Kolekcje Floriana cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florku
Gratuluję wyróżnień na konkursie zagranicznym ;:196
Przepiękne dalie w chłodnej ,fioletowej tonacji. :D
Przy okazji mam pytanko, czy palikujesz wyższe okazy i czym :?:
Swoją drogą ,ale nazwy wyszukane, żeby nie powiedzieć pretensjonalne wymyślają dla tych pięknych kwiatów ;:224
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Dominiko, podziwiam za wytrwałość w zdobywaniu wymarzonej odmiany. Ja podchodzę do tego na luzie - jak nie ta, to inna do mnie trafi; wszystkie piękne! Już myślałem, że mam 'Marble Ball' ale jednak zakwitło coś innego.
Jedna z moich nowych dalii kulistych:
Obrazek

półpełna dalia, która postanowiła być w tym roku najwyższa :lol:
Obrazek

Dziękuję Agnieszko 8-) Palikowanie dalii to konieczność. Tym bardziej przy moim gęstym sadzeniu dalie muszą być palikowane. Używam do tego celu tradycyjnych palików i sznurka. Nic specjalnego.
Wiele nazw jest jednocześnie identyfikatorem twórcy-hodowcy dalii. Inne mają za zadanie coś upamiętniać bądź przekazywać jakąś informację o dalii. Nazewnictwo to ciekawa dziedzina i zajmowałem się tym na studiach.
Ubiegłoroczna nowość nic nie traci na urodzie i w dodatku pięknie zakwitła już w połowie czerwca:
Obrazek

równie wczesna dalia i w dodatku ogromny jej atut - ciemny liść!
Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florku
Cudna czarno - bordowa dalia z ciemnymi liśćmi. :D
Ta wysoka, ciemna z żółtym środkiem też śliczna .
U mnie lepiej sprawdziły się w tym roku egzemplarze posadzone w doniczkach.
Krzaki w gruncie niektóre jeszcze nie kwitną :shock:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Moje dalie w gruncie też musiałam związać w talii szczególnie po ostatnim deszczu wszystko się położyło. Niestety porosły giganty 2m ;:202 Chyba zbyt dużo azotu w tym granulowanym oborniku było, bo kwiatów nie szczególnie dużo, jednak calutki czas parę zawsze stoi na straży :wink: Cudna Lake Ontario taka nietypowa kolorystyka
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Dziękuję Agnieszko 8-) Dalie z bordowymi liśćmi są unikatowe i każdą lubię bez wyjątku!
Dalie z widocznym środkiem są w cieniu tych napakowanych płatkami o różnych kształtach. Tym bardziej cieszę się, że Ci się podoba ;:333 Mam nadzieję, że kolejne też Ci przypadną do gustu ;:173 Ten typ dalii jest pomiędzy daliami z tzw "pustym środkiem" a daliami pełnymi - dalie kołnierzykowe. Kwitną nieprzerwanie i bardzo obficie:
Obrazek

Obrazek

Jadziu, chyba się mają za dobrze dalie u Ciebie, skoro tak porosły :lol: No tak, wysokoazotowe nawozy nie rokują obfitego kwitnienia. Co innego potas ;:108
Tak, 'Lake Ontario' jest wyjątkowa! A ta nowinka chyba najobficiej kwitnie ze wszystkich ballek!
Obrazek

I moja stara ballka:
Obrazek
A za chwilę będzie ona w tle mojej championki.
Jestem po kolejnej międzynarodowej wystawie. Tym razem w Rybniku. I znów moja 'Ferncliff Tango' okazała się jedną z najładniejszych w kategorii pomponów i balli, zajmując II miejsce :tan
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Teraz najbardziej podoba mi sie Gardaia a Rock star przecudny. No tak masz racje trzeba będzie w przyszłym roku dać innego nawozu ,żeby tak nie szalały w górę tylko kwitły należycie.Florianie gratuluje następnej nagrody ;:303 Ferncliff tango ładny mnie bardziej urzekła Rock stara ta na fotce z nagrodzoną dalią taki rudy pomponik czy tylko tak wygląda. Ciekawe czy Convoitise dostała jakieś nagrody i Ferncliff illusion
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Jak to się stało, że dopiero teraz trafiłam do Twojego wątku? ;:218
Wszystko tu już powiedziano. Przepiękne odmiany liliowców i dalii.
Gratuluję sukcesów na wystawach ;:303
Przy okazji - który z Twoich pomponików najobficiej kwitnie?
Amanita pisze: Marble Ball wyglądała identycznie jak Lajkonik, jak pierwszy raz zobaczyłam Lajkonika, to myślałam, że to własnie Marble Ball, ale jak to z daliami bywa, jest wiele podobnych odmian, jednakże wszystkie tak samo piękne :)
To samo pomyślałam, gdy pierwszy raz spojrzałam na Lajkonika :D
Moja Marble Ball w tym roku się zbuntowała i jest jednokolorowa - burgundowa, bez ciapek... Ciekawe co pokaże za rok (o ile przetrwa)? Może Lajkonik bardziej stabilny?
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florku
''Rock star'' rzeczywiście jest oryginalna i piękna.
Nie dziwię się sukcesów tej fioletowej , cieniowanej dalii w Rybniku, cudna jest :!:
Gratuluję wyróżnienia :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Jadziu, z nawozami najprostszy sposób - zastosować nawóz do pomidorów.
Za 'Ferncliff Tango' na zdjęciu jest dalia z wcześniejszego zdjęcia - 'Golden Scepter'.
Ani 'Ferncliff Illusion', ani 'Convoitise' nie były na wystawie więc nie mogły nic wygrać. Ta pierwsza nawet jeszcze nie zakwitła. Za to obficie i od dwóch miesięcy kwitnie ta odmiana karłowa:
Obrazek

Witaj Narine! Cieszę się, że do mnie zawitałaś 8-)
Na wystawie była okazja do wymiany myśli z daliowymi fachowcami więc po konsultacjach i dyskusji doszliśmy do wniosku, że moja 'Lajkonik' to prawdopodobnie 'Marble Ball'. Będę miał 100% pewności, gdy zobaczę na żywo różnice między tymi odmianami ale ufam autorytetom w tej dziedzinie i póki co zawieszam nazwę 'Lajkonik' do odmiany, którą posiadam. Sprawa by się niemal rozstrzygnęła w tym sezonie, bo z dwóch źródeł dostałem 'Marble Ball'. I obydwie okazały się pomyłką ;:223
Z pomponów to najobficiej teraz kwitnie ta odmiana:
Obrazek

Dziękuję Agnieszko ;:196 Tak, 'Ferncliff Tango' w pełni zasługuje na wyróżnienia. Ja co prawda bardziej zachwycam się nowościami, a starsze dalie mi się już trochę opatrzyły ale komisja patrzy bardziej obiektywnie i świeżym okiem więc wypada mi się tylko z nią zgodzić ;:173
Tak, 'Rock Star' piękna i jeszcze mi się nie opatrzyła, bo to nowość u mnie! Podobnie jak kolejny pompon, którym się zachwycam!
Obrazek

Tak wyglądał mój samochód w drodze na wystawę :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

No popatrz, a na fotce ma całkiem inny kolor ,chociaż Golden scepter tez śliczna.No tyle dalii było co pokazywać
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florku
Oszaleć można, jak się Twoje auto widzi z tym kwieciem ;:oj
Jak byś miał je w doniczkach to by Ci Forumowicze w minutę rozgrabili :;230
A co to za cudo pasiaste, ciemne bordo z fioletem z białym :?:
A tak swoją drogą nie szkoda ich obcinać :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Jadziu, 'Golden Scepter to śliczna dalia, choć ma swoje wady - zbyt często i zbyt szybko pokazuje środek oraz - łodygi kolejnych kwiatów są zbyt wiotkie. Ale dzięki temu że obficie kwitnie i jako florysta potrafię ją "usztywnić" - jeździ za mną na wystawy.
Dalia, która absolutnie podbiła moje serce w tym roku! I powinna Ci się Jadziu skojarzyć z inną 8-)
Obrazek

Kolejna nowość - dalia kulista, która nie może się zdecydować, czy chce być żółta czy czerwona. Ja bym ją nazwał 'Niezdecydowanie' :;230
Obrazek

Agnieszko, gdybym miał je w doniczkach, to musiałbym je wozić bagażówką, bo mają po 1,5m i więcej :;230
Czy nie szkoda mi ich ścinać? ;:224 Powiedzmy, że na wystawę tnę ok 300 łodyg. Myślę, że to zaledwie 10% tego, co kwitnie :lol: . Po dwóch tygodniach nawet nie widać śladu wycinki. No i nie chcę samolubnie sam tylko podziwiać te piękności na żywo :wink:
Najciemniejsza dalia w bagażniku to 'Tartan'. Prawdziwy klejnot wśród dalii ;:333 Nie zrobiłem jej jeszcze portretu w tym roku więc w zastępstwie "krewna" - sport od 'Tartana' czyli pododmiana:
Obrazek

Jeszcze jedna migawka z rybnickiej wystawy. Ta odmiana jakby zakwitła specjalnie na wystawę - pierwsze kwiaty, od razu trzy w idealnym stanie! Uprzedzono mnie, że powali mnie na kolana. Powaliła ;:108
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Cudna ta powalająca na kolana oranżowa widać ją z daleka .Lubię takie ostre kolory .No tak kolorystyka Ferncliff u cudna w pół rozkwicie .No cóż mogę sobie jedynie popodziwiać, bo miejsca brak ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”