Moja działka -moje królestwo Iwcia cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działka -moje królestwo Iwcia cz.2

Post »

Iwuś, śliczny ten Twój maluszek. Taki wesolutki, radosny, oczka szczęściem pałają. ;:433 ;:79
Czytam, że jesteś już przygotowana do wiosennych siewów i nasadzeń. ;:215 Będzie się działo
Zdalnej nauki dzieci nie zazdroszczę. ;:185 W bloku mieszkam, to wiem, jak trudno o ciszę i względny spokój. ;:180 A gdy jeszcze ktoś rozkłada robotę remontową jak u mnie, to płakać się chce na myśl o zdalnych lekcjach w mieszkaniach. ;:223 ;:223
Trzymaj się, Kochana. ;:196 Trzymajcie się wszyscy cieplutko i zdrowiutko. ;:167 ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -moje królestwo Iwcia cz.2

Post »

Alu , ja co roku miałam Stuttgarten ale w tym postanowiłam poeksperymentować . Czerwonej nie sadzę , za to uwielbiamy sałatkową i z nią co roku szaleję - zwykle 120-150 szt wsadzam.

Lucynko , mały szkrabek uwielbia , przynajmniej na razie jeździć na działkę. Nie chce z niej wychodzić , nawet dzisiaj byliśmy zobaczyć co tam słychać . Mnóstwo topniejącego śniegu , teraz przy tym ociepleniu szybko zniknie . Na parapecie kiełkują już selerki i poziomki. Na.początku marca zacznę wysiewać pomidorki . Bób i groszek też wysieję w domu , ale postawie je w szklarence ma balkonie . Najwyżej będę czymś nakrywać jak będzie mroźniej.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działka -moje królestwo Iwcia cz.2

Post »

Iwcia witaj kochana jeśli mogę zapytać to jaka to jest ta odmiana sałatkowa? ja sadzę czerwona dla córki i zięcia oni ją lubią dla siebie zwykłą ale chętnie bym wypróbowała tej sałatkowej. Kiedy będziesz sadziła cebulę do gruntu ?. Pozdrawiam miłego dnia ;:168
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -moje królestwo Iwcia cz.2

Post »

Alu , odmianę sałatkową kupuję na targowisku jako sadzonki . Wyglądają jak sadzonki porów . Zawsze tylko pisze sałatkowa , bez nazwy odmiany. Lekko słodka , chrupiąca , super do kanapek , sałatek i mizerii.
Cebulé będę sadzić pewnie jeszcze przed świętami , wszystko zależy od pogody , wczoraj sypał u nas śnieg ;:145
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działka -moje królestwo Iwcia cz.2

Post »

witaj Iwcia dzięki po patrze na rynku może u mnie też są a nie wiedziałam o nich, a kiedy je kupujesz? bo nie wiem kiedy je szukać. U mnie tez biało zima nie ustępuje, szkoda. Pozdrawiam miłego wieczorku. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -moje królestwo Iwcia cz.2

Post »

U mnie pojawiają się zaraz na początku , jak tylko z rozsadami się ludziska rozstawiają. Są podobne do porów , takie pojedyńcze szczypiory. Nie wiem jak ci to opisać. U mnie ma je prawie każdy sprzedający rozsady.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działka -moje królestwo Iwcia cz.2

Post »

Dziękuję będę na to patrzyła może mi się uda jak wiem jak to teraz wygląda. Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -moje królestwo Iwcia cz.2

Post »

Pierwsze prace na działce wykonane :tan
Wczoraj wysiałam groszek , marchew i część pietruszki . Niestety tylko część , bo nie zwróciłam uwagi że w drugiej paczuszce jest tylko 1g nasion. ;:223 W pierwszej było 5g. Także muszę dokupić i jeszcze dosiać. Jeszcze dymka do posadzenia i na razie tyle ;:224
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -moje królestwo Iwcia cz.2

Post »

Wiosna w pełni , wczoraj na działce mieliśmy ponad 20°. Nawet pszczółki i motylki ją poczuły , bo pełno ich latało.
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działka -moje królestwo Iwcia cz.2

Post »

Doczekałaś się wiosennych kwiatków, Iwonko! ;:138 ;:138
Pszczółki widocznie też nie mogły się doczekać wiosny, bo i u mnie uwijały się wśród krokusów jak w ukropie. :tan
U nas wczoraj pogoda splatała figla i po dwudziestostopniowej temperaturze nagle ni z gruszki, ni z pietruszki zawiało, przypędziło deszczowe chmurzyska i obniżyło temperaturę do 11 stopni. ;:145 Musieliśmy uciekać z działki, taki mokry ziąb się nagle zrobił. :shock:
Niech chociaż Tobie pogoda figli nie płata. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moja działka -moje królestwo Iwcia cz.2

Post »

Iwuś, :wit
Warzywka posiane, teraz tylko ciepła i deszczyku wiosennego żeby rosły jak na drożdżach. ;:215
Rabatki rozkwitają kolorkami krokusów, hiacynty wystawiają nosy i serduszka pięknie odbija ;:oj Muszę sprawdzić co z moimi, bo zaglądam tylko na to co kwitnie, a jednej serduszki muszę szczególnie pilnować, bo coś się na nią uwzięło i każdej wiosny mi ją maltretuje ;:14
Dużo zdrówka wszystkim domownikom, a Tobie jeszcze sił na czas przedświąteczny i radosnego świętowania. Całusy dla Kubusia ;:196 ;:196 ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -moje królestwo Iwcia cz.2

Post »

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działka -moje królestwo Iwcia cz.2

Post »

Witaj Iwonko widzę że grządki zrobione i juz posiane super u mnie jeszcze nic nie posiane zimno dziś sypał śnieg. Święta trzeba będzie spędzić w domku. Życzę zdrowych wesołych świąt ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”