Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Widać ,ze cudny len sie nie leni też go uwielbiam. a mam w paru miejscach i niech sie wysiewa na swoja chwałę.Wreszcie mam konkretnie podlane :tan już nie trzeba [na razie] tańczyć z wężem
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu,róże takie bogate u Ciebie,a te z lnem pobijają wszystko,doskonałe połączenie ,świetne masz odmiany wszystkich róż ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit Kochani

Jutro zamieniło się w parę dni, a to dlatego, że komputer mi padł i musiał iść do naprawy :(

Ostatnie dni u mnie cały czas pada, tak że mam dość deszczu :( wczoraj pod wieczór między polewaniem z nieba, udało mi się wyjść na obchód ogrodu, róże zmaltretowane, ale nie wszystkie taka Garden of Roses ;:167 pięknie się prezentuje, deszcz jej w ogóle nie straszny.

Niestety zatrzęsienie ślimaków brrrrrrrr, zrobiłam do wiadra solankę i zbierałam to towarzystwo, nie było to miłe przeżycie, ale nie pozwolę aby niszczyły moje roślinki :twisted:

Martusiu ;:196 nazbierało się trochę tych różyczek, tak,że jest co pokazywać, lubię dosadzać do nich towarzystwo, bo super wyglądają rabaty, pozdrawiam serdecznie.

Jadziu na tym zdjęciu co pytałaś jest Schloss Eutin bardzo podobna do Muzykantów. U mnie deszcz pada i pada mam go dość, ale bardzo się cieszę że u Ciebie w końcu porządnie podlało, nie musisz biegać z węzem. Pozdrawiam ;:196

Aniu Anabuko dziękuję w imieniu różyczek, sama jestem bardzo zadowolona z nich, ale to chyba efekt całorocznej pracy przy nich ;:108 kupiłam trochę liliowców w tamtym roku, ale nie podpisałam gdzie jakiego posadziłam i teraz jak zakwitły to rozszyfrowuję ich nazwy,dzięki Tobie znam już jednego ;:180 pozdrawiam ;:196

Garden of Roses ;:167 mam posadzone trzy krzaczki, każdy z nich pięknie się prezentuje.


Obrazek



Obrazek



Obrazek

CDN
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Muszę mojej Gardence zrobić więcej miejsca usunąć floksy i hostę .Nawet nie przypuszczałam ,ze ta hosta tak mocno sie w tym roku rozrośnie .Rzeczywiście Krysiu Schloss Eutin podobny bardzo do Muzykantów .U mnie też ślimacze towarzystwo sie lęgnie na potęgę bezdomnych jest teraz więcej niż tych z domkami.Współczuję awarii kompa też juz to przerabiałam
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Mireczko nazbierałam trochę Piwonii i mam ochotę na jeszcze, to są cudowne kwiaty, a w tym roku po prostu brylowały na rabatach :D ja deszczu mam juz dość, chętnie wyślę te chmury nad Twój ogród niech też będzie podlany ;:196

Iwonko Hot Chocolate to jeden krzaczek posadzony jesienią 2016r , dostałam piękną sadzonkę bo i w tamtym i w tym roku kwitnie obficie i ten kolor taki trochę mroczny, nie lubię horrorów , ale tą róże uwielbiam. No nic jestem cierpliwą osobą więc poczekam na Jubile C, aż zmężnieje, bo kwiat ma przeuroczy ;:167 Pozdrawiam ;:196

Marysiu masz Królową Szwecji jaka ona piękna ;:138 , bardzo mi się podoba, ale jakoś nie trafiła jeszcze do mojego ogrodu, tak jak piszesz wszystkich nie możemy mieć :) Pozdrawiam i życzę miłego weekendu ;:196

Przemku jest mi bardzo miło,że do mnie trafiłeś :) Ogród mam solidnie podlany,aż za, ślimaków tylko pełno :? Zapraszam na spokojne oglądanie. Pozdrawiam ;:196

Kasiu tak to Len i z myślą o Tobie wstawiłam zdjęcia tego pięknego, delikatnego kwiatuszka :D Na ostatnim zdjęciu to Schloss Eutin- ciekawa jestem jak radzi sobie u Ciebie. Mam koleżanki które mnie odwiedzają i się zachwycają, a co tu masz, a co tam ja opowiadam i zarażam ogrodowo ;:306 póżniej idę i też podziwiam bo każdy ogród jest inny i to jest fajne. Pozdrawiam ;:196

Małgosiu U Ciebie też są pięknotki ;:196

Myślę że nikogo nie pominęłam, zapraszam na porcyjkę zdjęć zrobionych dwa dni temu ;:173



Troika
Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Jubile Celebration
Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Obrazek :wit
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, dziękuję za len :D . Mogę go oglądać w każdej dawce. To śliczna roślina. Czy siejesz go co roku, czy to bylina?
A cóż to za cudna róża czerwona? Zdjęcia cudne! Masz bardzo ciekawy, różnorodny ogród, Krysiu.
Schloss Eutin kwitnie obficie, nie choruje, zimuje jak mu los nadarzy, bo raz bez uszczerbki a raz całkowicie zmasakrowany przez mróz. W tym roku pod porządnym okryciem całkiem zmarzła do kopca. Na razie ma wysokość ok. 1 metra. Pąki źle reagują na deszcz. Jestem ciekawa Twoich doświadczeń z tą różą, bo wydaje mi się, że nie jest zbyt popularna.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu,cudne obrazki pokazujesz ze swojego ogrodu róże ,powojniki,tawułki ,za moment jeżówki,wszystko razem to zgrane towarzystwo,które umila ci codzienność ,a nam też dostarcza dobrej energii,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Oaza Spokoju

Post »

Wspomniałaś u mnie o swojej jedynej ostróżce. Pominęłam ją w swoim komentarzu ale powiem Ci Krysiu, że od razu wpadła mi w oko w zestawieniu z tą żółtą różą 8-) . To jest taki kolor, że nie sposób go przeoczyć, normalnie granatowy klejnot. Ja też lubię tę ostróżkę. Masz rację, one się lubią pokładać. Majątek już wydałam na metalowe podpórki do tych mdlejących panienek ;:173 . Niektóre jeszcze na dorobku i mają tylko bambusowe tyczki.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Cudna Jubile celebration widziałam ją w realu i byłam nią zauroczona i ten zapach ;:167 Chłodno na dworze, a przecież mamy lato i gdzie ono jest Tylko od czasu do czasu przygrzewa nam słonko ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Jadziu ;:196 no niestety u mnie też zimnica, kurtki trzeba było wyciągnąć ze schowka garderobianego :? Tak Jubile pięknie pachnie, ale Boscobel to dopiero ma zapach, albo taki Graham Thomas ;:170
U mnie też Hosty bardzo się rozrosły, niektórym podcinałam liście żeby odsłonić inne rośliny, zwykle dzielę je dopiero wiosną, a teraz się zastanawiam czy nie będę robić tego jesienią?
U mnie co dzień pada wczoraj popołudniu lało jak z cebra, a dla ślimorów to raj, tak ,że przybywa tego tałatajstwa :twisted:

Jadzieńko posyłam Boscobel ;:3


Obrazek

Kasiu ja tą ostróżkę mam posadzoną przy starej gruszy, nad którą się zastanawiamy czy jej nie ściąć bo co rok w połowie lata chwyta ją juz rdza i liście zaczynają opadać i denerwuje mnie to wybieranie liści z rabat, ale z drugiej strony mam drzewo które daje trochę cienia rośliną bo tak to byłaby patelnia, więc ostózki przywiązuję do jej pnia a że inne kwiaty rosną przed nimi to nie widać mocowania :wink: Kolor ma cudowny zdjęcie tego nie oddaje. Ta róza o którą pytasz to Soul, piękny kolor i bardzo ładny krzak zbudowała, mogłaby tylko trzymać dłużej kwiat, bo i w tamtym i w tym roku trafiła z kwitnieniem na deszczowe dni więc może dlatego, ma jeszcze sporo pąków gdyby pogoda się poprawiła mogłabym coś więcej o niej napisać. Kasiu Grahama Thomasa masz pięknego i w fantastycznym towarzystwie, u mnie w takim zestawieniu dla Ciebie ;:196


Obrazek

Martusiu ;:196 dobrej energii nam potrzeba, bo ostatnie dni są okropne leje,zimno tak jakby to jesień była a nie pełnia lata.
Jednak tak w ogrodzie ciągle coś nowego zakwita, i umila nam to czas :) Posyłam tawułkę w pięknym kolorze ;:196


Obrazek


W tym roku na wiosnę kupiłam róże Pasmine, byłam ciekawa jej kwitu, mam ją posadzoną w donicy i dobrze,że schowałam ją pod dach bo pewnie naprzemienny deszcz i mocne słońce zniszczyły by jej kwiaty, bo tak już zaczynało się dziać, dzisiaj wygląda tak jeszcze nie do końca otworzyła swoje oblicze ale podoba mi się bardzo ;:167



Obrazek



Obrazek

Uroczy liliowiec ;:167 nie podpisałam i muszę dopiero porównać kwiaty, kolor łososiowy



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Bobo z lobelią w donicy



Obrazek :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Pięknie wygląda Bobo z lobelia.
Ja Bobo mam w gruncie.
I bardzo ją lubię.
Róże cudne pokazałaś .
A ten niebiesciuchny powojnik to ??
Cuudny. ;:333
Liliowce zaczęły pokazy. To też są rośliny ,które bardzo lubię. ;:108
Tawulka śliczna. Ale ona jakaś chyba duża jest ??
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Aniu ja też Bobo miałam w gruncie, ale na wiosnę była marnawa, jakby ją coś podgryzało dlatego wsadziłam do donicy i się odbudowała, lada moment się rozwinie :D o który powojnik Ci chodzi jeśli o ten co jest przy Graham Thomasie to Grulwald.
Mam jeszcze wyższe tawułki, ale one na razie nie otworzyły kwiatów, ta co jest na zdjęciu ma ok 60 cm :wink: Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu nie pomyślałam, że Bobo tak pięknie wygląda z niebieskościami. ;:oj Swoje podsadziłam bordowymi żurawkami. ;:131
Przetaczniki z różami wspaniale wyglądają. :uszy Odgapiłam i też niebieski przesadziłam na różankę z okrywowymi. :)
Masz jeszcze rozchodnik variegata? U mnie jak wypuścił trzy badyle, tak drugi rok kompletnie nie przyrasta. ;:174
Idą cieplejsze dni, więc życzę miłych chwil w ogrodzie. ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”