Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu a o czym zapomniałaś ,bo ja też zapomniałam.Długo mnie nie było.Dziś idziemy na 18 na szczepienie to już 4 dawka.
Wszystkie kwiatki piękne. ;:138
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit Kryniu.
Cudne te twoje róze. Wszystkie. ;:215
Piękny okaz parzydła. Czy ono na pełnym słońcu ci rośnie ? Ja przymierzam się do przesadzenie swojego.
I musze pomyśleć nad nową miejscówką .I nie wiem czy teraz to zrobić ? Czy na wiosnę Lepiej ?
Moje liście nie mam coś je zżarło .To i tak tylko korzenie są. Mam nadzieję, ze są.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Piękne te Twoje róże, kwitną cudnie. ;:167
Aktualnie strona się zaczyna od piwonii i za każdym razem je wciąż podziwiam i podziwiam. I zachwycam się ich pięknem i kolorystyką, układem kwiatu.
Ogólne widoczki jak zwykle też bardzo miłe dla oka.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit :wit

Beatko fajnie, że jesteś ;:196 Piwonie to tam tegoroczne kwitnienia, w tym też pięknie kwitły, może zimowymi dlugimi wieczorami będzie więcej czasu żeby je pokazać. Róże szykują się do drugiego kwitnienia znowu będą oko i serducho cieszyć :D Lato tak szybko mija, w ogrodzie już widzę oznaki jesieni, więc cieszmy się jeszcze i ciepełkiem i pięknymi letnimi widokami. Pozdrawiam serdecznie ;:168

Aniu Myślę że parzydło możesz spokojnie jesienią przesadzić, moje rośnie od zachodniej strony, też liście co rok miałam poobgryzane i obcinałam do ziemi bo mnie denerwowało, ale w tym roku przypilnowałam winowajcę, są to małe zielone gąsienniczki, wcinają listeczki bardzo szybko, od spodniej strony siedzą i trudno je dostrzec ;:202 w czerwcu je pierwszy raz zauważyłam i zbierałam ręcznie, teraz widzę ze znowu się pojawiły ;:131 Tak że chyba nie można się przed nimi ustrzec. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Danusiu tak sobie myślę ,że miałaś mi przypomnieć o gożdziku, ale sama reanimowałam go w tym roku i jest marna sadzonka, chyba przez wiosenną suszę. Jak po szczepieniu samopoczucie? Pozdrawiam i dziękuję ;:196

widoczki dzisiejsze ;:1 Jeżówki, Floksy i Hortensje królują ;:167 ;:167 ;:167


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek :wit :wit
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Oaza Spokoju

Post »

A ja czekam na deszcz i ochłodzenie, bo czeka mnie reorganizacja ogrodu. ;:oj ;:oj I właśnie się biję z myślami czy dokupić nowe jeżówki :lol: Twoje są piękne czy te odmianowe same się sieją? Kupowałam różne, ale prawie wszędzie mam zwykłe różowe. :roll:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu masz bajkowe jeżówki, mam trzy i tylko jedna pięknie rośnie. Jaką byś poleciła taką uniwersalną? ;:oj
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Aniu zwykła purpurowa i biała alba super rośnie i się sama rozsiewa, odmianowe Jeżówki trzeba odnawiać, tzn dzielić co trzy cztery lata żeby nie zginęły. W ogóle po zakupie trzeba wypłukać z torfu w którym rosną i wsadzić do ziemi nie za głęboko i raczej na suchym stanowisku , tu bardziej chodzi o zimowe podtopienia wtedy niestety lubią zginąć bo korzeń zgnije. Aniu jakie posiadasz, znasz odmiany? Pozdrawiam serdecznie ;:196


Lady-r odmianowe raczej się nie sieją, trzeba je dzielić co trzy cztery lata żeby nie zginęły. U mnie dziś polało, niestety my ogrodomaniacy nigdy nie spoczniemy tylko zawsze jakieś przeróbki ;:306 Jeżówki są super, teraz jak róże u mnie mają przestój to one zdobią ogród, ja polecam :D jest tyle odmian że aż głowa boli.
Pozdrawiam ;:196

jeżówka Green Jewel

Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek

Biała super jeżówka Swan White

Obrazek


Obrazek


Obrazek :wit :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Piękne liliowce, róże, hortensje.
Różnowa Anabelka, tak ? Piękna .Bardzo piękna.
Muszę sobie jakąś Anabelkę kupić, bo żadnej nie mam.
Widoczek ogrodowe świetny.
Jeżówki też podziwiam.Green Jewel mi przepadła :roll:
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Ja także zachwycę się jeżówkami. Kiedyś miałam kilkanaście odmian, po roku wszystkie wyginęły. Podejrzewam, że to za sprawą ślimaków, które je wiosną zeżarły, gdy kiełki ledwie wyszły z ziemi. Wiele osób skarży się, że jakoś nie mogą dochować się jeżówek. Należysz do szczęśliwców, którym się to udaje.
Czy te swoje przecudne jeżóweczki masz Krysiu dłużej niż dwa lata?
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Wandziu tak, mam dłużej niż dwa, niektóre mam od 2016 i to te pełne, ślimaki dość jak na razie ich nie ruszają, ale faktycznie wiosną trzeba pilnować i dzielić co trzy cztery lata, żeby nie zginęły. Teraz jest bardzo dużo nowości, ale te starsze odmiany lepiej według mnie rosną. Cieszę się bardzo że tak pięknie mi rosną i błyszczą na rabatach, teraz koloru dodając. Co mogę Ci jeszcze napisać; nie lubią głębokiego sadzenia, ziemie przepuszczalną, i zastoin wody zimą i na przedwiośniu. W czasie suszy wiosennej i letniej podlać obficie raz na tydzień, ale to tak jak inne rośliny. Dziękuję Ci bardzo za odwiedziny, jakbyś miała jeszcze jakieś pytania odnośnie Jezówek, to pytaj. Pozdrawiam serdecznie ;:196 ;:196

Aniu moja Green Jewel rośnie i ma się bardzo dobrze, nawet porozsadzałam wiosną, kwitną sobie teraz w najlepsze.
Kupiłam w tamtym roku rózową Anabelkę bo mnie czarowała na zdjęciach, a tu trzeba ją podwiązywać bo się pokłada, ale mimo wszystko chce ją mieć w ogrodzie. Cieszmy się tymi widoczkami bo jesień dużymi krokami zbliża się. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odwiedziny ;:196 ;:196

Sierpień jest bogaty w kolory ;:167 ;:167 ;:167 Jest pięknie, róże i hortensje czarują, a byliny późnego lata dopełniają to towarzystwo ;:3


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek :wit :wit
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Pięknie, kolorowo :) Udane portrety roślin ;:108
https://www.fotosik.pl/zdjecie/5d419bea70260701
Czy to jest bodziszek? Jaka odmiana?
Pozdrawiam
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, :wit
Cudnie kwitnie Twój ogród ;:138 , chyba susza nie dotknęła go zbyt mocno? A mnie spełnia się marzenie niekoszenia trawnika ;:306 , za to grabię z niego liście już od maja ;:oj . Wiosną pewnie będę miała trochę wolnego miejsca po tej suszy, to rozejrzę się za jeżówkami, bo te odmianowe, już dawno wybyły, tylko purpurowa ma się świetnie. One najwyraźniej lubią mieć suche nóżki ;:333
Twoje kępy czarują :tan .
Cudne róże, liliowce, hortensje i dzielżany ;:215 . Wypatrzyłam też śliczną piwonię ;:167 ale tylko jedną :( .
Mam nadzieję, że, w czasie drzemek wnusi, zrobiłaś zdjęcia wszystkim pięknotkom i pokażesz wspomnieniowo?
Pozdrawiam gorąco ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Kryniu :wit
ale mam zaserwowałaś cudne kadry kwiatowe.
Wszystkie piękne.Wszystkie roślinki bardzo dorodne .
Hortensje , jeżówki masz bajeczne. A te dzielżany jakie ładne.
Kurcze aż muszę się za nimi rozejrzeć. :D
I bardzo ładnie się komponują z hortkami. ;:333
Pozdrawiam serdecznie ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”