Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Ja także pochwalę Twoje piwonie, na rabatach mogą śmiało konkurować z różami. Przejrzę jeszcze raz i kto wie, może jakąś do siebie zaproszę. Do tej pory mam jedną jedyną, białą Duchesse de Nemours. Przez pierwsze lata nie kwitła, ale potem co roku mnie obdarza kwiatuszkami. I rzeczywiście się rozkłada na boki z powodu cięzkich kwiatów.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Wandziu ;:196 z czystym sumieniem mogę polecić Piwonię; Ursyn Niemcewicz stoi na baczność, a ten kolor bije po oczach, widać ją z daleka, niestety nie pachnie,ale kwiaty rozwijają się i rozwijają, więc można dłużej się nimi cieszyć, to samo kwiaty; Władysławy też trzymają się w pionie i dość szybko rozrasta się ta Piwonia, niestety też nie pachnąca, z pachnących mogę polecić Profesora Wójcickiego, trochę niższa od tych co wymieniłam kwiat pełny i śliczny kolor, te co wymieniłam mam z jednej szkółki i kwitły w następnym roku po posadzeniu. Oczywiście ważne jest płytkie sadzenie i dobrze przygotowane podłoże, ja daję do dołka sporo kompostu :) Jeśli chcesz to napiszę na PW nazwę szkółki. Pozdrawiam.

Damianie witaj ;:196 Kolorowo to ja mam, jak oglądam zdjęcia z tamtego sezonu, to właśnie myślę,że trochę za dużo tych kolorów, ale z drugiej strony te kolory moich roślin ładują moje akumulatory i jest mi z tym dobrze :tan Roślina o którą pytasz to Irys wysoki, nie znam nazwy dostałam go od znajomej, piękny kolorek jak pogodne niebo, z Piwonią super się zgrał. Pozdrawiam

Trochę jeszcze wspominek, czerwiec 2018, królują oczywiście róże, oj wtedy to jest kolorowo :tan

Louis Odier


Obrazek



Obrazek

Chocolate


Obrazek

Chipendale

Obrazek

James Galway

Obrazek

Jalitah

Obrazek

Westerland

Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Bez czarny Eiffel



Obrazek


Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających i życzę pięknej ;:3 pogody, aby można było cieszyć się pracą w ogrodzie, a nie marznąć :wit
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Pozdrowienia odwzajemniam Krysiu , zagłębiłam się w Twoich ogrodowych fotorelacjach i jestem pod wrażeniem! :shock: :shock:
Przepiękne aranżacje i bujność roślin pozytywnie porażające! ;:oj Musisz mieć super bogatą ziemię i super dbałość o rośliny! Takie widoki jak u Ciebie nie są powszechne!Szacun wielki! ;:333 ;:333 ;:333

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu ;:196 co to czy to jakiś niski różanecznik https://images90.fotosik.pl/145/19ee484b8e0e9f3f.jpg czy skalnica ????? .Cudne wspomnienia i obecne .Cóż każdy ma coraz więcej pracy ja też nie zaglądam dziennie a czasem zajrzę, ale vena odmawia :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Jadziu jest to roślinka skalniakowa, niestety nie znam nazwy, dostałam taką ociupinkę od koleżanki, wolno się rozrasta, zimozielona już niedługo będzie kwitnąć, mam zdjęcie z kwietnia tamtego roku :wink:


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Tak Krysiu to raczej skalnica przeglądałam i myślę ,że to skalnica gronkowa jednak mogę sie mylić .Tych skalnic jest mnóstwo odmian, jednak wszystkie są śliczne. Też mam parę skalnic w ogródku. Udanej pogody weekendowej
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Wiedziałam Jadziu że będziesz wiedziała jak się nazywa ta roślinka ;:180 Raczej nie zapowiada się na ładny weekend, brzydko szaro i buro, ale już zaczęłam dzielić Hosty i wsadzać na rabacie podwyższonej którą M obłożył mi kamieniami w tamtym roku jesienią, i zacznę ciąć róże od poniedziałku, bo puszczają się na całego. Miłego weekendu ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Ja dzisiaj wreszcie zakończyłam ciecie róż miały biedne już listki a do nich z sekatorem :;230 Jednak teraz ta praca daje sie we znaki i znów przeciwbólowe musiałam sobie zaaplikować ;:222 .Achhh ta rwa okropne dziadostwo, oby wreszcie puściło ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Ojej Jadzieńko to oszczędzaj się troszkę, bo rwa to straszne dziadostwo, mój mąż ją miewa i wiem że bardzo boli, ale przynajmniej różyczki po fryzjerze, tyle pracy ciągle w ogrodzie, byleby pogoda lepsza była to i przyjemniej by się pracowało. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, bardzo Ci dziękuję za wszelkiei informacje dotyczące piwonii. Na pewno podczas ewentualnych zakupów będę się kierować Twoimi uwagami o najlepszych odmianach. NIe będę jednak zamawiać przez internet, jestem bowiem w pewnym sensie szczęściarą, gdyż w mojej mieścinie znajduje się znane centrum ogrodnicze, w którym jest wielkie mnóstwo wszystkiego. Także i piwonie. :D Szczególnie w tych dniach jest duży wybór roślin.

Dzięki też za te świeże soczyste widoki, które tu wyżej zapodałaś. Chocolate - zachwycająca. ;:196
Awatar użytkownika
pitertom
500p
500p
Posty: 670
Od: 17 lut 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krychna pisze:Jadziu jest to roślinka skalniakowa, niestety nie znam nazwy, dostałam taką ociupinkę od koleżanki, wolno się rozrasta, zimozielona już niedługo będzie kwitnąć, mam zdjęcie z kwietnia tamtego roku :wink:


Obrazek
Krysiu, Jadziu to jest Gęsiówka wczesna ( Arabis procurrens ) nie skalnica :wink:
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu. Jakże się cieszę, że trafiłam dzisiaj do Twojego ogrodu. Jestem oczarowana i nie wiem od czego zacząć. Od piwonii może, bo aż westchnęłam głośno. U mnie nędza w ich uprawie, bo coś im nie pasuje. Ale Twoje są zjawiskowe. Aż zapachniało z ekranu.
I róże cudne, i bodziszki, i wszystko cudnie kwitnące. A w tle cudne, górskie widoki. Spędziłam dzisiaj piękny wieczór. ;:173
Będę częstym gościem ;:108
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani

Tak bardzo się cieszyłam, że będę miała urlop w ostatnim tygodniu marca, bo podrobię prace w ogrodzie, tyle róż czeka na przycięcie tyle roślin na podsypanie nawozem, na opryski, a tu co ;:223 na przemian deszcz, śnieg,grad, a do tego zimny wiatr. Cztery razy wychodziłam do ogrody i zaczynałam prace, coś tam się udało po czym biegiem do domu bo już zawierucha ;:219 A roślinki czują wiosnę na całego, pchają się jak mogą, niestety chwasty też :evil: Mam nadzieję,że tak jak synoptycy zapowiadają od środy poprawa.

Pokażę wam mojego Ciemiernika, jeden kwiat rozkwitł, a inne jak zaklęte chyba czekają na lepszą pogodę, bo pączuszków ma dużo tylko w fazie pąka. Małe mam doświadczenie z tym kwiatem,jak u Was się zachowują?


Obrazek

Poczyniłam też taką kompozycję :D


Obrazek



Obrazek

Maryniu marpa ;:196 jest mi bardzo miło, kocham mój ogródeczek i dokładam wszelkiej staranności aby rośliny pięknie kwitły i cieszyły nie tylko moje oko, ziemia na mojej działce jest pełna kamieni, więc najpierw je usuwam, rabaty latem zawsze sypię skoszoną trawą, którą po wyschnięciu mieszam z ziemią, po za tym mam dwa kompostowniki jesienią i wiosną zasilam rośliny tym jakże wspaniałym nawozem, oczywiście sadząc cokolwiek zawsze posiłkuję się ziemią z wora, którą mieszam z tą z działki. Pierwszy raz w tym roku kupiłam nawóz do roślin rabatowych wcześniej używałam azofoski, ale tylko pod róże gdy rozgarniam kopczyk wiosną. Aranżacje to często gęsto przypadkowe nasadzenia, które okazuje się że fajnie ze sobą wyglądają i się uzupełniają. Pozdrawiam ;:196

Wandziu jesteś szczęściarą,że masz takie fajne centrum ogrodnicze, ja dzisiaj odkryłam całkiem nowe w miasteczku niedaleko mojej miejscowości i chyba będzie dobrze zaopatrzone, bo kupiłam tam dzisiaj środki po które wcześniej musiałam jeżdzić do Krakowa, kupiłam też dwie Piwonie, podejrzewam że nie będą zgodne odmianowo, ale będę mieć niespodzianki :tan tylko ciekawa jestem ile będę czekać na kwiaty ;:224 cena była niska i to mnie skusiło ;:170 Ja też się zachwycam Chocolatą ma taki fajny mroczny kolor. Pozdrawiam ;:196

Pawle ;:196 Dziękuję bardzo za nazwę i określenie rodzaju tej mojej zagadkowej roślinki ;:180 ;:180

Małgosiu bardzo się cieszę z Twoich odwiedzin i zapraszam w wolnych chwilach na spacer :D Piwonie ach te urocze kwiaty, dziś właśnie przyglądałam im się jak się mają po zimie i czy będą mnie cieszyć tak jak w tamtym roku, więc jak na razie jest dobrze, widzę że młode sadzonki, które w tamtym roku kwitły pierwszy raz, powiększyły liczbę kiełków :tan jedynie Bowl of Beauty jakoś ma mało i wydaje mi się że rosnąca w pobliżu Budleja podbiera jej składniki pokarmowe i wodę dlatego coś będzie musiało być przesadzone :?: Pozdrawiam bardzo serdecznie ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”