Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Same pzryjemnosci w kwitnieniach u ciebie Irenko ;:63
I dzielazany, i horki, zawilce,hibiskusy i ciekawe rozchodniki.
I przepiękne jezowki ;:167
Werbeny patagońskiej zazdraszczam. U mnie sie nie wysiała i ie mam jej
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu kolejny raz podziwiam Twoje roślinki. Przepiękne masz jeżówki. Jak to się stało, że u mnie nadal nie ma ani jednej?.. :roll: Zdecydowanie musi choć jedna przybyć :wink:
Myślałam, że mam już zamkniętą listę róż, które planuję dosadzić... A tu uśmiecha się do mnie taka Fortuna ;:173 Możesz coś więcej o niej powiedzieć? Zwłaszcza interesuje mnie jak długo utrzymuje pojedynczy kwiat?
Cubanę mam pierwszy rok i też jestem nią zachwycona. Non stop kwitnie. Ciekawe tylko jak będzie z jej zimowaniem w moim regionie...
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj :wit
Piękny masz ogród - dopiero dzisiaj go odkryłam ;:167
Będę często zaglądać
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu,

znalazłam filmik o rozmnażaniu budlei.Można teraz, przez sadzonki półzdrewniałe, korzeni się szybko. Ale może w tym roku odpuszczę ukorzenianie. Zrobiłam już sadzoneczki z bukszpanu, trzmieliny, lawendy. Teraz czekam na wyniki.
Na działce już muszę się ograniczać, męża nie namówię na usuwanie trawy.
A wątek? Jak zaczniemy nowy etap, nowy ogród. Jeśli nie masz nic przeciwko, załączę fotkę moich jeżówek.


Obrazek
:wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu ja też lubię wiele roślin w takim stanie jak dzielżan...ładnie wygląda tak jeżówka i kilka róż w tzw. niewinnym pączku :;230 o paprociach nie wspomnę.
Pisałaś o rozmnażaniu budlei, tak wiele krzewów tak pozyskałam, ścinając późną zimą nim ruszą soki patyki i trzymam je w wilgotnym piasku do kwietnia. W kwietniu robię rozsadnik z lekkiej gleby, wtykam pod skosem patyki (można z ukorzeniaczem) i podlewam od czasu do czasu. Późnym latem są ukorzenione i albo do doniczek (jak małe) albo bezpośrednio na miejsce gdzie mają róść.
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, czy ten czerwony floks / płomyk ma rzeczywiście taki czerwony czerwony kolor? Na zdjęciu prezentuje się wspaniale!
Dzielżany mam teraz dopiero pierwszy raz, kupiłam je na wiosnę. I bardzo mi się podobają, lepiej kupić takie rośliny późno niż wcale :uszy
Twoje jeżówki to cudeńka! ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Jalitah cudna jeżówki również a ta nowa urocza widzę ,ze u Ciebie również kwitną dzielżany u mnie jakoś nie mają ochoty zatrzymać się na dłużej to samo z zawilcami japońskimi juz parę razy przywlekałam je od koleżanki i nic .Czasem pokażą sie ze dwa liście i to wszystko a u koleżanki szaleją i wciąż ich sie wyzbywa i nie umie wyzbyć jak na złość. .Niby takie pospolite to powinny wszędzie rosnąć a tak nie jest .Mam nadzieję Krysiu ,ze u Ciebie również ogród soczyście podlany, bo u mnie nawet wczoraj była burza i sporo wody spadło, widzę to po pojemnikach postawionych pod okapem altanki.Róże po tych deszczach dostały powera chwasty również się rozszalały na całego . ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, jeszcze więcej pięknych jeżówek ;:oj
cudnie kwitnące róże! Dzielżany, rozchodniki i zawilce zwiastują jesień, a pierwiosnki kwitną wiosennie ;:138
Piękne funkie nietknięte ślimaczą paszczą i śliczne hortensje!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani, sierpień prawie dobiega końca, w ogrodzie Róże powtarzają, trochę późno w porównaniu z tamtym rokiem, długo się zbierały, ale mają sporo pąków i te ich kolory teraz są takie bardziej nasycone :) Hortensje bukietowe im wtórują, do tego Dzielżany, Jeżówki, Budleje, jest cały czas kolorowo. Przez ostatnie dwa tygodnie, pogoda była w kratkę to słońce, to deszcz, więc trawsko zaczęło się panoszyć na rabatach :evil: plewienie jest cały czas bo jak skończy się jeden zagon to idzie się do następnego a w tym wyplewionym już nowe rośnie i tak w kółko. Ja jeszcze zbieram borówki amerykańskie, na trzech krzakach mam jeszcze ciągle dojrzewające, pięknie w tym roku obrodziły,a wczoraj na cienistej rabacie znalazłam Maślaki :D


ObrazekCDN
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Zazdraszczam tego deszczu ,U mnie ostatni deszcz jaki miałam to 14 sierpnia.
A to fajne miejsce znalazły sobie grzybki.
Czekam na te fotki ogrodowe.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Aniu Anabuko ;:196 Ty zawsze jesteś szybciutko :D fotki będą tylko odpowiem na posty, oj szkoda że u Ciebie nie pada, u mnie sierpień był bardziej deszczowy, bo lipiec i czerwiec to upały i brak opadów, to wiem ile się napodlewałam roślinek, pozdrawiam i dziękuję za odwiedzinki ;:196

Martusiu Jeżówki kwitną cały czas, a nowości też pokazały już kwiatuszki, ślimaków trochę przez suszę wyginęło, choć jak deszcz poleje to wychodzą, a ja je tępię :twisted: bo to paskudy straszne, niektóre Hosty są niestety przez nie podziurawione :( ale nie jest to w takim stopniu jak parę lat temu, pozdrawiam ;:196

Jadziu Jalitah znowu nowe kwiaty produkuje, bardzo fajna z niej królewna, z czystym sumieniem można ją polecać i te muśnięte płatki na końcach różem, uwielbiam tę Różę. Sierpień u mnie przeplatany, raz ;:3 raz deszcz, dopiero wczoraj wyciągnęłam węża i podlewałam, ale dziś znów popadało, właśnie unicestwiłam przed chwilą parę obślizgłych ;:134 Moje Róże dopiero teraz w ostatnich dniach dostały powera i mają dość dużo pąków, więc będzie na czym oko zawiesić, pozdrawiam ;:196

Beatko tak ten Floks ma taki intensywny czerwony kolorek,w ogóle to jego nazwa mówi sama za siebie, jeśli byś chciała to mogę kawałek wysłać daj znać :) Dzielżanów ja też nie mam dużo bo tylko trzy rodzaje, ale to bardzo piękne kwiatki, więc warto je posiadać, po za tym fajnie prezentują się razem z kwitnącymi Hortensjami bukietowymi, pozdrawiam ;:196

Marysiu ja właśnie bardzo lubię podglądać kwiaty w tej początkowej fazie jest w tym coś magicznego ;:173 dziękuję za informację o rozmnażaniu Budlei ;:196, może i ja na przyszły rok spróbuję ja rozmnożyć, Hortensje bukietowe się udaje to może i z budleją pójdzie gładko, pozdrawiam serdecznie ;:196

Paulo masz piękne Jezówki, ja tych akurat nie mam, Marysia Maska napisała również jak rozmnożyć Budleję więc możemy próbować. wiem jak to jest ciężko z tym usuwaniem trawy, ale z drugiej strony, mój M dość na to nie narzeka, a chyba dlatego ze jak przychodzą znajomi, to zawsze podziwiają nasadzenia i trud włożony w tworzenie ogrodu, a on ma w tym swój udział i widzę że też go to cieszy. To czekam na wątek jak już będzie ten nowy etap, pozdrawiam ;:196

Róże powtarzają, zaczyna się znów ten magiczny czas :D

Novalis

Obrazek

Ghita Renaissance


Obrazek

Fortuna cały miesiąc kwitnie ;:167



Obrazek

Graham Thomas

Obrazek

Elfe


Obrazek

Munstead Wood


Obrazek



Obrazek

Princes Anne


Obrazek



Obrazek

Hot Chocolate



Obrazek

Doctorek powtarza i ile batów powypuszczał ;:167


Obrazek



Obrazek

Dzielżan Siesta

Obrazek

Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek

Jalitah ;:167


Obrazek



Obrazek



Obrazek
Pozdrawiam odwiedzających :wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Muszę przeprosić dwie osoby bo chyba mi umknęły jak pisałam odpowiedzi, ale już to szybciutko nadrabiam ;:180 ;:180

Werka dziękuję za odwiedziny i pochwały mojego ogrodu, zapraszam częściej ;:196

Narine Fortuna kwitnie u mnie cały sierpień, pojedyńczy kwiat chyba około dwóch do trzech tygodni, rośnie od północnej strony, nie ma pełnego ;:3 , dopiero popołudniowe, zakwita później niż inne róże ale chyba właśnie ze względu na miejscówkę, bardzo lubię te jej puste kwiatuszki, trochę widzę że włazi na nią krzewuszka i muszę ją przyciąć. Jeżówki kwitną nadal :) Cubanę kopczykuję i okrywam gałązkami jodłowymi, na razie wystarczało, pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Mojemu Munstead chyba jednak będę musiała poszukać inne miejsce, bo nawet za 20 lat nie będzie tak cudnie kwitł jak Twój ;:167 Jalitah wciąż cudna ;:167 i hortensje również, a moje w tym roku słabiutko po mimo lania ogromnej ilości wody. ;:174 Co to znaczy dobra gleba nawet dzielżan bryluje ;:333 u mnie nawet nie chce rosnąć to samo zawilce japońskie.Fajne podlewanie z nieba u mnie też czasem sie zdarza ,ale rzadko pozostaje wężowy aerobik. Krysiu cudne kwitnienia szczególnie wśród jeżówek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”