Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Jaki śliczny konik w hibiskusie. ;:oj Maryniu jakie smakowite jabłko.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Jakoś musiałam wytrzymać bez aparatu. Telefonem zrobiłam trochę zdjęć, ale to nie to samo.

Bardzo ładne lato u Ciebia cały czas ;:167 Tyle cudnych kwiatów! I jaki śmieszny konik polny? Inny niż te, które najczęściej się widuje. Czy to konik czy coś innego? Jeżówki i rudbekie mnie urzekają. Cudowne kwiaty. Muszę sobie jeżówki sprawić. Rumba powiadasz? Ładny kolor. Czy nie podobny do Hot Chocolate? Nie wiedziałam, że HC jest popularna na forum, zdawało mi się, że na forum to raczej różowe popularne są. Muszę się przypatrzeć tej Rumbie :)
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

lemonka ;:168 dziękuję ;:180 , mój skromny ogródek to w większości - kwiaty..lubię jak jest kolorowo ale bez przesady...Czasem się coś przebije kolorem ale wtedy tonowane zostaje przez sąsiedztwo.. :roll:
Rumba z pewnością nie podobna do HC/kilka osób ją pokazuje/ jeszcze zdjęcie R. pokażę ona jest jaskrawa wręcz jarmarczna w kwitnieniu i nie jednolita w kolorze w ciepłych pomarańczowo-żółtych barwach... :)
Nie wiem czy to konik czy nie konik bo ja na owady nie poluję z aparatem ale bywa, że dopiero na fotkach je zobaczę...tak było i tym razem... ;:333

cyma2704 Soniu to miłe ;:180 ...dziękuję za odwiedziny! ;:168


Lato...Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Dzień dobry Maryniu :wit
Dużo różności i duuzo piękności kwiatowych.
Najpierw pochwale ptaszka fajniusi. Ja też lubię takie bibeloty :D
Lilie ,liliowce przepiękne. To też grupa roślin które bardzo lubię. ;:173
Czy na tej białej podporze to clemek Arabela ??
Mam to gdzieś zduszony w barwinku. O chyba mus to przesadzić jak jeszcze żyje.
Może do róż pasowalby ?
O jeszcze jeden widzę u ciebie bylinowy ?
Jak one rosną ??
Floksy ,dalie sliczosci.
Wszystkie twoje kwitnienia dla mnie są zawsze w perfekcyjny sposób pokazane. ;:63 ;:63
Z przyjemnością je zawsze oglądam dłużej. ;:108
Dobrego dnia życzę. ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Nie sposób się nudzić wśród takiej różnorodności w Twoim ogrodzie ;:63 Śliczną sówkę wypatrzyłam pod paprocią. Tak się skryła, że ledwo ją widać ;:oj Sama tworzysz swój ogród, nie kierując się modą i to Tobie przede wszystkim ma się on podobać ;:108 Ale nam podoba się również, szczególnie, że ujęcia są niecodzienne.
Cudna ta hortensja https://images84.fotosik.pl/1113/7a2f7b3277634f60.jpg , chociaż początkowo nie miałam pewności, czy to na pewno ona, ale już już je sama rozwiałaś. Takich nie mam, a są śliczne.
Miłego dnia ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

:wit Maryniu!
Jestem i podziwiam. ;:33 Podziwiam Twoje śliczne kwitnące liliowce, lilie, hortensje, różyczki, dalijki, driakwie tudzież wszystkie inne ślicznotki, ;:138 ;:138 a szczególnie cudne zdjęcia ogrodowych piękności. ;:215 ;:215 ;:215
;:167 :wit
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

anabuko1 Aniu powojniki bylinowe mam cztery a rosną i kwitną bezproblemowo cały sezon .
Liliowce w tym sezonie rzeczywiście mi ładnie i obficie kwitną...Jest co fotografować! :D
Dalie mam 2 szt marketowe z kapersów..Kwitną już 2 m-ce i nie są olbrzymkami zajmującymi dużo miejsca...Jestem z nich zadowolona. ;:108
Dziękuję za miły komentarz względem zdjęć ;:180

Od stałych sympatyków mogę spodziewać się miłych odwiedzin i komentarzy ;:196 bo w każdym wątku sami swoi... :lol:

Iwonka1 ;:63 za spostrzegawczość Ci się należą ;:168 Nie trzeba pierwszego planu , żeby wyeksponować detale.. :) Lubię fotografować nie tylko pstrykać zdjęcia... :wink: Czasem nawet mi się to udaje jak mniemam. :)
Masz rację, ta hortensja to piękność choć bywa kapryśna i lubi przemarzać zimą..
Dziękuję za uznanie dla moich zdjęć ;:180

Lucynko wielkie dzięki za całokształt wypowiedzi! ;:196 ;:180 Działeczki nam kwitną , deszczyk je podlewa i jest ;:333

U mnie wczoraj popadało a dzisiaj nijako...

jeżówkowy czas...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

O to fajnie ,że masz takie pozytywne zdanie na temat powojnikow bylinowych. Chyba jeszcze sobie jakieś dokupie między róże. :D
Liliowce z każdym rokiem tylko będę piękniejsze i będę nas bardziej radować. Jezowki śliczne ;:108
Ja dalie mam różne i nie przeszkadza mi to.
Nawet fajnie,mieć duże i małe. :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

No i jak zawsze nie zawiodłam się i z ogromną przyjemnością pooglądałam Twoje piękności na wspaniałych fotkach, Maryniu. ;:138 ;:138 ;:138

Szczególnie urzekła mnie ta fotografia https://www.fotosik.pl/zdjecie/052d3a39259080aa ;:215

Ktoś może powiedzieć, że nic w niej szczególnego. A jednak: te drobniutkie delikatne kwiatuszki usadowione między konarami starego drzewa - jak dzieciaczki osierocone i odnajdujące wsparcie u starych dobrych ludzi. ;:167

Pozdrawiam. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, masz co fotografować ;:oj Pięknie jest ;:167 Jakiś ptaszek widzę przysiadł u Ciebie na stałe :D Rzeczywiście Rumba całkiem inna od HC. Nie wiem dlaczego podobne mi się wydały. Mam jakąś nn, ktora też ma dwa kolory kwiatow. Może to też Rumba? W każdym razie fajna jest a jak się nazywa to już mniej ważne :) Masz piękne jeżówki. To śliczna grupa roślin ;:108 Lubię też berberysy, u Ciebie jest ich chyba trochę. No i trawy ;:167
Czy dalie będziesz przechowywać czy jako jednoroczne je traktujesz?
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Ja tu przyszłam spokojnie pospacerować po Twoim ogrodzie, a tu musiałam galopem do nowej części pędzić. Uf... ogarnęłam.
Ja tam jawnie przyznaję, że czerpię inspirację z Twojego ogrodu. Przyznaj, że zawsze o tym piszę. A że rzadko udaje mi się do Ciebie zajrzeć....
Trzeba równomiernie rozkładać siły. Wszystkich ogrodów nie mogę odwiedzić na raz.Mam nadzieję, że częstotliwość mi się poprawi jak mi roboty ubędzie, może już niedługo.
Na razie więć podziwiam kwitnienia z dwóch miesięcy na raz
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

WITAM MIŁYCH ;:167 GOŚCI! ;:162

anabuko1 Kolekcji dalii z pewnością nie będę powiększać..Był czas, że miałam ich po kilkanaście odmian..ale już mi przeszło jak i wiele innych roślin zaniechałam..Miejsca nie mam za wiele i jak coś wypadnie to już adieu...Czekają następne rośliny do testowania..Wystarczy przejść się do najbliższej szkółki,których mam w najbliższej okolicy dwie...W tym sezonie już raczej nie zaglądam.. :roll:Nie mam ochoty na główkowanie gdzie co posadzić... :wink:

plocczanka ;:180 za sympatyczny wpis. ;:196 miło mi, że znajdujesz czas i chęci na odwiedziny u mnie
i pozostawiasz tak miły komentarz ;:108
Wyróżniona przez Ciebie fotka i mnie się podoba choć przyznam, że skojarzenia masz oryginalne ;:196
Pozdrowienia odwzajemniam serdecznie! ;:167

lemonka no fakt, na brak obiektów do fotografowania nie narzekam! :D
Ptaszek od znajomych wizytujących moją działkę bo zabrakło im koncepcji na roślinny prezent dla mnie...do niego jeszcze sówka..Wydaje mi się, że wpasowały się do mojego ogródka i nawet je polubiłam jak ogólnie nie przepadam za takowymi ozdobami.. :) Dotychczas miałam 2 takie gadżety ,pozostałości po wczesnym dziecięctwie moich wnuczek...Wnuczki wyrosły na dojrzałe pannice a one nadal pilnują ogrodu no i sentymentalne wspomnienia minionych lat budzą... ;:131
Berberysy i trawy też lubię ,niektóre już dość leciwe mam...Co do przechowywania dalii jeszcze nie wiem..Jak będą niewielkie karpy to może je zabiorę do piwnicy a jak nie to o ile nadal będę się w to działkowanie bawić to pewnie kupię znów inne za grosze...

Margo2 witam Ciebie Gosiu serdecznie! ;:196
Nie czuję się kreatorem gustów ... wiem, że Ty jesteś nielicznym wyjątkiem przyznającym się do wykorzystania moich inspiracji ! I za to m.in masz u mnie plusa! ;:168 Ale Ty po kursach specjalistycznych to mam nadzieję,że i ja skorzystam z Twoich pomysłów bo mnie jakoś z wiekiem wena twórcza opuszcza... :oops: ;:306
Miło było Ciebie gościć!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mój ogródkowy pilnowacz od 16 lat wzorowo wypełnia swoje obowiązki...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lato...Obrazek


Fotki na niepogodę... może zerknie ktoś między jednym a drugim słoikiem...Obrazek

Leje jak z cebra! ;:145 Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”