Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu do niedawna piwonie dla mnie to była piwonia i tyle, kojarzona z majem i cudownym jej zapachem. Przypominała dzieciństwo czyli zapach płatków...ogromnej ilości płatków do sypania kwiatków :D Mam sporo piwonii najzwyklejszych, bo jak likwidowano dawno nasze działki jedna z pań pozwoliła wszystkie wykopać no to kopałyśmy z koleżanką ;:306 Pamiętam jak jechałam kiedyś w odwiedziny do znajomego, który leżał przywiązany do łoża, bo spadł w pracy z drabiny i tak mi było żal biedaka, że ścięłam mu ogromny bukiet z różnych moich piwonii...wiesz że przez całą swoją chorobę i rekonwalescencję wspominał te cudowne piwonie!
Twoje pięknie rosną i kwitną, czy je nawozisz? a jak tak to czym? Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Oj Krysiu dalej czarujesz piwoniami :) ja nie wiem tyle jest tych piękności a miejsca tak mało na działce ;:224 faktycznie mogły by powtarzać kwitnienie, wtedy byłoby idealnie :tan
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu Twoje azalie i rododendrony co roku podziwiam, ;:oj chyba niewiele jest ogrodów w których tak wspaniale kwitną.
Moja Schneeperle zmieniła wiosną miejsce i chyba niezadowolona, bo pąków nie widać. ;:174
Piwonie uwielbiam podglądać w cudzych ogrodach, u siebie jakoś nie mogę się na nie zdecydować. Do Tell cudna, uwielbiam ten rodzaj kwiatów. ;:108
Taką NN (Edulis Superba) ma moja mama, chyba ponad 40 lat kwitnie w jej malutkim ogrodzie.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Oaza Spokoju

Post »

O matko, piwonie masz nieprawdopodobnie śliczne ;:oj ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Oaza Spokoju

Post »

Tak Krysiu, to moja data urodzenia w nicku. Jestem dość młodym ogrodnikiem, ale zajmuję się tym od małego dziecka :wink:
Dobrze, że mam areał to będę mógł powiększać kolekcję piwonii :D Jakie wg Ciebie są naj ?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu :wit
Jestem zachwycona twoją wielką i przepiekna kolekcją piwonii . ;:180
Co jedna to ładniejsza. Truno wybrać tą naj.. :)
Ja mam kilka. A kilka dostałem małych.
W ubiegłym roku je przsadzalam jeszcze.
Ciekawe czy w tym roku mi zakwitną ?
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, co jedna to piękniejsza. ;:180 Mam nadzieję, że moje bidy też mnie kiedyś zachwycą. Coś im u mnie nie do końca pasuje. ;:131
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu.
Nadrabiam zaległości po dłuższej nieobecności i dłuższą chwilę spędziłam w twoim ogrodzie.
Przepiękne miałaś lato a róże cudne ;:167
Kolekcja piwonii powala. Co jedna to piękniejsza. Aż chciało by się co nieco dokupić :lol:
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

I ja się zachwyciłam tymi Twoimi piwoniami. Mam u siebie tylko dwie odmiany i to obie prawie białe. Ale kwiaty mają tak wielkie i ciężkie, że po prostu leżą na boki z każdej strony. Czy masz Krysiu jakieś specjalne podpory, żeby utrzymać piwonie w pionie?
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krychna pisze:
Coral Charm piękna, uwielbiam jej duże kwiaty, niestety opady śniegu w tamtym roku w maju złamały dwie piękne łodygi ;:145 i kwitła mniej obficie, mam nadzieję że w tym roku nie będzie takich anomalii, albo trzeba ją zabezpieczyć od razu podpórkami w razie wu.


Obrazek
O matko, chyba się w niej zakochałem ! Widziałem dużo zdjęć w internecie ale dzięki Twojemu zdjęciu zdecydowałem że muszę ją mieć koniecznie u siebie ! Od ilu lat ją masz? I ile czasu od posadzenia czekałaś na pierwsze kwiaty? Jest niesamowita ! ;:167 ;:oj
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Oaza Spokoju

Post »

Imponująca kolekcja piwonii ;:oj
Ja musze w końcu zrobić porządek ze swoimi i spróbować zidentyfikować NN, których mam całkiem sporo ;:131
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu kochana ;:196 co jedna piwonia to ładniejsza i powoli tęsknota bierze za takimi widokami i fruwajacymi skrzydlatymi i ich śpiewem ;:167 ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie :wit

Trochę czasu mnie nie było,ale postaram się nadrobić zaległości i u siebie i u Was w wątkach. Wszystko to przez stłuczone żebra, nie miałam pojęcia że ta część ciała może tak długo boleć i nie dawać normalnie funkcjonować, masakra ;:oj Stłukłam na samym początku stycznia a boli do dziś. Jakiś tydzień temu ten ból już był do zniesienia bo wcześniej okropność, przeciwbólowe i miejscowe smarowania a i tak nie na wiele to pomagało. Dziś jest już lepiej mogę dłużej wysiedzieć w jednej pozycji. Pewnie nie uwierzycie ale u mnie zalega pokrywa śnieżna, nie jest ona duża ale jest. Topnieje to sobie pomału w dzień a nocą przymarza. Rośliny mają się dobrze, cieszą zielone pędy różyczek, gdzieniegdzie spod śniegu widać noski tulipanów, to na rabatach na wystawie południowej, tam jest cieplej.Dzisiaj piękne słoneczko świeciło i spacer był bardzo przyjemny, tak jakby była wiosna :D

Jadziu te niepełne Piwonie są boskie a Do Teel bije na głowy wszystkie swoim wdziękiem, ciekawa jestem czy obdarzy mnie w tym roku swoimi kwiatami, bo zmieniłam jej miejscówkę, rosła w ciasnocie bo tak się inne rośliny w tym miejscu rozrosły, że żeby ją wyeksponować znalazłam jej inne lokum. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Zbyszku masz piękną Piwonie szkoda że nie znasz nazwy, jest sztywna z tego co widzę a to wielka zaleta u tych kwiatów, bo niektóre pod ciężarem kwiatów lubią sie pokładać. Pozdrawiam ;:196

Iwonko tak wiosna u Ciebie a u mnie śniegiem wszystko pokryte, ale u mnie już tak zwykle bywa bo wioska dalej i już śniegu nie ma, to chyba dlatego że moja miejscowość leży między czterema górami, które zatrzymują u nas te śniegowe chmury na dłużej :;230 Ja też uwielbiam te puste Piwońki z pręcikami są cudowne ;:167 Nie posiadam Coral Sunrise, choć w tamtym roku kupiłam w B w doniczce Piwonię której kwiat był bardzo podobny do tej co Ty posiadasz, ale pierwsze kwitnienie nie zawsze jest takie jakie powinno być. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Sabinko pustaczki są urocze, a Do Teel bije wszystkie na głowę swą urodą, uwielbiam też Ewelinę ma ogromne kwiaty. Niedługo już będziemy podziwiać kwiaty Azalii, choć zima w lutym sobie o nas przypomniała a miała być już wiosna, nic to niech będzie wszystko za koleją. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Paweł dziękuje Ci bardzo za potwierdzenie moich podejrzeń co do tej Piwonii ;:196

Danusiu witaj ;:196 u mnie jeszcze jest miejsca trochę, ale z czasem krucho, a chciałoby się mieć tych pięknotek coraz więcej, bo jest jeszcze parę odmian które bardzo mi się podobają. Na wiosnę zaprosiłam trzy nowości, pewnie kwiatów nie zobaczę ale już będą miały miejscówki i być może w przyszłym sezonie obdarzą mnie choć po jednym pąku. Pozdrawiam ;:3

Dorotko dobry ogrodnik zawsze dziurę znajdzie na swoje chciejstwa :D Szkoda tylko że Piwonie nie powtarzają swojego kwitnienia tak jak Róze wtedy byłyby roślinami doskonałymi, ale no cóż trzeba się zadowolić tym co jest, a jak zakwitną jest bajkowo, pozdrawiam serdecznie ;:196

Marysiu powiem szczerze że jak do tej pory to nie nawoziłam tylko zawsze przed sadzeniem ulepszam ziemię, tzn daję sporo dobrego kompostu do dołka pod korzenie, parę też moich Piwonii rośnie na miejscu gdzie kiedyś była stajnia więc jest tam super ziemia i widzę że te wsadzone właśnie tam mają się bardzo dobrze, rozrastają się i kwitną. Moje dwie najstarsze Piwonie były wsadzone 2010r. reszta to dość młode nasadzenia bo od 2015 bardziej się nimi zainteresowałam. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Mariuszu czaruje, czaruje, bo to piękne rośliny maja swój wdzięk i elegancje :D ale dzisiaj będzie lipiec,a tam królowały Róze, Liliowce, Jeżówki i inne pięknotki. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Soniu Azalie i Rododendrony lubią kwaśną ziemię a u mnie właśnie taka jest i to pewnie ten sekret, ja uważam że Azalie japońskie najlepiej się u mnie czuja ze wszystkich kwasolubów, są bardzo wdzięczne a w maju pokrywają się calutkie pięknymi kwiatuszkami, dobre do podsypania Azalii są opadłe liście bukowe i igły sosnowe, ja tak robię, a na zimę obsypuje w około kompostem. Soniu za to masz piękne inne rośliny trawy, Jeżówki, Hortensje i wiele innych cudnie kwitnących, pozdrawiam serdecznie ;:196

Trochę wspominek lipcowych, a w następnym poście odpowiem dalej, bo buziek brakuje :roll:

Nostalgie

Obrazek

Jubile Celebrration

Obrazek

Pastella i Pomponella



Obrazek

Pasmina

Obrazek

Acropolis



Obrazek



Obrazek

Soul w roli głównej




Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek

Boscobel


ObrazekCDN
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”