Ogród z angielską nutą cz.12

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Aga72
100p
100p
Posty: 180
Od: 18 lip 2013, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Hej Moniczko :wit
Ja tu nie powinnam zaglądać wcale, bo te Twoje iryski są najpiękniejsze i wszystkie je zaraz chciałabym mieć :shock: Ale jak przeczytałam, że chorujesz to przyszłam z życzeniami zdrowia. Wracaj do sił kochana i nie przejmuj się chwastami nic a nic. Ty jesteś najważniejsza ;:168
A zdjęcia rób z daleka, chwastów na takich nie widać a my wszyscy tutaj kochamy oglądać Twój ogród w szerszych ujęciach.
Aaaa choróbsko to wiesz... ;:134
Buziaki
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Monisiu melduje się gapcia, która nie zauważyła nowego wątku . . Bardzo się ciesze że już jesteś z nami, i ze mogę obserwować Twój piękny ogród..Chwastami się nie martw, W końcu angielski styl ogrodnictwa jest bardzo bliski naturalnym krajobrazom , a ciut nieplanowanej roślinności nie zniszczy ani odrobiny jego uroku. Cudowne iryski..Tyle odmian , tyle kolorów. A ja ich jeszcze nie mam. Nadrobiłam braki cebulkowych i marcinków w tym roku.W kolejnym zdecydowanie przyjdzie czas na irysy.. Gdy widzę je u Ciebie zakochują się w nich.Widzę jednak i inne urocze roślinki. Czosnki, piwonie w kilku gatunkach. Są cudowne. Monisiu rozkoszuj się słońcem, które ma nadejść w tym tygodniu, odpoczywaj, nie przemęczaj się , dbaj o siebie i wracaj do sł jak najszybciej ;:167
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Monia i ja się melduję aby nie przegapić uroku Twojego ogrodu.

;:196
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Monia, zmieniłem trochę adresik. Kliknij w stopce róże na wydmie. ;:173
Piękne masz irysy. Niestety nie mam miejsca na kolejne szaleństwo.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Witaj Moniko :wit . Masz cudne irysy ;:oj . Mój eM nie lubi tych roślin ale daję głowę, że gdybym pokazała Mu takie cuda to na pewno zmieniłby zdanie ;:oj . On kojarzy tylko te żółte z babcinego ogrodu ;:173 . Edged Bond obłędny ;:167 . Masz też piękne i niespotykane dla mnie piwonie ;:63 . Pogoda od tego tygodnia ma się oprawić także już będzie cieplej ;:333 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Monia, ale Ty masz już zaawansowaną wiosnę. U mnie Charles White w pąkach, jak zresztą prawie wszystkie piwonie :)
Edged Bond rzeczywiście fajny jest, w realu jeszcze fajniejszy :D
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Monika, mnie Twój ogród nigdy się nie znudzi. Dodatkowo, pięknie go pokazujesz. ;:196 Cieszę sę, ze siły wracają.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Oj, poprawiam się, jednak przyszłam w samą porę ;:138 Jak zawsze piękne i elegancko, iryski same cukiereczki ;:215 W takim ciepłym świetle robisz zdjęcia, to o wschodzie? O zachodzie? Jakaś złota godzina, wszystko dodatkowo pięknieje :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Moniczko , już się cieszyłam , że w zasadzie wszystko co chciałam to znalazło się w moim ogrodzie a tu widzę Twoje iryski i koniec spokoju :;230 , i znowu główka pracuje co , kiedy i gdzie , no i jak żyć ? ;:306 Wszystkie iryski bez wyjątku są śliczne i jak nic się skuszę .Mam nadzieję , że ogrodowo jeszcze odpoczywasz , uważaj proszę na Siebie i wracaj do zdrowia .Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Elwi pisze:Ach, wiedziałam kiedy zajrzeć ;:170
Niebiańskie widoczki i urokliwe iryski ;:167 Alice Goodman zwiewna i zjawiskowa, a "okantowany" Bond jest prawdziwym przystojniakiem :wink:
Cieszę się, że czujesz się już lepiej. Oby tak dalej ;:215
:wit Hej, Elwirko ;:196
Irysy zachwycają i są niezawodne jak co roku ;:333 Mam sporo strat, niestety - mieliśmy nornicę lub karczownika i wyjadł kilkanaście odmian liliowców i irysów ;:145 Straciłam całe kępy i to naprawdę spore, bo to były wieloletnie sadzonki ;:202 Mąż kupił w końcu jakieś smakołyki, bo już nie dawaliśmy rady - codziennie znikały kolejne rośliny - rabaty w każdym miejscu był całe przekopane. Od 2 dni jakby się uspokoiło ;:131 ;:224 Zobaczymy za jakiś czas, czy to chwilowe, czy już będzie po kłopocie.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Aga72 pisze:Hej Moniczko :wit
Ja tu nie powinnam zaglądać wcale, bo te Twoje iryski są najpiękniejsze i wszystkie je zaraz chciałabym mieć :shock: Ale jak przeczytałam, że chorujesz to przyszłam z życzeniami zdrowia. Wracaj do sił kochana i nie przejmuj się chwastami nic a nic. Ty jesteś najważniejsza ;:168
A zdjęcia rób z daleka, chwastów na takich nie widać a my wszyscy tutaj kochamy oglądać Twój ogród w szerszych ujęciach.
Aaaa choróbsko to wiesz... ;:134
Buziaki
To tak jak ja - chciałabym mieć wszędzie irysy ;:oj A jak przychodzi sezon liliowcowy, to wszędzie chciałabym liliowce ;:215 ;:172
Wyleczyłam się nieco z róż - ubolewam nad tym, ale to dlatego, że nie chcą u mnie dobrze rosnąć ;:218 Jak już rosną (co mocniejsze odmiany) , to ogrodnice niszczylistki i sarenki zjadają ile mogą i w efekcie i tak nie mogę się nimi nacieszyć.
Chwasty rosną jak oszalałe, bo ostatnio mieliśmy w końcu sporo deszczu - odżyły szlachetne i pożądane rośliny, ale chwasty też odczuły wodę w korzeniach ;:202
Mąż pieli, bo ja nie bardzo mogę, ale dopiero połowa pielenia za Nim ;:224
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

silversnow pisze:Monisiu melduje się gapcia, która nie zauważyła nowego wątku . . Bardzo się ciesze że już jesteś z nami, i ze mogę obserwować Twój piękny ogród..Chwastami się nie martw, W końcu angielski styl ogrodnictwa jest bardzo bliski naturalnym krajobrazom , a ciut nieplanowanej roślinności nie zniszczy ani odrobiny jego uroku. Cudowne iryski..Tyle odmian , tyle kolorów. A ja ich jeszcze nie mam. Nadrobiłam braki cebulkowych i marcinków w tym roku.W kolejnym zdecydowanie przyjdzie czas na irysy.. Gdy widzę je u Ciebie zakochują się w nich.Widzę jednak i inne urocze roślinki. Czosnki, piwonie w kilku gatunkach. Są cudowne. Monisiu rozkoszuj się słońcem, które ma nadejść w tym tygodniu, odpoczywaj, nie przemęczaj się , dbaj o siebie i wracaj do sł jak najszybciej ;:167
;:4
Ostatnio miałam ciągle gości - rodzinne odwiedziny chorej i nie miałam czasu na forum, ale za to mam sporo nowych zdjęć, bo w miarę możliwości fociłam co się da :D
Marcinki są wspaniałe - jesienią niezastąpione wraz z trawami ;:215 Połączenie jesiennych astrów i traw jest bajeczne ;:333
A irysy bardzo polecam - są zupełnie niekłopotliwe w uprawie i w zasadzie bezobsługowe ;:167 . Poza ścięciem kwiatów po kwitnieniu nie wymagają żadnych zabiegów. Zapełniają rabaty kwieciem w maju - wtedy, gdy jeszcze niewiele innych roślin kwitnie ;:333



leszczyna pisze:Monia i ja się melduję aby nie przegapić uroku Twojego ogrodu.

;:196
;:196 :wit



nena08 pisze:Monia, zmieniłem trochę adresik. Kliknij w stopce róże na wydmie. ;:173
Piękne masz irysy. Niestety nie mam miejsca na kolejne szaleństwo.
:D to dopiero początek irysów ;:333 Pokażę nowe fotki nowych odmian - kupuję co roku kilka nowych. Niektóre kwitną już w kolejnym sezonie, na niektóre czekam nawet 2-3 sezony, ale jak zakwitną to jest wielka niespodzianka :D
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

ewelkacha88 pisze:Witaj Moniko :wit . Masz cudne irysy ;:oj . Mój eM nie lubi tych roślin ale daję głowę, że gdybym pokazała Mu takie cuda to na pewno zmieniłby zdanie ;:oj . On kojarzy tylko te żółte z babcinego ogrodu ;:173 . Edged Bond obłędny ;:167 . Masz też piękne i niespotykane dla mnie piwonie ;:63 . Pogoda od tego tygodnia ma się oprawić także już będzie cieplej ;:333 . Pozdrawiam :wit .
Obecne, nowe odmiany irysów są zupełnie inne niż te "babcine" - kwiaty duże, pękate, z falbanami :D
Piwonie w tym roku zachwycają - zakwitły bujnie, przepięknie zrobiłam im mnóstwo zdjęć ;:333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”