Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, sama wiesz jak z tym czasem bywa. Generalnie jest go bardzo mało. Spędziłam dłuższą chwilkę w Twoim ogrodzie i napatrzyłam się do syta na każde z Twoich zjęć. Potrafisz przyciągnąć oko ;:215 ślicznymi ujęciami. No i tak się zapatrzyłam, że na pisanie nie zostało wiele czasu 8-) . Krótko zatem - po prostu PIĘKNIE masz tam w swojej Oazie Spokoju ;:215 .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Green jewel też kiedyś miałam, jednak nie zamierzała u mnie na dłużej pozostać ;:174 zniknęła tak jak i inne odmiany .Dopiero w tym roku mogę cieszyć sie ubiegłorocznymi jeżówkami .Mam nadzieję ,ze teraz tylko beda się rozrastać a nie kurczyć.Krysiu czy budleja Royal red ma duże kwiatostany czy średniej wielkości .Moja Hansestadt Rostock zawsze zaczynała swoje kwitnienie w czerwcu, w tym roku szybciej się zebrała to jedna z najpóźniej kwitnących róż, w każdym razie u mnie jednak potem szaleje do zimy.Cudne widoczki nam serwujesz ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Och, Krysiu, jeżówek to ja ci naprawdę bardzo zazdroszczę. U mnie nigdy nie chciały rosnąć. A miałam na nie swego czasu ogromną fazę. Kupiłam sporo odmian i po pewnym czasie jedna po drugiej wyginęły. Cóż taką mam ziemię i muszę się z tym pogodzić. Ale na Twoich rabatach aż przyjemnie popatrzyć, jak cudownie rosną i kwitną. Co jedna to ładniejsza. :D
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Zastanawiam się Krysiu dlaczego u mnie tak jak u Wandzi wszystkie jeżówki odmianowe wyginęły? Miałam ich trochę ;:224
Zwykłe rosną pięknie i same się wysiewają.Twoje natomiast to same bukiety,można się zachwycić ;:167
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu,ogród masz kunsztownie obsadzony i pięknie wygląda ,,tyle grup cudnych roślin z różami i jeżówkami na czele ,aż miło tutaj siedzieć ,bo iść dalej się nie chce ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani :wit

Miała być piękna niedziele, a tu przed chwilą burza z ulewami przeszła w mojej okolicy, paskudny jest lipiec, tylko piątek i sobota dość pogoda wytrzymała, nie wiadomo było za co się brać koszenie, plewienie czy wycinanie zniszczonych deszczem kwiatów, koszenie i wycinanie zrobione, plewienie nie do końca :? Upiekłam dziś pyszny placek ze śliwkami, właśnie się nim delektuję mniam :D

Jeżówki i liliowce umilają nam swoimi kwiatami teraz czas w ogrodzie, róże w większości odpoczywają i tworzą nowe przyrosty, deszcz im służy, mam nadzieję że na czas kwitnień pogoda się unormuje i będziemy mogli podziwiać pokaz róż.

Martusiu ;:196 czytałam,że jesteś w sanatorium, kuruj się Kochana, bo zdrowie najważniejsze, Jeżówki pięknie się prezentują i przyciągają dużo bzyków.

Liliowiec Ada Sari


Obrazek

Aniu Annes nie wiem jak to się dzieje,że Jeżówki odmianowe tak ciężko utrzymać, ja mam dwie odmiany: Bubble Gum, którą w tamtym roku kwitnącą wyciągnęłam z ziemi, bo mrówki postanowiły w jej korzeniach zamieszkać, wytrzepałam i posadziłam z powrotem, bałam się,że po tym zabiegu nic z niej nie będzie, a ona w tym roku jeszcze piękniejsza :) druga Duble Scoop Raspbery to są sadzonki z 2016, reszta posadzona w tamtym roku, więc zobaczymy jak u mnie czy też nie wyginą. Zwykłe tak jak i u mnie same się sieją i przyciągają mnóstwo motyli. Pozdrawiam ;:196

Liliowiec Chicago Apache, dziś pokazał dopiero swoje oblicze ;:167


Obrazek

Wandziu ;:196 a to dopiero loteria z tymi Jeżówkami, może zależy to też jaka sadzonka,czy dobrze ukorzenioną kupujemy, wtedy ma może większe szanse na zadomowienie się w naszych ogrodowo- ziemnych warunkach bo moja ziemia do dobrych nie należy, dużo kamienia, więc i ja się przekonam czy te Jeżówki ze mną zostaną na dłużej, ale zwykłe też u Ciebie nie chcą rosnąć, spróbuj może z nimi one piękne kwiaty mają i sieją się same, a na rabacie dumnie trzymają swoje różowe kwituszki ;:215

Liliowiec Beautiful Edgings


Obrazek

Jadziu ja też się przekonam czy Jeżówki zostaną u mnie na dłużej, jak na razie ładnie przyrosły i tylko jedna z posadzonych w tamtym roku nie będzie kwitła, a to dlatego,że nie przypilnowałam i ślimaki zjadły jej zawiąski kwiatowe ;:145 Budleja Royal Red ma jak na razie średniej wielkości kwiatostany, ale to dopiero nabyta sadzonka, a z moich obserwacji to dopiero w następnych latach pokazują na co je stać, np; Black Knight jak kupiłam to też były średnie, a teraz długie piękne kwiatostany, trudno zrobić zdjęcie bo wyrosła do nieba, zobacz. Pozdrawiam ;:196


Obrazek

Kasiu ;:196 staram i się i staram,żeby było pięknie, dziękuję bardzo i zapraszam znowu :D

Liliowiec Magic Dancer


Obrazek

Aniu Anabuko Jeżówki teraz nas czarują, i całe szczęście bo róże odpoczywają, Floksiki liliowce jest pięknie. Pozdrawiam ;:196

Liliowiec NN


Obrazek

Kilka ujęć z ogrodu ;:170


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek

Jalitah nie straszny jej deszcz ŚLICZNOTKA ;:167

Obrazek



Obrazek



Obrazek

Bodziszek Rosanne


Obrazek

Capri w towarzystwie Floksów



Obrazek


Obrazek

I jeszcze Jeżówki ;:167


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Do miłego popisania ;:100
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu :wit
Piękne te czerwone floksy . Co to za odmiana ?
Jezowki masz cudniaste. ;:333
I jakie śliczne liliowce. Magic Dancer nr 1.przepiękny. :D
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit Aniu

Floksika kupiłam w tamtym roku ma uroczy głęboki czerwony kolor nosi nazwę Red Fire
Liliowiec Magic Dancer fajnie się rozrasta, i jest śliczniutki ;:167 Aniu pozdrawiam serdecznie ;:196


Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

No..no...prawdziwy czerwony ogień z tego floksika. :D
Nazwę zapisałam sobie. ;:173
Rozyczka też śliczna. ;:333
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu a u mnie z kolei susza i deszczu jak na lekarstwo ;:222 Jutro chyba pojadę skosić wreszcie trawę,bo zapowiadają burze.
Jakie Ty masz cudne jeżówki,no bukiety ;:215 U mnie rosną jedynie te zwykłe,bezodmianowe i biała Alba,pocieszam się,że dobre i to.
Jalitah to wspaniała róża,u mnie drugie kwitnienie ma całe jasne kwiaty bez rumieńców ;:224

Miłego dnia :)
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Oaza Spokoju

Post »

Ooooo, widzę, że iliowce robią konkurencję różom ;:224 . Nie wybiorę jednego najpiękniejszego, bo każdy ma w sobie coś ładnego. Aż trudno uwierzyć, że te piękne kwiaty są naprawdę niewymagające. Deszczu zazdroszczę wielce, bo u nas okropna susza. Latem padało tylko dwa razy ;:145 . Turyści się cieszą.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu tyle piękności w ogrodzie, a taki duet wyjątkowo uroczy. ;:oj Jednym roślinom deszcz służy, innym mniej, ale nam oszczędza pracy przy podlewaniu. ;:108

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu piękne kwiaty ma ta żółta jeżówka a deszczowe fotki superowe .Jalitah rzeczywiście wytrzymała na deszcz i nawet do twarzy jej z kroplami . Masz cudne liliowce jak jeden .U nas dzisiaj znów trochę podlało i bardzo mi to odpowiada bo zbędny wężowy taniec :wink: Moje patyczkowe budlejowe dzieci chyba nawet zakwitną,bo juz widzę kłosy .Szybkościowo to ogarneły.Miłego weekendu Capri wśród floksów cudna
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”