Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, cóż ja czytam? ;:oj
Od Twojej przypadłości żebrowej nawet mnie zaczęło boleć tu i ówdzie jak to czytałam. Dobrze, że masz się już lepiej ;:168
Nawet mnie trudno uwierzyć o tej Twojej pokrywie śniegu. Ale gdzieś ten śnieg być musi. Wybrał Twoje okolice.
Ogród letni cudny. Piwonie wyjątkowe ;:167
Pozdrawiam bardzo serdecznie :wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Karolinko dziękuję w imieniu Piwonii, kocham te kwiaty a one dość łanie kwitną, pozdrawiam ;:196

Sebastianieto fajnie jak taki młody człowiek w dodatku mężczyzna fascynuje się ogrodnictwem i uprawą roślin ozdobnych, mam córki w takim wieku jak Ty i też lubią mi pomagać w ogrodzie :D Pytasz które Piwonie są najlepsze, wszystkie są piękne, ale Piwonie o pełnych kwiatach trzeba podwiązywać w czasie kwitnienia bo maja ciężkie kwiaty i nie zawsze łodyga daje radę, więc trochę z nimi pracy aby ładnie się prezentowały,ale plus to zapach który unosi się w ogrodzie ;:173 Piwonie o niepełnych kwiatach stoją prościutko, minus nie mają zapachu. Mogę Ci polecić pełne;Red Charm za niesamowity kolor, nie pachnie,kwitnie jako jedna z pierwszych, Profsor Wójcicki, niesamowity zapach, dość ładnie się trzyma choć w tamtym roku trochę podwiązywałam, kolor cudowny z daleka ją widać, Sarah Bernhardt cukiereczek, trzeba podwiązywać bo ma olbrzymie kwiaty, niedawno nabyta przeze mnie Kansas zakochałam się w niej, wszystkie odmiany niepełne które posiadam polecam gorąc , każda w sobie coś ma, ale za kolor, chyba te wszelkie odcienie wiśni najbardziej lubię :;230 polecam Ursyn Niemcewicz,zdjęcia nie oddają widoku na żywo, na pewno wybierzesz coś ciekawego, jest wiele odmian i ciągle pojawiają się na rynku nowe, wszystko zależy jakie kolory lubisz, powodzenia w wyborze, pozdrawiam ;:196

Aniu ja tez dwie przesadziłam i dwie rozsadziłam, bo już się dość rozrosły, ciekawa jestem czy zakwitną w tym roku, zamówiłam też trzy nowe, czekam na wiosnę. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Małgosiu może masz posadzone za głęboko, bo to najczęstsza przyczyna, ja pod nowo sadzone zawsze sypię do dołka dobry kompost, ale jeśli jest malutki korzonek to on też potrzebuje czasu na rozrośnięcie. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Wiola każdy ma przerwy w byciu na forum, fajne jest jednak to, że zawsze można wrócić, a ludzie tutaj są bardzo mili i fajni. Moje róże i tak nie kwitną tak jak w innych ogrodach gdzie widzę mnóstwo kwiecia, u Ciebie jest wspaniały raj różany. Pozdrawiam ;:3

Wandziu tak mam takie półobręcze, które przenoszę w zależności które rośliny potrzebują podpór, są dostępne w jednej ze szkółek, gdzie zamawiam rośliny, sama muszę jeszcze parę dokupić bo roślin przybyło. Napiszę na PW, pozdrawiam ;:196

Seba Coral Charm posiadam od 2016r posadziłam wiosną, przyszła piękna sadzonka w donicy zakwitła tego samego roku, jestem oczarowana jej kwiatami tak jak Ty, dużo zależy od sadzonki ile ma oczek, im więcej tym lepiej szybciej zobaczysz kwiaty, kup koniecznie jest warta posiadania ;:168

Witaj Alaniu ja właśnie mam spisane w zeszycie nazwy tych co kupiłam aby jakieś nie zapomnieć, Ty masz też piękną kolekcję, pozdrawiam ;:168

Beatko śnieg jest i jeśli zdążę jutro to zrobię zdjęcie, tylko mam wizytę u lekarza w Krakowie i nie wiem ile czasu mi to zajmie. Ból żeber jest okropny, nie życzę nikomu. Ogrodu letniego ciąg dalszy jeszcze będzie bo muszę zdązyć przed wiosną ze wspominkami, dziękuję za odwiedzinki i pozdrawiam gorąco ;:196

Ciąg dalszy lipcowych widoków;


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Pozdrawiam odwiedzających :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Ojej, mam nadzieję że teraz już będzie szybko lepiej i w końcu przestanie boleć ;:168 też nie miałam pojęcia że stłuczenie może męczyć tak długo ;:185
Widoki z sezonu przepiękne, tyle kształtów i kolorów :D
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Oaza Spokoju

Post »

Współczuję ;:196 Mnie zdarzył się wypadek przy zabezpieczaniu na zimę palm, spadłem na plecy z drugiego szczebla drabinki. Po kilku dniach nie mogłem już chodzić z powodu bólu szyi, ręki i strasznego bólu pod łopatką. Zostałem uziemiony na dwa miesiące w łóżku.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Cudnie wygladają malwy przy drewnianym domku takie wiejskie sielskie klimaty ;:167 .Biedna Krysiu ;:196 to mocno cierpisz kiedyś też mi się przytrafiło cosik takiego ;:168 Jednak zaserwowałaś nam cudne widoki do których juz tęsknimy ;:167 ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Oaza Spokoju

Post »

Jeeej ! Jakie niesamowite letnie widoki ! ;:167
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

Całe szczęście Krysiu, że pora jeszcze wczesna, to możesz dojść do siebie przed sezonem, ale taki ból to przykra sprawa ;:168 Stłuczone żebra bolą nawet przy oddychaniu, biedna Ty ;:196
Nostalgie- przepiękna ;:oj Kwiaty mają niezwykłą grę kolorów. Miałam szczepioną na pniu, ale przeżyła niestety tylko jeden sezon. Jubilee sprytnie podpięłaś ;:63 W tej pozycji widać jej urodę. Chyba muszę i swojej coś takiego sprawić, chcociaż mogę nie mieć górą tyle miejsca. Przyjrzę się jej jak będę na działce ;:108
Czy ta studnia jest czynna, możesz z niej pobierać wodę? Bardzo mi się podoba :tan
Śniegu to ja wtym roku właściwie nie widziałam, raz spadła odrobina. ale deszcz ja szyko spłukała. Teraz cały czas jest na plusie, czasami w nocu jakiś mały, nic nie znaczący minusik się trafi i tyle zimy. Ale mi to nie przeszkadza, może tak być.
Zdrowiej Krysiu szybciutko, pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności.
W ogóle nie widać na zdjęciach, że ogród w jakikolwiek sposób ucierpiał z powodu zeszłorocznej suszy, takie piękne kwitnienia nam pokazujesz.
A to zdjęcie z chatką jak w skansenie https://images91.fotosik.pl/317/874e33455e96f28f.jpg super wygląda, jeszcze te malwy wspomnienia z dzieciństwa, moi dziadkowie mieszkali w podobnym z klepiskiem w sieni.
Piwoniowymi zdjęciami mnie zachęciłaś do zakupu kolejnych 3 sztuk, jedną odmianę wypatrzyłam u Ciebie :heja
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysia, wiem co to stłuczenie żeber. Lata temu wyorałam na łyżwach tak, że aż mi dech zaparło. Bolało przez kilka dobrych tygodni ;:222
Czy dobrze widzę? Pod bodziszkiem Lavender Ice? Taka piękna i zdrowiutka w lipcu? U mnie to jakiś różany niewypał. Kupiłam ze względu na świetne opinie, a okazała się różą która pierwsze kwitnienie ma średnie, a kolejne jeszcze gorsze..Litościwie nie wspomnę o nękających ją choróbskach.. ech.. może trafiłam jednak na gorszą sadzonkę..
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu współczuję bólu, każdy z nas ma za sobą jakiś uraz ogrodowy, jak przeczytałam o Twoim poczułam ostatni upadek na skrzynię, a kant mam na czole odciśnięty chyba na zawsze. Po takim urazie jakiś czas jest się bardziej uważnym...ale potem :wink:
Czy ten zjawiskowy domek jest na Twojej posesji https://www.fotosik.pl/zdjecie/874e33455e96f28f cudo! ozdoba równa niejednemu kwitnącemu krzewowi !
Zdrówka i szybkiego powrotu do pełnej sprawności! ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Podziwiam wszystkie piękne kwitnienia.
Róże masz Cudne.
Jezowki śliczne.
Ta zoltawa to Aloha ?
Cudny liliowiec ten nad floksami. I ja je bardzo lubię. ;:167 Może wiesz co to za odmiana ??Bo chyba taki sam i ja mam. Ale nn.
Współczuję urazu i bólu . Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Oaza Spokoju

Post »

Czy Jubilee Celebrration nie choruje u Ciebie? Czy stosujesz opryski?
Wygląda na okaz zdrowia, a ja mam niezbyt dobre wspomnienia związane ze swoją chorowitką :?
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

A mnie się ogromnie spodobał czerwony floks. Nigdy w rzeczywistości nie widziałam w tym kolorze. Na torebkach i na zdjęciach w sklepach internetowych to owszem, ale wiadomo, że fotki można tak obrobić, że się da uzyskać prawie każdy kolor. A tu proszę, faktycznie takie floksy istnieją u Krysi w ogrodzie. ;:63
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”