Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

Lodzia twoja Piwonia drzewiasta pewno starsza od mojej to i doświadczenie masz pewno większe i stąd moje pytanie.
Dzisiaj dostrzegłam pod swoją drzewiastą Piwonią małe siewki, zdrowe, dorodne czy one mogą powtórzyć cechy matki ? na razie nie ruszam tylko bacznie obserwuję.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

leszczyna-Krysiu, odpowiem od razu na 2 Twoje posty.Tulipany,które tak Ci się spodobały, to - Tulipany Papuzie prawdopodobnie z grupy Parrot.Barwne i piękne kolorystyczne.
Na zamieszczonej przez Ciebie fotogr. - to też Tulipan Papuzi.Jesienią jak kupowałaś, ktoś cebulkę wrzucił do niewłaściwej przegródki - stąd zamieszanie odmianowe.
A teraz na temat piwonii drzewiastej - po pierwsze gratuluję siewek / mnie się nie udało/. Mam jedną drzewiastą na działce 30 letnią staruszkę, i ostatnio prezentowaną przy domu 10 letnią.
Z tego co wiem, piwonie drzewiaste zakwitają w dobrych warunkach po 4-5 latach uprawy.Podobno dziedziczą cechy rośliny matecznej.Nie wiem jak to jest, jeżeli w ogrodzie kwitnie kilka odmian, a pszczółki ...z kwiatka,na kwiatek.
Powinny wyjść ,ciekawe kombinacje.
Krysiu, ciekawą dyskusję na ten temat znajdziesz na naszym Forum w wątku "Piwonia drzewiasta z nasion ".

BarbaraR - Basiu, miło,że zawitałaś , i skomplementowałaś moją piwonię drzewiastą- dziękuję ;:196.Obecnie, rośnie w przydomowym ogrodzie, gdzie ma dobre warunki- zaciszne miejsce i moją troskliwą opiekę/nawożenie, podlewanie itp./

daysy ,Mnie,też się bardzo podoba.Jutro będę na działce-zobaczę jak się dalej rozwinęła.Z papuzich, mam tylko kilka pojedynczych egzemplarzy.Obiecałam sobie,że w tym roku - zaszaleję.
Rozczarowały mnie tulipany lodowe - bez wdzięku,niskie.Nie zaproszę ich więcej do ogrodu ;:108

JAKUCH-Jadziu, przypuszczam, że z Parrotów , ale nie daję głowy... :wink:Trochę się różni od pozostałych papuzich, kto by się przejmował takimi szczegółami :wink: .Jest to piękny tulipan i wszystkim się podoba ;:333
Jadziu, na efekty piwonii drzewiastych,trzeba długo czekać.W zeszłym roku kupiłam 2 w szkółce leśnej,bez oznaczenia odmiany.Jedyna informacja, to taka,że jedna będzie miała kwiaty ciemne,druga jasne.
Samo oczekiwanie, budzi pozytywne emocje.Na razie nie mają jeszcze zdrewniałych łodyg, ale sporo podrosły.

Miłym Paniom- jeszcze jedna fot. - podoba się ?

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

Bardzo się podoba....jak ta przyroda potrafi nas zaskakiwać i rozczulać ;:108
Lodziu...A ja to nie wiem czy będę dokupywała tulipanów na jesieni, rajcują jak kwitną ale potem te żółknące liście już mniej mnie cieszą i nie bardzo wiem co z nimi zrobić. Niby powinny zostać dla prawidłowego wzrostu cebul ale jak tu wtedy zadbać o ład na rabatkach ;:306 jak zrobić ładne zdjęcie i się pochwalić :;230
Moje zakupione w tamtym roku piwonie drzewiasta w Pisarzowicach u Pudełko wszystkie mają po jednym pączku....wyczekuję z niecierpliwością.
Siewki będę pielęgnowała z ogromną starannością.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

Kolejne tulipany - niespecjalnie ale za to piwonia drzewiasta - boska!!! Dzięki łagodnej zimie czują się jak w naturalnych warunkach i kwitną przepięknie w tym roku :tan
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

leszczyna-Krysiu, myślę,ze dobrym pomysłem może być sadzenie tulipanów w koszykach.Potem,gdy liście zaczną żółknąć wyjąć całą zawartość i pozostawić do zakończenia wegetacji w jakimś zacienionym ,ustronnym miejscu.
Czy piwonie z Pisarzowic zaskoczyły urodą ?

Florian - Silesia, Florku piwonia drzewiasta - dziękuje ;:108
Niestety, drugą drzewiastą na działce jednodniowy znaczący spadek temperatury, zmroził pąki i pierwszy raz od przeszło 20 lat nie zakwitła.

Aktualności:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

Lodziu, piękne piwonie ;:138 Tulipany papuzie kiedyś miałam, mnóstwo odmian jest. Jesienią będę dokupować cebule - bo tego mi brakuje.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

Masz Lodziu sporo cudnych irysów i już tyle kwitnących piwonii nie tylko drzewiastych .Moje irysy mają tylko zielone szabelki jakoś im się odwidziało kwitnienie. Cóż nastała pora deszczowa z której chyba każdy z nas się cieszy .Udanego tygodnia i pogody wedle potrzeb
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

Lodziu pięknie ;:167
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

duju-Justyno, jesienią zrobiłam spore zakupy cebulowych.W tym roku też dokupię.

JAKUCH-Jadziu, uważam,że obecna pora deszczowa uratowała nasze ogrody, gdyby jeszcze tylko cieplejsze noce. Moje irysy, to niedawne nabytki-wiele ma też tylko liście, niektóre zakwitną po raz pierwszy.
Dzisiaj zrobiłam kilka zdjęć na działce irysom TB.
Dziękuje za życzenia i serdecznie odwzajemniam ;:167

Inka-Tereniu, po ostatnich obfitych opadach ogrody wypiękniały, bo odżyły.

Mój "Rodos" dzisiaj:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
krzysztof01
1000p
1000p
Posty: 2082
Od: 17 mar 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chojnów / dolnośląskie
Kontakt:

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

ładna kolekcja irysów :D
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

To prawda, że po deszczach wszystko wystrzeliło, zieleń zrobiła się soczysta :heja Żeby tak jeszcze tylko w nocy temperatury podskoczyły do góry, to byłaby pełnia szczęścia. Piwonia drzewiasta pięknie obsypała się kwiatami szkoda, że u mnie nie chciała rosnąć, ale piwonie wszystkie są cudne, nawet te niby zwykłe chińskie, teraz jest tyle odmian, że tylko wybierać. Ten irys https://images90.fotosik.pl/372/603a5023ff0a6586med.jpg jest zachwycający. Piękny ;:215
81Krzysztof
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 21 maja 2020, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzcinka/mazowieckie

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

A u mnie wszystko zatrzymało się - jest zimno, dobrze że deszcz jest, irysy i piwonie u mnie tylko pąki - ale pewnie jak to wystrzeli to będzie ładnie. Brak ciepła w nocy
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

Lodzia wszędzie się zazieleniło, ROD zielony i ukwiecony , koło domku to pewno już teraz ukwiecone.
Pięknie już kwitną Twoje irysy, u mnie tylko te stareńkie kwitną, kupione w ubiegłym roku w maju wyrosły w dorodne liście ale za kwitnienie się nie zabierają...tylko pojedyńcze sztuki.
Dzisiaj u mnie piękna słoneczna pogoda, ziemia nawilżenia słyszę jak wszystko rośnie ;:306
Lodzia...muszę podszkolić się w irysach tzn. TB....często używacie tego skrótu i nie wiem co to.

Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”