Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

cudny , bogaty, kolorowy ogród. ;:180
To bodziszek tak różowy ?
Hortensje cudo.Róze twoje zawsze podziwiam.
Fajnie ,że ta babula tak kwitnie późno. I taki niebieściuchny ma kolorek.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu zrobię z barbulą jak piszesz, mam nadzieję że przezimuje.
Ćma bukszpanowa załatwiła mi największy krzak, czekam na syna aby mi go wykopał.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie październikowo :wit to miesiąc, który mieni się wyjątkowymi kolorami; już się zaczęło ;:173 jak jadę do pracy to nie mogę się skupić na drodze, liście na drzewach przybierają fantastyczne barwy od żółci do czerwieni, do tego w ogrodach marcinki i rudbekie błyszczą z daleka. U mnie jeszcze królują Róże, które mają teraz ciemniejsze wybarwienie kwiatu, do tego utrzymują się na krzewach dużej :D przebarwia się borówka amerykańska i kloniki w ;:3 wygląda to najlepiej, ale od wczoraj chmury i deszcz, do tego zrobiło się zimno, mam nadzieję że powróci jeszcze piękna złota jesień :) Mam na oku nowe Róże do ogrodu;Lady of Shalott, Geoff Hamilton i Crocus Rose, już nawet są w koszyku :D mam nadzieję ze będą u mnie ładnie się sprawować i dadzą mi dużo radości.

Jadziu właśnie się zastanawiam nad drugim Novalisem :?: bo co prawda już kiedyś go zamówiłam ale zamiast niego przyjechała Augusta Luise i myślę ją przesadzić a w jej miejsce Novalisa, i byłaby rabatka żółto fioletowa tak, jakie było jej założenie na początku :) i chyba tak zrobię w ogóle planów znowu przybyło i tylko ze szpadlem wędruję i przesadzam, a że mokro w ziemi to super się to robi. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Aniu jest pięknie i kolorowo, aż się nie chce aby to się skończyło i nastała ta pora roku bez tych kolorów. Róże pięknie jeszcze cieszą i mają mocniejszą barwę swoich kwiatów ;:167 Pozdrawiam serdecznie ;:196

Dorotko ja co dzień zaglądam do moich bukszpanów, na razie spokój, a u Ciebie już ćma zaatakowała ;:145 szkoda pięknego krzaka ;:196 Myślę ,że barbula przezimuje, pozdrawiam cieplutko ;:196

Październik i jego kolorki ;:31


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek

Już wiem kto mi poturbował moje rozchodniki, mała historyjka z moim kotkiem Hekciem ;:oj :;230

Motyl musi być mój

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Następnym razem go dorwę


Obrazek

Pozdrawiam cieplutko odwiedzających :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Ale fajne zdjątka z polującym kotkiem ;:215
Jeżówki jeszcze masz piękne.
Hortensje bajeczne.
I i piękne , zdrowe i bogato ukwiecone róże. ;:180
Takie ciągle są w sferze moich marzeń. :|
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Ja zachwycam się Twoimi różami, :shock: nieczęste takie widoki ! ;:138 Ogród jeszcze jakby w pełni lata a tu jesień już ;:65 ...Dzisiaj już chłodem powiało nadchodzą chłodne deszczowe dni więc nam "załatwią" letnie widoki ale jesień w swojej krasie też ma swoje uroki! ;:7

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Na tej fotce to chyba Garden of Roses https://images91.fotosik.pl/259/9bbf49f3debd6d5f.jpg .Zakochałam się w tej kolorystyce jak ujrzałam ja u siebie.Dlaczego w sezonie nie miała tak cudnych pąków ;:167 ;:167 Achhh te nasze koty Zuzia tylko sprawdza gdzie świeżo pokopana gleba i zaraz dawaj załatwiać się tam i kopać dziury ;:222 . Trochę wczoraj popadało i ochłodziło sie mocno, ale dzisiaj znów cudnie świeciło słonko, jednak chłodek dosyć spory .Mnie to jednak nie przeszkadzało w pracach ogrodowych . Fajnie kwitną jeszcze różyczki i nawet łubin postarał się pokazać cudny kwiat .U mnie juz bardziej jesienne kolory nawet Kalikarpa cudnie obrodziła w owocki . Krysiu udanego weekendu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Dziękuję za odwiedzinki; Aniu, Maryniu, Jadziu odpowiem w weekend, a teraz tylko szybciutko przed pracą wstawię dzisiejsze fotki Garden of Roses po nocnym deszczyku prezentuje się po prostu super, kolor ma taki nasycony ;:167 mam trzy krzaczki, Róża na piątkę z plusem :D


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Achhh ta Gardenka ;:167 ;:167 kolor rzeczywiście cu-do -wny
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Przepiękna róża ;:215 Ogród pięknie się prezentuje i to na pewno nie jest zasługa deszczu, tylko jego opiekunki.
Sesja zdjęciowa kotka bardzo interesująca.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu jak ładnie prezentuje się Twój ogród :D Tyle kwiatów jeszcze kwitnie, a szczególnie dorodne są róże. U mnie już bardzo jesiennie więc zachwycam się Twoim. Barbuli nie obetnę, a ta o złotych listkach myślałam że będzie variegata a ona ma dużo jaśniejsze liście i ciut inny pokrój (Barbula klandoa "Worcester Gold"). Ich kwiatki podobne do facelii, która bardzo mi się podoba ;:333 Chciałam zapytać o ta roślinę https://www.fotosik.pl/zdjecie/794289dd06501b45 :D
Życzę słoneczka i ciepłej jesieni ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie :wit

Niestety dzisiejszej nocy przymrozek załatwił piękne kwitnienia, i choć w dzień słońce świeciło to było zimno, około 12 wyszłam do ogrodu pościnałam załatwione byliny, hosty i posprzątałam donice, z niektórych drzew liście poleciały już całkiem, na klonikach jeszcze się trzymają, ciekawe czy zdążą się pięknie przebarwić czy spadną. Hortensjowe kwiaty zbrązowiały, niektóre nie zdążyły przybrać jesiennych barw, szkoda bo to jest urocze zjawisko :( Na Różach jest jeszcze sporo pąków, które mogły by jeszcze błyszczeć w ogrodzie, ale chyba raczej już się nie rozwiną ;:131

Marysiu Maska roślina o którą pytasz to Floksik szydlasty, który zakwitnął jesiennie :) Cóż dzisiejszy przymrozek załtwił te piękne kwitnienia i róże już nie wyglądają tak pięknie, choć nie wszystkie, zobaczymy co będzie dalej, czy dzisiejsza noc znów będzie taka zimna, porządki czas porobić i czekać na następny sezon ogrodowy. Pozdrawiam cieplutko i dziękuję za odwiedzinki ;:196 ;:196

Dorotko dziękuję bardzo za pochwały ;:196 Garden of Roses to cudowna róża, zdrowa przede wszystkim, nic jej nie dolega, nie kaprysi, kwitnie cudownymi kwiatami, w czasie pierwszego kwitnienia kwiaty są jaśniejsze, to jesienne jest ma zwykle intensywniejszy kolor. Pozdrawiam cieplutko ;:196

Jadziu kochana ;:196 jak tu nie zachwycać się Gardenką, jest po prostu boska ;:167 niestety dzisiejszy nocny przymrozek ją już trochę załatwił, w ogóle dużo roślin mi załatwił, pościnałam już dzisiaj większość.Teraz już na całego trzeba się zabrać za porządki jesienne, co by wiosną było mniej pracy ;:24 mam do przesadzenia róże i jeszcze do wsadzenia parę cebulowych, czekam też na zamówione nowości różane, ale wysyłać będą po 15 października :wink: Weekend miałam bardzo udany pomimo deszczu, ale w sobotę wczesnym rankiem pojechałam z M do Bukowiny Tatrzańskiej,na termy i spędziliśmy tam dwa cudowne dni, wróciliśmy wczoraj wieczorkiem, szczęśliwi i wymoczeni w ciepłych wodach :D Pozdrawiam cieplutko ;:196

Maryniu Niestety przymrozek załatwił już byliny i róże też, jesień zimna wkradła się w nasze ogrody. Niedługo w naszych wątkach pojawią się wspominki i tak przetrwamy do wiosny, pozdrawiam cieplutko ;:196

Aniu te Jeżówki były kupione pod koniec lata i później zakwitły, dlatego ich kwiaty do wczoraj,pięknie wyglądały, mam nadzieję że przetrwają zimę i będą kwitły w następnym letnim sezonie, ja już dzisiaj pościnałam większość bylin, które załatwił przymrozek :( Pozdrawiam serdecznie ;:196

Choć przymrozek narobił szkód, to poranne stroje roślin były piękne ;:167

Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu przymrozki zawitały, teraz będziemy mieć ogrom pracy, trzeba będzie wszystko posprzątać, wykopać.
Może róże jeszcze rozwiną pąki, od środy zapowiadają ocieplenie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Uwielbiam roślinki pokryte szronem tak jak kropelkami wyglądają zachwycająco ;:167 .Milutko kochanie spędziłaś czas i super ;:333 przecież nie samą pracą człek żyje. Gardenka ma przecudny jesienny kolorek ,a nie mogłaby calutki czas takiego mieć trochę żal ;:174 .Dzisiejsza noc znów ma być z przymrozkiem ,dopiero od środy na plusie ,to może dobić nasze królowe ,albo i nie w zależności jak mocny bedzie to przymrozek. Na razie niczego nie sprzątam z braku czasu ;:222 może coś w środę podziałam, bo mam wolne ;:196Krysiu mile spędzonego wieczorku Ci zyczę ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”