Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Jadzieńko u mnie dziś bajkowa sceneria od rana, śnieżek pokrył świat :D sypie cały dzień. Tylko ślizgawica na drogach to minus tej pięknej zimy, bo drogowcy jak zwykle spóźnieni ;:222 Moje liliowce to młodziaki, ale już niektóre piękne kępy stworzyły, mam też Bela lugosi- śliczna odmiana, cudny kolor i też już się ładnie rozrasta, podoba mi się też Celebration of angeles, a w ogóle to każdy kwiat ma coś w sobie :D
Angela się cudnie zapowiada, dostała kopiec i okrycie z gałązek. Pozdrawiam Cię serdecznie ;:196

Dziś było tak...


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Życzę wszystkim bogatego Mikołaja :wit :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

No to Cię ładnie Krysiu zasypało :D u mnie co posypie to się stopi :wink: czarno, zimno i mokro. To już wolałabym taką pierzynkę ;:333
Miłego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Marysiu zasypało, zasypało,a dziś przymroziło, rankiem -7 i trzyma cały dzień ;:oj na momencik tylko jak do tej pory słonko wyjrzało a tak to ponuro i zamglone. Ja lubię jak jest biało, świat się czystszy wydaje :D i ogólnie przyjemniej niż ciapa i błotko, więc i Tobie życzę białej pierzynki :D Roślinki też bardziej zadowolone jak otuline mają. Dziękuję i pozdrawiam ;:196 ;:196

Parę letnich widoków ;:3


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek :wit :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2857
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, ogród pięknie okryty białą pierzynką i to całkiem grubą ;:138 U mnie ledwie połowa z tego, a może i mniej, ale dobre i to, bo mrozik jest.
Miło w zimowy dzień, pooglądać śliczności kwitnące latem :tan
Pozdrawiam gorąco ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu jednak wolę te kolorowe widoczki niż białe...ale cóż musimy doszukiwać się piękna i w tych zimowych dniach, bo długo one trwają ;:306 Śniegu tej nocy dosypało, ale i ociepliło się a słońce przygrzewa.
Biała Budleja jakoś nie lubi mojej gliny, za to obydwa odcienie fioletu czują się jak do tej pory dobrze :D
Miłego weekendu i radości z opiekowania się wnusią ;:167 ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Martusiu śnieżek dalej przykrywa moje roślinki, choć mrozów dużych nie ma, w przyszłym tygodniu znowu ma być coś bardziej na minusie. U Ciebie czytam mniej śniegu, ale zima dopiero przed nami , nie wiadomo jakie oblicze swoje pokaże ;:oj byleby mrozów z dużymi wiatrami nie było i bezśnieżnej zimy bo wtedy szkód najwięcej w ogrodzie może narobić ;:222 Na razie jest okej, radosny czas w ogóle przed nami. Święta to magiczny czas. Pozdrawiam i zdrówka życzę ;:196

a tymczasem jeszcze zdjęcia letnie :D


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek

Marysiu każda pora roku ma swój urok, ale oczywiście ze czas letni jest najlepszym czasem dla nas zielonozakręconych :D wtedy niestety jest mniej czasu na FO, bo człowiek każdą wolną chwilkę by spędzał na łonie natury :wink: przynajmniej tak jest u mnie w ogóle w te wakacyjne miesiące dużo się działo w sprawach osobistych i to też głowę zajmuje, choroby itp. Teraz mam trochę więcej czasu i miło spędzam go na forum, doczytując o roślinkach, mądrych porad Formuowiczów ;:180 biała Budleja to White Profusion sadzona w 2013, rośnie bez problemu na południowej stronie domu. Dziękuję i pozdrawiam ;:196



Obrazek


Obrazek

Pozdrawiam odwiedzających :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Piękne floksiki uwielbiam je i nie wyobrażam sobie ogródka bez tych kwiatów.Oczywiście budleję też musiałam sobie ukorzenić bo ją bardzo lubię ten motyli krzew. Cubana to prawdziwa piękność bogato kwitnąca ;:167 Moje roślinki też dostały kołderkę puchową zamiast pierzyny :wink: ,ale dobre i to. Krysiu udanego weekendu w przedświątecznej gorączce ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Piękna zima,u mnie niestety już po śniegu,nawet coś padało mokrego,na szczęście nie jest ślisko.
Piękne wspomnienia lata.Budleja taka biała.Ja swoje siałam z nasion i teraz mam aż trzy.Jeden kolor ciemny,a reszta nie zakwitła.
Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu dobrze, ze pokazujesz piękne kwiatuszki, od razu humor się poprawia, a pogoda paskudna.
Bardzo ładne kolory floksów, róże jak zawsze kwitły ci zjawiskowo. Biała budleja ładna, na pewno kwiaty obsiadały liczne grono motyli, a czy ten krzew jest bardzo wysoki. Widziałam u Kasi w ogrodzie piękną białą budleją o ogromnych, długich kwiatach, ale wyjątkowo rosnącą bardzo wysoko. Zastanawiam się, czy są jakieś niższe odmiany na biało kwitnące.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu to zdjęcie https://www.fotosik.pl/zdjecie/88f57391a3efc315 powinno być reklamą budlei :D Może jeszcze raz się skuszę :D Niektóre rośliny z uporem maniaka wprowadzam do ogrodu, na jakiś czas się poddaję a potem od nowa ;:306
Ślicznie kwitły Ci róże, a ta Cubana jest boska ;:167
Krysiu zdrówka i radości na Święta Bożego Narodzenia ;:196 Obrazek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani :wit

Szary, bury dzień ;:222 niebo ciemne, teraz zaczyna coś śniegiem poprószywać,może białe będą święta...

Marysiu ja mam cztery Budleje, i różnie to z nimi jest w jednym roku pięknie kwitną w drugim mniej obficie ale na tą właśnie nie mogę narzekać ona zawsze ładna, rozcapierzona na boczki, podoba mi się bardzo ;:167 może ma super miejscówkę, bo na południowej ścianie domu i jest jej tam cieplutko, nawet na wiosnę tego roku musiałam trochę przerzedzić bo była za gęsta, więc powycinałam trochę środkowych gałęzi. Cubana jest niezawodna, mam posadzone trzy i co rok dwie kwitną pięknie a jedna skromniej i tak się wymieniają, bo każdy rok następny to inna jest ta biedniejsza ,takie siostrzyczki :;230 Dziękuję za życzenia i ja przesyłam świąteczne ;:196 ;:15

Dorotko nadrabiam zaległości i wkładam teraz zdjęcia z okresu letniego , bo miałam przerwę a zdjęć sporo. Floksy muszą być, długo kwitną i przyciągają owady. Moja Budleja to White Profusion rośnie wzwyż naokoło dwa metry, ale fajnie się rozcapierza na boczki, bardzo to u niej lubię :D Mam ciemnofioletową taką strzelistą do góry, ale ona widzę bardziej wrażliwa na mrozy i lubi przemarzać. Właśnie dziś się zastanawiałam czy okrywać też je, wszystko zależy czy będą duże mrozy. Dziękuję i pozdrawiam ;:196

Danusiu u mnie też po zimie ani śladu, ale może znowu coś popada, bo świat przyjemniejszy jak zasypany bielą. Budleje pewnie w przyszłym roku pokażą kwiaty. Pozdrawiam ;:196

Jadziu Ja tez bardzo lubię floksy, to do nich przylatuje najczęściej Fruczak :D Cubana ;:167 co rok jest śliczna, mam nadzieję że ta zima będzie dla nich łaskawa i w przyszłym sezonie też będę cieszyła się z ich kwiatów. Puszku już nie ma, brzydko i buro, do tego tak śpiące dni są, że kawa nie pomaga. Dziękuję i pozdrawiam ;:196

Sierpień na obrazkach :D


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek

Pozdrawiam odwiedzających :wit
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu ale piękne obrazki z rana mnie spotkały ;:167 Z kawą w ręce oglądam Twoje lato i zachwycam się wszystkim.W ocynkowanej wannie rośnie sobie hortensja z bylinami .Lubię takie zestawienia.
Nieoczywiste, romantyczne, proste, ale zarazem nietuzinkowe ;:63
U mnie też spadł śnieg, teraz stopniał i znów ma popadać w czwartek.Oby do wiosny ;:oj

Przesyłam buziaki ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Aniu wannę ocynkowaną sąsiad chciał wyrzucić to przygarnęłam :D a że na działce stoi sobie domek drewniany po babci męża, to ona idealnie tam pasuje, posadziłam w niej Żurawki, Jezówkę Pink Bonbon, i moją wychodowaną Hortensję z patyczka, oprócz tego dokupiłam Lobelie i żółte malutkie słoneczka, nie pamiętam jak się nazywają i wyszła fajna kompozycja. Przydałoby się więcej takich naczyń bo super to wygląda. Jak byłam w Wojsławicach było tam ich bardzo dużo a w nich kompozycje z Host. Aniu dziękuję za piękne słowa ;:196 Może śnieżek przyprószy na świąteczne dni, czego sobie życzmy, pozdrawiam cieplutko ;:196

Wrzesień w tym roku był piękny i w ogrodzie królowały Róże, które syciły oczy pięknymi barwami ;:167


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Barbula cudowna roślina, piękny niebieściuchny kolor ;:167
Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Miłego wieczorku niedzielnego
:wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”