Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu Pastella śliczna, ;:oj chyba w zależności od gleby ma trochę inny kolor. ;:218 Lawender Ice co roku mnie fascynuje, ma taki niespotykany kolor. Goździki cudne, uwielbiam je za zapach.
Cieszę się, że irysy ładnie kwitły, moje w tym roku strajkowały, chyba zaniedbałam podlewanie, a susza była i jest straszna.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Munstead wood to cudna różyczka też mam ją u siebie, jednak na razie przekwitła ale widzę następnego paka może będzie ich niedługo więcej tylko muszę ja podtuczyć :D to samo Tradescanta, bo zbytnio sie wysilił podczas pierwszego kwitnienia
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu :wit
Jestem oczarowana twoja wielką niesamowitą kolekcją piwonii. Jak Tak oglądam u ciebie to aż jakiejś się chce jeszcze.
Ale mam nowych z 6 które w tym roku mi jeszcze nie zakwitną. A chciałabym zobaczyć jakie już mam.No wszedzie pomyłki się zdarzają. :roll:
Władysława i Sarah B. prześliczne. ;:173
Róże też piękne masz. ;:63
I lubię takie połączenia różnych kwiatów. I ciebie też ćwiczę I hosty i lilie ( ja je wszędzie dosadzam ) i liliiowce. ;:215
Czyli już mi się podoba u ciebie. :D
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

Śliczne piwonie ;:oj Kilka zaprosiłabym do siebie, ale co zrobić, gdy miejsca brak? W tym roku kupiłam jedną i ciągle nie wsadzona, bo nie mam pomysłu. Tzn. pomysł niby jest, ale tam jeszcze trawa rośnie, a nie mam kiedy się nią zająć.
Rutewka już dawno u mnie przekwitła, a u Ciebie jeszcze taka piękna ;:63 Za to róże jeszcze w powijakach, a Twoje już się pysznią kwiatami. Rzeczywiście nierównomiernie wszystko kwitnie i w tym roku jakoś pędzą kwitnienia jak na wyścigach. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie :wit

Iwonko ;:196 ja też często tak mam ,że coś kupię i latam z tym po ogrodzie i nie wiem gdzie posadzić, dlatego taki misz-masz u mnie :;230 Piwonii wybierz starannie stanowisko i włóż jej pod korzenie obornika takiego już dojrzałego, ja tak robiłam swoim, a moje piwonki to wszystkie młodziaki takie dwu, trzy latki. Pozdrawiam ;:3

Aniu cieszę się z Twoich odwiedzin, bo i ja mogłam trafić do tak pięknego ogrodu jaki posiadasz ;:196 Jak na razie mi nie zdarzyła się piwoniowa pomyłka, takie jak zamawiałam takie mam, w tym roku dokupiłam jeszcze piwonie Krystynę, chciałam ją bardzo mieć w ogrodzie, ciekawe czy nie było pomyłki, może się przekonam w przyszłym roku. Pozdrawiam ;:196

Jadziu u mnie dopiero pierwsze kwitnienie, a u Ciebie już po nim, za szybko te panny przekwitają, i w ogóle widzę po różach, ze kolory jakieś takie wyblakłe np. mój Eden Rose nie ma tych ładnych rumieńców tylko taki bladawy, może to przez te deszcze wcześniejsze, zobaczymy jak się cały rozwinie, bo pączków ma bardzo dużo ;:224 Pozdrawiam ;:196

SoniuPastella ma taki piękny kolorek jak się rozwinie, później już blednie. Lavender ice ma przeurocze kwiaty i kolor i ułożenie płatków mnie zachwyca :) Wszystko potrzebuje wody,aby pokazać swoje piękno. Pozdrawiam ;:196

Zapraszam na foto z ogrodu ;:31 uroczy czas w naszych ogrodach...


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Acropolis
Obrazek

Westerland


Obrazek

Bodziszek Dragon Heart ;:167


Obrazek



Obrazek

Bodziszek Blue Cloud



Obrazek

Bodziszek Ballerina ;:167

Obrazek

LO
Obrazek

Gita Renaissance


Obrazek

Hot Chocolate zapączkowana



Obrazek


Obrazek

Lavender Ice


Obrazek



Obrazek


Obrazek

Mustead Wood


Obrazek

Stefcia


Obrazek



Obrazek


Eden Rose
Obrazek

Graham T



Obrazek

Pastella


Obrazek

Rouge Caedinal


Obrazek


Obrazek

Dzwonki ;:167

Obrazek



Obrazek ;:100
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Dalej zachwycam się twoimi pięknymi różami ;:180
Dorodne, pięknie mnogo ukwiecone. ;:333
A ta Pastella...Nie mam jej. Jest cudna. A ile tam krzaczkow posadzilas ?? Widok przepiękny.
Dzwoneczki takiej delikatności nadają.
I powojniki ,które ubogacaja ogród.
Na rabatach bogato i pięknie. ;:215
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Aniu ;:196 Pastella to wspaniała róża, nie atakują jej żadne robale, ma piękne błyszczące listeczki i kwitnie pięknymi bukietami, mam ją od 2015 i co rok pierwsze jej kwitnienie jest bajeczne,drugie jest trochę na wyższym poziomie, bo wypuszcza dłuższe baty, ale wtedy na tej rabacie inne rośliny też są wyższe, więc jest ok :) Rosną tam trzy krzaczki. Polecam ;:333

Portrety Pastelli ;:167 świeżutkie dzisiejsze zdjęcia


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek

Nad aniołkiem Eden Rose, za nim Pastella



Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Przepiękny ten ostatni widok. Takie róże cudne i len ??
Świetne połączenie. Nigdy nie sialam lnu.
Ja mam Edenke jedną. Ale moja mała ,niska nijaka. :(
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu Twój Munstead wood jakiś taki jaśniutki niczym mój Captain Hoyward ,albo tylko taka fotka .Wiem pisałaś ,ze róże maja nienaturalne kolory w tym roku ciekawe dlaczego ;:224 .Jednak widoczki śliczne chwytające za ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Jadziu Munstead Wood w rzeczywistości jest ciemniejszy, nie wiem ;:185 kiedy już robić zdjęcie, żeby wyszedł właściwy kolor. Pisałam faktycznie,że kolory; bo Eden Rose u wszystkich takie piękne rumieńce, a u mnie był bledziuch bo już nabiera ładnego kolorku :D , czekam jeszcze na Jamesa Galwaya bo ona też na razie biaława, a w tamtym roku miała taki piękny róż, może to kwestia tej szybkości kwitnienia :?

Munstead Wood- może tu bardziej zbliżony kolor :roll:


Obrazek

Aniu ja len dostałam, a teraz pilnuję,żeby nie wyginął, on sam się sieje, a ja te sadzonki pilnuję i sadzę koło siebie,żeby była ładna kępka :D Moja Edenka sadzona w tamtym roku na wiosnę, długo się zastanawiałam czy ją sadzić,bo u mnie zimy mrożne, wietrzne, więc wybrałam jej dobrą miejscówkę, południową, osłoniętą, a na zimę dostała porządne ubranko :) Rozrosła się bardziej wszerz niż na wysokość i jest obsypana pąkami, które zaczynają się pięknie rumienić :D trochę jest przypalona bo ostatnio bardzo ;:3 praży, a następnie jest burza i znowu słońce.

Obrazek

Chipendale to urocza,zdrowa róża , bardzo długo trzyma kwiat ;:167


Obrazek

Dortmund, myślałam,że bardziej się zagęści, może ma za ciasno ;:131



Obrazek

Bratki samosiejki ;:167


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

jeszcze Piwonie rozwijają kwiaty ;:333

Obrazek



Obrazek



Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu,róże masz cudowne ,takie bujne ,musisz im dogadzać ,że tak się odwdzięczają ,az radość patrzeć na te zdrowe kwiaty,pędy i liście ,pogoda daje nam i roślinkom tyle słońca,tylko wody im brakuje i ja muszę ciągle podlewać ,aż mi się już nie chce ,może u ciebie było troszkę deszczyku ,pozdrawiam i dalej podziwiam twój piękny ogród ;:196
ewa2105
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 27 cze 2015, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu.masz śliczne rośliny,widać że je bardzo lubisz ale one Ciebie też.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu śliczne dorodne kwiatuszki i pięknie sfotografowane, aż miło oglądać :roll:
Martusia nas zaraża nie tylko piwoniami, ale to nieszkodliwe dla zdrowia a miłe dla oczu ;:306
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”