Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

Cudeńko z tej białej azalii ;:oj Innym kwiatkom też niczego nie brakuje, ale teraz to ona bryluje :tan
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie :wit

Iwonko ;:196 Schneeperle jest urocza i najpóźniej rozwija kwiaty z moich japonek, a błyszczy na rabacie cudownie, pozdrawiam :)

Martusiu marta 64 mam takie jedne lawendowe irysy one po prostu bajecznie wyglądają, Piwonie dopiero zaczynają i choć obawiałąm się ze nie będzie spektaklu po tym śniegu co napadał w maju to jednak mają sporo pąków. A czy rabaty przemyślane , cóż ciągle i tak coś przesadzam, bo wydaje mi się ze gdzie indziej będzie lepiej pasować. Pozdrawiam ;:196

Krysiu też się miałam wybrać w tamten weekend do Pisarzowic, ale goście mi się zapowiedzieli i nie pojechałam, fajnie że na żywo podziwiałaś te cuda ;:138 Ta roślinka to skalnica cienista, ma drobne kwiatuszki, które w większej ilości wyglądają jak obłok. Pozdrawiam

Aniu aż się zaczerwieniłam, chyba nie taki do końca jest wymuskany mój ogródek, ale cieszę się bardzo że Ci się podoba, fakt staram się bo po prostu kocham to robić, tyko jeszcze aby doba była trochę dłuższa bo ostatnio nie mogę nadążyć... A tu tyle pięknych roślin, co dzień coś nowego pokazuje swoje urocze oblicze. Pozdrawiam ;:196

Beatko Dziękuję bardzo, Azalia Schneeperle jest urocza masz rację, błyszczy po prostu na rabacie, te jej pełne kwiaty są piękne, dziś ma już wszystkie rozwinięte, jeszcze chwilkę się nią pocieszę. Pozdrawiam cieplutko ;:196

Jadziu dziękuję za odwiedzinki ;:196 u mnie jeszcze Rododendrony kwitną i niektóre Azalie, choć już niedługo zostaną po nich tylko zdjęcia, teraz na scenę wejdą inne piękności, właśnie pomalutku otwiera się pąk Powojnika Piilu, myślę ze jutro już go oglądnę :tan Prawdopodobnie róża Elff będzie kwitła razem z Powojnikiem Rouge Cardinal, co w tamtym roku nie miało miejsca, a to fajny duet. Pozdrawiam bardzo serdecznie ;:196

Wandziu Ta rabatka irysowa to tak sama wyszła, pierwsze irysy które posadziłam to były dostane od znajomych i było o kolorze żółtym i niebieskim, później dokupiłam u Alani też jasne pastelowe bo bardzo mi się spodobały i wpletłam już do tych co były, widzę,że muszę w tym roku uszczuplić trochę niebieskich wysokich, bo dużo ich narosło, warunki tam mają super, bo rabata jest pod balkonem i od strony południowej, to przecież doskonale pasuje Irysom;sucho i słonecznie. U mnie jeszcze parę Azalii trzyma kwiat, ale to kwestia pewnie dwóch, trzech dni i będzie po nich, cóż będziemy je wspominać na zdjęciach. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Andrzeju dziękuję ;:196 Mam ziemię która im odpowiada :)

Marysiu tą skarpą i ja się co roku zachwycam i widzę ze Azalie na niej posadzone pięknie się rozrosły,zakwitają pięknie , ale trzeba też o to zadbać bo japonki to są trochę grymaśne, nie lubią mrozów, dlatego u mnie dostają na zimę kapturki, abym mogła się cieszyć co rok kwiatuszkami. Piwonie już zaczynają. Pozdrawiam cieplutko ;:196

Mariuszu mam kwaśne ziemie, dlatego chętnie w mojej okolicy rosną różaneczniki, ale oczywiście podsypuję je też nawozami, na wiosnę pierwszą dawką i drugą w lipcu, jak zawiązują pąki na następny rok, wszystkie mam wyściółkowane sosnową korą. Bardzo ważne jest też podlewanie w czasie suszy. Pozdrawiam ;:196

Martusiu staram się sadzić tak roślinki aby ich kwitnienia się zbiegały bo jedna podkreśla wtedy piękno drugiej, ale wszystko to dowiedziałam się tu na FO, i z obserwacji roślin. Pozdrawiam cieplutko ;:196

Karolinko dziękuję bardzo ;:196

Zbyszku myslę ze chodzi Ci o Azalie Schneeperle, ale dobrze byłoby gdybys mi pokazał zdjęcie o który mowa :) Pozdrawiam ;:196

A teraz to co dzieje się w ogrodzie;

Nowość z wiosny Irys Indian Chief




Obrazek

Irys Seakist


Obrazek

Azalie jeszcze cieszą


Obrazek



Obrazek



Obrazek

A tu Hekcio pod jedna przycupnął


Obrazek

Nabucco


Obrazek

Rododendrony jeszcze



Obrazek


Obrazek

Golden Sunset


Obrazek

Irys lawendowy bajeczny

Obrazek

Krzewuszka

Obrazek

Przejdźmy do mojej następnej miłości Piwonie, które nieśmiało pokazują swoje piękno;
Coral charm


Obrazek

Profesor Wójcicki, piękny zapach


Obrazek

Kansas

Obrazek

Dziękuję za liczne odwiedziny ;:180 pozdrawiam i życzę fajnych chwil w ogrodach.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, pięknie wygląda Twój ogród ;:oj
Jeszcze azalie kwitną, Hekcio też lubi japonki? Irysy wszystkie cudne ;:167 , a ta kępa lila naprawdę bajeczna! Po moich zostały już tylko wspomnienia ;:145 Piwonie też zniszczone przez burze i upały, a już wczorajsza nawałnica dała z siebie wszystko!
Oby pogoda była łaskawa dla Twoich pięknotek ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Oaza Spokoju

Post »

Piękny ogród, mnogość odmian i kolorów. Jak ty pamiętasz te wszystkie odmiany. Czapki z głów. Jeszcze raz brawa.
Ja pamiętam z 20% odmian, reszta to zagadka. :lol:
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani trzeba cieszyć się kwitnieniami póki są bo jak nie ulewy nas atakowały tak teraz upały...

Martusiu ;:196 u mnie opóźnienia zwykle jakieś 1,5-2 tygodnia, niż w innych rejonach Polski, u mnie w rozkwicie, a w centrum już po. Hekcio uwielbia koło mnie leżakować jak plewię w ogródeczku, to jest kotek po kastracji więc trzyma się domku i nie odchodzi nigdzie dalej :) Taka dola ogrodnika ciągle jakieś przeciwności, mogła by ta pogoda się ustabilizować, w nocy polać, a w dzień ;:3 wtedy każdy byłby zadowolony :lol: Liliowe Irysy bardzo szybko się rozrastają i kwitną obficie są super. Pozdrawiam ;:196

Ed04 Witam Cię bardzo serdecznie ;:196 I dziękuję za pochwałę mojego ogrodu, dużo nazw pamiętam, może dlatego,że to moja miłość te wszystkie roślinki, ale jak coś zapomnę to mam taki zeszycik w którym zapisuję moje skarby, więc czasem się nim posiłkuję. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :D

Piwonie zaczęły swój pokaz i rozkręcają się coraz bardziej, dzisiaj swoje oblicza ukazały już w większości

Bowl of Beauty ;:167

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Do Tell zaczyna swój pokaz ;:167

Obrazek

Shirley Temple ;:167

Obrazek

Profesor Wójcicki ;:167 ;:167 ten zapach...


Obrazek



Obrazek

Stara odmiana NN pięknie pachnąca ;:167 przy rozkwicie takie fajne spodeczki, później pełna

Obrazek

Władysława ;:167

Obrazek

Highlight w pąku prawie czarna, piękna ciemna piwonia, nie pachnąca



Obrazek


Obrazek

Ursyn Niemcewicz ;:167 kolor cudowny



Obrazek

Pomalutku zaczynają różyczki

Princes Anne


Obrazek

Eden Rose ;:167


Obrazek

Elff może już jutro zobaczę jej kwiat :tan mszyca nie odpuszcza ;:222





Obrazek

Bodziszki


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Trzykrotka

Obrazek

Rutewka


Obrazek



Obrazek



Obrazek

Jeszcze taki widoczek mam z kuchennego okna ;:31


Obrazek



Obrazek

Pozdrawiam, miłych chwil w ogrodzie :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Piękniutkie te twoje piwonie .
I jeszcze znasz odmiany, ;:215
U mnie to NN.
Róże tez masz liczne.
Rutewki przyciągająca wzrok .ciekawa jestem jak będzie moja.Ma juz paki i pierwszy raz Bedzie kwitła.
Bodziszki, lilie, piękne. same radości ;:215
zbyszek50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 13 gru 2009, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Oaza Spokoju

Post »

Przepiękna ta biała azalia. Rutewka już u Ciebie kwitnie a moja nadal nie ma takiego zamiaru !!! :roll:
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu,

wpisuję się w twój watek pierwszy raz.
Zgromadziłaś pokaźną kolekcję piwonii. Są śliczne. U mnie goszczą tylko stare odmiany, których nazw w ogóle nie znam.
A widok z okna kuchennego też cudny.
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu , mam kilka piwonii , ale generalnie w ich temacie jestem ciemna jak tabaka w rogu , muszę zimą bardziej się nimi zainteresować .Patrząc na Twoje to widzę ile traci o tej porze mój ogród .Ostatnio staram się powiększyć stan irysowy bo nie mam ich za wiele i tak coś zawsze w ogrodzie brakuje ;:oj Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu najpierw pochwalę tygryska ;:167 Piękna biała azalia, cudowne piwonie, a tą Highlight poszukam w sprzedaży. Śliczna para ;:215 Róża którą nazwałaś Elff to może jest Elfe? zielonkawa? U mnie niestety nie przetrwała którejś zimy. Obiecałam sobie ją odkupić, ale jeszcze się nie zdecydowałam :D
Piwonie w tym roku są wyjątkowo dorodne :D
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Oaza Spokoju

Post »

Pójdę w Twoje ślady i muszę choć trzy odmiany piwoni dokupić, mam taką całą zagrodę posadzonych wokół wiśni, kwitną pięknie ale w jednym białym kolorze.
Jak patrzę na Twoje to już dostałam chcicę ;:306 i na pewno część eksmituję i zrobię wokół wiśni kolorowo.
Teraz na rynku tyle tych nowości, że nie wiadomo co wybrać, chciało by się wiele a tu miejsca u mnie na styk.

:wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, piwonie masz cudne! Highlight piękna, szkoda, że nie pachnie, ale zawsze można koło niej posadzić inną pachnącą! Albo piękną różę Eden Rose!
Widok z okna ;:oj Te iryski śliczne i taka duża kępa! Trzykrotki mam od dawna, ale w tym roku odkryłam je na nowo, są piękne i tyle mają kolorków, Twoja jeszcze inna!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit Kochani Forumowicze

Ostatnio nie mogę nadążyć,czas mi strasznie szybko ucieka, wybaczcie nie będę odpowiadać każdemu osobno, dziękuję za wpisy; Martusi, Krysi, Marysi Maska[ masz rację zrobiłam błąd w nazwie oczywiście to róza Elfe],Elusi, Paulince, Zbyszkowi i Ani anabuko ;:cm ;:cm ;:cm

Piwonie zachwycały swoimi kwiatami i pomimo upałów dość ładnie się trzymały,zapach unosił się w całym ogrodzie i najintensywniejszy był rankiem, coś wspaniałego ;:167 dzisiaj już większość kwiatów ścięłam, ale jest jeszcze kilka pięknotek które dalej kwitną :D kilka portretów z nimi w roli głównej ;:1


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek

Do Tell jest taka śliczna, te pręciki, coś cudownego ;:167 ;:167


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Walter Mains ;:167


Obrazek



Obrazek

Karl Rosenfield


Obrazek


Obrazek

Sarah Bernhardt



Obrazek



Obrazek

Sorbet



Obrazek

Aleksander Fleming



Obrazek

Shirley Temple



Obrazek

Duchesse de Nemours



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Róże też kwitną na całego, ale to już jutro wstawię, jest pięknie, cieszmy się tymi chwilami w ogrodach ;:4


Obrazek ;:100
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”