Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

Tak bym chciała, żeby moja Hot Chocoalte wyglądała jak Twoja. Moja kwitnie bardzo skromnie, ale i tak się zachwycam jej kwiatami :tan
Barbula już sama w sobie jest cudna, a w towarzystwie hortensji nabiera jeszcze większego blasku. Ciągle ślicznie kwitną różyczki, słoneczko i woda utrzymują je w dobrej kondycji. Widać, że liście mają jeszcze zdrowe, a to przecież tak samo ważne jak i kwiaty.
Mustead Wood chyba raczej korzysta z towarzystw innych jeżóweczek ;:196
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani :wit

Dzisiaj miałam wolny dzień i calutki prawie spędziłam w ogrodzie, po wczorajszej burzy z ulewą i strasznym wiatrem było trochę sprzątania i podwiązywania, ale o dziwo rośliny się mają świetnie, trochę są rozczochrane ale nic nie zostało wyrwane, bo bałam się o to jak widziałam przez okno z domu co się na polu wyprawia, drzewa gięły się do samej ziemi, przez moment nawet padał grad, grzmiało i błyskało się raz po raz, było po prostu strasznie ;:202 Plewienia jest ogrom po ostatnich deszczach chwasty rosną na potęgę, ale super się dzisiaj plewiło, bo ziemia mokra i wszystko wychodziło z korzeniami bardzo fajnie. Róże dalej sobie pięknie kwitną i rozwijają kolejne pączki, więc niech wrzesień będzie ładny to i nasze ogrody będą nas jeszcze cieszyć pięknymi kwitnieniami.

Iwonko pomyłkę już poprawiłam,dziękuję za zauważenie błędu :oops: Róże jeszcze pięknie kwitną, ale to na pewno zasługa deszczyku który ostatnio nawiedza dość często moją okolicę. Hot Chocolate ma piękny kolorek taki trochę mroczny, u mnie jej drugie kwitnienie jest ładniejsze niż pierwsze. Pozdrawiam ;:196

Aniu anabuko jest pięknie kolorowo, róże ślicznie powtarzają i mają teraz zupełnie inne kolorki jak w pierwszym kwitnieniu, Barbula się bardzo panoszy, jest dość szeroka trzeba jej sporo miejsca, sama o tym nie wiedziałam do tamtego roku, jak się rozrosła, musiałam ją przesadzić, bo tam było za ciasno, ale dzięki temu odkryłam ze się jedna z gałązek ukorzeniła i mam już dwie. A w sierpniu znalazłam siewki które powędrowały do innych ogrodów, więc też i się sieje :) pozdrawiam ;:196

Jadziu tak to Piky Winky, czy Ty masz tą Hortensję? ona ma fajne sztywne łodygi ;:108 i pięknie się przebarwia. Mi też sie podoba to połączenie Dzielżanowo-Hortensjowo- Trzmielinowo, super wyglądają te rośliny razem. Boscobel produkuje jeszcze pąki więc będzie jeszcze piękny pokaz, pozdrawiam ;:196

Beatko oj tego czasu to wiecznie mało, ale ja w ogrodzie odpoczywam i staram się jakieś chwile na ten mój odpoczynek wyrwać z codzienności. Barbulę tnę nisko, wiosną przesadzałam moją i zauważyłam, że się jedna gałązka ukorzeniła, więc ją posadziłam osobno tak wyglądała w maju
Obrazek
A tu we wrześniu rozrośnięta sama jestem w szoku jak ona urosła, lubi słońce, nie za mokro więc lato było dla niej idealne

Obrazek
A tu jej mamuśka, nie mam niestety zdjęcia z maja jak nisko była cięta ;:131 mam jeszcze ochotę na wariegate i poprosiłam już koleżankę aby przysypałam gałązkę może się ukorzeni :) Pozdrawiam i dziękuję za odwiedzinki ;:196

Obrazek


Maryniu jest mi bardzo miło że wpadłaś pooglądać moje skromne obrazki, pozdrawiam ;:196

Królewny w kropelkach ;:167

Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Pozdrawiam odwiedzających :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

O to skoro taka ta barbula panosząca się.To mus ja u mnie przesadzić.
Dajnie,że ci się ukorzeniła.
Róze jak zawsze piękne. ;:180
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu popodziwiałam zjawiskowe róże, trochę deszczu, troche słońca i cudnie ukwiecone. ;:oj
Zafascynowana Twoim szpalerem Cubany, kupiłam jedną, ale trzeci rok wegetuje i nie umiem jej dogodzić. ;:222
Obie kochamy hortensję, więc nie moge sie nimi pozachwycać. Takie świeże i dorodne. ;:215 U mnie już przekwitają i szarzeją, ponieważ upały je przypaliły.
Miłych chwil w ogrodzie. ;:168
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, wynika, że tnę jednak tak samo Barbulę. Ale i tak ta Twoja ma super kształcik. ;:215
O. nawet nie wiedziałam, że jednak da się ukorzenić, dobry znak.
Dzisiaj zauważyłam, że na słoneczku jest bardziej niebieska, a w cieniu filetowa.
Jak na razie jest niezawodna i niech tak już zawsze będzie.
Ach te Twoje cudne róże i hortensje! ;:167
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie :wit
Ostatni tydzień nie rozpieszczał nas temperaturą, wręcz było zimno, czasami padał deszcz, ale i słonko świeciło, w ogrodzie jakby panowało lato chyba przez chłodniejsze temperatury Różyczki trzymają długo swoje kwiaty, co mnie niezmiernie cieszy :tan Hortensje się coraz bardziej przebarwiają, pokazując urocze kolory :D Chciałoby się zatrzymać czas...

Novalis ;:167 zawsze to jesienne kwitnienie jest śliczne, kwiaty dłużej się utrzymują i choć jest ich mniej to aż serce się raduje patrząc na te kolorki


Obrazek


Obrazek

Beatko Barbula to fantastyczna roślina, tak jak piszesz w słońcu niebieska, cudowny kolor, zauważyłam dwie nowe sadzonki, które u mnie wyrosły, pewnie z nasion, więc również się rozsiewa, u mnie środek rośliny jest wzniesiony do góry, a boki płożą się fajnie prawie po ziemi, tym sposobem tak fajnie wygląda może to inny gatunek niż Ty posiadasz. Dzisiaj na niej siedziało mnóstwo pszczół, choć niektóre kwiaty już przekwitły, to i tak jest ich bardzo dużo, fantastycznie wyglądają razem z hortensją Limelight. Pozdrawiam ;:196

Obrazek

Soniu mam Cubany trzy i zwykle jedna z nich w sezonie jest słabsza, ale dwie pozostałe są olbrzymimi krzakami i nie widać że ta jedna jest marniejsza, nawet ukorzeniłam patyczka i ma piękne listeczki, może przetrwa zimę to będę miała czwarty krzak :heja myślę,że dostała Ci się marna sadzonka, może dobrze byłoby wsadzić ją w donicę i podtuczyć, dziewczyny z różanek tak robią.Pozdrawiam i cieszę się z odwiedzin, na które mi brakuje czasu :oops: ale obiecuję poprawę ;:196

Obrazek

Aniu Róze mnie bardzo cieszą, kwitną i mają się dobrze, Barbula nawet się sieje, bo wczoraj zauważyłam dwie nowe siewki, świetnie się komponuje z Hortensją Limelight, a teraz gdy ona już zmienia swe kolory wygląda to bajecznie. Pozdrawiam i życzę jeszcze miłych chwil w ogrodzie ;:196

James Galway
Obrazek


NN uroczo pachnąca, krzew się fajnie rozrósł
Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

NN ;:167

Obrazek


Garden of roses
Obrazek

Obrazek


Cubana
Obrazek



Obrazek



Obrazek


Jalitah a w tle pięknie przebarwiona Vanille fraise z patyczka ;:167
Obrazek



Obrazek

Pozdrawiam odwiedzających, miłego tygodnia :wit
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu ile lat ma Twoja Cubana? Zachwycam się moim mikrusem, a u Ciebie taki gigant!
Barbula w moim ulubionym kolorze. Ponoć lubi wymarzać i dlatego jej nie mam. Jak widać u Ciebie nie dość , że nie wymarza, to jeszcze się sieje :D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Masz wspaniałe jesienne kwitnienia różane. U mnie było bardzo skąpo wskutek długotrwałej suszy. Róże koncentrowały się na tym, aby przeżyć, i nie myślały o kwitnieniu.
Zawsze mnie zastanawia róża Novalis, Nie mogę się nadziwić, że u Ciebie jest tak ładna i że Ty jesteś z niej zadowolona. Ja miałam trzy krzaczki i nie mogłam im znaleźć miejsca. Na słońcu się brzydko przypalały, w cieniu slabo kwitły. Proponowałam kilu forumowiczkom, że je im oddam, ale nie chciały, więc w końcu je wyrzuciłam na kompost. Ta róża byłą dla mnie największym rozczarowaniem. Kolor mi się bardzo podobał, liście miała zdrowiutkie, no ale te kwiaty - wyglądały jak przypalony plastik.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Piękne słoneczne fotki Krysiu Vanilka cudnie wybarwiona a ta żółta może to Arthur Bell , Chinatown,albo Lichtkonigin Lucia Musisz sama Krysiu rozstrzygnąć dałam tylko propozycję.Cudnie wybarwione są jesienne róże i nawet moja marnotrawna Cream abundance wyprodukowała tak cudny kwiat ,że znów moje serce zmiękczyła, a przecież już szpadel nad nią wisiał :D Miłego tygodnia ,ale pogoda chyba się zmienia u mnie zrobiło sie nieprzyjemnie chłodnawo ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu barbula jest śliczna, ja Twoją sadzonkę na razie trzymam w donicy i myślę co i jak zrobić, aby jej nie stracić. Może na zimę przetrzymać w chłodnej piwnicy, doradź.
Róże masz przepiękne ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

Chyba mi podsunęłaś pomysł, gdzie mogę posadzić barbulę ;:oj Co roku ubolewam, że jej nie mam, to jednak spory krzak, a mój ogródek maleńki. Ale w tym roku pozbyłam się pigwowca i zyskałam sporo miejsca właśnie przy Limelight, a to połączenie u Ciebie wygląda wprost niezwykle. Tam rośnie jeszcze jeden pigwowiec, ale jego los jest już przesądzony, to chyba właśnie tam będę mogła ją posadzić. Tylko martwią mnie głosy, że mogą wymarznąć, a u mnie czasami zimą mocno przymrozi ;:202
Piszesz o posadzeniu marniejszych różyczek do donic....Posadzę i co dalej? Zadołować na zimę, czy może dopiero wiosną tak zrobić. Mam takie ze trzy do podtuczenia, w gruncie nie bardzo ta sztuka mi się udaje, może to byłby sposób na marudery?
Moja jesień niestety mniej łaskawa niż Twoja, sporo deszczu, zdecydowanie chłodno i nieprzyjemnie. To zupełnie inna jesień niż ubiegłoroczna. Ogród już niestety smętny, drugie kwitnienie róż niczym nie zachwyca, chociaż i tak się cieszę, że zakwitły, bo u mnie nie zawsze to się zdarza. Kwiaty jednak są pojedyncze, jedynie Jalitah postarała się bardziej ;:333
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
Malwa76
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 11 wrz 2019, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Obrazek


Witam!
nie wiem jak sie nazywa ,ale pięknie kwitnie 2 razy do roku ;:63 (ma już sporo lat) co ciekawe inne nowo kupione jej nie dorównują :?:


-- 25 wrz 2019, o 12:23 --

Krychna!
moje gratulacje Masz supeeerowy ogród ;:215
Piękne jest to, co podoba się całkiem bezinteresownie... Immanuel Kant
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu!
Poczytałam o Barbuli, bo u mnie pierwszy rok gości i mam taką zwykłą, oraz ze złotymi listkami. Różnie się zachowują, ale obydwie po zimie wyszły i kwitną. Na zimę okryłam gałązkami, ale nie obcinałam więc w tym roku obetnę czy właśnie taką gałązkę wetknęłaś w glebę i się przyjęła? Pozdrawiam serdecznie ;:196 :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”