Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit Kochani

Śnieg był do wczoraj rana, później deszcz, a dziś tak jak u Wandzi +7, zima się skończyła :( a szkoda bo tak było ładnie bielutko i mogłoby tak pobyć, ale klimat się zmienia i nawet w moim terenie zima jest ostatnimi latami marna. Wiatry za to okrutne dziś wieją i pokażę wam jakie niebo popołudniu pokazało kolory.

Wandziu to u Ciebie wiosennie,oj nie dobrze niechże będzie za koleją, zima niech zawita, śniegiem przyozdobi ogród, bo najbardziej chodzi o nawodnienie żeby rośliny miały dobry start na wiosnę, pozdrawiam ;:196

Małgosiu Ten Dąb jest piękny i sama mam ochotę na jeszcze jednego tylko cena dość wysoka, przynajmniej w szkółkach w mojej okolicy, bo w wysyłkowych nie sprawdzałam. Moje grudniki już kończą kwitnienie, za to storczusie widzę, że sporo pędzików puszczają :tan pozdrawiam ;:196

Witaj Ewelinko nowy Gościu ;:196 uwielbiam bylinki, więc ciągle je gromadzę, Róże kocham i nie wyobrażam sobie bez nich ogrodu dlatego też ciągle powiększam ich kolekcję, na jesieni wsadziłam trzy nowości i jestem ich bardzo ciekawa a jeszcze mam chrapkę na kolejne. Ogrodzenie co rok dorabia się kawałek, po prostu nie wiem kiedy będzie koniec :;230 tak mój M nie ma czasu... Bardzo się cieszę z Twoich odwiedzin, przesyłam pozdrowienia :wit

Iwonko mi też bardzo podoba się moja okolica, gdy 13 lat temu wyprowadzałam się z Krakowa, to właśnie dlatego że mam tu ciszę i te piękne widoki, poza tym mam tu ogród który uwielbiam, mam nadzieję że jak będziesz się kiedyś wybierać w te strony to się spotkamy u mnie. Mikołaj zaskoczył :D Pozdrawiam serdecznie ;:196

Blueberry
śnieg znikł wczoraj rano, dość się trzymał tylko nie był już taki jak pierwszego dnia,opadł. Grudniki dość obficie kwitły, mam ochotę jeszcze na białego, pozdrawiam serdecznie ;:196

Jadziu i właśnie mi też najbardziej o to nawodnienie chodzi, lato było suche, jesień też skąpiła deszczu, przydałoby się aby napadało sporo śniegu, a on napoił nam ogrody, czego sobie i Tobie życzę ;:196

A teraz dzisiejsze popołudniowe niebo

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, ten szczyt https://www.fotosik.pl/zdjecie/f50a221f6f74dfaa przypomina mi Mogielicę którą zdobywaliśmy w 2006r do kolekcji Korony Gór Polski.
W pięknym rejonie Polski mieszkasz ;:333
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Andrzeju :wit to jest Mogielica, piękna góra, jest tam na niej teraz wieża widokowa, ja byłam jakieś trzy lata temu, w tym roku byli sąsiedzi i mówili,że nadaje się do remontu[wieża] ja tę górę widzę z okien sypialni, pięknie wygląda o każdej porze roku, a zimą jak jest ośnieżona i słonko przyświeci to jak cud natury :D
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Oaza Spokoju

Post »

Wieża do remontu :( a niedawno wchodziliśmy na Mogielicę by zaliczyć do Korony Gór Polski i jeszcze tam wieży nie było :(
UPS - to był lipiec 2006 ... jak ten czas leci .... wieżę postawiono w 2008r
Ale przynajmniej wiem w jakim pięknym zakątku mieszkasz :) My wówczas kilka dni mieszkaliśmy w Lubomierzu bo jeszcze na Turbacz wchodziliśmy i przy okazji spotkaliśmy Wisławę Szymborską mieszkającą tuż obok - strasznie kopciła papierosami :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj :wit . Pociąg do róż bardzo rozumiem ;:224 . Nie ma to jak ten dreszczyk emocji zanim rozwinie się pierwszy kwiat nowej różyczki ;:224 . Czekam na przedsprzedaż i też będę robiła różane zakupy ;:173 . Nie martw się, na pewno eM kiedyś w końcu upora się z zadaniem. Przepięknie uchwyciłaś niebo ;:215 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Ależ masz piękne widoki z okien. Zimę mieliśmy kilkudniową, brak śniegu chyba na te święta będzie.
Ogród masz piękny i jak tu go nie kochać. Takiej ciszy jak na wsi w gąszczu i pędzie krakowskim nigdy byśmy nie doświadczyły, ja zawsze mówię, że wyprowadzka była najlepszą decyzją jaką mogliśmy podjąć.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Piękne kolorki na niebie ;:167 dobra chociaż i taka zima, niedługo chyba będziemy mieć "porę suchą" i "porę deszczową" ;:219
Grudnika białego polecam, sama mam i kwiaty są przepiękne :D
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu! tak zima już była i to dość długo śnieżek chociaż pierwszy poleżał! Potem halny zmienił całkowicie klimat. Piękne czerwoności o wschodzi i zachodzie, ale wiatr już mniej wyczekiwany :D
Ślicznie kwitły Ci grudniki i in. Czy grudniki na pierwszym zdjęciu ma takie bordowe listeczki? niespotykane!
Pozdrawiam serdecznie i życzę łagodnej i śnieżnej zimy ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Piękne to rózowiaste niebo uchwyciłaś ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Szybciutko zniknęła ta śnieżna pokrywa, ale chociaż trochę wspomogła rośliny w wodę.U mnie totalna klapa w wodę teraz lekko popaduje a ile spadnie tego deszczu ;:224 oby trochę sie napiły te nasze rośliny .Miłego weekendu Krysiu ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, nie dosyć, że masz taki piękny ogród to jeszcze masz taki piękny widok z okien. ;:215
Nie byłam jeszcze na Mogielnicy, ale jak tam zajrzę to obiecuję, że pokiwam do Ciebie na przywitanie. :wit
Pozdrawiam, wszystkiego dobrego w Nowym Roku życząc. ;:3
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie kochani w pierwszym dniu 2020 Roku

Święta minęły bardzo szybko, ale w miłej i sympatycznej atmosferze :D Za oknem trochę pozostałości po śniegu który zasypał nas w dzień po świętach, szkoda ze nie na święta napadało, było by tak jak powinno być...ale to już za nami, teraz będziemy odliczać do pierwszych wiosennych dni, kiedy to ogrody budzą się do życia, czy Wy też już tęsknicie? Bo ja bardzo, dlatego wybrałam parę zdjęć z maja wspominkowych, bo chyba pora już na nie.

Floksiki, Irysy, młodziutkie listeczki Host, rodzące się pąki Róż i Piwonii, świeżutka zieleń, kwitnące niektóre Różaneczniki i Azalie to początki maja;


Obrazek

Beatko bardzo dziękuję za życzenia Noworoczne i odwzajemniam ;:196 jeśli kiedyś zawitasz w moje okolice to zapraszam na kawkę do ogrodu, pozdrawiam :)


Obrazek

Jadziu u mnie między świętami znowu napadało śniegu i było tak ładnie bieluteńko, ale przed Sylwestrem przyszło ocieplenie i chlapa się zrobiła, teraz będziemy już odliczać do wiosny, pozdrawiam i przesyłam życzenia ;:196


Obrazek

Aniu tym niebem zachwycaliśmy się wszyscy w domu, takie było piękne, a na drugi dzień wiało okrutnie, bo niestety taki kolor nieba zwiastuje to zjawisko, pozdrawiam Noworocznie ;:196


Obrazek

Marysiu oj tak na drugi dzień wiało,że głowę chciało urwać, nie jest to fajne. Ten Grudnik o bordowych liściach jest jakiś wyjątkowy, bo kwitnie również na święta wielkanocne, tak przynajmniej miał w tamtym roku, zobaczę czy w tym też zakwitnie, dostałam gałązkę do ukorzenienia od nieżyjącej już sąsiadki, taka pamiątki są bardzo cenne, przesyłam życzenia Noworoczne ;:196



Obrazek

Natalko i tak grudniowe sprawy, zawirowania świąteczne zamotały mi głowę,że zapomniałam o białym Grudniku, a wtedy najlepiej go nabyć bo się widzi kwiaty, cóż może nie zapomnę o nim w następnym grudniu, pozdrawiam ;:196



Obrazek

Dorotko u mnie między świętami napadało białego puchu i zrobiło się tak przyjemnie, ale przed Sylwestrem przyszło ocieplenie i śnieżek tylko gdzie nie gdzie zalega już, tak takiej ciszy i spokoju to w mieście nie uświadczy i ja się cieszę z naszej decyzji, przesyłam życzenia Noworoczne ;:196


Obrazek

Ewelinko oj tak znowu niedługo będziemy te dreszczyki emocji przeżywać, ja też jeszcze mam ochotę na parę różyczek, ale zobaczę jak nowości posadzone na jesieni będę się sprawować i wtedy podejmę decyzje czy jeszcze jakieś zapraszać, pracy też przy nich jest sporo, a człowiek ciągle się kusi na nowe ;:14 cóż ogród jest wciągający, przesyłam życzenia Noworoczne ;:196

jeszcze wspominki majowe



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek

ŻYCZĘ WSZYSTKIM SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2020 ROKU
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Miniony rok był rokiem suchym i kwiaty nie kwitły tak obficie jak w poprzednim, ale i tak starały się jak mogły, u mnie niezawodne od paru lat są Azalie japońskie, od połowy maja do połowy czerwca królują w ogrodzie, tego roku maj był mokry więc służyło to azalkom, lubią wodę, choć nie lubią zalania, u mnie im to nie grozi bo mieszkam na górze i woda spływa w dół, gdy już otworzą swoje kwiaty deszcz jest mniej pożądany, choć drobnokwiatowym to nie przeszkadza.Latem podczas upałów podlewałam, raz na tydzień. Dziś chciałabym Wam przedstawić na zdjęciach uroczą Azalię japońską; KERMESINA ROSEA posadzona w 2012 roku, wolno przyrasta, kwitnie niezawodnie, bardzo wdzięczna, masa malutkich kwiatuszków przyciąga wzrok i pszczółki, niestety nie zapisałam w którym roku, przysypałam gałązkę i tym sposobem mam drugą sztukę, która również zachwyca mnie swoim obfitym kwitnieniem. W kwietniu zwykle podsypuję nawozem przeznaczonym do kwasolubnych, jesienią obsypuję kompostem,ściółkuję korą sosnową lub szyszkami. Jeśli ktoś z Was nie posiada a planuje kącik azaliowy polecam tę odmianę, zatem pora na fotki;

Kermesina Rosea ;:167


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”