Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu przecudne piwonie, tak pięknie obficie kwitną. Niektóre odmiany rosną u mnie, ale to jeszcze młode krzaczki i w zeszłym sezonie kwitły pojedynczymi kwiatami, na niektóre zapewne przyjdzie mi czekać kilka lat bo małe korzonki dostałam.
Puściochy odkryłam niedawno są zachwycające. Tak mnie zaczarowałaś, że od kilku dni oczekuję w moim zakupowym ogrodnictwie tegorocznej oferty, a nóż coś kupię, tylko czy znajdę dziurę na posadzenie ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu do niedawna piwonie dla mnie to była piwonia i tyle, kojarzona z majem i cudownym jej zapachem. Przypominała dzieciństwo czyli zapach płatków...ogromnej ilości płatków do sypania kwiatków :D Mam sporo piwonii najzwyklejszych, bo jak likwidowano dawno nasze działki jedna z pań pozwoliła wszystkie wykopać no to kopałyśmy z koleżanką ;:306 Pamiętam jak jechałam kiedyś w odwiedziny do znajomego, który leżał przywiązany do łoża, bo spadł w pracy z drabiny i tak mi było żal biedaka, że ścięłam mu ogromny bukiet z różnych moich piwonii...wiesz że przez całą swoją chorobę i rekonwalescencję wspominał te cudowne piwonie!
Twoje pięknie rosną i kwitną, czy je nawozisz? a jak tak to czym? Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Oj Krysiu dalej czarujesz piwoniami :) ja nie wiem tyle jest tych piękności a miejsca tak mało na działce ;:224 faktycznie mogły by powtarzać kwitnienie, wtedy byłoby idealnie :tan
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu Twoje azalie i rododendrony co roku podziwiam, ;:oj chyba niewiele jest ogrodów w których tak wspaniale kwitną.
Moja Schneeperle zmieniła wiosną miejsce i chyba niezadowolona, bo pąków nie widać. ;:174
Piwonie uwielbiam podglądać w cudzych ogrodach, u siebie jakoś nie mogę się na nie zdecydować. Do Tell cudna, uwielbiam ten rodzaj kwiatów. ;:108
Taką NN (Edulis Superba) ma moja mama, chyba ponad 40 lat kwitnie w jej malutkim ogrodzie.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Oaza Spokoju

Post »

O matko, piwonie masz nieprawdopodobnie śliczne ;:oj ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Oaza Spokoju

Post »

Tak Krysiu, to moja data urodzenia w nicku. Jestem dość młodym ogrodnikiem, ale zajmuję się tym od małego dziecka :wink:
Dobrze, że mam areał to będę mógł powiększać kolekcję piwonii :D Jakie wg Ciebie są naj ?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu :wit
Jestem zachwycona twoją wielką i przepiekna kolekcją piwonii . ;:180
Co jedna to ładniejsza. Truno wybrać tą naj.. :)
Ja mam kilka. A kilka dostałem małych.
W ubiegłym roku je przsadzalam jeszcze.
Ciekawe czy w tym roku mi zakwitną ?
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, co jedna to piękniejsza. ;:180 Mam nadzieję, że moje bidy też mnie kiedyś zachwycą. Coś im u mnie nie do końca pasuje. ;:131
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu.
Nadrabiam zaległości po dłuższej nieobecności i dłuższą chwilę spędziłam w twoim ogrodzie.
Przepiękne miałaś lato a róże cudne ;:167
Kolekcja piwonii powala. Co jedna to piękniejsza. Aż chciało by się co nieco dokupić :lol:
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

I ja się zachwyciłam tymi Twoimi piwoniami. Mam u siebie tylko dwie odmiany i to obie prawie białe. Ale kwiaty mają tak wielkie i ciężkie, że po prostu leżą na boki z każdej strony. Czy masz Krysiu jakieś specjalne podpory, żeby utrzymać piwonie w pionie?
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krychna pisze:
Coral Charm piękna, uwielbiam jej duże kwiaty, niestety opady śniegu w tamtym roku w maju złamały dwie piękne łodygi ;:145 i kwitła mniej obficie, mam nadzieję że w tym roku nie będzie takich anomalii, albo trzeba ją zabezpieczyć od razu podpórkami w razie wu.


Obrazek
O matko, chyba się w niej zakochałem ! Widziałem dużo zdjęć w internecie ale dzięki Twojemu zdjęciu zdecydowałem że muszę ją mieć koniecznie u siebie ! Od ilu lat ją masz? I ile czasu od posadzenia czekałaś na pierwsze kwiaty? Jest niesamowita ! ;:167 ;:oj
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Oaza Spokoju

Post »

Imponująca kolekcja piwonii ;:oj
Ja musze w końcu zrobić porządek ze swoimi i spróbować zidentyfikować NN, których mam całkiem sporo ;:131
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu kochana ;:196 co jedna piwonia to ładniejsza i powoli tęsknota bierze za takimi widokami i fruwajacymi skrzydlatymi i ich śpiewem ;:167 ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”