Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Jakże cieszy taka upolowana zdobycz jak np Twój lilak. ;:303
Twój prezent urodzinowy pachnie, Krysiu aż u mnie. ;:215
Ślicznie, po prostu ślicznie. ;:167
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu
Ależ u Ciebie jest pięknie ;:oj Irysy cudownie kwitną , a azaliami jestem zauroczona , że chyba sobie jedną kupie :heja
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani

Ciągle pada...tak cały tydzień, dobrze,bo groziło suszą a teraz dolało i to porządnie, weekend też zapowiada się deszczowy, w ogrodzie zieleń, mało kwitnień, trochę Azalie japońskie zaczynają, dużo pąków zniszczył mróz, zniszczył też listeczki Dęba błotnego ;:145 nie mogę znieść widoku sterczących pustych gałązek, mam nadzieję że coś choć trochę się opuści, ucierpiało dużo krzewów i drzew podczas tych nieprzewidywalnych zimnych nocy , może gdyby była jedna to rośliny by sobie poradziły, ale było ich więcej. Dobrze że Piwonie nie ucierpiały i mają sporo pączków :heja Skoro taka pogoda to dobra na przesadzanie roślin, więc dzielę i przesadzam w wolnej chwili :D od razu zbieram ślimaki, które już atakują ;:223

DzonaK Azalie mają piękne kolory, japonki są trochę wrażliwe na przymrozki, ale warte posiadania, dziękuję ;:196

Azalia Azurwolke


Obrazek

Beatko Lilak już posadzony na stałe miejsce, niedaleko Krasavitsa Moskvy, myślę,że będzie kiedyś fajnie jak razem zakwitną, ten drugi dopiero teraz otwiera kwiaty bo zimna go powstrzymały, pozdrawiam i dziękuję ;:196

Krasavitsa Moskvy
Obrazek

Aniu Tulipanki już odeszły, choć rekordzista prawie czarny jeden jedyny jaki się ostał z całej kępy kiedyś wsadzonej kwitł miesiąc :D teraz Iryski, azalie , rodki i inne czekają w kolejce, byleby było trochę cieplej, bo zimno i ciągle pada, pozdrawiam i dziękuję ;:196

Pełnik europejski
Obrazek

Wandziu Rododendron Cheer ma kwiaty co roku i ładnie przyrasta,kwitnie w tym czasie co i CW, choć tego drugiego nie posiadam ale jest w pobliskim ogrodzie.Cheer o dziwo zdążył zakwitnąć przed przymrozkami, więc nie zniszczyły pąków, bo jeden z dwóch Percy W, które posiadam podmarzł trochę, bo miał już nabrzmiałe pąki, drugiemu zaś nic się nie stało, widocznie miejscówka. Pozdrawiam i dziękuję ;:196

Percy Wiseman

Obrazek

Danusiu tak ten Lilak ma obrzeża białe, a środeczek ciemny fiolecik, jest uroczy ;:167 Oj mi też iryski się bardzo podobają i też powiększam kolekcje, a jest ich bardzo dużo rodzai i kolorków, pozdrawiam i dziękuję ;:196

Goździki

Obrazek

Aniu Annes ja pierwszy raz posiałam jarzynki, pomidorków nie mam ale ogórki siałam i wychodzą, sałatkę, koperek, pietruszke, szpinak, rzodkiewkę, jak mi się wydarzą to będę powiększać sianie, tylko trochę cieełka by się przydało, bo maj zimny i brzydki jak do tej pory. Właśnie liście u epimedium lubię bardzo, choć kwiatuszki też są piękne , takie malizny, ale cudeńka, zakwitło w końcu Domino. Pozdrawiam i dziękuję ;:196

Epimedium Domino


Obrazek

Soniu boję się,że moje Palibiny, przemarzły bo takie nieciekawe pączusie mają, chyba się nie rozwiną, a tak lubię ich zapach, maj jest zimny i brzydki,może czerwiec będzie bardziej przychylny dla naszych ogrodów, dziękuję za pamięć o Bobo ;:196 Pozdrawiam słonecznie :)

Skalnica

Obrazek

Martusiu cieszę się z Twoich odwiedzin, ja też rzadko zaglądam, bo czasu mało, a ciągle coś w życiu osobistym się dzieje, ale ogród to odskocznia od wszelkich bolączek i uwielbiam w nim przebywać. Czerwiec już za pasem i będzie kwitnienie Piwonii które dość ładnie zapączkowane, nawet nowości z wiosny mają pączki, choć ta kórej byłam bardzo ciekawa ma tylko liście ale może w przyszłym roku, pozdrawiam cieplutko ;:196


Obrazekcdn :wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

To co się dzieje aktualnie w ogrodzie, zdjęcia robione między burzami, które nawiedzały moje okolice wczoraj.

Hostusie, najpiękniejsze wiosną ;:167

Obrazek


Obrazek



Obrazek[/url


[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/2195b2e30420a193]Obrazek



Jadziu zobacz jak pięknie zakwitły ;:196 ;:196
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Velvet Caper piękny aksamitny, nowość w ogrodzie ;:167
Obrazek


Obrazek

Azalie
Speak s orange
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek :wit :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu kicia podobna do mojego Kajtusia rozrabiaki buziaczki od Kajtusia .Cudne te poduchy ognistej azalii .Przetacznik mrs Holt to bardzo wdzięczny płożak i jak zakwitnie to jeden kwiat Za chwilę zaczną królować róże i współczuję strat u mnie tylko cudny Rh Kali dostał górą bo sie pospieszył z otwarciem pąków dostały też dwie lilie ,jednak chyba powoli dochodzą do siebie ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2862
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, piękne iryski w tonacji blue ;:167 cudne azalie japońskie ;:215 Chyba muszę znaleźć dla nich miejsce w ogrodzie, szkoda, że nie pachną ;:185 za to są obsypane kwiatami! Wiosna to czas piękna host
Współczuję strat mrozowych ;:168 U mnie też ich sporo, najbardziej mi żal lilii królewskich, bo mały sporo pączków, ale trudno, na pogodę nie ma rady, trzeba by mieć wszystko pod szkłem!
Zapatrzona w iryski, jak zobaczyłam kota, to musiałam sprawdzić gdzie jestem, tak podobny do Kajtka u Jadzi :;230
Pozdrawienia gorące na ten zimny weekend zostawiam dla Ciebie i głaskanko dla kici ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu piękny strażnik ogrodu ;:215
Masz bardzo ładne iryski. U mnie wysoki z falbanką- cudny ;:oj zakwitł. W mojej skromnej kolekcji jest teraz tym najpiękniejszym ;:196 I ja lubię hosty na wiosnę, najbardziej podobają mi się w fazie rozwijania liści.
Proszę napisz co to jest https://images91.fotosik.pl/373/b78b3d6242671280.jpg
Deszcz nam ostatnio nie odpuszcza, był tak bardzo potrzebny, staram się nie narzekać, choć mocno mi krzyżuje plan pracy ogrodowej ;:7
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Dorotko [korzo_m] mogę Ci odpowiedzieć w imieniu Krysi ,bo nie wiem czy ona zna prawdziwą nazwę tego przetacznika- to Veronica prostrata mrs. Holt U nas Krysiu przelotnie sobie popaduje i niech sobie pada, mnie nie przeszkadzają deszcze byle ślimaki trochę przystopowały ;:222 Miłego weekendu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

cudny ten twój ogród.
Taki przemyślany, dobrze zaprojektowany.;:180
Azalie, roki prześliczne.
No i hosty bardzo ładne , soczyste podziwiam ;:215
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, z przyjemnością przytulę i serduszkę, może darowana z ;:167 łatwiej zniesie przeprowadzkę, niż te kupne? W sumie kupiłam trzy serduszki, a niestety nie mam żadnej, jeszcze te dwie tegoroczne może w przyszłym roku się pokażą, bo kłącza jak na razie mają żywe. Muszę dobrze je oznaczyć, to w następnym sezonie ich przypilnuję. Ta ubiegłoroczna była taka wdzięczna, maleńka, w sam raz do maleńkiego ogrodu. Niestety nie chciała u mnie zostać, czego mi ogromnie żal ;:145
Cudowne masz te kamulce w ogrodzie, wyglądają jak rozsypane ręką jakiegoś olbrzyma, pięknie utrzymują rabaty na swoim miejscu. Jak pięknie kwitną rododendrony i azalie, kolory maja takie zdecydowane, niesamowicie rozświetlają ogród. I iryski kwitną dużą ilością kwiatów, moje w tym roku jakieś niziutkie i mało mają pąków.
Jak dobrze, że do Ciebie zajrzałam przed zakupem floksików ;:196 Miałam na nie chętkę, ale skoro lubią w nich siedzieć ślimaki, to ja podziękuję ;:185 Mam ich w tym roku prawdziwe zatrzęsienie, kolejne kryjówki dla nich nie są mi potrzebne.
Skoro maj już się skończył, to może chociaż czerwiec przyjdzie ciut cieplejszy? Tego życzę przede wszystkim Tobie, Krysiu, ale wszystkim zaglądającym i sobie również ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu trzymam kciuki za dęba żeby odbił ...tak jak trzymam kciuki za nasze 5 orzechów z czarnymi przyrostami i wiele innych roślin które późny mróz załatwił. Nie przymrozek przygruntowy tylko mróz idący górą pasami...niespotykany do tej pory! Wiosenny ogród pięknie się prezentuje chociaż jak piszesz więcej w nim zieleni niż kolorów, a ja myślałam że tylko tak jest u mnie :D Pozdrawiam i życzę mimo wszystko wspaniałego sezonu! ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Bardzo lubię ogrody ze wzniesieniami. Wiem, że są trudniejsze w pielęgnacji ale krajobrazowo bardzo mi się to podoba, A jeszcze tak jak Ty, Krysiu, podbiłaś je większymi kamieniami to już w ogóle świetnie to wygląda.
Moje piwonie jeszcze trzymają mnie w napięciu a Twoje już kwitną?
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani

W ogrodzie coraz piękniej, po Azaliach które jeszcze zdobią zaczynają Piwonie, róże też mocno podrosły po obfitych deszczach, ale jeszcze chwilkę na kwiaty poczekam. Małą rewolucję miałam koło domu bo, kostkę robiliśmy dalszą część, panowie byli bardzo ostrożni i w ogóle roślinek nie poniszczyli, a jak już musieli coś,to wykopali pięknie z korzeniami, abym mogła sobie to gdzieś indziej wsadzić,były to goździki i floks szydlasty, który i tak domagał się już rozsadzenia. Bałam się najbardziej o piwonie które rosną koło kopania pod krawężnik, ale nic nie ucierpiały. Za chwileczkę buchną kwieciem, niektóre już otworzyły swoje pąki, co za chwileczkę przedstawię na zdjęciach , ale wcześniej jeszcze inne które cieszyły i cieszą oko w czerwcu.Widać jak deszcz był potrzebny wszystko śmigło i nabrało tężyzny. I Dąb błotny , który stracił przyrosty po przymrozku majowym, puścił nowe liście co mnie bardzo cieszy :D

Beatko piwoniowy spektakl pomału się zaczyna, do dziś otworzyły się cztery odmiany, już pewnie jutro lub pojutrze zakwitnie mocno zapączkowana Profesor Wójcicki, ma niesamowity kolor i zapach, oby deszcze były łagodniejsze bo nie pocieszą nas długo kwiaty tych ślicznotek. Ciągle kombinuję aby jako tako wyglądał ten mój ogród na wzniesieniu, przed frontem domu jest pochyło bo za już fajna równinka, ale pochyłości mają uroki. Pozdrawiam ;:196

Kermesina Rose mam dwie w ogrodzie obydwie pięknie i obficie kwitną :D
Obrazek


Obrazek


Obrazek

Marysiu Dziękuje za życzenia i pozdrowienia ;:168 Już coraz bardziej kolorowo, Azalie dodały ognistych kolorów, szkoda tylko że ulewne deszcze nie pozwoliły niektórym dłużej potrzymać kwiatów, ale już jest ten zapał do większego działania w ogrodzie bo ja potrzebuję koloru, dlatego mam tak jarmarcznie :;230 Dąb wypuścił nowe listeczki :D Pozdrawiam ;:196

Azalia Babushka mam pięć cztery ukorzenione przeze mnie, dwie kwitły bardzo obficie niesamowita i wigorna odmiana

Obrazek



Obrazek

Tu z Schneeperle która w tym roku dostała przymrozkiem i kwitła mniej obficie


Obrazek

Iwonko Wysłałam Ci serduszkę różową okazałą, ona jest dość łatwa w uprawie, najlepiej posadzić w cieniu, jeśli się przyjmie to za dwa lata już będziesz miała siewki, ja czekam teraz żeby biała mi się też rozsiewała tak jak różowa. Właśnie jestem na etapie przycinania floksów szydlastych to piękne poduchy kwitnących małych kwiatuszków, ale niestety lubią się pod nimi chować ślimaki, ja unicestwiam przy przycinaniu, niestety to paskudztwo szerzy się w ogrodach, a pogoda deszczowa sprzyja im. Te kamulce sama taszczyłam przy budowie domu, no może trochę pomagał mi M. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Azalia Rubinetta

Obrazek

Głóg Pauls Scarlet


Obrazek

Irys Classic Sunrise


Obrazek

Aniu dziękuję, ale czy przemyślany do końca, niektóre rośliny za gęsto posadziłam, bo jak malutkie to się wydaje,że miejsca dużo, jak się rozrosną, trzeba przesadzać i tak w kółko :;230 Hosty bardzo mi się podobają na wiosnę mają śliczne świeże kolorki, pozdrawiam serdecznie ;:196

Azalia Nabucco

Obrazek



Obrazek

Jadziu któż inny mógłby nazwać roślinkę, jak nie Ty przecież mam ją od Ciebie ;:196 W ogóle to jesteś skarbnica wiedzy na tematy flory i fauny. Pogoda u mnie do bani co dzień pada, trawsko rośnie niemiłośiernie, już myślałąm że mam wyplewione, a tu znowu trzeba w ogród i rwać chwasty. Wyobraź sobie że mrówki mi zjadły tą piękną Rutewke od Ciebie, tzn były w korzeniach wysadziłam wytrzepałam i posadziłam do doniczki zobaczymy czy coś z tego będzie bo taka bidulka, nie wiem czy nie za późno zareagowałam. Pozdrawiam słonecznie ;:196

Azalia Rosenkopfchen


Obrazek



Obrazek

Dorotko parę Irysów mi nie zakwitło, to chyba wina suchego marca, kwietnia, a później przymrozków majowych, nie wiem może to to bo nigdy wcześniej nie miałam problemu z kwitnięciem irysów. Dzięki Tobie kolekcja się powiększyła ;:180 Jadzia odpowiedziała na Twoje pytanie, ona jest skarbnicą wiedzy, od niej też mam tą roślinkę :D Deszczu już może wystarczy teraz niech pogoda się ustabilizuje bo Piwonie zaczynają swój pokaz, a deszcz je zniszczy. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Azalia Golden Sunset
Obrazek



Obrazek



Obrazek

Martusiu faktycznie nasze kotki; mój i Jadzi są bardzo podobne, można się pomylić :D nasz to pupil, oczko w głowie wszyscy w domu go uwielbiamy.Azalie są bajeczne ale też kapryśne, moje dostają na zimę ubranko z agro i tak sobie zimują, w tym roku zimy nie było, za to przymrozki których nikt się już nie spodziewał, dość nie ucierpiały może te mniej osłonięte, ale i tak cieszą kwiatami.Hosty coraz bardziej mnie kręcą, nawet ostatnio kupywałam siostrze na urodzinki prezent ogrodowy i od razu przygarnęłam dwie Hosty ;:173 i Azalie też kupiłam ale wielkokwiatową. Pozdrawiam i życzę odpowiedniej pogody ;:196


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Azalia Geisha Orange


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Piwonia Anemoniflora

Obrazek

Bowl of beauty


Obrazek

Red charm


Obrazek

Buckeye Belle


Obrazek

Pozdrawiam odwiedzających :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”