Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu masz śliczne azalie ;:63 Czy może podpowiesz mi coś bo dostałam rok temu duża kwitnącą pięknie na biało, posadziłam w kwaśnej ziemi obsypałam zrębkami też kwaśnymi i w tym roku ani jednego pączka...tylko liście :wink:
Cudowne piwonie! Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani :wit

Jak robiłam ostatni wpis pisałam,że pada, dalej pada...wszystko jest umęczone deszczem i nawet nie ma kiedy wyjść do ogrodu żeby zrobić porządek, słoneczko wyjrzało tylko w jednym dniu przez ostatnie dwa tygodnie, trawa i chwasty rosną na potęgę, Rododendrony przekwitły i nie mam kiedy ich oberwać, albo mży cały czas albo przychodzą ściany deszczu ;:131 w sobotę wieczorem jak wracałam z pracy nie dojechałam do domu, bo drogą szła błotna rzeka, ja mieszkam na wzniesieniu, więc woda idzie w dół, ci co na dole mają gorzej...

W ogrodzie Piwonie mocno zapączkowane, niektóre już po kwitnieniu inne przed, parę pąków ścięłam bo zgniły. Róże się pomału rozkręcają,pączków mają sporo, u Was już kwitną na całego :) moje czekają na słoneczne dni. Tyle tylko pożytku ze ścian deszczu że spłukało mszyce, które oblepiały różane krzewy i jaśminowce, niestety wszystko krócej trzyma kwiat.

Soniu Buckeye Belle to nowość z wiosny, zamówiłam sobie trzy nowości do ogrodu, dwie z nich kwitły, mam nadzieję ze się ładnie u mnie będą rozrastać. Azaliowy spektakl powoli dobiega końca, było pięknie choć deszcz przeszkadzał w napawaniu się widokami, ja potrzebuję koloru do życia one ładują mnie optymistycznie.Kotek ciągle poluje, ale trzyma się domu. Soniu pozdrawiam słonecznie, bo przydałoby się parę ;:3 dni ;:196

Serduszki po przycięciu kwitną ładnie

Obrazek



Obrazek



Obrazek

Jadziu lubię te jaskrawe kolory Azalii, po zimowych szarugach one nastrajają mnie optymistycznie :D już kończą swoje spektakle,teraz kolej na Piwonie i Róże, ale deszcz niszczy kwiaty tych pierwszych ;:3 potrzebują jak każdy z nas po tych pochmurnych czerwcowych dniach, jakiś ten rok dziwny najpierw marcowa i kwietniowa susza, a teraz maj i czerwiec mokry i to strasznie. Tą Rutewkę co mi przysłałaś w tamtym roku, dwukolorową korzonki mrówki zjadły, nie wiem czy coś z niej będzie, jest też dużo tych robaczków małych wszędzie mrowiska ;:oj po prostu wszelkie plkagi nawiedzają nasze ogrody w tym roku, życzę nam dobrej pogody żeby się nacieszyć kolorami naszych kwiatów, pozdrawiam ;:196


Obrazek



Obrazek

Aniu parę lat temu bawiłam się w ukorzenianie Azalii i udało mi się, dzięki temu mam ich więcej, Babushka jest urocza, kolor kształt i obfitość kwitnienia wszystko na 5 z plusem :D Piwonie bardzo dużo mają pączków, tylko deszcz je niszczy a mógłby być piękny spektakl,dziękuję i pozdrawiam ;:196



Obrazek

Ewelinko kolor musi być ja go potrzebuję do życia, a Azalie maja właśnie takie intensywne kolorki :D zdjęcie ostatnie to Piwonia Buckeye Belle nowość z tego roku, mam nadzieję że pięknie się będzie u mnie rozrastać, no trzyma sztywno kwiat to wielka zaleta jak jest taka pogoda jak ostatnimi czasami, Piwonie napakowane trzeba palikować a i tak to nie zawsze pomaga żeby się ładnie prezentowały. Białego Iryska jeśli chcesz to szepnij tylko słowko, pozdrawiam ;:196



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Marysiu Dziękuję ;:196 Rozumiem że dostałaś Azalię wielkokwiatową, nic dziwnego ze nie kwitnie, często się zdarza tak bo one są nafaszerowane przy produkcji aby wydały dużo kwiatów, i zrobiła sobie w tym roku odpoczynek, tak może być ale jest też drugi scenariusz, że one potrzebują w lipcu dużo wody aby zawiązać pąki na przyszły rok, a tamten rok był suchy i to też może być przyczyna, podlewaj ją w tym roku w lipcu i zobaczysz na przyszły sezon, nie zapomnij też dokarmić, nawozem do nich przeznaczonym, choć ja przyznam się że nie co rok dokarmiam, ale na jesieni obsypuję dobrym kompostem. Przesyłam pozdrowienia ;:196



Obrazek

Azalia Rubinetta, pięknie się trzyma ;:167


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
w następnym poście będą Piwonie :wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Bowl of Beauty ;:167

Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Coral Charm ;:167

Obrazek



Obrazek


Obrazek

Do Tell ona potrzebuje słoneczka do pokazania swoich pięknych pręcików, moja ulubienica ;:167
Obrazek

Obrazek



Obrazek

Profesor Wójcicki wspaniały zapach ;:167

Obrazek



Obrazek

Highlight
piękny ciemny kolor ;:167

Obrazek

Ursyn Niemcewicz uwielbiam piękny kolor, wspaniałe pręciki, sztywna odmiana ;:167

Obrazek



Obrazek

Festva Maxima ;:167


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu patrząc na cudne piwoniowe kwitnienia aż serce sie raduje moje niestety nie zachwyciły mnie prócz Itohów ,które zakwitły przed deszczami.Sporo mam jeszcze paków, dobrze ze Duchesse jeszcze zapączkowana to trochę ucisza mnie jej kwiaty .Wczoraj zerwałam tez mnóstwo różanych pąków, bo juz gniły .Ochhh cóż to za sezon ,ale różanych pąków jest jeszcze mnóstwo bo niektóre dopiero zaczną
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu piwonie masz obłędne, szkoda że z kwitnieniem trafiły na opady bo kwity długo się nie utrzymują. Niektóre odmiany i u mnie rosną, są młode więc kwitnienie bardzo skromne.
Czytam, ze sama ukorzeniałaś azalie, może napiszesz coś więcej, jakie gałazki pobierać.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit
Piękne iryski, bodziszki. :)
Ale piwonie to masz zachwycające.
Duzo różnych odmian..Wszystkie piękne,Wszystkie podpisane odmianowo. No wielkie brawa ;:63 ;:63
Ja mam kilka i tylko jedną odmianowo znam. :roll:
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

WItaj Krysiu. Masz piękny piwoniowy spektakl. U mnie główne kwitnienie przypadło w ulewy i chyba nie muszę pisać jak to wyglądało :D
Bardzo dobrze, że różyczki masz zapączkowane jeszcze. Może w końcu przestanie lać i rozwiną kwiaty na piękną pogodę. U mnie gniją, rozpanoszyła się szara pleśń. Żal patrzyć :cry: Człowiek czeka cały rok a tu takie coś ...
Nawet nie ma jak wyść zrobić porządku na rabatach bo nie nadąża przesychać między jednym deszczem a drugim :?
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu piwonie masz wyjątkowe:) Ja kupiłam tej wiosny Sorbet.Zobaczymy jak się będzie sprawowała.
Pęcherznica ile rośnie już lat u Ciebie? Jesteś z niej zadowolona? Ja mam trzy posadzone przy płocie, chciałam uzyskać zasłonę od sąsiadów i mieć trochę intymności.
U nas wiatry robią swoje, róże szybko gubią płatki.Na szczęście kwitną kolejne kwiaty :uszy

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit Kochani

W końcu dziś zaświeciło słońce i cały dzień był pogodny, wszelkie owady ruszyły i tylko było słychać bzyczenie :D ależ miło się pracowało w ogrodzie, a,że miałam dzień wolny wykorzystałam go na maksa :tan

Dziś na szybko wrzucę fotki z dzisiejszego dnia, a jutro odpowiem na Wasze posty, dziękuję,że do mnie zaglądacie ;:180 ;:180

Kolejne Piwonie otwarły swoje kwiaty :heja choć sporo pączków ścięłam zgniłych, niestety jutro już ma padać, zobaczymy ...a tym czasem fotki


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Cudo Krysiu ta ostatnia piwonia ;:167 To chyba DoTeel a ta to kto ??? https://images90.fotosik.pl/387/ceaaec238c10f322.jpg cudna walnęłaś jej fotę jak królowej ;:333 U mnie też wreszcie zaświeciło słońce jednak miałam inne sprawy do pozałatwiania i dopiero po południu poszłam popracować ,owadów juz tyle się nie kręciło ;:174 Cudne fotki ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit
Dla mnie wszystkie twoje piwonie są prześliczne.Niezawodnie ci kwitną ??
Róze też sliczności.
Hosty bodziszki bardzo ładne.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu co to za trawka tak pięknie związana https://images89.fotosik.pl/387/ea10ab8d2316c5c4.jpg
Piękne masz piwonie, szkoda, że ich kwitnienie za nami.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”