Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit Kochani w pierwszy dzień WIOSNY

Pogoda nas dalej nie rozpieszcza, brrr u mnie dzisiaj zimnica, ale porządki pomalutku już robię, nawet myślałam o cięciu róż, jednak poczekam jeszcze chwilkę, forsycja zakwitnie to złapię sekator do ręki. I u mnie zaczynają zakwitać wiosenne kwiatuszki, gramolą się noski tulipanów, i widać że krzewy i drzewa już nabrzmiewają swoje pąki niechby tylko się ociepliło a wszystko ruszy ;:173

Natalko ;:196 niestety to ocieplenie się jakoś nie pojawia, jak to brzmi przysłowie " w marcu jak w garncu" sprawdza się, podobno od jutra ma być ładniej, zobaczymy. Pozdrawiam ;:3

Jadziu trochę się znowu zagubiłam w tych moich obowiązkach i z tygodnia zrobiły się prawie trzy, ale jestem już :) Tak piwonią potrzebne są podpory, ja też wcześniej je zakładam, bo jak deszcz po nich poleje to lubią leżeć a tak to trochę choć kwiaty się oprą i nie lądują na ziemi. Zaczyna już coś u mnie kwitnąć pokażę :tan Pozdrawiam ;:196

Karolciu ;:196 Oj my zakręceni ogrodowo, to żyjemy już tym czym będziemy oko cieszyć w tym sezonie.

Martusiu Noski Piwoniowe już się pokazują na całego, niektóre pięknie się rozrastają, oj nie mogę się doczekać tego czasu kwitnienia tych roślin. Pozdrawiam ;:196

Zbyszku niestety nie posiadam jeszcze Drzewiastej Piwonii, więc nie pomogę ;:196

Elu ;:196 czekamy na wiosnę, a tu dziś w pierwszy jej dzień taka zimnica. Uwielbiam Piwonie mam i te nowe odmiany i te starsze, one pięknie pachną i dlatego warto je posiadać, szkoda że nie możesz swoich podziwiać, faktycznie kwiaty przekwitają stosunkowo dość szybko, ale ja mam ich dość sporo i czas kwitnienia się wydłuża,bo nie kwitną wszystkie naraz :D Pozdrawiam ;:196

Parę kwitnących marzec 2019


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Nasz pupilek Hekcio- słodki leniuszek

Obrazek ;:100
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Czytam, czytam i nie umiem przestać. Tak tu kolorowo! :D
Szybko pytam o nazwę blado-niebiesko-fioletowej rośliny za piwonią Bowl of Beauty i wracam do lektury ;:215
To irysy z poprzednich zdjęć?
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Ja także pochwalę Twoje piwonie, na rabatach mogą śmiało konkurować z różami. Przejrzę jeszcze raz i kto wie, może jakąś do siebie zaproszę. Do tej pory mam jedną jedyną, białą Duchesse de Nemours. Przez pierwsze lata nie kwitła, ale potem co roku mnie obdarza kwiatuszkami. I rzeczywiście się rozkłada na boki z powodu cięzkich kwiatów.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Wandziu ;:196 z czystym sumieniem mogę polecić Piwonię; Ursyn Niemcewicz stoi na baczność, a ten kolor bije po oczach, widać ją z daleka, niestety nie pachnie,ale kwiaty rozwijają się i rozwijają, więc można dłużej się nimi cieszyć, to samo kwiaty; Władysławy też trzymają się w pionie i dość szybko rozrasta się ta Piwonia, niestety też nie pachnąca, z pachnących mogę polecić Profesora Wójcickiego, trochę niższa od tych co wymieniłam kwiat pełny i śliczny kolor, te co wymieniłam mam z jednej szkółki i kwitły w następnym roku po posadzeniu. Oczywiście ważne jest płytkie sadzenie i dobrze przygotowane podłoże, ja daję do dołka sporo kompostu :) Jeśli chcesz to napiszę na PW nazwę szkółki. Pozdrawiam.

Damianie witaj ;:196 Kolorowo to ja mam, jak oglądam zdjęcia z tamtego sezonu, to właśnie myślę,że trochę za dużo tych kolorów, ale z drugiej strony te kolory moich roślin ładują moje akumulatory i jest mi z tym dobrze :tan Roślina o którą pytasz to Irys wysoki, nie znam nazwy dostałam go od znajomej, piękny kolorek jak pogodne niebo, z Piwonią super się zgrał. Pozdrawiam

Trochę jeszcze wspominek, czerwiec 2018, królują oczywiście róże, oj wtedy to jest kolorowo :tan

Louis Odier


Obrazek



Obrazek

Chocolate


Obrazek

Chipendale

Obrazek

James Galway

Obrazek

Jalitah

Obrazek

Westerland

Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Bez czarny Eiffel



Obrazek


Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających i życzę pięknej ;:3 pogody, aby można było cieszyć się pracą w ogrodzie, a nie marznąć :wit
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Pozdrowienia odwzajemniam Krysiu , zagłębiłam się w Twoich ogrodowych fotorelacjach i jestem pod wrażeniem! :shock: :shock:
Przepiękne aranżacje i bujność roślin pozytywnie porażające! ;:oj Musisz mieć super bogatą ziemię i super dbałość o rośliny! Takie widoki jak u Ciebie nie są powszechne!Szacun wielki! ;:333 ;:333 ;:333

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu ;:196 co to czy to jakiś niski różanecznik https://images90.fotosik.pl/145/19ee484b8e0e9f3f.jpg czy skalnica ????? .Cudne wspomnienia i obecne .Cóż każdy ma coraz więcej pracy ja też nie zaglądam dziennie a czasem zajrzę, ale vena odmawia :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Jadziu jest to roślinka skalniakowa, niestety nie znam nazwy, dostałam taką ociupinkę od koleżanki, wolno się rozrasta, zimozielona już niedługo będzie kwitnąć, mam zdjęcie z kwietnia tamtego roku :wink:


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Tak Krysiu to raczej skalnica przeglądałam i myślę ,że to skalnica gronkowa jednak mogę sie mylić .Tych skalnic jest mnóstwo odmian, jednak wszystkie są śliczne. Też mam parę skalnic w ogródku. Udanej pogody weekendowej
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Wiedziałam Jadziu że będziesz wiedziała jak się nazywa ta roślinka ;:180 Raczej nie zapowiada się na ładny weekend, brzydko szaro i buro, ale już zaczęłam dzielić Hosty i wsadzać na rabacie podwyższonej którą M obłożył mi kamieniami w tamtym roku jesienią, i zacznę ciąć róże od poniedziałku, bo puszczają się na całego. Miłego weekendu ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Ja dzisiaj wreszcie zakończyłam ciecie róż miały biedne już listki a do nich z sekatorem :;230 Jednak teraz ta praca daje sie we znaki i znów przeciwbólowe musiałam sobie zaaplikować ;:222 .Achhh ta rwa okropne dziadostwo, oby wreszcie puściło ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Ojej Jadzieńko to oszczędzaj się troszkę, bo rwa to straszne dziadostwo, mój mąż ją miewa i wiem że bardzo boli, ale przynajmniej różyczki po fryzjerze, tyle pracy ciągle w ogrodzie, byleby pogoda lepsza była to i przyjemniej by się pracowało. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, bardzo Ci dziękuję za wszelkiei informacje dotyczące piwonii. Na pewno podczas ewentualnych zakupów będę się kierować Twoimi uwagami o najlepszych odmianach. NIe będę jednak zamawiać przez internet, jestem bowiem w pewnym sensie szczęściarą, gdyż w mojej mieścinie znajduje się znane centrum ogrodnicze, w którym jest wielkie mnóstwo wszystkiego. Także i piwonie. :D Szczególnie w tych dniach jest duży wybór roślin.

Dzięki też za te świeże soczyste widoki, które tu wyżej zapodałaś. Chocolate - zachwycająca. ;:196
Awatar użytkownika
pitertom
500p
500p
Posty: 670
Od: 17 lut 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krychna pisze:Jadziu jest to roślinka skalniakowa, niestety nie znam nazwy, dostałam taką ociupinkę od koleżanki, wolno się rozrasta, zimozielona już niedługo będzie kwitnąć, mam zdjęcie z kwietnia tamtego roku :wink:


Obrazek
Krysiu, Jadziu to jest Gęsiówka wczesna ( Arabis procurrens ) nie skalnica :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”