Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

Miło się ogrzałam przy pięknych, słonecznych fotkach ;:oj Już mi się wszystko wyrywa na działkę, a tutaj taka zimnica się zrobiła, że nie ma jak jechać ;:145 Cudne kwitnienia wspomniałaś, bodziszek, goździk, róże- aż chciałaby się zobaczyć już teraz. Podobnego bodziszka kupiłam sobie jakiś czas temu, ale niestety okazał się być jakimś zwyklakiem, średnio urodziwym zresztą. Ale tak czasami bywa i nic się na to poradzi. Niezłą kolekcję storczyków zgromadziłaś i na dodatek kwitną jak marzenie :heja Ostatnio w Li..u widziałam metalowe pergolki, dłuższy czas przy nich stałam i tak chodziło mi po głowie, że chyba miałam sobie jedną kupić. Stałam i stałam, ale ponieważ nie wymyśliłam do czego mi potrzebne, to sobie w końcu poszłam. Teraz już wiem do czego mi ona ;:223 , miałam podeprzeć Jubilee Celebration, to u Ciebie właśnie widziałam ją tak podpartą. Jutro może polecę, może jeszcze będą, ale marne szanse. No nic, na przyszłość będę pamiętać.
Pozdrawiam Krysiu ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, chyba racja z tym stanowiskiem dla piwonii. Może jakieś sąsiedztwo innej rośliny jej tam nie spasowało. Nawet jeśli źle ją posadziłam to po 4 latach powinna już zakwitnąć. Inne jak sadziłam czy u mnie, czy te moje u kogoś to kwitły już w kolejnym sezonie.
A ta ani w prawo ani w lewo. W sierpniu ją przesadzę. No i nie zasilałam nigdy dotąd piwonii przed jesienią, zawsze tylko na wiosnę - też postaram się to zmienić by miały jeszcze łatwiejszy start po zimie.
To pierwszy rok kiedy w marcu nadal nie widać jeszcze czubków tych ciemnych piwonii. Biała już się budzi ale ta amarantowa jeszcze nic a nic. Dziobków host też nie widzę jeszcze. Bardzo rozsądne są te nasze rośliny, mają nosa co do pogody i niezwykłą umiejętność dostosowania się do aury. Jak ich tu nie kochać?
Bodziszka tego niebieskiego też sadzę gdzie tylko mogę. Szpalerek największy mam na metr i już jest cudnie, a co dopiero u Ciebie jak się taki wielki pojawił. ;:215
Śliczne masz storczyki.
Byle do wiosny, oczywiście tej w naszych ogrodach ;:196
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu dawno mnie u Ciebie nie było i teraz nadrabiam chodząc w tą i z powrotem już nie powiem ile razy, aby nasycić się Twoimi pięknymi wspomnieniami. ;:215 Piwonie jak wiesz uwielbiam i mogę oglądać je na okrągło, ;:306 ale bodziszki też mnie oczarowały. ;:333 Dwa lata temu czy trzy wypisywałam je z Albamaru, ale nie pamiętam z jakiegoś powodu nie dotarły i dałam spokój. ;:145 W tym sezonie jak czas i zdrowie mi pozwoli, muszę koniecznie o nie się postarać. :heja
Jestem w dużym kłopocie, ponieważ wymiana płotu jeszcze nie zaczęta ze względu na przedłużającą się zimę i będę zmuszona wykopać wszystkie piwonie rosnące wzdłuż niego. Myślałam, że uda się te prace zrobić jak będą jeszcze w uśpieniu. Wczoraj dopiero zginął śnieg, a dzisiaj jeszcze - 8 na minusie, jutro ma być podobnie. ;:145
Pozdrawiam cieplutko i życzę dużo ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani

Pogoda nie napawa optymistycznie, ciągle zimowo, a przecież wiosna powinna już się panoszyć. Dziś leje deszcz a i śnieg zalega jeszcze na ogródku tak ze nic nie widać jak się mają roślinki, coś tam wystaje jakieś noski się pchają, ciemierniki mają sporo pączków ale narzuciłam im gałązki jak zapowiadali przymrozki i tak pod nimi siedzą. Dlatego jeszcze powspominam tamten rok aby umilić ten paskudny czas.

Halinko bardzo mi miło ze wspominki się podobają, ależ by się już chciało na żywo coś zobaczyć jakiś choćby mały kwiatuszek. Bodziszki są super, sama wzbogacam ogród tymi kwiatami Dragon Heart ma niesamowity kolor, w tamtym roku go podzieliłam i mam go w dwóch miejscach :D Może poczekaj z wymianą płotu do sierpnia, jak można Piwonie przesadzać , teraz ruszanie ich mogłoby zaszkodzić kwitnieniu, bo już kły na wierzchu. faktycznie ta przedłużająca się zima daje wszystkim w kość. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Wspominki lipcowo sierpniowe 2020


Obrazek


Beatko zimno to roślinki się nie wychylają u mnie też jeszcze nosków hostowych nie widać, Piwonie już tak kiełki pokazują choć nie wszystkie, oj ociepliło by się już bo człowiekowi tęskno do ogrodu. Ja już drugi rok przesadzam Władysławę bo żle posadziłam i jest nie widoczna a to taka piękna Piwonia, nawet się zastanawiałam czy jej teraz nie ruszać, ale trochę żal mi bo będzie marniej kwitła, więc poczekam na sierpień. Pozdrawiam wiosennie ;:196


Obrazek

Iwonko Bodziszka Summer skies kupiłam tu na FO, jest dość wysoki i dopiero w tamtym roku tak pięknie zabłysnął, miał sporo uroczych niedużych kwiatów w ślicznym kolorze, ja te co do tej pory kupiłam zgadzały się odmianowo, może po prostu miałam farta :) Tą pergole kupiłam w biedronce, nie mam tu lidla okolicy, a powiem Ci że przydały by mi się jeszcze takie podpórki, ciekawa jestem czy udało Ci się ją jeszcze kupić. Już nie moge się doczekać kwiatów tej pięknotki Jubilee Celebration. Pozdrawiam cieplutko, byle wiosna już nastała ;:196



Obrazek

Soniu bardzo się cieszę z twoich odwiedzin, wiem ze miałaś problem z oczami i mniej pisałaś na FO. Za Hortensje bardzo dziękuję i choćby odmianowo miały być inne to po prostu wzbogacę się o inny rodzaj. Będę robiła sadzonki tego goździka, jeśli się przyjmie to wyślę i Tobie, jeśli chcesz. Bodziszki z Piwoniami świetnie się kombinują i kwitną w jednym czasie, a ten wspaniały ma super kolorek. Życzę wiosennej pogody abyśmy mogły cieszyć się już pracami z roślinkami ;:196


Obrazek

Wandziu dziękuje bardzo, ale miedzy innymi Ty jesteś moim wzorem do naśladowania, Twoje kompozycje ogrodowe mnie bardzo Inspirują. Pozdrawiam cieplutko ;:196 ;:196


Obrazek

Ewelinko pogoda dalej beznadziejna, u mnie śnieg na podwórku zalega a dziś zimno i siąpi cały dzień, ile można takiej pogody wytrzymać, nie dość tego to znowu wirus bardziej szaleje i wszystko tylko człowieka dołuje, dlatego ja planuję co gdzie przesadzić i oglądam zdjęcia w wolnych chwilach, jakie kwiaty ze sobą fajnie się komponują. Dobre na zabicie czasu. Fajnie że mogłam Cię zainspirować, bardzo się cieszę ;:196 Ja zrobiłam tylko jedno zamówienko i na razie jestem twarda ale wiem że jak już otworzą się przydrożne szkółki na mojej trasie do pracy to wpadnę po uszy :lol: pozdrawiam cieplutko.


Obrazek

Marysiu po Twoim wpisie na temat tego pięknego bodziszka zastanawiam się czy go dzielić skoro taki kapryśny ;:oj W pogodzie mamy co mamy dlatego trzeba jeszcze wspominać aby umilić czas, z ogrodu na razie nie ma co pokazywać życzę dobrej pogody aby w końcu moc cieszyć się wiosną ;:196


Obrazek

Danusiu powiem Ci tak szczerze że nic nie robię specjalnego storczykom, podlewam przez namaczanie mniej więcej co trzy tygodnie, aplikuję odzywkę dwa razy w roku, mniej więcej dwa miesiące po przekwitnięciu, kupuję w obi albo w kastoramie te aplikatory. Zwykle przy podlewaniu przecieram liście wodą z kroplą soku z cytryny, tak kiedyś wyczytałam i tak robię. Stoją na parapetach pod którymi są grzejniki, lubią mieć w nogi ciepło, przesadzam w razie konieczności. Faktycznie w tym sezonie mnie zachwyciły bo wszystkie kwitną, aha zapomniałam dodać lubię z do nich gadać i chwalić jakie są piękne :D Może choć trochę Ci pomogłam pozdrawiam serdecznie ;:196


Ten jest uratowany bo miał być wyrzucony dwa lata temu go przyniosłam, kwitnie już trzeci raz u mnie takim pięknym bukietem ;:167
Obrazek

Sebastianie myślę ze chodzi Ci o bodziszka Summer skies, kupiłam go tu na FO, w 2018 roku ładnie się rozrósł. Każda róża potrzebuje trochę czasu aby pokazać swoje piękno, oczywiście lubią nawozy i trzeba im tego dostarczać, w tamtym roku stosowałam gnojówkę z pokrzyw i pewnie dlatego takie rezultaty. Jest mi bardzo miło, pozdrawiam cieplutko ;:196


Obrazek

Małgosiu formuowicze zachwalali gnojówkę z pokrzyw więc w końcu w tamtym roku się zmobilizowałam i ją zrobiłam faktycznie rezultaty były. Do Róż oczywiście stosuje też nawozy im dedykowane, Rododendrony i Azalie też dostają stosowne nawozy.Na jesieni sypię kompost własnej produkcji na rabaty. Pozdrawiam ;:196



Obrazek

Dorotko goździka dzielę , także na pewno zrobię sadzonkę ja go dostałam od miłej Forumki. To jest bodziszek Summer skies kupiłam go na FO, w 2018 roku i pięknie się rozrósł. Storczyków mam sporo i dobrze bo teraz gdy ta zima się przedłuża to mnie cieszą swoimi kwiatami. Pozdrawiam cieplutko ;:196


Obrazek

Jadziu zimnica dalsza, mam nadzieję ze sprawdzi się prognoza i weekend będzie ładniejszy, bo mam spore plany, ale czas pokaże już aż obrzydzenie mam do tej beznadziejnej pogody, Ty pewnie też, życzmy sobie aby wiosenne dni ciepłe i słoneczne nastały ;:196 ;:196


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Dziękuję za liczne odwiedziny i życzę już prawdziwej wiosny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu cudne wspominki Jalitach rozkwitł pięknym bukietem.Masz tez sporo nazwanych liliowcow ja też mam ich parę jednak żadnego szału nie ma, bo wszystko zbyt ściśnięte no chyba że zakwitną w jednym czasie to wtedy widok jest cudowny ;:167 ;:167 ;:3 ;:3 wekendowego Ci życzę ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Oaza Spokoju

Post »

Jakie piękne zdjęcia! Jalitah jaki bukiet wyprodukowała! Czy ona jest taka trochę zielonkawa czy tylko na zdjęciu tak wyszło?
Storczyk naprawdę imponujący ;:180
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu jak miło pooglądać z rana piękne zdjęcia w pełni słońca:)
Róże u Ciebie jak i inne rośliny kwitną niebywale :D Cud, miód i orzeszki...
Jalitah ile ma kwiatów, moja ani razu aż tyle nie miała ;:14
Storczyki to szał, jaki bukiet, nie potrafię się nimi zająć. Popodziwiam Twoje ;:167

Miłego i udanego weekendu w zdrowiu życzę:)
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, pięknie kwitnący letni ogród pokazujesz we wspomnieniach ;:138 i nakręcasz na nowe chciejstwa :D
Mam kilka bodziszków, ale niskich i w letnim gąszczu giną, dlatego zachciało mi się wyższych ;:124 Dziękuję za nazwy ;:168
Piękny liliowiec, taki landrynkowy, akurat bez nazwy ;:174
Storczyki do pozazdroszczenia ;:oj Kiedyś mi pięknie rosły i kwitły dopóki nie dostałam jednego z wełnowcem ;:14 Nic nie pomogło, wszystkie padły! Twoim życzę zdrowych, nieustających kwitnień, bo to cieszy, zwłaszcza, kiedy w ogrodzie nie ma jak poszaleć :tan
Prognozy są optymistyczne, obiecują ciepło, to i do Twojegu ogrodu zawita wiosna. ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu i może nareszcie mamy prawdziwą wiosnę, bo słonecznie i ciepło ;:3 że coś jeszcze pogrymasi to pewne ale może nie wpłynie to na wegetację. Pokazałaś prześliczne zdjęcia swoich róż, liliowców, jeżówek i in. aż się ciepło zrobiło na sercu ;:167 Po storczyku widzę że masz rękę do kwiatów ale bodziszka jak nie musisz to nie dziel! ja tak dwa straciłam i nie wiem czy to tylko zła ręka odbierającego bo ktoś mi to wytłumaczył jak dasz zachłannemu na rośliny kawałek kwiatka to zabierze cały...może cos w tym jest?
Pozdrawiam i życzę Wspaniałych, Zdrowych Świąt Wielkiej Nocy ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

Ostatnie dwa dni były pełne wiosny, może i do Ciebie wreszcie dotarła? Szczególnie dzisiaj było bardzo ciepło, bo aż 17 stopni :heja
Storczyk niesamowicie kwitnie, odwdzięcza się za uratowanie.
Poradź mi co mam teraz zrobić z epimediami? Ciągle mają cudne ubiegłoroczne liście, zostawić je, czy usunąć? Tylko się domyślam, że to stare liście, bo jak przyjechałam na działkę, to już były ;:306
Pozdrawiam i Wesołych Świąt ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani

W końcu dwa dni były cieplutkie i można było podziałać w ogrodzie, niektóre Róże dostały nowe stylówki, inne muszą poczekać na odpowiedni czas, ten tydzień to będzie ciężko, ale może coś się uda w ogrodzie zrobić. Cieszę się bardzo że Krokusy otworzyły swoje kwiatki i pszczółki już miały raj. Mało ich na razie bo jeszcze sporo szczypiorków i kwiaty pochowane właśnie w listeczkach, ale cieszą te co już są. Pracy jest ogrom ale byleby była pogoda, bo dziś zimno choć słonko świeci. Cieszę się bardzo bo w tamtym roku dzieliłam kępę mojego pięknego Ciemiernika i obydwie sadzonki będą kwitły :heja Serduszki tez pokazują swoje łepki , fajnie wiosnę już czuć i coraz bardziej widać :heja



Obrazek

Iwonko ależ miałaś cieplutko, u mnie troszkę chłodniej, ale też było ok, cieszę się bo już ten śnieg to mnie dobijał choć dzisiaj rano znowu było biało ;:222 ale słoneczko go stopiło. Iwonko na pewno to są liście ubiegłoroczne, więc zetnij niedługo pojawią się kwiatuszki, u mnie już widzę te nabrzmiałe pąki przy ziemi na Epimediach. Dziekuje za życzenia i pozdrawiam ;:196


Obrazek

Marysiu nie będę dzielić tego bodziszka bo jest uroczy i szkoda by było go stracić, a swoją droga ciekawe dlaczego tak się u Ciebie stało czy faktycznie tak jak piszesz :roll: Wspominkowe zdjęcia są super i to nakręca przynajmniej mnie do nowych działań i planów w ogrodzie, widzę co gdzie lepiej pasuje i co należy przesadzić, tak się cieszę na ten nowy sezon :D Pozdrawiam i życzę radosnych Świąt Wielkiej Nocy ;:196


Obrazek

Martusiu przez dwa dni podziałałam w ogrodzie bo było ciepło, może w końcu wiosenne cieplutkie dni do nas zawitają :) Wełnowce są nie do ogarnięcia jak już się wdadzą to ciężka walka , całe szczęście ja ich nie miałam na storczykach nigdy, najczęściej można przynieść z nowym okazem ze sklepu, ja taki nowy okaz zawsze ustawiam z dala od innych i obserwuję, jeśli jest okej to dopiero wędruje na parapet storczykowy. Jeśli chcesz to mogę Ci wysłać kawałek tego wysokiego bodziszka, daj znać. Zapomniałam podpisać tego Liliowca to On and On Pozdrawiam i życzę wesołych Świąt Wielkiej Nocy ;:196


Obrazek

Aniu Annes Jalitah mam dwie, obie dobrze rosną i obficie kwitną. Lubią sporo dobrej jakości kompostu, na zimę zawsze robię kopczyk właśnie z niego, wiosna rozgarniam wokół róży. Udało mi się również wyhodować z patyczka ciekawa jestem tegorocznego rezultatu, w tym też spróbuję z patyczkiem, jest to fajne doświadczenie, choć na efekty trzeba trochę poczekać. Cieszę się że wspominkowe zdjęcia dają tyle radości, dziękuję ;:196 O storczykach jest dobrze zapomnieć nie lubią jak się je bardzo niepokoi, tzn, nie lubią częstego podlewania, ja namaczam zwykle co trzy tygodnie, odżywkę w aplikatorze daje dwa razy do roku, przy podlewaniu przecieram liście wodą przegotowaną z kroplą cytryny. Pozdrawiam cieplutko życzę radosnych Świąt wielkiej Nocy ;:196


Obrazek

Kasiu tak Jalitah ma odcienie seledynkowe, to piękna Róża o różnym obliczu, to muśnięcie różem też jest obłędne, ja jestem w niej zakochana ;:167 Pozdrawiam życzę wesołych Świąt ;:196


Obrazek

Jadziu liliowce moje są ze szkółek internetowych więc dlatego nazwane, choć nie wszystkie się zgadzają, dwa mam kupione tu na FO i te są bez nazwy, Twój ogród mimo że zapchany ale cudny masz bogactwo roślin i bardzo dużą wiedzę o nich. Właśnie muszę zrobić zdjęcie roślinki którą od Ciebie dostałam i dać do rozpoznania bo nie podpisałam i nie wiem co mam :oops: gapa ze mnie :;230 Pozdrawiam życzę radosnych Świąt Wielkiej Nocy ;:196 ;:196

szczypiorki Prince Claus ;:65
Obrazek

Dziękuję za odwiedziny i życzę ciepłego tygodnia :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu piękne energetyczne zdjęcia i te wspomnieniowe i obecne. Ciepłe dni w zeszłym tygodniu przyniosły sporo zadowolenia, rabatki od razu zrobiły się kolorowe, co nas ogrodników bardzo cieszy.
Widać na zdjęciach jaki masz już porządek na rabatkach, mnie czeka sporo plewienia.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj :wit . Od razu robi się człowiekowi lepiej kiedy świeci słońce i jest cieplej ;:138 . Ja powoli wpadałam w jakiś dół ale na szczęście wiosna sobie o nas przypomniała. Co prawda idealnie jeszcze nie jest ale już coś można było w ogrodzie podziałać w ostatnim czasie ;:108 . Kwitnące cebulowe od razu poprawiają humor :heja , oby tak dalej. Pozdrawiam i przy okazji życzę Tobie i Twojej rodzinie zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych :wit .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”