Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 38  
Autor Wiadomość
anabuko1
 Tytuł: Re: Oaza Spokoju
PostNapisane: 5 sie 2019, o 21:50 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Same pzryjemnosci w kwitnieniach u ciebie Irenko ;:63
I dzielazany, i horki, zawilce,hibiskusy i ciekawe rozchodniki.
I przepiękne jezowki ;:167
Werbeny patagońskiej zazdraszczam. U mnie sie nie wysiała i ie mam jej

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Narine
PostNapisane: 6 sie 2019, o 00:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Krysiu kolejny raz podziwiam Twoje roślinki. Przepiękne masz jeżówki. Jak to się stało, że u mnie nadal nie ma ani jednej?.. :roll: Zdecydowanie musi choć jedna przybyć :wink:
Myślałam, że mam już zamkniętą listę róż, które planuję dosadzić... A tu uśmiecha się do mnie taka Fortuna ;:173 Możesz coś więcej o niej powiedzieć? Zwłaszcza interesuje mnie jak długo utrzymuje pojedynczy kwiat?
Cubanę mam pierwszy rok i też jestem nią zachwycona. Non stop kwitnie. Ciekawe tylko jak będzie z jej zimowaniem w moim regionie...

bejsonki84
PostNapisane: 6 sie 2019, o 13:48 
200p
200p

0 szt.
Witaj :wit
Piękny masz ogród - dopiero dzisiaj go odkryłam ;:167
Będę często zaglądać

PaulaF-Z
PostNapisane: 6 sie 2019, o 20:17 
500p
500p

1 szt.
Krysiu,

znalazłam filmik o rozmnażaniu budlei.Można teraz, przez sadzonki półzdrewniałe, korzeni się szybko. Ale może w tym roku odpuszczę ukorzenianie. Zrobiłam już sadzoneczki z bukszpanu, trzmieliny, lawendy. Teraz czekam na wyniki.
Na działce już muszę się ograniczać, męża nie namówię na usuwanie trawy.
A wątek? Jak zaczniemy nowy etap, nowy ogród. Jeśli nie masz nic przeciwko, załączę fotkę moich jeżówek.

Obrazek
:wit

Maska
PostNapisane: 11 sie 2019, o 07:01 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Krysiu ja też lubię wiele roślin w takim stanie jak dzielżan...ładnie wygląda tak jeżówka i kilka róż w tzw. niewinnym pączku :;230 o paprociach nie wspomnę.
Pisałaś o rozmnażaniu budlei, tak wiele krzewów tak pozyskałam, ścinając późną zimą nim ruszą soki patyki i trzymam je w wilgotnym piasku do kwietnia. W kwietniu robię rozsadnik z lekkiej gleby, wtykam pod skosem patyki (można z ukorzeniaczem) i podlewam od czasu do czasu. Późnym latem są ukorzenione i albo do doniczek (jak małe) albo bezpośrednio na miejsce gdzie mają róść.
Pozdrawiam serdecznie ;:196

Beaby
PostNapisane: 11 sie 2019, o 14:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Krysiu, czy ten czerwony floks / płomyk ma rzeczywiście taki czerwony czerwony kolor? Na zdjęciu prezentuje się wspaniale!
Dzielżany mam teraz dopiero pierwszy raz, kupiłam je na wiosnę. I bardzo mi się podobają, lepiej kupić takie rośliny późno niż wcale :uszy
Twoje jeżówki to cudeńka! ;:215

JAKUCH
PostNapisane: 13 sie 2019, o 19:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jalitah cudna jeżówki również a ta nowa urocza widzę ,ze u Ciebie również kwitną dzielżany u mnie jakoś nie mają ochoty zatrzymać się na dłużej to samo z zawilcami japońskimi juz parę razy przywlekałam je od koleżanki i nic .Czasem pokażą sie ze dwa liście i to wszystko a u koleżanki szaleją i wciąż ich sie wyzbywa i nie umie wyzbyć jak na złość. .Niby takie pospolite to powinny wszędzie rosnąć a tak nie jest .Mam nadzieję Krysiu ,ze u Ciebie również ogród soczyście podlany, bo u mnie nawet wczoraj była burza i sporo wody spadło, widzę to po pojemnikach postawionych pod okapem altanki.Róże po tych deszczach dostały powera chwasty również się rozszalały na całego . ;:196

marta64
PostNapisane: 14 sie 2019, o 23:19 
500p
500p

0 szt.
Krysiu, jeszcze więcej pięknych jeżówek ;:oj
cudnie kwitnące róże! Dzielżany, rozchodniki i zawilce zwiastują jesień, a pierwiosnki kwitną wiosennie ;:138
Piękne funkie nietknięte ślimaczą paszczą i śliczne hortensje!

Krychna
PostNapisane: 28 sie 2019, o 17:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Witajcie Kochani, sierpień prawie dobiega końca, w ogrodzie Róże powtarzają, trochę późno w porównaniu z tamtym rokiem, długo się zbierały, ale mają sporo pąków i te ich kolory teraz są takie bardziej nasycone :) Hortensje bukietowe im wtórują, do tego Dzielżany, Jeżówki, Budleje, jest cały czas kolorowo. Przez ostatnie dwa tygodnie, pogoda była w kratkę to słońce, to deszcz, więc trawsko zaczęło się panoszyć na rabatach :evil: plewienie jest cały czas bo jak skończy się jeden zagon to idzie się do następnego a w tym wyplewionym już nowe rośnie i tak w kółko. Ja jeszcze zbieram borówki amerykańskie, na trzech krzakach mam jeszcze ciągle dojrzewające, pięknie w tym roku obrodziły,a wczoraj na cienistej rabacie znalazłam Maślaki :D

ObrazekCDN

anabuko1
PostNapisane: 28 sie 2019, o 18:10 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Zazdraszczam tego deszczu ,U mnie ostatni deszcz jaki miałam to 14 sierpnia.
A to fajne miejsce znalazły sobie grzybki.
Czekam na te fotki ogrodowe.

Krychna
PostNapisane: 28 sie 2019, o 19:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Aniu Anabuko ;:196 Ty zawsze jesteś szybciutko :D fotki będą tylko odpowiem na posty, oj szkoda że u Ciebie nie pada, u mnie sierpień był bardziej deszczowy, bo lipiec i czerwiec to upały i brak opadów, to wiem ile się napodlewałam roślinek, pozdrawiam i dziękuję za odwiedzinki ;:196

Martusiu Jeżówki kwitną cały czas, a nowości też pokazały już kwiatuszki, ślimaków trochę przez suszę wyginęło, choć jak deszcz poleje to wychodzą, a ja je tępię :twisted: bo to paskudy straszne, niektóre Hosty są niestety przez nie podziurawione :( ale nie jest to w takim stopniu jak parę lat temu, pozdrawiam ;:196

Jadziu Jalitah znowu nowe kwiaty produkuje, bardzo fajna z niej królewna, z czystym sumieniem można ją polecać i te muśnięte płatki na końcach różem, uwielbiam tę Różę. Sierpień u mnie przeplatany, raz ;:3 raz deszcz, dopiero wczoraj wyciągnęłam węża i podlewałam, ale dziś znów popadało, właśnie unicestwiłam przed chwilą parę obślizgłych ;:134 Moje Róże dopiero teraz w ostatnich dniach dostały powera i mają dość dużo pąków, więc będzie na czym oko zawiesić, pozdrawiam ;:196

Beatko tak ten Floks ma taki intensywny czerwony kolorek,w ogóle to jego nazwa mówi sama za siebie, jeśli byś chciała to mogę kawałek wysłać daj znać :) Dzielżanów ja też nie mam dużo bo tylko trzy rodzaje, ale to bardzo piękne kwiatki, więc warto je posiadać, po za tym fajnie prezentują się razem z kwitnącymi Hortensjami bukietowymi, pozdrawiam ;:196

Marysiu ja właśnie bardzo lubię podglądać kwiaty w tej początkowej fazie jest w tym coś magicznego ;:173 dziękuję za informację o rozmnażaniu Budlei ;:196, może i ja na przyszły rok spróbuję ja rozmnożyć, Hortensje bukietowe się udaje to może i z budleją pójdzie gładko, pozdrawiam serdecznie ;:196

Paulo masz piękne Jezówki, ja tych akurat nie mam, Marysia Maska napisała również jak rozmnożyć Budleję więc możemy próbować. wiem jak to jest ciężko z tym usuwaniem trawy, ale z drugiej strony, mój M dość na to nie narzeka, a chyba dlatego ze jak przychodzą znajomi, to zawsze podziwiają nasadzenia i trud włożony w tworzenie ogrodu, a on ma w tym swój udział i widzę że też go to cieszy. To czekam na wątek jak już będzie ten nowy etap, pozdrawiam ;:196

Róże powtarzają, zaczyna się znów ten magiczny czas :D

Novalis

Obrazek

Ghita Renaissance

Obrazek

Fortuna cały miesiąc kwitnie ;:167

Obrazek

Graham Thomas

Obrazek

Elfe

Obrazek

Munstead Wood

Obrazek

Obrazek

Princes Anne

Obrazek

Obrazek

Hot Chocolate

Obrazek

Doctorek powtarza i ile batów powypuszczał ;:167

Obrazek

Obrazek

Dzielżan Siesta

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jalitah ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam odwiedzających :wit

Krychna
PostNapisane: 28 sie 2019, o 19:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Muszę przeprosić dwie osoby bo chyba mi umknęły jak pisałam odpowiedzi, ale już to szybciutko nadrabiam ;:180 ;:180

Werka dziękuję za odwiedziny i pochwały mojego ogrodu, zapraszam częściej ;:196

Narine Fortuna kwitnie u mnie cały sierpień, pojedyńczy kwiat chyba około dwóch do trzech tygodni, rośnie od północnej strony, nie ma pełnego ;:3 , dopiero popołudniowe, zakwita później niż inne róże ale chyba właśnie ze względu na miejscówkę, bardzo lubię te jej puste kwiatuszki, trochę widzę że włazi na nią krzewuszka i muszę ją przyciąć. Jeżówki kwitną nadal :) Cubanę kopczykuję i okrywam gałązkami jodłowymi, na razie wystarczało, pozdrawiam ;:196

JAKUCH
PostNapisane: 28 sie 2019, o 19:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Mojemu Munstead chyba jednak będę musiała poszukać inne miejsce, bo nawet za 20 lat nie będzie tak cudnie kwitł jak Twój ;:167 Jalitah wciąż cudna ;:167 i hortensje również, a moje w tym roku słabiutko po mimo lania ogromnej ilości wody. ;:174 Co to znaczy dobra gleba nawet dzielżan bryluje ;:333 u mnie nawet nie chce rosnąć to samo zawilce japońskie.Fajne podlewanie z nieba u mnie też czasem sie zdarza ,ale rzadko pozostaje wężowy aerobik. Krysiu cudne kwitnienia szczególnie wśród jeżówek

anabuko1
PostNapisane: 28 sie 2019, o 20:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
No i sa zdjęcia.I to jakie piękne.
Fajnie,ze miałaś trochę deszcze u mnie 3 razy w cały sierpniu .A wcześniej też skąpo.
Ech te twoje piękne zjawiskowe róże.Z przyjemnoscia je obejrzałam. ;:108
Podoba mi się ta Fortuna skoro tak długo kwitnie . :D
A i hortensje piękne.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 526 ]  Idź do strony nr...        1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 38  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Google Feedfetcher i 33 gości