Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Róża Capri - niespotykany kolor, poza tym bardzo regularny kształt kwiatu. Wyjątkowa!
Liliowce - szkoda że już poszły w odstawkę, trzeba czekać do przyszłego roku.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani, oj trochę minęło od ostatniego wpisu, miałam urlop i wypoczywałam nad naszym polskim morzem, było cudownie ;:215 pogoda dopisała, nie było tłoków i w miarę ciepła woda. Jestem pięknie opalona i wypoczęta :heja

Dziękuję wszystkim odwiedzającym: Wandziu ;:196 Kamilu ;:196 , Jadziu ;:196 Soniu ;:196 , Kasiu ;:196 , Aniu Annes ;:196 Aniu Anabuko ;:196

W ogrodzie kończą Liliowce, zaczynają powtórnie Róże, moje kochane Hortensje czarują kwiatami, cały czas pojedyńczymi kwiatami kwitną bodziszki, jeszcze powojniki i śliczne Jeżówki.

Róża Boscobel to piękny krzak obficie zapączkowany, druga sadzonka z wiosny goni swoją starszą siostrę, godna polecenia jest ta królewna ;:108 miała dosłownie parę listeczków tylko do oberwania, bo np; taka Capri piękny kwiat ale w tym roku od dołu cała goła, fakt,że u mnie deszcz,słońce na przemian więc plamistości nie da się uniknąć, ale Boscobel na 5 z plusem ;:167 W sumie to nie mogę narzekać, bo poobrywałam listeczki które były zarażone na różycach i jest dobrze, praktycznie wszystkie mają pączki i będą znów czarowały :heja ach jaka szkoda,że w powietrzu wyczuwa się już schyłek lata.

To pokażę mój sierpień na obrazkach :)

Boscobel ;:167

Obrazek


Obrazek

Lavender ice


Obrazek

Princes Anne



Obrazek

Pastella


Obrazek

Stefcia
Obrazek

Acropolis
Obrazek


Fortuna
Obrazek


Jestem zaskoczona Lnem jak on długo kwitnie ;:215
Obrazek



Obrazek



Obrazek


JAlitah ;:167
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Zwiewne kwiaty tej żurawki są fantastyczne, pozwalam jej rosnąć tam gdzie się zasieje, później wychodzą takie piękne obrazki

Obrazek

LO
Obrazek



Obrazek

HORTENSJE
Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Jedna z czterech Limetek z patyczka, bardzo łatwo się ukorzenia ;:333

Obrazek

Werbena


Obrazek

Bodziszki



Obrazek ;:100
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu po urlopie wypoczęta opalona gotowa do pracy .Ogród przywitał Cię tysiącem barw mój len też jeszcze kwitnie ,chociaż od dołu już się zestarzał .Powinnam go ściąć jednak szkoda kwiatów tylko go związałam żeby nie leżał .Cudna Boscobel inne również czarują
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu świetnie, że wypoczęłaś i możesz znowu cieszyć się kolorowymi rabatami. ;:215 Róże będą cieszyć ponownie, Pastella śliczna, ale jeżówki też dają popis. ;:oj
Hortensji nie moge pominąć, teraz ich czas. ;:333 Masz rację, że Limelight świetnie się ukorzenia. Jeszcze lepsza do rozmnażania jest Magical Moonlight. W tym roku już cztery z patyków i dwie z zielnych sadzonek udało mi się wyhodować. ;:108
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

Sierpień w Twoim ogrodzie mieni się różnymi barwami. Ciągle pięknie kwitną róże, a przebarwiające się hortensje wyglądają jak malinowe lody ze śmietaną ;:oj Moje różyczki dopiero zaczynają kwitnienie i na pewno będzie ono skromniejsze, ale i tak mnie cieszy, że zdążą zakwitnąć po raz drugi :heja Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu :wit
U ciebie wszystko fantastycznie rośnie i kwitnie. ;:108
Róże piękne i zdrowe i bogato ci kwitną.
Jeżowki to samo, kępiaste, duże ,świetnie wyglądają. ;:173
Ten ciemny- fioletowy liliowiec cudeńko ;:167
Suuper polączenie pięknych hortensji z hostami. ;:63 Pewnie na pełnym słońcu nie rosną tak jak moje ?
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, Twój ogród to prawdziwy kawałek raju. Taka bujność! Żurawka sama się rozsiewa, czyli bardzo dobrze się u Ciebie czuje i to tak bardzo cieszy, jak ładne rośliny wędrują po ogrodzie, prawda? Róże uwielbiam, więc obejrzałam z zachwytem. Zdrowe masz okazy!
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Kolorowo i pozytywnie!
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani :wit

Pięknie jest w ogrodzie, praktycznie wszystkie róże powtarzają, czarują, przyciągają wzrok, tak że chciało by się tylko przebywać w ich towarzystwie, ach te zapachy...uwielbiam ;:173 niektóre kwitną tylko pojedyńczymi, ale zakręconą kwiatomankę każdy kwiat cieszy :D Przydałby się jedynie deszczyk, bo sucho się u mnie w ogrodzie robi, a parę roślin mam do przesadzenia, liliowce w doniczkach bo przyszły w końcówce urlopu i na szybko powędrowały do donic, teraz pasuje je na miejsce docelowe wsadzić, trochę się dziś ochłodziło, może niebo pokropi.
Z tej królewny jestem bardzo zadowolona w tym roku;

Gertruda Jekyll w tamtym roku była łysa, taka plamistość ją złapała, w tym troszkę, ale od razu jak tylko pojawiły się oznaki poobrywałąm może dlatego teraz dość przyzwoicie się prezentuje, kwiat duży, piękny i pachnący ;:167


Obrazek



Obrazek

Kamilu dziękuję i zapraszam ;:196

Kasiu róże nie wszystkie są zdrowe, ale reaguję szybko i obrywam zarażone liście,kwitną ładnie, ale do Twoich kwitnień im daleko, jest taka jedna żurawka która bardzo się rozsiewa, a,że lubię jej zwiewne kwiatostany to pozwalam rosnąć i błyszczeć. Pozdrawiam ;:196

Acropolis drugie kwitnienie ma lepsze od pierwszego, jest urocza ;:167


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek

Aniu moje hortensje rosną w lekkim cieniu, ale mam sunday fraise na pełnym i dość daje radę :) Faktycznie pięknie rosną moje ogrodowe roślinki i jestem z tego bardzo zadowolona. Liliowców dokupiłam trochę teraz, więc na przyszły rok będzie ich więcej. Pozdrawiam ;:196

Iwonko moje różyczki też nie kwitną tak bogato jak za pierwszym razem, ale przecież my kwiatowe dziewczyny cieszymy się z każdego choćby najmniejszego kwiatuszka. Dobrze że Hortensje tak umilają nam tą końcówkę pokazów w naszych ogrodach. Pozdrawiam ;:196

Schloss Eutin powypuszczała dużo nowych batów, oby zima nie dała jej w kość.

Obrazek



Obrazek


Obrazek

Soniu ;:196 to czas Hortensji, piękne są, zaczynają się już przebarwiać to pewnie dlatego,że upały. Nie posiadam Magical Moonlight, może na wiosnę poproszę Cię o patyczki i uda mi się też ją ukorzenić, teraz próbuję jeszcze Pinky Winky z nią jest trudno, jak na razie z wiosennych nie udało mi się,ucięłam niedawno i próbuję...Pozdrawiam.

Jadziu Len do dziś kwitnie trochę przycięłam, te co były przysuszone, a ciąć go teraz czy na wiosnę dopiero bo mi się zapomniało, jak z nim postępować, a Ty jesteś skarbnicą wiedzy więc na pewno wiesz ;:180 Pozdrawiam ;:196

Boscobel ta to ma wigor SUPER róża ;:167


Obrazek


Obrazek



ObrazekCDN
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Stephania baronin ze guttenberg z Rosarium Uetersen fajnie ze sobą współgrają ;:167


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek

Bouquet Parfait dopiero się rozkręca, ślicznie się rozrosła ;:3


Obrazek

Caramella ma piękne pełne kwiaty ;:167



Obrazek


Obrazek

Augusta Luisa lubię te jarmarczne kolorki



Obrazek

Bita śmietana tak nazwała tę różę moja przyjaciółka jak dostała ją ode mnie Nostalgie


Obrazek


Obrazek[/url

Elff szkoda że w tym roku nie zgrała się z powojnikiem, dopiero teraz kwitnie pięknymi bukietami i ma śliczny seledynkowy kolor

[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/a608ac5213262c9f]Obrazek


Bardzo różanie się zrobiło, ale bardzo ładnie powtarzają w tym roku więc dlatego tak, to i tak nie wszystkie, ale teraz parę ogólnych widoków ;:3


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek ;:100
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Urokliwe są rudbekie błyskotliwe też mam u siebie wielką kępę jednak muszę ja trochę uszczuplić i posadzić tez w innym miejscu .Krysiu masz piękne różane kwitnienia moje nie sa aż tak chętne co poniektóre, ale parę kwiatów zawsze mają .Gdyby nie choroba Jacqueliny kwitłaby znów oszałamiająco, bo pąków miała zatrzęsienie.Dzisiaj ścięłam ją bardzo nisko i zobaczę co z niej będzie czy się opamięta .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Jadziu Rudbekie są super, błyszczą teraz , takie słoneczka, bardzo szybko się rozrastają, ja co rok dzielę kępy bo by pozarastały całe rabatki ;:oj Ach róże piękny spektakl dają... dzisiaj obleciałam ogród narobiłam fotek, tak ślicznie wszystko wygląda. Oj tak to juz jest,że jak na czymś nam zależy i nam się podoba to lubi zrobić psikusa, ale mam nadzieję że Jacquelina wydobrzeje i w przyszłym roku znowu będzie błyszczeć ;:196

Dzisiejsze świeżutkie fotki, jest uroczo,chwilo trwaj...


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek

Eden Rose dostałą piękne rumieńce :heja
Obrazek



ObrazekCDN
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Musiałam na chwileczkę przerwać, ktoś alarmował do drzwi, już kontynuuję dalszy dzisiejszy spektakl :D

Zacznę od anomalii borówka amerykańska kwitnie ;:oj




Obrazek

i irys,ma więcej pączków, a dziś jeden rozkwitł


Obrazek

Piękna Jubile Celebration sadzona wiosną, cały czas rodzi kwiaty ;:167 ma niestety wiotkie gałązki i się pokłada dlatego dostała podpórkę i jest ok, myślę,że z wiekiem zmężnieje.


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”