Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 925
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu , ale masz przepiękny ogród ;:oj ;:167 . Wszystkie roślinki u Ciebie takie bujne a szczególnie zadziwiły mnie swą okazałością Tawułki. Chyba masz jakiś swój specjalny sposób o nie dbania? Natomiast kolekcje Azalii, Piwonii i Róż powalają swą różnorodnością.Widać, że bardzo dbasz o swoje roślinki ;:138
pozdrawiam Bożena
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Przepięknie ci kwitną róże. ;:63 ;:63
Ale i różne floksy ozdabiają różne rośliny i cieszą kolorami i upojnym zapachem ;:167
Czerwony floks mam i ja i pierwszy raz u mnie kwitnie.
I bardzo cieszy ;:173
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, a okrywasz na zimę jakieś swoje róże czy tylko kopczykujesz?
Szukam patentu na jeżówki. I nie wiem czy im odpuścić czy dalej z nimi próbować?
Piękna ta róża ;:167 https://www.fotosik.pl/zdjecie/71dc964977748b91
Ostatni odcinek Rok w Ogrodzie - i piękne piwonie, oglądałaś może tę prywatną kolekcję? Mnie zachwyciła!
Pozdrawiam ;:168 ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu tym razem Schloss Eutin popodziwiam, śliczna, uwielbiam taki pastelowy kolor. ;:oj
Piękny okaz zdrowego bukszpanu wypatrzyłam. ;:215
Cubanę mam czwarty rok. Poprzedniej wiosny przesadziłam ją na lepsze stanowisko, słońce ma cały dzień. Zaprawiłam dołek kompostem, gliną i obornikiem. Ma kilka kwiatów, ale do przyzwoitego wyglądu jej daleko. Też ma dużo chorych liści, ale się zaparłam i nie będę pryskać róż. ;:223 Może taka słaba sadzonka. ;:218
Dobrego tygodnia. ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu wszystko kwitnie na bogato aż się oko śmieje do tych kęp kwiatów! :D Róże prześliczne ;:63
Ja z tawułkami chodzę po ogrodzie, bo albo ładnie kwitną albo wegetują i nie wiem jak Twoje ale moje nie lubią suszy. Miłego weekendu ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Ja też już któryś raz zwracam uwagę na tawułki. Tak samo jak Maska nie mogę im znaleźć u siebie miejsca. Nijak nie mogą sprostać suszy i wysokim temperaturom, mimo solidnego podlewania. Chyba w końcu z nich jednak zrezygnuję.
A ogród Twój jako całość jak zwykle mnie Krysiu zachwyca i z przyjemnością oglądam, co tam u siebie masz. :D
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

Różami w tym roku jak najbardziej masz prawo być zachwycona ;:108 Pięknie porosły i na bogato obsypały się kwiatami. Zachwalasz Boscobel, a moja mimo kilku już latek, jakoś nie może rozwinąć skrzydeł. Jednak jakoś i tak ją lubię, to z roku na rok przesuwam jej eksmisję, może w końcu zrozumie, że jest zagrożona? Jak na razie zupełnie jednak się tym nie przejmuje ;:306 Miałaś u siebie prawdziwy różany spektakl, nacieszyłam oczy ;:oj Musisz je chyba jakoś czarować, że tak wspaniale rosną. Zupełnie nie są zbuntowane, miały przykazane kwitnąć, to kwitną. I tak powinno byćObrazek
Ale i inne kwitnienia nie pozostają w tyle, jeżówki pysznią się się na rabatach, czego nie mogę powiedzieć o swoich. Wiele zginęło mi po zimie, co do tej pory nie miało miejsca, w tym prześliczna Cherry Fluff. Będę musiała w przyszłym sezonie dokupić kilka, bo wyjątkowo je lubię.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu kępy jeżówek zachwycają, cudnie je uchwyciłaś https://images92.fotosik.pl/405/84364e84f32a29ab.jpg
Róża Stephanie.... jest śliczna mam ją od tego sezonu, zdrowiuteńka liście jak malowane, jedynie kwitnienie jak na początek skromne. Doczekam się i ja takich ładnych obfitych kwitnień.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Cudowne kwitnienia u Ciebie bardzo na bogato zakwitły Krysiu wszystkie różyczki.Powoli nadrabiam zaległości forumowe jeszcze sporo mi pozostało wątków do odwiedzenia no i do mojego muszę zajrzeć.Jutro też mam czas ,jednak ten sezon uważam za najgorszy w mojej ogrodowej przygodzie ;:196 zostawiam dla Ciebie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Oaza Spokoju

Post »

Róże i jeżówki powalają. Ja te dwie rośliny w tym roku zaniedbałem. Żona chciała się ich pozbyć, lecz zmieniła zdanie. Muszę im zapewnić w przyszłym roku odpowiednie warunki do wzrostu i kwitnienia (nawozy). Mamy kilka tych samych gatunków róż.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Czy ty Krysiu już do nas w ogóle nie wrócisz? Wszystko u Ciebie w porządku?
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani

Czas odkurzyć wątek...

Listopadowe słoneczko pięknie oświeca nam ogrody, choć zima też już puka,ranki i wieczory zimne.


Obrazek

Wandziu jestem, wrzesień przeszedł na przygotowaniach studentów, ja miałam rehabilitacje, później zaraziłam się wirusem, który mnie wymęczył, dopiero na początku listopada wróciłam do normalności, cieszę się że jest to już za mną i teraz dopiero porządkuję ogród, jak coś nie zdążę zrobić to na wiosnę też będzie czas. Tawułki nie lubią bezpośredniego słońca, lubią wilgoć, a z roku na rok suchsze lata i nie dziwię się że myślisz z nich zrezygnować jak marnie kwitną. Moje dają radę, zauważyłam że lubią też żyzną ziemię. Biała przy tarasie to nawet nadaje się do dzielenia wszystkie trzy kępy rozrosły się niesamowicie w tym roku. Ja je nawet muszę poskramiać, Lilla wysoka [niestety nie znam nazw] wyrasta nawet w miejscach gdzie jej nie było, podejrzewam że się sieje z nasion. Nie mam z nimi zupełnie problemu, ale wilgoć to podstawa. Pozdrawiam bardzo serdecznie i dziękuję za zmobilizowanie do odkurzenia wątku ;:196 ;:196


Obrazek

Senior Ja bez Róż nie wyobrażam sobie ogrodu, one do dziś cieszą swoimi kwiatami. Jeżówki też bardzo lubię, ale wiosna trzeba pilnować aby slimaki ich nie wciupały bo są przysmakiem, jak się uda to póznym latem cieszą oko pięknymi kwiatami. Zadbaj o swoje Róże bo warto, pozdrawiam ;:196

Obrazek

Jadziu sezon był faktycznie trudny u Ciebie, chmary ślimaków z którymi walczyłaś pamiętam jak pisałaś, bleee okropne stworzenia, sama też z nimi walczę i wiem coś o tym. Różyczkowy spektakl się kończy, teraz będziemy wspominać i wyczekiwać przyszłego sezonu. Tak się cieszę na Angelę którą mi przysłałaś ;:196 też udało mi się patyczkowanie Jalitah i Soul, zobaczymy czy przeżyją do przyszłego sezonu. Pozdrawiam i zdrówka życzę ;:167

Obrazek

Dorotko Moja Stephanie była przesadzana, bo wcześniej nie do końca przemyślałam jej miejsce i choć tam pięknie też kwitła, to jest to maleństwo i inne królewny ja zasłoniły, teraz ma miejscówkę na przodzie rabaty, wadą są jej cienkie łodyżki, kwiat bardzo uroczy ale ciężki dlatego dostaje u mnie podpórkę. Dziękuję, pozdrawiam i zdrówka życzę ;:196


Obrazek

Iwonko szkoda pięknej Cherry Fluff, u mnie się już trochę rozrosła, bo sadzona w tamtym sezonie, och ma takie piękne kwiaty ;:167 Ten rok niestety od początku i u mnie do bani, mam nadzieję ze następny będzie lepszy, ciągle jakieś choróbska się przyplątują... dobrze, że jest ogród i w nim kwiaty które się do nas uśmiechają. Mam dwie sadzonki Boscobel, obydwie pięknie się krzewią i z roku na rok są ładniejsze, mnie ona oczarowała na zdjęciach no i była zachwalana na FO dlatego ją nabyłam, moja chrzestna też się nią zachwyciła dlatego dostała ode mnie na imieninki, też ma piękny krzak i bujniej kwitnie niż moje, jak mi przysłała zdjęcie... to klękajcie narody taka obsypana kwieciem była w tym sezonie. Może Tobie trafiła się marna sadzonka, daj jej jeszcze czas, tak miałam ze Soul była takim biedakiem a teraz mnie tak czaruje. Pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę ;:196 ;:196



Obrazek

Marysiu Tawułki lubią wilgoć i żyzną ziemię, ja z nimi nie mam absolutnie żadnego kłopotu rozrastają się, kwitną i pięknie się prezentują, nawet co dwa lata musze je dzielić, bo by zarosły inne rośliny. Sezon się kończy i teraz pozostanie nam tylko oglądanie zdjęć tych kwitnień na bogato. pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę ;:196 ;:196



Obrazek

Soniu Jak na razie moje bukszpany trzymają się nieźle, oby tak dalej bo szkoda by mi ich było, a że nie miałabym. czasu na walkę z tym dziadostwem to pewnie pozbyłabym ich się z ogrodu. Cubanie daj czas, jak ma tak dobrze przygotowaną miejscówkę to i na pewno się odwdzięczy, róże to potrzebują trzech czterech lat na pokazanie tego na co je stać to tak z moich obserwacjia twoja przesadzona na pewno się odwdzięczy. Schloss jest piękna, choć trochę denerwują mnie jej wiotkie łodyżki, które trzeba podwiązywać, to dziwne bo niektóre ma sztywne a niektóre wiotkie ;:222 To już wiekowy krzak u mnie, więc pewnie ta róża tak ma. Pozdrawiam i zdrówka życzę ;:196


Obrazek

Beatko Róże kopczykuję, a zawsze mam też jodłowe gałęzie w pogotowiu na okrycie, u mnie lubi wiać lodowaty wiatr więc lepiej żeby królewny nie ucierpiały za bardzo. Ja nic szczególnego z jezówkami nie robię, jedynie pilnuję aby ślimaki ich nie wciupały na wiosnę, chyba ważna jest sadzonka, ja mam prawie wszystkie z jednej szkółki, jak chcesz napiszę na priv. Niestety nie oglądałam tego odcinka, a szkoda..
Pozdrawiam, zdrówka życzę ;:196 ;:196


Obrazek

Aniu anabuko wszystko pięknie kwitło i teraz pozostanie już tylko wspomnieniem...dobrze ze mamy te ogrody ;:167 Floks czerwony w tym roku poszalał rozrósł się bardzo, na wiosnę musze się z nim rozprawić. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Obrazek

Bozenko cieszę się z Twoich odwiedzin ;:196 często zaglądam do Ciebie, bo masz ogrom bylin ;:138 Moje to skromne kolekcje ale oczka i serce cieszą, lubię te moje wszystkie roślinki i choć czasu jak zawsze mało... bo praca dom obowiązki rodzinne, to ogród to ukojenie duszy. Pozdrawiam i zdrówka życzę.



Obrazek

Wszystkie te zdjęcia są z połowy listopada, już niedługo będziemy wspominać tegoroczne ogrody na obrazkach zapisanych... do popisania :wit
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

Oj, kazałaś na siebie długo czekać....Ale z choróbskiem nie ma żartów, nie dogadasz się z nim, dopada znienacka i trzyma ;:222 Całe szczęście, że dałaś sobie z nim radę i pogoniłaś gdzie pieprz rośnie. Tyle się teraz słyszy na ten temat, że skóra na człowieku cierpnie. Cieszę się, że już wróciłaś do formy ;:196
Jeżówki też w większości kupowałam w jednej szkółce i przez kilka lat rosły pięknie, a w tym roku po prostu kalpa. Będę musiała sobie dokupić, bo ja tak łatwo się nie poddaję. U mnie tawułki rosną w różnych miejscach, w pełnym słońcu też i dają sobie doskonale radę. Ale ja mam same miniaturki, może to ma jakieś znaczenie? Na te duże nie mam miejsca, a te mi się kiedyś zmieściły i tak sobie rosną.
Jak taki miałaś listopad, to tylko się cieszyć i korzystać póki można. Różyczki kwitły jak w pełni lata. Widać, że o zimie jeszcze nie myślą :tan
Trzymaj się zdrowo i nie daj się. Ściskam serdecznieObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”