Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11290
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Aniu miło mi odpowiedzieć na Twoje zapytania i podziękować za pochwały ;:180 ;:79
Na ostatnim zdjęciu powojnik barszczolistny Cassandra w formie krzewu i bardzo pachnący...
Gnojówkę stosujemy nie tylko dla róż ale i pod inne rośliny jak i warzywka..Robimy ją z pokrzyw,mniszka a w tym sezonie po raz pierwszy z podagrycznika..Ponieważ mam go w nadmiarze i można go pozyskiwać przez całe lato bardzo mi ta forma utylizowania go spasowała... Myślę,że to dzięki niemu mamy m.in. cały sezon zdrowe pomidory bez oprysków chemicznych.. ;:333 Ścinam go przez całe lato i wrzucam do beczki z fermentującą gnojówką i rozcieńczam do podlewania z wodą 1:10. M udało się spalić pierwsze sadzonki pomidorów w gruncie bo przez pomyłkę rozcieńczył tylko pół n a pół... przekonał się na własnym błędzie o mocy tej naturalnej mikstury... :wink:


Jeszcze letnie ale ciepłe... :) Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
oprócz gnojówki stosujemy jeszcze wysiewanie poplonu tym razem wyka...bzyki wszelkie też mają używanie!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
stella d'oro lubi sobie kwitnąć do jesieni

Obrazek

Obrazek
Zaglądaczom kłaniam się!
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11290
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Zapowiada się ładny dzień! :D

Obrazek

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Coś nas ostanio zachody słońca mocno przyciągają .Ja też trochę takowych porobilam. ;:108
Dziękuję za szczegolowy opis gnojowek.
Nie znam tego powojnika barszczolistnego. Twój pięknie wygląda.
Jak i trawy w promieniach słońca. :)
I róże i dalie i inne roślinki. Zawsze pięknie ja pokazujesz ;:63
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu niebieska to babtysja?
Mam rodzinę niedaleko twojego ogrodu i u nich piękna, lekko gliniasta gleba. tak mi się skojarzyło. :)
Wysiałam gorczycę w warzywniku, bo chyba parę nicieni żyje, podjadają marchewkę.
Miłych chwil na działce, pogodę mamy cudną. ;:3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11290
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Aniu u mnie to akurat wschód - tak mnie prowokuje przez okno od kilku dni,żeby mu zrobić zdjęcie, aż dzisiaj mu się to udało :) ...Dawno nie wklejałam ale jako odskocznia od aktualnych forumowych foto-tematów,jako przerywnik - uległam... :roll:
Gnojówki - polecam! ;:108 Ten powojnik to trochę nietypowy ale popularny w licznych wątkach.Choć zdjęć nie za wiele i ja widziałam...
Za pochwałę moich pokazówek jestem wdzięczna! ;:196
Casandra
Obrazek

Obrazek

Soniu są w okolicy gleby gliniaste i nawet czasami podbieraliśmy tam ziemię do nasadzeń..Rolnicy okoliczni kiedyś je uprawiali a nasz ROD na nieużytkach powstał...Nie narzekam bo przy odrobinie dobrych chęci można uprawiać i u nas i warzywa i rośliny ozdobne z powodzeniem... ;:108
Nicieni - nie znam na szczęście, gorczycę naprzemiennie z facelią wysiewaliśmy co roku a obecnie w ogrodniczym polecono nam dla odmiany wykę..przyjemna roślina!
Na działce jestem codziennie , coś tam wysadzam co zachomikowałam w sezonie w doniczkach..walczymy z kretem/ami/? bo przed działka naszą się rozgościły... Koty są, nornice się póki co wyniosły ale krecik daje radę i sypie kopce po całej alejce... ;:oj
Niebieska roślina to barbula, baptysia jest ciemniejsza i delikatniejsza w pokroju bo to bylina a barbula to krzew.. Baptysia kwitła wczesnym latem... ;:108
Barbulę oblegają bzyki różniste ;:108
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Witaj Maryniu.
Piękna Barbula. Mam ale inną i jeszcze chyba nie kwitnie. Jutro do niej zagladne.
Walczysz z kretami. Jednego M złapał i wynósł daleko od domu. Mam nadzieje,że nie wróci. :wit
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11290
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Mam nadzieje Alu, że znalazłaś swoją barbulę .... ;:131
Też miałam wariegatę ale po 2 zimach - odeszła. ;:108

pożegnanie z latem nadchodzi... :?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Jak przeczytałam, że przechodzisz w tryb oglądania, przestraszyłam się, że zawieszasz wątek
Odetchnęłam
Bardzo lubię Twoje zdjęcia i bardzo by mi ich brakowało
Co do podlewania, ja też staram się podlewać umiarkowanie
Na pewno nie podlewam codziennie, bo po prostu nie dałabym rady, nawet mając linię kroplującą
Mam 2 sekcje i przy podlewaniu trawnika zwykłym sikaczem po prostu brak czasu, bo każda sekcja podlewana jest przynajmniej godzinę
Dlatego podlewam rabaty co drugi dzień, albo i rzadziej, trawnik też podzieliłam na przód i tył.
Przez tą suszę strasznie dużo roboty z tym podlewaniem
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, u mnie też powojniki peruczkami przyozdobione a Cassandrę masz prześliczną. ;:oj ;:63
U mnie koty wytępiły nornice, to teraz kret się wprowadził i urządza mieszkanie po swojemu. ;:202
Twój ogród płonie jesiennymi barwami ;:111 najbardziej to odzwierciedla turzyca Buchanana - jak gorejący biblijny krzew. ;:215
Róże, zawilce, floxy, barbula... nawet brunnera dodaje uroku a świecznica cudownym zapachem wypełnia cały ogródek. ;:1 ;:1
To właśnie jest nasza złota Polska jesień. ;:433 ;:433 Niechby podlało i trwało tak jak najdłużej. :heja
Pozdrawiam i wspaniałego weekendu życzę. ;:3 ;:3 :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu :wit
Z wielką przyjemnością zawsze do ciebie zaglądam i każde zdjęcie oglądam dłużej.
Potrafisz każdą roślinkę , kwiatuszki, pokazać tak niepowtarzalnie, tak ciekawie i tak pięknie ;:433 ;:433
Piękne, dalie, roze, zawilce, hosty, ,,,ummm wszystko ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11290
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Gosiu ;:180 jestem i trwam... ;:131
Pogoda się zmieniła..kilka dni oddechu ogrodowego będzie...A chciałoby się jeszcze to i owo zdziałać w tym sezonie! Ale miejmy nadzieję,że jeszcze ładna jesień przed nami . ;:108


Obrazek

Obrazek

stasia_ogrod Stasiu dziękuję za piękną ocenę mojego ogródka ;:196 :D
Ogród jeszcze w barwach lata na fotkach ale niebawem to się zmieni...Ochłodzenie znaczne a może i przymrozki zawitają i będzie po ptokach... ;:131
W tym sezonie udała mi się m.in.Cassandra a i świecznica nie gorsza... ;:108 zapachy przednie...
Kreciki przepędziłam jakimś śmierdzącym środkiem..przeniosły się nieco wyżej w alejkę... Teraz niech sąsiedzi walczą... ;:306

Obrazek

Obrazek

anabuko1 Aniu bardzo dziękuję za wizytę i miłą ocenę mojego foto-widzenia ;:180 .. :)
Każdy ma swoją wizję i na swój sposób uwiecznia otaczający go świat...A tu możemy się popisywać swoją twórczością... Każdemu co innego w duszy gra... ;:7

Obrazek

Obrazek

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Witaj, Maryniu!
Czegoś tu nie rozumiem ;:185 Piszesz, że koty pogoniły nornice z Twoich rabatek, ;:131 moja kota codziennie biega po działce, a nornice harcują sobie w najlepsze. ;:oj Mało tego! Miśka donosi gryzonie z sąsiednich działek, bawi się nimi, by ostatecznie puszczać wolno. Tak więc miast ubywać, przybywa nornic na moich rabatach. ;:306
Lato sobie poszło dokładnie z astronomicznym wyznacznikiem, co się raczej rzadko zdarza, ;:108 zrobiło się paskudnie zimno, tylko deszczu u mnie ciągle brak. ;:222 Nad ranem nieco pokropiło, pomżyło, a potem słońce walczyło z chmurami ;:134 i raz ono, raz one wygrywały. Tylko wiatr nieprzyjemny nie chce się wyprowadzić za granicę. ;:124

Twoja działeczka pięknie jeszcze ukwiecona i pachnąca ;:215 , co doskonale pokazujesz na fotografii ;:138 ;:138 , niech więc kwitnie tak jak najdłużej, a ewentualne przymrozki niechaj omijają Twoje strony szerokim łukiem. ;:167
Zdrowego, cieplejszego i udanego tygodnia życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Jesienne mgiełki... Piękne! ;:167 Na pewno jesień nas rozpieści i pokaże to swoje ładne oblicze.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”