Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Tak się pięknie wiosna zapowiadała...i co i mamy znowu powracającą zimę!
Krysiu pewnie i u Ciebie wszystko leży pod śniegiem, a ja ciekawa jestem jak wytrzymają ten śnieg krótko przycięte róże?
Pozdrawiam cieplutko! ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit
Marcowa wiosna bardzo ładna.
Najbardziej urokliwe te kule pierwiosnkowe ?
A kwietniowa jak się ma ?
Zimno to chyba wszędzie mamy. Ale pomału coś działamy i w ogrodach coś rośnie i rozkwita..
Pozdrawiam cieplutko i czekam na kolejne kwitnące pokazy ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, jest duża szansa, że to ostatni tydzień z tymi zimnymi nocami.
A potem pewnie szybko buchnie wiele roślin, które tylko czekają na wiosenne ciepełko.
Masz piękną kolekcję liliowców, piękne odmiany.
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani

W końcu troszkę ciepła było i coś zaczęło się dziać, bo w kwietniu wszystko stało w miejscu a i początek maja mało ciekawy był. Trawsko tylko rośnie na potęgę i ślimaki na żer wychodzą przy takiej pogodzie jaką mamy. Już je zbieram rankami i wieczorami bo wszystko pożrą ;:oj W ogrodzie troszkę koloru jest to i milej się zrobiło, choć w moim rejonie wszystko później prawie o dwa tygodnie. Czekam z utęsknieniem na czas kwitnienia Azalii bo wtedy mój ogród bardzo jest kolorowy.

Bardzo dziękuję za odwiedzinki ;:180 ;:180

Beatko w końcu coś zaczęło się dziać, choć pogodnych dni mało. Liliowce to młodziaki, ale już widzę że w tym roku większe kępy to i kwiatów będzie więcej. Pozdrawiam cieplutko ;:196


Obrazek

Aniu anabuko dopiero początkiem maja coś kolorowiej się zrobiło w ogrodzie i teraz to już tak będzie oby były pogodne dni to i nacieszy się człowiek więcej kolorami i widokami. Pozdrawiam słonecznie ;:196

Obrazek

Marysiu śnieg leżał u mnie długo, dlatego wegetacja roślin późna, ale już jest dobrze co dzień coś rozkwita i serce się raduje. Pozdrawiam i zdrówka życzę ;:196

Obrazek

Iwonko bardzo się cieszę ze zakwitnął Ciemiernik ;:138 dziwne ze serduszki nie chcą rosnąć u ciebie one dobrze czują się w cieniu,u mnie się sieją co mnie bardzo cieszy, już pokazują kwiaty. Moje Epimedia wsadzone w tamtym roku też pięknie się rozrosły i wszystkie będą kwitły, na razie tylko różowe otwarło kwiaty, czekam na następne. Pozdrawiam cieplutko ;:196



Obrazek

Colli28 namiary na szkółkę wyślę na priv, nie zdarzyły mi się z stamtąd pomyłki, choć opinie są różne, dziękuję za pochwały dla Róż zobaczymy jakie w tym roku będą, bo startują kiepsko niektóre. Pozdrawiam cieplutko ;:196


Dorotko Bodziszek wspaniały jest uroczy jak kwitnie i szybko się rozrasta więc można spokojnie porobić z niego obwódki, niestety to nie Ballerina, tylko Fortuna, ale tą pierwszą też posiadam tylko dopiero od tamtego roku już ładnie się zagęściła, mam nadzieję ze będzie pięknie kwitła. Długo było u mnie zimno i nawet nie miałam chęci wychodzić do ogrodu, kwiecień był okropny, teraz coś drgnęło i już pewnie popędzi do przodu :) Pozdrawiam cieplutko ;:196



Obrazek

Jadziu długo było u mnie zimno i śnieg który spadł a napadało go sporo odebrał chęci do wychodzenia do ogrodu, tak że w zeszłym tygodniu zaczęłam na nowo plewić rabatki bo trawsko to to co szybko rośnie :;230 reszta dopiero przez ostatnie trzy dni śmigła, teraz poleci już po kolei i tylko podziwiać będziemy, oby tylko pogoda nam sprzyjała, pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę ;:196


Obrazek

Ewelinko ja też miałam doła jak śnieg który napadł w kwietniu zalegał i zalegał, ale już jest dobrze roślinki śmigły i teraz kwitnienie będzie gonić kwitnienie, oby pogoda dopisywała żeby można było się ogrodem nacieszyć, bo na razie to taka kicha,łapiępromienie słońca jak tylko wychylą się zza chmur żeby zdjęcia kwitnącym zrobić. Dziękuję za życzenia i pozdrawiam serdecznie ;:196


Obrazek

Dorotko plewienie już od nowa zaczęłam, bo pogoda trawsku nie przeszkadza rosnąć. Ale w końcu kolorki się pokjazały i to cieszy , teraz zdjęć nie nadążymy robić bo kwiatki szybciutko przekwitają, więc łapmy te ulotne chwile i ładujmy nasze akumulatory, ja bardzo tego potrzebuję. Pozdrawiam i pogodnego tygodnia życzę ;:196


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Pozdrawiam i życzę pogodnego tygodnia :wit :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Kryniu :wit Jaką ty masz piękną , kolorową cudną wiosnę.
Wszystko u ciebie mi się podoba.
Piękne tulipany, pierwiosnki, żonkile.
A i rododrndrony urokliwe już zaczęły kwitnąc.
Szchownice ładniutkie.
I hosty startujące. Tearz to one szybko rosną. ;:167
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, nareszcie wiosna u Ciebie szaleje ;:138 i wszystko kwitnie jak należy ;:108 U mnie już praktycznie po tej wiośnie, która przychodziła na raty ;:185
Piękne pierwiosnki, szafirki, tulipany, narcyzy, szachownice, a nawet kwiatuszek sangwinarii. ;:63 ;:63 ;:63
Czy siewki serduszek powtarzają u Ciebie cechy matecznych? U mnie wszystkie siewki zskwitają różowo, nawet białej. ;:oj
Bodziszkiem nie zawracaj sobie głowy, chyba żebyś zamierzała wyrzucić, to ja chętnie przygarnę ;:168 Obkupiłam się trochę w bodziszki i jeszcze dwa mi nie kwitły, może już w tym roku pokażą kwiatki :tan , to zobaczę jakie mam, bo już nie pamiętam jakie powinny być :oops:
Samych pięknych dni, Krysiu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Długo wyczekiwana wiosna ,ale teraz jest na bogato .Krysiu cudnie wszystko zakwitło Epimedium,narcyzy,tulipanki i pojedyncza Sangwinaria .Niedługo się rozmnoży i będzie sporo siewek a i hosty mają juz liście moje w doniczkach jeszcze sie tak nie rozwinęły .Mają czas oby tylko nie padły łupem żarłoków.Udanego tygodnia u mnie zapowiada sie płaczący ,ale mnie to nie przeszkadza.Dzisiaj między deszczami wysadziłam pomidory i przesadziłam astra jesiennego .Deszczyk podleje to fajnie wszystko sie przyjmie ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Szary irysek wśród kęp kosaćców - najpiękniejszy! ;:215
Krysiu, no faktycznie nie było za bardzo jak pracować w kwietniu w ogrodzie. Chciałoby się wtedy zrobić znacznie więcej niż było to przez pogodę możliwe. Maj jak na razie też nie rozpieszcza, ale kwitnienia są i tak już piękne a rośliny bujne.
Epimedium masz zjawiskowe. ;:167
Pięknie!
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani :wit

Beatko Iryski dopiero się rozkręcają, dziś jakieś zaczęły się pokazywać ale zimnica na polku i deszczem zacina, więc zdjęć nie robię mam wczorajsze, gdy na chwilkę wyszło słonko. Epimedium czerwone pięknie się rozrosło i obficie kwitło, bardzo mnie to cieszy, jego dziecię trochę mniej kwitnie ale też. Za to inne tez pokazały kwiatki, piękne malutkie, zjawiskowe ;:167 Beatko będę mieć teraz dwa tygodnie urlopu gdybyś się wybierała na Mogielicę to daj znać, ja się raczej na nią nie będę wybierać bo chodzę na trzytygodniową rehabilitację , ale chętnie Cię ugoszczę :D


Obrazek

Jadziu Różyczka od Ciebie- Angela pięknie puściła ;:180 :heja Epimedium urocze było bardzo obsypane kwiatami, ale już po... bo deszcz ciupał i po kwiatuszkach, teraz inne cieszą choć mniej obficie, ależ też są urocze, Domino na razie w pąkach czeka na ładne słoneczko. Żarłoków i u mnie nie brakuje a pogoda im sprzyja, w tym roku smakują im liście irysów, widzę po dziurach które zostawiają po żerowaniu, a to walka z wiatrakami ta ze ślimakami...
Hosty się coraz bardziej rozkręcają ale dużo jeszcze w fazie zawiniętych listeczków, te co mam w doniczkach trochę szybsze. Pogoda dziś u mnie brzydka zimno i pada, ale niech doleje Piwonie lubią deszcz jak rosną, niech jak będą kwitły słońce świeci. Pozdrawiam serdecznie ;:196


Obrazek

Martusiu u mnie też jak na razie tylko różowa serduszka, rozsiana po ogrodzie, Valentine, nie chce u mnie zakwitnąć jakaś marna sadzonka, może jak się rozrośnie , nawet myślałam czy jej nie przesadzić, tam gdzie rośnie biała i różowa może lepsze by miała warunki, ale czy teraz dobry czas na to? Nie będę Bodziszka wyrzucać niech się rozrasta, mam jeszcze gdzie wsadzić jak podzielę. Wiosna u mnie trochę później ale cieszy że przyszła w postaci kwitnących, teraz już poleci po kolei, tylko się zachwycać. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Obrazek

Aniu tak w końcu się rozkręciło, jest kolorowo i będzie jeszcze bardziej już nie mogę się doczekać kwitnienia azali te maja sporo pąków więc będzie kolorowo, dziękuje Aniu i pozdrawiam serdecznie ;:196


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Pozdrawiam serdecznie :wit :wit
Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu przepiękne epimedia, szkoda że już są po kwitnieniu. Teraz listeczki będą zdobiły rabatki.
Ślicznie kwitnące rabatki, tak lubię ten majowy czas w ogrodach, jest się czym zachwycić.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, kochana Krysiu - bardzo Ci dziękuję ;:196 Miło, że pamiętasz, iż myślę o Mogielicy.
Oj, teraz być u Ciebie w ogrodzie jak będzie festiwal piwonii toż to radość przeogromna dla oczu i serca.
Jakbym była w tamtych okolicach to najwcześniej latem i to jak wydobrzeje mi noga, ciężko mi się chodzi. Prawie wyleczyłam lewe kolano po ponad dwóch latach to teraz szwankuje mi prawe (bo pewnie przemęczone jak oszczędzałam lewe).
Ale dziękuję raz jeszcze, wiele radości mi sprawiłaś tak miłym i serdecznym zaproszeniem. ;:196
A o tym "szarym irysku" to napisałam o kotku, który się wyleguje (na fotce) pomiędzy kosaćcami.
Ta piwonia, o której wspominałam, w tym roku też nie zakwitnie, choć rozrosła się bardzo bardzo.
Udanej rehabilitacji, trzymaj się zdrowo! ;:3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Przepiękne epimedia. Kwiatuszki mają maleńkie, skromniutkie, ale gdy jest ich tak dużo jak u Ciebie, wyglądają bajecznie. Zresztą nawet same listki epimediów są urocze i już dla nich samych warto je mieć w ogrodzie.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Długo to trwało Krysiu ,ale wreszcie możemy sie cieszyć wiosennym kwiatami .Moje przekwitły ,ale u Ciebie dopiero w perspektywie festiwal piwoniowo różanecznikowy ,a potem różany.Rehabilitacja wskazana i nie rezygnuj z niej czy mam rozumieć że kosztem urlopu ;:202 to byłoby nie fair . Czytałam o takim unijnym programie z dofinansowaniem na rehabilitację kręgosłupa z zabiegami, ale tylko dla osób jeszcze pracujących .No cóż starszym to już sie nie należy,bo są nieproduktywni ;:222 Ten kocurek calutki mój Kajtuliński niegrzeczny ,ale kochany ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”