Ogród Madzi - część 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród Madzi - część 4

Post »

Niesamowite jest to, że dokładnie tydzień temu kilkanaście kilometrów ode mnie było nad ranem (-)4 stopnie, a u mnie (+)4.
Trawa była tam zamrożona na amen, dachy siwe, a ludziska skrobali szyby w autach.
Wolę nawet nie myśleć, jak by teraz wyglądał ogród, gdyby ten mróz doszedł tutaj.
Sądzę, że nie byłby aż tak niesamowity....


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród Madzi - część 4

Post »

Wiosenne przymrozki potrafią dokopać, coś o tym wiem ? w zeszłym roku miałem sporo strat po tym jak pod koniec kwietnia zrobiło się -4°C... W tym roku raz miałem ciężki atak paniki ? bo idąc do stacji (a było to 2. maja) zaobserwowałem szron na trawie na stadionie, który mijam... Szczęśliwie w moim ogródku było minimalnie cieplej i obyło się bez problemów...

Niesamowicie podobają mi się fotki, które pokazujesz... Przypominają mi trochę ogród Alberta Kahna, który można zwiedzać w podparyskim Boulogne-Billancourt...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Madzi - część 4

Post »

Madziu śliczne trójlisty. Grandiflorum a drugi to sesille?
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Ogród Madzi - część 4

Post »

Magda
ale pięknie u Ciebie.
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród Madzi - część 4

Post »

Loki,
oj tak, wiosenne przymrozki są jedną z tych rzeczy, których nie lubimy najbardziej.
Ostatnio miałam szczęście, to fakt, ale i sporo stresu.
O koło czwartej rano ruszyłam na zawody.
Kiedy wyjeżdżałam, było jakieś (+)4, a w miarę, jak jechałam, a świt się zbliżał, robiło się coraz zimniej.
Trudno było przy tym wyczuć, czy ochładzało się wszędzie, czy było to zjawisko miejscowe, do którego po prostu dotarłam.
Ostatecznie do późnego popołudnia zastanawiałam się nad losem moich pomidorów, a na sobie doświadczyłam wątpliwej przyjemności zmiany temperatury od (-)3 do (+)25 i ostrego słońca.
Mogę tylko powiedzieć, że roślinom można jedynie współczuć w takich warunkach.

Znalazłam w sieci sporo fotografii ogrodu Alberta Kahna, miał gość gust i wizję, trzeba przyznać.
Bardzo mi się również spodobały fotografie zrobione w ramach projektu ,,Archiwum Planety".


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ala,
tak, to jest trójlist siedzący.
Mam jeszcze trójlist żółty (trillium luteum), a w sieci widziałam odmianę trójlistu grandiflorum o pełnych kwiatach.
Jednak cena skutecznie mnie do niego zniechęciła.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mariolu,
dziękuję, rzeczywiście teraz jest na prawdę pięknie, ale mogłoby trochę popadać, sucho już jak licho.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród Madzi - część 4

Post »

Przeraziłaś mnie tymi przymrozkami. Ja też pamiętam kilka takich sytuacji, kiedy w dzień upalnie było, a rano szron ;:oj Maj bywa nieprzewidywalny, o czym już nie raz się przekonałam. ;:173
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród Madzi - część 4

Post »

Małgosiu,
raz na jakiś czas przymrozki zdarzają się także w czerwcu, o ile pamiętam, coś takiego przytrafiło się w moich stronach jakieś cztery, może pięć lat temu.
Co do spadków temperatur, jakie miały miejsce 20 maja, dotyczyło to okolic Trzepowa, Przywidza, Grabowskiej Huty, Czapielska i kilku innych miejscowości w pobliżu, gdzie indziej, nie wiem.
U mnie było wtedy cały czas na plusie, także przy gruncie, bo ogórki były nienaruszone.


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Madzi - część 4

Post »

Magda, oczu nie mogę oderwać od Twojego świerka Inversa ;:138
Kilka dni temu dorwałam go w sklepie, tylko jest malutki. Szukałam takiego małego, żeby go właśnie poprowadzić, jak Twój. Chciałabym, żeby był wąski i przewieszałsię na wysokości około dwóch metrów.
Pewnie kilka lat oczekiwań ;:224
U nas Rh to już wspomnienie. Wczoraj obrywałam kwiatostany.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród Madzi - część 4

Post »

Na pogodę niestety nic nie poradzimy... Oprócz wiosennych przymrozków straszne są również bezśnieżne i bardzo mroźne zimy, albo wręcz przeciwnie ? względnie ciepłe i bardzo mokre... I wiele innych rzeczy...

A co do ogrodu Alberta Kahna ? uważam, że Twój w niczym mu nie ustępuje... :-D

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Madzi - część 4

Post »

Magda - podziwiam Twój park, bo jest coraz piękniejszy i bardziej gęsty, co mnie osobiście bardzo się podoba. Mnóstwo widoków można w nim stworzyć, np. przy robieniu zdjęć. Super ;:63 .
Magnolie cudowne, rododendrony i azalie dały pokaz swoich możliwości; jak dla mnie bajka ;:173 . Zielono i kolorowo jednocześnie.
Miałam w ogrodniczym w rękach Amanogawę i nie wiem do dzisiaj, czemu jej nie kupiłam, chociaż planowałam od dawna. Twoja jest ogromna i przepiękna. Ale nic straconego - mam nadzieję ;:14 . Jeszcze zmieszczę coś wąskiego i wysokiego. Rozłożyste rośliny nie mają wejścia do ogrodu, bo się nie zmieszczą ;:185 .
Co teraz u Ciebie kwitnie?. Pewnie róże. Pokaż swoje terminarorki, bo ja muszę pomyśleć o dokupieniu 2 pnących na przetwory ;:224 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród Madzi - część 4

Post »

Madzia o tej porze Twój ogród też jest zachwycający :D Fajny ten trójlist! Dereń Kousa cudo, ogromnie mi się spodobały ale na razie mój zeszłoroczny dereń sięga kolana. Obok niego usycha sobie borówka i chyba nie będę jej ratować, tylko zrobię miejsce dereniowi, bo u mnie borówki i tak nie rosną dobrze.
Chociaż teraz jeszcze raz patrzę na ostatni wpis i nie mam pewności, czy te białe kwiatki na pierwszym zdjęciu- to dereń kousa?
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród Madzi - część 4

Post »

Ale ładnie się Tobie rozrósł dereń kanadyjski. Mój stał właściwie w miejscu, po przesadzeniu moja mama go wyrwała uznając go za chwast :wink:
Chciałbym żeby mój ogród kiedyś wyglądał podobnie do Twojego :D Choć ja lubię też typowo nowoczesne formy i rozwiązania i nie wiem jak ja to połączę ze sobą :wink:
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród Madzi - część 4

Post »

Czas zabrać się za wątek :wink:
Przepraszam, jakiś czas musiałam zająć się innymi sprawami.
Opadów nadal brakuje, ogród jakoś się trzyma, ale wszystko bardzo szybko przekwita.
W związku z tym będę pokazywać zdjęcia robione regularnie przez ostatnie trzy tygodnie.

*********************************************************************

Aniu,

świerk Inversa dość szybko rośnie.
Mojego zakupiłam, kiedy miał może ze 40 cm wysokości.
Było to chyba 6 lat temu.
Teraz jest już sporym drzewem, już ze dwa lata temu zaprzestałam prowadzenia go w górę, bo po prostu nie było jak podwiązać.
Kwiaty moich rododendronów też już odeszły do krainy wspomnień, podobnie, jak wiele innych...



Obrazek Obrazek

Loki,
cóż, plag, jakie mogą spaść na nasze ogrody jest na prawdę wiele, trudno byłoby je nawet wymienić.
Ogólnie mówiąc, jak nie urok, to sraczka.
W zeszłym roku wypatrywałam o tej porze roku kilku słonecznych dni, a obecnie - kilku deszczowych.
No i niestety, tym razem nie ma to nic wspólnego z przekorną, ludzką naturą.

Pięknie dziękuję za taką nobilitację, jak porównanie mojego ogrodu do ogrodu Alberta Kahna.
Skoro tak uważasz, to może rzeczywiście tak jest, ja nie będę się wypowiadać.


Obrazek Obrazek

Aniu-Pulpa,
róże wciąż kwitną.
Niestety, jeżeli nie spadnie deszcz, wszelkie kwitnienia szybko się zakończą.
Susza zaczyna już być dokuczliwa.
Terminatorki są obfotografowane, będę je pokazywać sukcesywnie.



Obrazek Obrazek

Agnieszko,
na zdjęciach powyżej jest dereń kanadyjski, mała krzewinka okrywowa.
W tym roku wyjątkowo ładnie kwitł.
Dereń Kousa też posiadam, obecnie kończy kwitnienie, niebawem wrzucę fotki.


Obrazek Obrazek

Sauromatum,
dereń kanadyjski potrzebuje trochę czasu i żyznej ziemi.
Mój zaczął się rozrastać w sposób ekspansywny dopiero w zeszłym roku, a w tym doczekałam się pierwszego obfitego kwitnienia.
Dereń kanadyjski jest rośliną okrywową, przy odrobinie wysiłku możesz nim zastąpić trawnik.
Moim zdaniem akurat ta roślina doskonale sprawdzi się w nowoczesnym, a nawet minimalistycznym ogrodzie.


Obrazek Obrazek
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”