Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu cudne wspomnienia minionego sezonu. Ciekawe jaki będzie ten który przed nami Różaneczniki cudownie kwitły w ubiegłym roku ciekawe jak w tym roku się pokażą .Jeszcze nigdy nie miałam tak ukwieconych moich Rh nie mogłam sie wprost oprzeć przed zrobieniem im fotek. Kwiecień również był wyjątkowo ukwiecony.Udanego wieczoru ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu , dobrze , że zima się kończy , chociaż ona zawsze jednak daje nam trochę wytchnienia od ogrodów bo to dosyć ciężka jednak praca przez wiele miesięcy .Piękne wspomnienia nam pokazałaś , pogoda ma być śliczna , więc ruszymy do naszych zielonych pokoi żeby po zimie zrobić porządeczek . Życzę ;:3
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie

Dzionek był dzisiaj piękny, słoneczko świeciło, muszę się spieszyć ze wspominkami, bo może być tak jak w tamtym roku,że rychło przyjdzie wiosna.

Maj to fantastyczny miesiąc, u mnie królują azalie japońskie na których kwitnięcie czekam z utęsknieniem, dalej pokazują swoje piękno floksy szydlaste, irysy choć na razie jeszcze skromnie, Hosty, żurawki wystawiają swoje listeczki na świat, wszystko dokoła zaczyna nas czarować :D

Jadziu już za momencik będziemy znowu na nowo podziwiać różaneczniki, jeden mój był cały pod śniegiem jestem ciekawa czy go nie połamało, szkoda by było ;:145 nie chciałam ruszać śniegu bo bałam się że uszkodzę. ;:196

Elżbietkou mnie jeszcze z pracami krucho,bo pokrywa śnieżna jest dużo go było, a już we wtorek wracam do pracy to i czasu będzie mniej, choć na ogród to ja zawsze wygospodaruję ;:108 byle do wiosny ;:196

Maj2018




Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek

Zapowiedzi kwitnień :tan może i w tym roku będzie tak obficie





Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu ja już wiem ,ze z tego najmniejszego Kali 2 pędy złamane przez śnieg. Wsadziłam je do ziemi ciekawe czy coś z nich będzie ,bo jeszcze nigdy nie ukorzeniałam Rh .Może tak jak z różami nie zawsze nam się uda Najbardziej jestem ciekawa jak przeżył goździk bo na razie nie za ciekawie wygląda .Coraz więcej cebulowych juz się pokazuje trochę słonko przygrzało i jak to zaraz wszystko ruszyło SZOK. Cudne kolorowe wspomnienia ;:167 Miłej i ;:3 niedzieli ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
zbyszek50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 13 gru 2009, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj , masz wspaniały ogród a ta kolekcja piwonii po prostu wspaniała !!!
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu!
Masz piękny ogród. Urzekły mnie róże okrywowe: Cubana i Fortuna :)
Chyba je zamówię :)
Wszyscy czekamy na wiosnę ....
Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli :wit
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Na FO już WIOSNĘ co niektórzy ogłaszają, u mnie zwykle ona jest później o dwa tygodnie niż w innych regionach Polski, ale oznaki już są: ptaszki ćwierkają pięknie, słońce przygrzewa,jest cieplutko, krokusiki wystawiają noski, ale jeszcze na kwiaty trzeba poczekać, jedną rabatę tylko mam bez śniegu, ta co jest pod samym domem i od strony południowej, reszta śniegiem przykryta ;:224 w niektórych miejscach dość spora warstwa, jeśli będą takie ciepłe dni to myślę,że koło połowy tygodnia już pokrywy nie będzie.

Jadziu ;:196 ja jeszcze nie wiem czy połamany czy przygnieciony, w tym miejscu mam jeszcze sporo ciężkiego śniegu, ale jeśli będzie jakaś gałązka złamana to też ją zadołuję, może się nam uda ukorzenić :D Pozdrawiam ;:3

Zbyszku witaj w moim wąteczku, Piwonie uwielbiam, jest tyle odmian jeszcze, dziękuję i zapraszam do odwiedzin ;:196

Kasiu witaj nowy Gościu ;:196 Cubane ;:167 bardzo polecam, jest cudowna, zaglądnęłam w notatki mam ją od wiosny 2014, na zimę kopczykuję jak inne, jak na razie jest ok, Fortuna też jest super, tylko u mnie trochę później kwitnie,ale pięknymi bukietami ;:167 Dziękuję za odwiedzinki i zapraszam.

Dziś przypomnę jak kwitły moje Azalie japońskie i wielkokwiatowe

Golden Sunset


Obrazek

Nabucco


Obrazek

Rosenkopfchen



Obrazek

Karmesina Rose



Obrazek

Geisha Orange


Obrazek

Babuschka



Obrazek

Schneeperle

Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Maruschka


Obrazek :wit
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu jestem zawsze pod wrażeniem Twoich Rh, klimat im pewno służy i gospodyni chyba dba o nie szczególnie.
Piszesz o warstwie sniegu jeszcze na rabatach....u mnie niema bo go prawie nie było.
Będę czekała na Twoje rh

pozdrawiam
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Miłe chwile spędziłam w Twoim pełnym kolorów ogrodzie Krysiu , wśród bajecznie kwitnących roślin ! ;:138 Widać,że ogród masz w pięknej okolicy i sprzyjające roślinom warunki! ;:108
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Oaza Spokoju

Post »

Piękne wspomnienia, prześliczny ogród. A coś wiosennego już widać ? :D :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu,cudowne widoki w Twoim ogrodzie ,azalie i kobierce floksów dają zapierające dech w piersiach widoki ,a cała reszta wkomponowana w ogrodzie tworzy wspaniałą całość ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Ależ zarówiasta ta Maruszka super ja mam z tych Twoich tylko Kermesinę i Schneeperle bo niestety na więcej miejsca brak .Uwielbiam ten czas kwitnienia azalii,floksów szydlastych i Rh ;:167 ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Oaza Spokoju

Post »

Wspaniały azaliowy spektakl! ;:138 Czy okrywasz je na zimę? U nas śniegu już dawno nie ma ale zdaje mi się, że specyfika Twojego regionu jest taka, że śnieg trzyma ale jak już tylko puści, to wszystko idzie błyskawicznie w kierunku wiosny i wegetacja przegania tę, która jest u mnie nad morzem.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”