Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, piękne październikowe widoki! Taka słoneczna jesień w górach jest bajeczna!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, w wersji mrożonej też ładnie ogród wyglądał :D . U mnie jeszcze przymrozku nie było i nie zapowiada się w najbliższym czasie. Czy bardzo zabezpieczasz róże w swoim klimacie? Wyobrażam sobie jak miło było spędzić czas w termalnych wodach, fiu fiu, też bym tak chciała 8-) .
Róże miałaś jeszcze tak obficie zapączkowane, aż szkoda że tak gwałtownie musiały skończyć.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
manenka71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2028
Od: 28 sty 2011, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Toruniem

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu jaki cudny ogród ,ile róż i piękne połaczenia z innymi kwiatami ,no cudaczki same pokazujesz.Widziałam gdzieś len u Ciebie ,miałam go tez ,piękną kępę ale nie stety znikł.Musze wrócić się teraz do chyba 10 strony bo tam zakonczyłam zwiedzanie.
Pozdrawiam Marzena
Mój ogród Mój ogród cz.2
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, bardzo ładne róże zakupiłaś i co do odmian i co do sadzonek ;:303
Twój ogród październikowy to jak bajka, cudnie pokolorowany! ;:180
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie jeszcze w listopadzie, udało się zdążyć...mamy piękny ciepły listopad, ale w ogrodzie już buro i szaro, rośliny popadają w zimowy sen, pracy sporo jak to jesienią, większość wykonana, jeszcze tylko pookrywać gałązkami róże i owinąć niektóre geowłókniną, te bardziej wrażliwe na mrozy, ale na razie jest tak ciepło,że czekam z tym aż pojawią się temperatury bliżej koło zera,a nawet minusowe.

Dziękuję bardzo za odwiedziny;

Beatko tak ogród październikowy pięknie się prezentował i gdyby nie przymrozki, dużo róż by cieszyło moje oczy ale niestety zostały załatwione przez trzy zimne noce ;:145 cóż pozostało porządkowanie i przeczekanie do wiosny, przecież posadziłam nowe królewny których jestem bardzo ciekawa, pozdrawiam serdecznie ;:196

Marzenko witaj nowy Gościu ;:180 Bardzo dziękuję za pochwały moich nasadzeń, ciągle coś zmieniam i przesadzam bardzo to lubię, a jak już zakwitną róże i byliny to jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem. Tak len jest piękny ale chyba niestety u mnie też znikł, będę wyglądać wiosną może jednak jakaś sadzonka się pojawi, a jak nie to posieje może odzyskam go znowu. Pozdrawiam cieplutko ;:196

Kasiu róże kopczykuję i nakładam stroisz z gałązek jodłowych, dodatkowo bardziej wrażliwsze np; Eden Rose opatulam geowłókniną jeszcze ich nie okrywam bo ciepło na dworze, jak temperatura spadnie tak poniżej zera i będzie się utrzymywać to wtedy to zrobię. Bardzo mi szkoda tych wszystkich pączusiów różanych które niestety przemarzły, cóż taka nasza pogoda.. płata róże figle. Teraz tęsknie już do widoków letnich i bajecznych zapachów które unoszą się w ogrodzie. Pozdrawiam cieplutko ;:196

Martusiu październik miał piękne barwy,teraz pozostały tylko wspominki, pozdrawiam serdecznie ;:196

Marysiu w ogrodzie już buro, ogród zasypia, pozostały wspomnienia, musimy jakoś umilić sobie czekanie na wiosnę, przesyłam pozdrowienia ;:196

Iwonko ja także uwielbiam sadzić nowości w moim ogródeczku, to takie fajne uczucie i to czekanie na pierwszy nowy kwiat... ach już ie mogę się doczekać, bardzo jestem ciekawa kwiatu Lady of Shalott i Crocus rose, na razie mogę tylko podziwiać je na ekranie monitora, ale w niedalekiej przyszłości mam nadzieję że i na żywo u mnie :D Irga dalej błyszczy swoimi koralikami choć już ogród zasypia, teraz będziemy wspominać i tęsknić do wiosny. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Blueberry w tym dębie zakochałam się jak tylko go zobaczyłam w szkółce dlatego postanowiłam że będę go mieć i tak na jakieś moje święto się pojawił, dostał miejscówkę przed wejściem do domu, a to jak pięknie przebarwiają się jego liście jesienią jest jego dodatkową zaletą, pozdrawiam serdecznie ;:196

Małgosiu ;:196 to Dąb błotny Green Dwarf,jego liście zachwycają i wiosną i jesienią.

Wandziu ja też przesadzałam dwie już rosnące u mnie róże na inne miejscówki, pogoda była bardzo przyjemna to i ręce nie marzły co faktycznie we wcześniejszych latach było normalką. Bardzo lubię ten dreszczyk emocji czekając na kwiat nowo posadzonej róży, przesyłam cieplutkie pozdrowienia ;:196

Jadziu no skusiłaś mnie tą Lady o której była taka dyskusja czy brać czy nie i jak zaczęłam oglądać jej zdjęcia to przepadłam, a wiesz że jednej się nie opłaca zmawiać więc i inne wpadły do koszyka :;230 siedzą już sobie w ziemi okopczykowane i czekamy na wiosnę. NN kową będę szukać w zimowe długie wieczory, bo teraz jeszcze czas napięty , dzięki za podpowiedź ;:196

Aniu na pierwszym zdjęciu to Dąb błotny, rośnie w kulę nie trzeba formować,docelowo 2,3 metry w górę, a na szerokość 1i 1/2 metra tak jest na zawieszce napisane, piękne ma listeczki wiosną a jesienią śliczne ubarwienie przybiera co widać na zdjęciu. Bardzo się cieszę że Lady of Shalott taka chętnie wydająca kwiaty takie róże to skarb. Pozdrawiam cieplutko ;:196

Aniu anabuko ;:196 różami cieszyłam się do przymrozków które je załatwił, ale piękny dały pokaz sama już tęsknię do tych zapachów i widoków, teraz ogród zapada już w sen i niech śpi do wiosny.

Dorotko plewienia miałam co niemiara i dalej trawsko rośnie, bo pogoda sprzyja, coś niecoś jeszcze skubnę, ale już nie mam takiej weny jak latem, na wiosnę ruszymy z nowymi siłami do ogrodu i będziemy pokonywać te chwaściska ;:333 przesyłam pozdrowienia ;:196

Listopad na foto;

Chryzantemka od Jadzi Jakuch

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Dziś była piękna pogoda i wybrałam się z moim M do lasu na wejściu znaleźliśmy Rydza, rósł sobie taki sam piękny, wszystkie potoki w lesie wyschły, przydałby się deszcz, po wyjściu z lasu zrobiłam zdjęcia jesienne mojej okolicy;

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Pozdrawiam Odwiedzających :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Piękne widoczki mieszkasz w ślicznie położonym miejscu ;:333 Koraliki na krzewach to teraz ozdoba w ogrodach i zimozielone, gdy wszystko stało sie szaro bure.Szkoda ,ze przymrozki szybko kazały nam się pożegnać z daliami, inaczej one też zdobiłyby jeszcze nasze ogrody.Wszystkie żurawki też jeszcze ładnie wyglądają. Miłego tygodnia Krysiu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu prześliczne widoki! Kocham takie, a jesień sprawia że podnosimy wzrok znak rabat i widzimy niejako więcej!
Pokazuj częściej i o różnych porach roku Twoje okolice ;:180 Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie w grudniu :D

Dzisiaj spadło troszkę śnieżku, który pokrył krzewy i drzewa.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek

Marysiu Masko dziękuje za odwiedzinki, jesień jest piękna, a w tym roku długo cieszyliśmy się jej kolorami i zwykle listopad kojarzył się z mgłami, deszczem i wiatrami, a ten był cieplutki jak koniec lata, żadnych deszczy, a te akurat by się przydały, zmienia nam się klimat :? Nie obiecuję ale się postaram pokazywać zdjęcia mojej okolicy, jest tu pięknie :D Przesyłam pozdrowienia ;:196

Jadziu przymrozki u mnie zniszczyły nie tylko Dalie, których akurat mam mało, ale dużo pączusiów rózanych, które kwitły by pewnie do końca listopada, bo pogoda by na to pozwoliła, a tak to tylko można było podziwiać obwisłe kikutki :(
Ale dziś zrobiło się pięknie, biel pokryła moją okolicę :D pozdrawiam cieplutko ;:196

Teraz kwitną domowe pocieszajki ;:167




Obrazek



Obrazek



Obrazek

Pozdrawiam odwiedzających :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Masz sporo śniegu Krysiu ;:202 u mnie ledwie postraszyło, a ile wody spokojnie roślinkom dostarczy to lepsze niż ulewa. Pięknie wyglądają rośliny i drzewa ,oby takie białe również Święta były tego Ci życzę ;:196 Moje grudniki już przekwitły, chciały mi się przymlić jak wróciłam ze szpitala a nawet fotek nie chciało mi sie im zrobić ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Łał przepiękną masz zimę ;:oj długo się śnieg utrzymał?
Śliczne grudniki, fajnie popatrzeć na takie kolory gdy za oknem biało :D
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, przecież to regularna zima, a nie troszkę śniegu ;:202 Troszkę, to jest wtedy, kiedy jakby solą kto posypał ;:108
Mieszkasz w cudnym miejscu, takie widoki mi się marzą, a tymczasem u mnie płasko jak na boisku. Zawsze jak jestem w Twoich okolicach, to nie mogę oczu oderwać od tych górek i różnokolorowych pasów ziemi. Nie zawsze uprawnej, bo teraz nikomu nic się nie opłaca, ale przecież bywają wyjątki ;:215
Zaskakującego Mikołaja ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj :wit . Przychodzę z wizytą do Twojej oazy spokoju, zwabiona nazwą ;:108 . Rzeczywiście można u Ciebie odpocząć, piękny ogród i krajobrazy dookoła . Uwielbiam byliny a Ty masz ich całe mnóstwo. Do tego cudowne róże, powojniki i świetne deskowe ogrodzenie ;:215 . Słowem wszystko to czego szukam i pragnę w ogrodzie. Pozdrawiam :wit .
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, w cudnej okolicy mieszkasz. Sama radość jak takie widoki na horyzoncie. ;:108
Pocieszajki mam i ja, bo kocham grudniki, a one mnie chyba też.
Dziękuję za info o dębie. Muszę się przyjrzeć ofertom, bo bardzo mi się podoba.
A śniegu zazdroszczę, bo ja dawno nie widziałam takich ilości ;:202
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”