Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Będę wspominać dalej bo jeszcze został październik i listopad...w październiku było słonecznie i cieplutko, w ogrodzie szalały Rudbekie, Róże,Hortensje, Marcinki; ;:167
Zatem październikowe kwitnienia ;:79


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek




Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

W Nowym Roku 2022 życzę; zdrówka bo ono najważniejsze i sukcesów ogrodowych ;:4 :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, październikowe kwitnienie róż miałaś bardzo obfite ;:215 Pogoda była łaskawa, było ciepło i sporo słoneczka, to różyczki chętnie kwitły.
Pytałaś mnie jakie liliowce posadziłam. Na razie cztery sztuki: El Desperado, Crimson Pirat, Fairy Tale Pink i Baja, który dostałam w gratisie :D Jestem bardzo ciekawa czy będą chciały na tej mojej glinie rosnąć?
Ciemiernik u Ciebie bardzo wyrywny ;:oj Moje mają pąki i mam nadzieję, że im nie zmarzną, bo mają być spore spadki temperatury.
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku ;:4
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu dziękuję! jest liliowiec w paru miejscach m.in https://www.bylinylucyny.pl/pl/p/Liliow ... Dancer/403 i to rzut beretem ode mnie. Już raz tam byłam nawet odebrać osobiście rośliny. Zawiedziona, bo pani źle się czuła i nie zobaczyłam szkółki to może jeszcze wrócę.
Śliczne energetyczne zdjęcia roślin piszesz że październikowe, a wyglądają jak letnie...aż się cieplutko zrobiło. Podoba mi się róża bez nazwy z pojedynczymi płatkami ciemno różowa (4 zdj. od dołu).
U mnie w nocy mocny mróz, bo latam do podopiecznych z ciepłą wodą, ale dzień umiarkowany i z niewielką ilością śniegu.
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Marysiu o widzisz jak fajnie że go znalazłaś, może i ja się na niego skuszę ;:173 Ta Różyczka o którą pytasz to podarowana sadzonka z patyczka od Jadzi Jakuch- Angela, u niej to piękny krzew ślicznie i obficie kwitnący może i u mnie kiedyś taki będzie ;:170
Dalej mrozi, a kołderki brak, Ciemiernika wyrywnego nakryłam gałązką, ale czy go nie zmrozi to marnie to widzę, inne w pąkach to myślę że nic im nie będzie.
Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny ;:196

Dorotko tak Róże obficie kwitły, Novalis to nawet był obfitszy niż w czerwcu i kolor piękniejszy bo mniej słońca dostawał już o tej porze roku. Liliowce dość nie wymagające są i myślę że u Ciebie pięknie będą się rozrastać, a są to bardzo wdzięczne rośliny, choć kwiat utrzymuje się tylko jeden dzień. Ciemiernik dostał okrycie , bo mrozy, ale czy ono pomorze to nie wiem ;:218 inne w pąkach siedzą cicho i czekają na cieplejsze czasy, a temu się zachciało już kwitnąć, trudno jeszcze pąki ma to może tamte poczekają i jak przyjdzie pora to pokarzą swą urodę. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie w Nowym Roku ;:196

Październik 2021 ;:31


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek :wit
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Śliczne wspomnienia, zapewne łatwo zachwycać się cudownymi różami :) Fajny dzielżan pomarańczowo-ceglany, chyba znalazłam inspirację na nowy sezon :D
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Fajne wspomnienia. ;:138
Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, dużo zdrówka i spełnienia marzeń Ci zyczę w Nowy Roku :wit Niech wspaniała wnusia się zdrowo chowa ;:196 , dla Ciebie i bliskich wszystkiego dobrego !
Wspomnienia ogrodowe z zeszłego roku, balsam dla mych oczu ;:180 ale masz cudne to wszystko, te liliowce o tej porze roku po prostu świecą jak latarnie nocą ! coś wspaniałego. Przecudne są, jak i róże ;:167 ;:167 i inne roślinki. Krysiu, nie mogłam znaleźć Dortmundy, chciałam zobaczyć jak się prezentuje. Może to będzie mój 1 zakup tegoroczny ;:204
Miłego weekendy i ciepełka życzę :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Znowu trochę śniegiem przysypało, wczoraj wiało i burza śnieżna u nas przeszła, oj było nie ciekawie...

Asiu dziękuje za życzenia i odwzajemniam ;:196 Wnusia rośnie i już taka fajna, uśmiecha się bardzo dużo i gaworzy, kochana istotka ;:167 Oj już by się chciało widoków kwitnących ogrodowych, a tu czas się dłuży, jakoś damy radę, wspominkami będziemy się pocieszać.
Róże Dortmund posadziłam w 2015 roku na początku w ogóle mnie nie zachwyciła, kwitła marnie ale też miejscówkę nie ma łatwą bo koło iglaków, więc musiała się porządnie ukorzenić, zachwyciła mnie dopiero jak się rozkrzewiła i kwitła pięknymi bukietami, choć kwiat pojedynczy też jest bardzo urokliwy i kolor fantastyczny rzucający się w oczy z daleka. Środeczek ma biały i fantastyczne pręciki. Jeśli się na nią zdecydujesz, myślę że zakochasz się w kwiatuszku na żywo go widząc. W 2020 roku posadziłam koło niej Ballerinę myślę że razem stworzą fajny duet ;:167 Kilka portretów Dortmundy :)
Pozdrawiam serdecznie ;:196


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Danusiu dziękuję ;:196 pozostały nam wspomnienia w oczekiwaniu na wiosnę, pozdrawiam :)

listopadowo jeszcze


Obrazek

Olu Róże uwielbiam ;:167 i już nie mogę doczekać się nowego sezonu, każda ma w sobie coś co przyciąga wzrok i serce się raduje na ten widok cudownego kwiatuszka w pąku czy już w rozkwicie. Ciekawa jestem Twojej inspiracji? Pozdrawiam cieplutko ;:196


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Pozdrawiam odwiedzających :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu wspomnienia bardzo miło się ogląda. Po wczorajszej burzy, śnieżnych opadach kolorki mile widziane. Róże pięknie Ci kwitły, było co podziwiać. Każdy ma z nas inne różane gusta. Ja kilka lat czekałam na Rapsody in Blue, aby mnie zadowolila. Wszyscy tę róże zachwalali, kupiłam ale jw niej uroku nie widziałam. Warto było czekać, to tak jak z Twoją Dortmund. Ja bardzo lubię puścioszki to pewnie mnie od razu by urzekła.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu Kochana, tak rzadko zaglądałam na forum, że byłam zupełnie nieświadoma, że zostałaś Babcią ;:oj Gratuluję Ci z całego serca, za chwilkę będziesz miała swoje święto :tan Musiałam się cofnąć kilka stron, żeby obejrzeć sobie twój skarba i muszę Ci powiedzieć, że było warto ;:oj Przecież to jest słodziak do zacałowania, śliczności dziewusia ;:167 Jak ona będzie dalej taka urodna, to rodzice będą musieli mieć oczy dookoła głowy, bo już w przedszkolu będzie łamać męskie serca ;:306 Dzisiaj nic o roślinkach, bo dla mnie to ona jest dzisiaj Number One ;:77
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Dzisiaj piękne słoneczko świeci ;:3 lekka pokrywa śnieżna jest, to pozostałość po burzy przedwczorajszej, śliczna pogoda na spacer.
Ogrodowo na razie u mnie wszystko śpi żadnych oznak budzenia się,bo czytam że u Was już coś tam się dzieje, cebulowe startują i powojniki, moje jedynie Ciemierniki skrywają pączusie w liściach zeszłorocznych :) a inne niech śpią jeszcze mają czas, niech się za wcześnie nie wychylają, bo luty lubi dać do wiwatu ;:224

Iwonko właśnie dziś kolej mojej zmiany przy wnuczce, ach jaki to kochany skarbuś ;:167 byłyśmy na spacerku, bo piękne słoneczko.
Serducha wszystkich skradła, a że pierwsza w rodzinie wnuczka i prawnuczka to wiadomo że wszyscy za nią przepadają. Masz racje będą musieli jej pilnować, bo jak się okazuje to już podrywaczka mała, oczkami umie zaczarować wszystkich i swoim uśmiechem. Teraz zasnęła, więc chwilkę mogę na FO spędzić. Dziękuję i pozdrawiam bardzo serdecznie ;:196

Dorotko
u mnie śnieżek, w niskiej pokrywie został po przedwczorajszej burzy, a było momentami strasznie. Ach te róże ciągle nas czarują, ja nie mam Rapsody in Blue choć bardzo mi się podoba, raz zamówiłam ale przyszła inna pomyłkowa i już drugi raz nie zamawiałam. Pomyłką okazała się być Augusta Luisa całkiem inna róża :;230 i kolor i kwiat...a najlepsze to, że posadziłam na rabacie fioletowo-żółtej i jak zakwitła to była bardzo widoczna :;230 bo wiemy jaki ona ma jarmarczny kolor, wtedy w ogóle z tej szkółki było dużo pomyłek, ale cóż Auguste przesadziłam w inne miejsce i cieszę się jej kwiatami. Dziękuję i pozdrawiam cieplutko ;:196

Wszyscy już tęsknimy za wiosną, więc trochę wiosennych niebieskości ;:31


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Pozdrawiam cieplutko odwiedzających :wit
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krychna pisze: Ta Różyczka o którą pytasz to podarowana sadzonka z patyczka od Jadzi Jakuch- Angela,
Od razu tak pomyślałem ... 'angela'. U nas też rośnie i nie zdziwisz się - z patyczka od Jadzi :D
Piękne wspomnienia i październikowe i już wiosenne ;:333
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu zimę miałaś piękną. Cudne latarenki pod choinką wypatrzyłam. ;:oj
Ciemiernik wyjątkowo szybko zakwitł, co za optymistyczny widok. ;:215 Swoich nie okrywałam, więc mają malutkie pąki.
Letnie kolory jednak bardziej do mnie przemawiają. ;:173 Biała budleja wyjątkowa, a Twoja Cubana zawsze cudna. Swoją przesadziłam, może wreszcie nabierze wigoru. Nowe róże świetnie wpisały się w ogród, :uszy Bardzo mi się podobają takie pustaczki.
Ukorzeniłam kilka Bobo i akurat Tobie musiała się dostać pomyłkowa. ;:223 Dopiero w ubiegłym roku, jak nabrały masy spostrzegłam, że jedna inna.
Niech wnusia rośnie zdrowo i daje Wam wiele radości. ;:168 Włoski ma wyjątkowo piękne i jakie długie. ;:oj Pewnie wnusia będzie na pierwszym miejscu, ;:167 ogród na drugim. U mnie tak się porobiło z wnukami. :)
Pozdrawiam ciepło. ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”