród. Również dalie z serii Topmix, które w dodatku świetnie się mnożą.
A ta dalia co prawda nie karłowa ale niska, w tym roku choruje. Mam nadzieję, że jej nie stracę:
Obrazek

Delikatne paseczki wyróżniają tę dalię:
Obrazek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Eveline to raczej dość delikatna odmiana dalii i wiele osób już o tym pisało.
Miałam ją od Miłki chyba przez 2 sezony i padła... Urocze w niej to przypudrowanie fioletem końcówek płatków w różnej intensywności. Kwiat delikatny i ona sama też :wink:
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

:wit Florianie ależ się naoglądałam bajecznych Dalii ;:167 będą mi się śniły po nocach, ja miałam w tym roku pierwszą przygodę z tymi kwiatami, ale zakwitła mi tylko jedna, druga nie chciała rosnąć, jakaś taka karłowata była, bo to marketówki, muszę zapisać wąteczek bo skarby tu takie. Pozdrawiam serdecznie ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”