Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Marysiu
dziękuje ze mnie wywołałaś ;:196

28 maja wyruszyliśmy na wycieczkę, docelowym miejscem był Karpacz urocza miejscowość, ale po drodze nie mogłam nie wstąpić do Wojsławic, jest tam pięknie i bajecznie. Ja oczywiście zachwycałam się azaliami i rododendronami, dlatego właśnie chciałam tam pojechać jak jest ich czas. Niektóre już kwitły, niektóre były w czasie kwitnienia a jeszcze inne były przed, ale Hosty były w swej najlepszej fazie, soczystej pięknej zieleni ;:167
kilka zdjęć z Wojsławic:


Obrazek





Obrazek


Obrazek





Obrazek


Obrazek

Te nasadzenia w tych baliach spodobały mi się bardzo :D aż sama mam taką balie i w tym roku w końcu ją obsadziłam :heja



Obrazek



Obrazek

Tu już kościółek Wang w Karpaczu, niestety trochę pogoda się popsuła bo padał deszcz


Obrazek

Gdy wracaliśmy w niedzielę mieliśmy zaplanowane jeszcze zwiedzanie zamku w Mosznej i zobaczcie jakie piękne Azalie rosną przed wejściem na teren zamku



Obrazek

Marysiu u mnie też dopiero Azalie się rozkręcają, bardzo późno no cóż taki rok, ale cieszmy się bo w końcu jest kolorowo i ciepło, Fajnie że ze zdrówkiem lepiej pomalutku wszystko wróci do normy, choć musze przyznać ze jest to proces dość powolny, przynajmniej tak było u mnie długo byłam słaba po covidzie, dopiero teraz od niedawna jest lepiej, pij Marysiu zakwas buraczany, ja się nim posilałam i pokrzywa też działa cuda. pozdrawiam cieplutko, zdrówka ;:196

Dorotko czerwiec jest już lepszy, w końcu cieplej. Na zdjęciu jest Azalia Azurwolke, co rok pięknie obficie kwitnie jako pierwsza :) Wcale mój ogródek nie jest taki wymuskany, to tylko zdjęcia tak się robi żeby nie było widać chwastów :oops: pozdrawiam słonecznie ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

A teraz jeszcze obrazki z mojego ogrodu :)

W końcu zaczęły kwitnąc Azalie co mnie bardzo cieszy bo uwielbiam ich energetyzujące kolorki :D


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek

Pozdrawiam odwiedzających i miłych chwil w ogrodach życzę :wit :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, wiosna kazała Ci długo na siebie czekać, ale teraz wynagradza cudownie kolorowo za sprawą kwitnących azalii, rododendronów i irysów ;:oj
Przepięknie wyglądają Twoje rabatki ;:138
Tylko ładnej pogody, aby te kwitnienia trwały jak najdłużej!
;:196 :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Na Twoje azalie czekam co roku. Już takie wielkie okazy, kwitnące wspaniale. Samotna różowa cudnie obsypana kwiatami.;:oj Hosta z białym środkiem liści śliczna.
Piękna relacja z Wojsławic. ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Cudne kwitnienia Krysiu azalii ,różaneczników i innych wiosennych aż dech zapiera od ilości kwiatów. Hostowe liście też dorodne oby tylko ślimacza brać ich nie dopadła ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu zazdroszczę wycieczki do Wojsławic to moje marzenie, ale jakoś nie mogę go zrealizować.
Wracając do Twojego ogrodu jest przepiękny, kolorowy. Kwitnące azalie widać z daleka, piękne kolorki kwiatów. Czy kępka białych kwiatów to ubiorek https://images92.fotosik.pl/510/24473246b9520bc6.jpg
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani

Troszkę się ochłodziło i podlało konkretnie. Azalie jeszcze u mnie cieszą kolorkami, wszystko później w mojej okolicy. Zaczynają w końcu Piwonie, oby pogoda pozwoliła na pokazanie ich piękna i pocieszenie się nimi trochę dłużej ;:224 bo w tamtym roku pamiętam że było z tym średnio bo deszcze padały. fajny czas teraz w ogrodach kwiatek goni kwiatka i ciągle mamy co podziwiać :D Zaczęłam ciąć Floksy szydlaste, kwitły bardzo długo w tym roku. Różyczka jeszcze żadna pąka nie rozwinęła, wydaje mi się że Munstead Wood będzie pierwsza bo ma już nabrzmiałe pąki :heja choć nie ma ich za dużo, tamten rok był jednak pod względem kwiatów różanych lepszy. Mszyca non stop atakuje.


Obrazek

Dorotko wycieczkę bardzo polecam, też wybierałam się parę lat i ciągle coś w ten weekend pierwszy czerwca wypadało, a czytałam że w ten czas jest tam najpiękniej jeśli chodzi właśnie o kwitnienie Azalii i Rododendronów, jest co pooglądać festiwal barw i kolorów, zaraz na samym początku przy wejściu, są zrobione piękne kompozycje roślin w doniczkach, co bardzo zachęca do dalszej wędrówki, dobrze że akurat się wypogodziło, bo rankiem jak wyjeżdżaliśmy wcale to nie było takie oczywiste że pogoda nam dopisze. Jest też szkółka i można kupić sobie pamiątke roślinną z tego miejsca, ja tego nie zrobiłam bo jechałam jeszcze dalej na wycieczkę.Tak Dorotko to Ubiorek wiecznie zielony wspaniała roślinka i świetnie mi si ę tam wkomponowała, właśnie dziś będę ją ścinać. Pozdrawiam serdecznie ;:196


Obrazek

Cdn :wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Jadziu ślicznie kwitną Azalie, jestem z nich bardzo zadowolona, pięknie bogato, bo jeszcze zdobią ogród. Ślimaczyska się pokazują, zbieram jak tylko mam czas ale też posiłkuje się granulkami, bo małych jest sporo a jak one urosną to będą żerowały oj będą, a szkoda by było tych pięknych liści bo Hosty w tym roku dają piękny popis. Pozdrawiam serdecznie ;:196


Obrazek


Obrazek

Soniu ta samotna Azalia jest sadzonką którą sama ukorzeniłam :D jestem z tego dumna,fakt z trzeba je czasami opatulić jak są mroźne zimy ale za to kwitną jak szalone jak się trochę o nie zadba. W Wojsławicach jest pięknie, było to moim marzeniem od kilku lat żeby tam pojechać w czasie kiedy kwitna Azalie i Rododendrony. Dziękuje za odwiedzenie i pozdrawiam ;:196 ;:196



Obrazek



Obrazek

Martusiu mamy piękny czas w ogrodach, kolorowo i pachnąco nic tylko siedzieć w ogrodzie. Wszystko jest opóźnione ale już nadrabia kwitnienie goni kwitnienie. Dziękuje za pochwały dla moich rabatek ;:180 niektóre są już uporządkowane a inne mniej mi się podobają i coś jest do przerobienia, więc działam i tak ciągle, ale to mnie cieszy, w ogrodzie odpoczywam. Przesyłam pozdrowienia i dobrej pogody zyczę ;:196


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Piwonie pierwsze otworzyły swoje pąki :heja


Obrazek



Obrazek



Obrazek

Dziękuję za odwiedzinki i pozdrawiam :wit :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, przepięknie ;:167 ;:oj
Cudne masz azalie ;:215 , a jak to zrobić, żeby uzyskać taką kępę spod której nie widać listków, tylko jeden ogień?
Piwonie śliczne zakwitły i mają tak dużo kwiatów ;:63 Iryski ;:167 , a ten biały z niemal białą bródką ;:138
Pogody takiej, żebyś mogła długo cieszyć się tymi kolorami i zapachami ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu :wit . Dałaś po oczach zdjęciami z Wojsłąwic ale także tymi ze swojego ogrodu ;:138 . Masz już spore azalie i jest na czym oko zawiesić ;:215 . Poduchy floksów wyglądają bajkowo ;:167 . Pięknie się zrobiło w ogrodach chociaż mogłoby być ciut chłodniej ;:131 . Pozdrawiam serdecznie :wit .
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu! :D :wit
Z ogromną przyjemnością obejrzałam Twoje wiosenne kwitnienia ,szczególnie azalii .Ich energetyzujące kolory robią wrażenie ,ojojoj ;:oj
Od razu chce się wszystkiego dobrego.
Przepiękne masz i jak doskonale rosną!
Zauroczyło mnie to zdjęcie.
https://images92.fotosik.pl/510/24473246b9520bc6.jpg
Pozdrawiam serdecznie :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16014
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Coś wspaniałego te azaliowe różnobarwne kwitnienia. Rajskie po prostu. Zaciekawiła mnie ta azalia. Nie mogę rozróżnić, czy to japońska, czy wielkokwiatowa. Bo kwiatki ma raczej jak japonka, z kolei jej wielkość... niesamowita jak na japońską. Ile ten krzew ma lat Krysiu?

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu Anemoniflora przecudna, takiej piękności jeszcze nie widziałam. ;:oj Kloniki przy płocie urocze.
Azalie mają u Ciebie dobry klimat i czułą opiekę. ;:138 Jak duża jest Schneeperle? Dostałam drugą w prezencie i posadziłam obok starszej. Zastanawiam się, czy nie za blisko. ;:218
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”