Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu dobrze, że drzewo tylko takich szkód narobiło. Czeka Was teraz sporo pracy, do tego wydatki nieprzewidziane. Dobrze, że Twój M potrafi to sam naprawić.
Malwy koło chatki to stare wiejskie klimaty, szkoda że dziś tak rzadko spotykane.
Piwonię Jan van Leeuwen, Rosea Plena i Laura Desert zamówiłam.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu to jak to tak? sąsiadowe drzewo narobiło szkód i Wy macie dużo pracy...?
Sąsiad winien drzewa przycinać ja tak zrobiłam i chore wycięliśmy, a zdrowe przycinamy bo sąsiedzie blisko. Nie wspomnę już o ubezpieczeniu :wink:
Śliczne wspomnienia, a i wiosenne kwitnienia ruszyły! Własne pelargonie od lat rozmnażam i nie dość że rozdaję to jeszcze mam swoje sadzonki. Pozdrawiam życząc zdrowia i pozytywnego rozwiązania szkód! ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Podziwiam twoje piękne jezowki.
Widać ,że dobrze ci rosną .
I ja nam mam do nich słabość .
Róże wiadomo zawsze masz śliczne.
zbyszek50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 13 gru 2009, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Oaza Spokoju

Post »

Przepieknie, podziwiam Twoją różę Cubana, mialem ją kiedyś kupić ale się zawahałem i wybrałem coś innego , chyba Angele, ale chyba trzeba wrócić do Cubany bo jak widze jest piekna.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krychna pisze: drzewo sąsiada połamało ogrodzenie i runęło na moją posesję, siedem przęseł jest całkowicie zniszczonych, murek który M układał w tamtym roku też zniszczony, czeka nas dużo pracy.
Przyroda pokazała swoją moc Krysiu :( ale popieram zdanie Marii - szkoda wynikła pośrednio z niedbałości sąsiada i z jego ubezpieczenia powinna być naprawiona.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Oaza Spokoju

Post »

Taka pogoda w tym roku, że ciągle wieje . U mnie w październiku wichura poczyniła wiele szkód.
Niestety tak to jest z dużymi drzewami. Kiedyś ogromna jabłoń sąsiada przewróciła się na naszą szopę i on nawet nie raczył po niej posprzątać tylko my musieliśmy.
Dobrze, że tylko jeden rododendron ucierpiał . Aby do wiosny !
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, ubolewam nas stratami, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Coraz więcej wiatrów w naszym klimacie, co każdy z nas odczuwa. Jak mocno wieje, to mam noc z głowy, bo różne myśli mi przychodzą do głowy ;:202
Zdjęcia jak zawsze, sprawiają, że już się chce mieć te cuda znowu w ogrodzie ;:108
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Oj Krysiu mam nadzieję ,ze zdążyliście się już uporać ze szkodami. Jestem tego zdania co Andrzej sąsiad powinien pokryć szkody a nawet pomóc w ich naprawie tak powinien zrobić.Dobrze ,ze na dom nie spadło to drzewo i nikomu nic się nie stało. Cudowne kwitnienia ;:167 ;:167 ja czekam z niecierpliwością czy pokażą sie jeżówki wszystkie zadołowane w donicach .Dzisiaj sprzątając rabatki zajrzałam pod butelkę co pod nią jest i jakie było moje zdziwienie,że to ta cudna roślinka o błyszczących listkach .Widzisz Krysiu zapomniałam jak się zwie ;:174 ,ale butelkę dalej na niej zostawiłam , a korzonki z doniczki przeszły do gleby Mam nadzieje że żebra juz tak nie dokuczają ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu widzę, że tegoroczny sezon nie najlepiej się rozpoczął, ale na spokojnie ze wszystkim się uporacie, szkoda roślin, no ale lepiej chyba tak niż jakby miało uszkodzić budynki. Wiosna zbliża się wielkimi krokami więc kwitnienia pewnie wynagrodzą wszystko :)
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani wiosna, wiosna, wiosna :D

Krokusy otwarły swoje buźki i pięknie się nimi chwaliły dzisiaj,jaki to wyczekiwany moment po zimowych miesiącach, choć wiatr wiał niemiłosiernie, to słoneczko wychylało się zza chmur, było ciepło i nawet dało się coś popracować w ogrodzie, po kolei sprzątam rabaty, przycinam i plewię, gwiazdnica rozszalała się na całego, wszędzie jej pełno ;:223 walczę z nią i nie poddaję się. Poprzycinałam już niektóre iglaki i inne krzaczory, cieszy mnie niezmiernie ta praca ja to po prostu uwielbiam.
Róże też zaczęłam przycinać, choć forsycja nie kwitnie, ale jest tak ciepło,że chyba nie ma na co czekać. Pelargoniowe sadzonki mają się bardzo dobrze, wszystkie są zieloniutkie, tak,że w tym roku będę miała swoje :D

Drzewo zwalone leży dalej, dziś przyjechał pan z polisy sąsiada co do wyceny strat, zobaczymy co będzie dalej :roll:

Dziękuję wszystkim za odwiedziny; Mariuszowi, Jadzi,Małgosi, Sebie, Andrzejowi,Zbyszkowi, Ani, Marysi,Dorotce, Danusi,Iwonce, Natalii, Annes, Ewelince ;:cm ;:cm ;:cm ;:cm ;:cm

Dzisiejsza fotorelacja


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Pozdrawiam odwiedzających i życzę miłych chwil w ogrodach :wit
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

O rany, ależ masz cudnie....Krokusy w prześlicznych kolorach, a na widok tego ciemiernika https://images91.fotosik.pl/330/a603d7f7881f249e.jpg , zaparło mi dechObrazek Może masz o jeden kawalątek za dużo?
I jak z tymi stratami? Sąsiad pokryje koszty? Tak byłoby uczciwie.
Aż nie mogę uwierzyć, że miałaś dzisiaj taką pogodęObrazek U mnie lało i wiało. I to deszcz ze śniegiem, było zimno i nieprzyjemnie. Rozpływam się w Twoim słonku :tan
Miłego weekendu ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Owadów sporo udało ci sie Krysiu sfotografować ja jeszcze nie miałam tej okazji.Widać i do Ciebie zawitała wiosna na całego .Uwielbiam ten czas kiedy wszystko budzi się do życia ;:167 ;:167 Przecudny ciemiernikowy krzewik ;:333 . Oby rzeczoznawca dobrze wycenił szkodę trzymam kciuki a sąsiadowi odechciało by się trzymać spróchniałe drzewa ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Pięknie u Ciebie :D trzymam kciuki żeby jak najszybciej sąsiad sprzątnął to drzewo ;:108 ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”