Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

I jeszcze dzisiejsze fotki; roślin skąpanych deszczem ;:31


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek ;:100
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu:)

Cheer to moje marzenie, cukierkowa piękność...gdzie kupiłaś Krysiu?
Hosty wychodzące z ziemi to super widoczek.Jedną na wiosnę dokupiłam i już jest posadzona ;:333
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu deszcz potrzebny lecz w rozsądnych ilościach .Przecież mógłby zajrzeć też do potrzebujących,bo sporo jest takich .Dzisiaj spadło tylko jak na razie parę kropel ,jednak mocno się ochłodziło, więc siedzę w domu brrrr.Bardzo lubię tego różanecznika Cheer i kwitnie zawsze jako pierwszy, a za nim w każdym razie u mnie zaczynają kwitnąć azalie. Został jeszcze Rh Kali i Catawbiense grandiflorum też za chwilkę urzeknie swoimi kwiatami.Jacquelina wypuściła trzy 5 cm łodyżki to mnie juz i tak cieszy .Pieniek na dole miała pęknięty więc cięła do poziomu gruntu ale jeszcze beda z niej ludzie. Cudne widoczki nam prezentujesz ;:196 ;:108 a futrzak podobny do mojej Zuzi podrap go za uszkiem
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
zbyszek50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 13 gru 2009, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Oaza Spokoju

Post »

Ale pięknie !!! ;:oj ;:oj ;:oj
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Wczoraj był piękny dzień, choć w prognozach miało padać, słonko wychylało się co jakiś czas i bardzo mile pracowało się w ogrodzie ;:173 poplewiłam rabaty, dokończyłam obsypanie korą cienistej, oplewiłam borówki, które dostały świeżutkiej kory sosnowej, jak również moje Rododendrony, Azalie i Hortensje, oj popołudniu dosyć porządnie czułam kręgosłup, ale byłam bardzo szczęśliwa,że udało mi się wykonać zaplanowane prace. Podczas gdy na grillu piekły się pyszności, [całą zimę się na nie czeka] zrobiłam sobie spacerek doglądający i podziwiający, zobaczyłam pierwsze rozwinięte kwiatuszki na moim lilaku Krasavitsa Moskvy ;:167 jakie one są piękne. Różanecznik Cheer otwiera coraz więcej kwiatów, Azalie Japońskie mają bardzo nabrzmiałe pąki :tan zakwitną lada moment. Floksy szydlaste biedne przyciapane przez deszcz, też otwierają coraz więcej kwiatuszków. Dzisiaj jest paskudnie, nie dość,że pada cały dzień to jeszcze zimnica okropna,czytam że od środy poprawa. Niestety mam tylko jedno zdjęcie wczorajsze, bo padły baterie w aparacie, a nikomu nie chciało się jechać i kupić nowe, więc fotorelacja kiepska :?


Obrazek

Zbyszku dziękuję ;:196

Jadziu faktycznie nasze kotki podobne, tylko u m nie jest kocurek, bardzo przytulaśny, bo od malutkiego u nas i traktuje naszą rodzinkę, jak mamuśkę, ostatnio wszędzie za mną po rabatkach hasa, drapanko zrobione ;:196 Już za chwileczkę Azalie buchną kwieciem, ach jak fajnie. Pozdrawiam ;:3

Aniu czytam,że bardzo Ci się spodobał Cheer, mam nadzieję,że go w końcu gdzieś upolujesz ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, nie narzekaj że zimno, bo przynajmniej u Ciebie pada, a ja mam zimnicę, ale deszczu nic a nic. Nadal robię nieustające wycieczki z konewką, bo nawadnianie kropelkowe niestety nie wystarcza.
Wszystko u Ciebie wygląda świeżutko, szczególnie po deszczyku. Miałaś mnóstwo cebulowych różnego rodzaju. Ja w tym roku nie sadziłam nowych tulipanów i chyba w końcu całkiem z nich zrezygnują, bo i tak zawsze okazują się w zasadzie tylko jednoroczne. Teraz mam w wielu miejscach jedynie tulipanowy szczypior, co wygląda beznadziejnie. Chyba przestawię się na krokusy.
Cheer już chwaliłam w wątku różanecznikowym, cudny jest. :D Pozdrawiam niedzielnie ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Wandziu masz rację nie będę już narzekać,chętnie przesłała bym te chmury do Ciebie,sama niedawno narzekałam na suszę, roślinki potrzebują deszczyku. To pewnie dlatego,że marzyło mi się aby w niedziele posiedzieć w ogrodzie na leżaczku wśród roślin i poczytać książkę ;:173 Co do tulipanów masz rację, ładne są tylko w pierwszym roku po posadzeniu, powiem szczerze,że wszystkie które sadziłam w tamtym roku kupiłam po przecenach w B, za parę groszy, ale mam takie Narcyzy, co kępa przybywa i co rok jest ładniejsza, pewnie jakaś lepsza odmiana, albo warunki spasowały. Przesyłam pozdrowienia ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu mnie jeszcze sie nie zdarzyło ,żeby narcyzy zwiększyły kępę czy tulipany nie wiem od czego to zależy czy taka słaba gleba nie wiem zbyt przepuszczalna i wypłukuje wszystkie nawozy jakie daję swoim kwiatkom .Kermesina już pokazuje kolorek to samo Schneeperle oby tylko słonko się pokazało znów będzie spektakl. Najważniejsze ,ze grilowy sezon otwarty ;:333 też juz grilowa kiełbasa za mną chodziła i te roznoszące sie zapachy jak sąsiedzi grilowali . Fajny patriotyczny tulipan 2w1 w sam raz na majówkę
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, ogród wykąpany w deszczu, kiciuś pilnuje kwiatków! Jeszcze tak pięknie kwitną Ci tulipany i szafirki, u mnie już tylko ostatnie spóźnialskie tulipanki, a szafirki już definitywnie skończyły błękitnieć! Iryski bardzo mi się podobają, i różanecznik śliczny!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Bardzo ładnie urządziłaś ten swoj ogród.
Przyjemnie patrzy się na niego ;:108 ;:108
Tulipanki różne piękne.
I tawuły i narcyzki, szafirki, żurawki,wszystko pięknie zaprezentowane, ;:63 ;:63
A to bordowe drzewko to ?
Jakoś nie rozpoznaję. :oops:
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu , cudnie deszczyk podlał Ci ogród , u mnie w centrum nawet kropla nie spadła , może jutro bo coś zapowiadają , ale pewnie jak pojadę w sobotę to i tak będę podlewała .Piękne masz te białe tulipany a iryski skradły mi ostatnio serce i też je ostatnio dosadzam . Pięknie masz w ogrodzie , bo jednak duża przestrzeń robi wrażenie .Czekamy na azalie i różaneczniki ;:65
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu miło było się spotkać i poznać w realu! Z pewnym zdziwieniem zobaczyłam, że odwiedzałam już Twój ogród :D I ponownie zachwyciłam się cudownymi piwoniami i różami. Życzę miłej niedzieli ;:4
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu i mnie było milo poznać Cię w realu. Znałam Twój ogród, jest bardzo ładny.
Ten irysek mnie urzekł https://images89.fotosik.pl/173/45a6c7cf777ddbb3.jpg fajne zestawienie kolorków.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”