Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Po deszczyku... ;:173


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu,ależ roślinki odżyły ,u mnie tez padało ,no może nie aż tak dużo ,ale jestem zadowolona ,bo już chyba odpuściłam to lanie z węża ,chciałabym jeszcze deszczyku ,bo pod krzaczkami sucho ,w twoim ogrodzie widać jak rześko,roslinki takie żwawe energiczne i mają wielką ochotę do życia ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

I i to jest cuuudny ogród. ;:63
Bujny,kolorowy ,zielony.
Róże pięknie kwitną.
Bogactwo na rabatach wielkie.:)
A jaką trawę masz śliczna zieloniutka..
A moja wyschnięta ,zieleni nie przypomina. Raczej siano. ;:219
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, wsiąkłam w Twój ogród ale jak tu nie przepaść gdy tyle kolorów, faktur, zestawień! I pomyśleć, że masz takie surowe zimy a ogród jak we Francji ;:224 . Czy możesz napisać coś więcej o róży Munstead Wood?
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu ten trawniczek masz idealny! wygląda jak w angielskim ogrodzie :D i róże kładące się na ścieżce :D
No i to zbawienne działanie deszczu :D Na jakiś czas mamy z głowy podlewanie ...możemy odpocząć od podlewania i od skwaru! Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani :wit

Popadało solidnie, ziemia namoknięta, roślinki odżyły, wszystko wygląda tak świeżutko :) tylko chwasty też ten deszczyk wykorzystują i rosną już na całego :twisted: tak, że praca w ogrodzie zapewniona :;230

Widoki są piękne, co dzień jakieś nowe kwiatki pokazują swoje oblicze, np; taki niepozorny dzwoneczek, malutka bylinka- Hot Lips, a taki urodziwy ;:167 zakwitnął i rozrasta się bardzo ładnie.


Obrazek

Marysiu trawnik u mnie w dobrej kondycji, bo nie było takiej dłuższej suszy co jakiś czas była burza razem z ulewą, więc trawka jest ok. Pastella pięknie kwitnie, to ona tak się pokładła po ostatnich deszczach. Współczuje podlewania tym u których deszcz nie pada ;:131
a on taki zbawienny dla roślin. Pozdrawiam ;:196 zakwitnął i u mnie :D



Obrazek

cdn
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Kasiu kaniu witaj w moich skromnych progach ;:196 bardzo mi miło,że wsiąkłaś w ogród, bardzo lubię i tworzę te zestawienia, chociaż ciągle coś mi nie pasuje i przesadzam, teraz to w ogóle widzę,że gąszcz robi się na rabatach ;:131 więc będzie uszczuplanie niektórych roślin. Munstead Wood- bardzo fajna róża, u mnie od jesieni 2016 w tamtym roku już dała się poznać z dobrej strony, ma piękny ciemny kolor, jak są upały to krócej trzyma kwiat, ale teraz się ochłodziło , więc nacieszę oczy nimi dłużej. Kwitnie praktycznie cały czas, z małymi przerwami. Posadziłam ją tak,że ma słonko do południa, a następnie późnym popołudniem, oto dzisiejsze zdjęcie krzaczka;


Obrazek

Aniu dziękuję za tyle pochwał ;:196 trawka zielona, bo u mnie nie było suszy, co parę dni była burza z deszczami, więc trawka piła :D
Dla Ciebie Aniu,kwitnące rozchodniczki ;:173

Obrazek

Martusiu jak to dobrze, że i u Ciebie popadało, nie musisz z konewkami biegać, może dziś jeszcze padało, bo u mnie całą noc i do południa, roślinki się porządnie napiły i chwasty niestety też :evil: Pozdrawiam ;:196 Dla Ciebie bukiecik Bouquet Parfait


Obrazek

James Galway kwitnie pięknymi bukietami ;:167


Obrazek



Obrazek

Powojniczek Piilu


Obrazek

Piwonia Duchesse de Nemours skąpana ;:167 niezmordowanie rozwija kolejne pąki ;:215


Obrazek

Zółta NN


Obrazek

Boscobel z przetacznikiem ;:167



Obrazek

Nostalgie ;:3



Obrazek

na zakończenie Soul, bardzo urokliwa, chyba dzięki deszczom, fantastyczna głębia koloru, rośnie przy tarasie, zbudowała wielki krzak ;:138 ;:138



Obrazek ;:100
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

W tym roku urzekł mnie Pilu gdzie nie spojrzę wszędzie go widzę .Widać to super powojnik a ja szukam takiego na pergolę dla Elżbietki po wykopanym Doktorku ,który padł wiosną.Krysiu teraz kolorek Munstead jest śliczny u mnie znów otwiera kolejne pąki. :heja Edenka wygląda trochę na zmęczoną deszczami trawnik iście w angielskim stylu ;:180
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu ciekawa jestem jak wysoki będzie Twój bodziszek docelowo, bo mój wyrósł taki wysoki w drugiem roku :D Róże mimo trapiącego ich robactwa wyglądają i kwitną bogato, szkoda tylko że tak szybko przekwitają :wink:
Na wsi jest więcej zarośli i trawa ładna, ale w Krakowie wykoszone trawniki wyglądają koszmarnie całe żółte ;:222
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Dziękuję za kwitnące rozchodniki. ;:196
Róże masz naprawdę piękne.
Fajnie; żel do parę dni miałaś deszcz. U mnie nawet burz nie było.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Oaza Spokoju

Post »

Piękne róże, a jaki zielony i czyściutki trawnik :shock: Nostalgia jest piękna, nie udało mi się ją zdobyć, ale mam podobną Księcia Monaco--to piękne róże . Pięknie i gęsto kwitną rożchodniki ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu szczęśliwa jesteś, że co raz masz trochę deszczu. ;:108 Choć niektórym różom to nie służy, to i tak pięknie się prezentują, nawet kłaniająca się pod oknem Pastella. ;:oj
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Dzisiaj u mnie zachmurzone, trochę nad ranem popadało, jutro muszę już pościnać przekwitające róże,co dzień staram się wyjść i trochę po plewić, lub coś przyciąć, nie zdążyłam jeszcze wszystkich bukszpanów poprzycinać, bo ciągle polewa, a nie chcę aby złapały jakiegoś grzyba, więc czekam na pewniejszą pogodę, jak było słonecznie to akurat czas gonił i inne obowiązki ;:224

Soniu z Pastelli z roku na rok jestem zadowolona, daje piękny popis pierwszym rzutem, fakt deszcze przyginają różyczkom łodyżki, i leżą biedne umęczone, tak źle i tak nie dobrze. Pozdrawiam ;:196 i przesyłam zdjęcie Cuban, im deszcz nie strazny :)


Obrazek

Karolinko nie wiem czy mój trawnik taki piękny, pełno w nim koniczyny, pewnie dlatego wygląda tak ładnie ;:131 Księcia Monaco ja nie posiadam, a piękna to różyczka, dobrze,że mamy inne róże bo możemy nawzajem u siebie podziwiać, Twoją Gizelką jestem zachwycona ;:138 Rozchodniki dopiero zaczynają swój pokaz, mam jeszcze inne które też mają pąki kwiatowe :) Pozdrawiam ;:196 dla Ciebie kawałek mojej fioletowo- żółtej rabatki.


Obrazek

Aniu ;:196 moje róże to oczko w mojej głowie, ja je uwielbiam, fakt bardzo ładnie kwitną, nawet nowości ładnie się rozrastają, chwilo trwaj...Dla Ciebie Hot Chocolate ;:167


Obrazek

Marysiu dawno nie byłam w Krakowie,ale mój M jest co dzień, więc opowiada, faktycznie Królewny radzą sobie bardzo dobrze, kwitną obficie, chciałoby się powiedzieć; chwilo trwaj, ale niestety niektóre nadają się już do cięcia, za które jutro się biorę. Pozdrawiam i życzę umiarkowanej pogody ;:196 Dla Ciebie Chippendale- żelazna dama ;:167


Obrazek

Jadziu Piilu sadziłam w tamtym roku, ładny jest ale kwiatki ma trochę małe,chyba że na razie bo młody ;:131 bardziej bym Ci poleciła do Elżbietki- Rhapsody, niebieski duży kwiat i ładnie się krzewi, wstawię zdjęcie ale ono nie oddaje jego pięknego koloru. Pozdrawiam ;:196

Rhapsody

Obrazek

Ta porcelanowa piękność, to cudo, na rabacie błyszczy, oczywiście gdy deszcz jej nie zniszczy-Stephanie baronin ze guttenberg ;:167


Obrazek



Obrazek



Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”