Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

Ach te nornice. :evil:
Piękne Wiosenne kwitnienia .
Sporo pomidorków. Ja też ich trochę własnych mam.
A coś już opryskujesz tym preparatem ?
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

Iwonka1-Iwonko, kosmosy z doniczek będę wysadzała do gruntu i skrzyń na tarasie.Celowo siałam rzadko,żeby miały więcej miejsca i ładnie się rozrosły.Na lekko uklepanej ziemi w doniczce, układałam po jednym nasionku, wybierając te najlepiej wykształcone.Następnie zakryłam cienką warstwą ziemi.
Najlepsza temperat. do dobrych wschodów - + 18 st. i ciągła kontrola wilgotności gleby.

JAKUCH-Jadziu, kosmosy, to kwiaty mojego dzieciństwa, tak jak dalie - miło mi się kojarzą.
Moje pomidorki ,też ładnie podrosły.Dzisiaj rano spadło dosłownie kilka kropel deszczu, a zachmurzone niebo było przez cały dzień.

anabuko1-Aniu, ten "preparat", o czym już pisałam wcześniej wykorzystałam przy wysiewie nasion i siewkach. Teraz też go zastosuję do podlewania przy wysiewie nasion kwiatów jednorocznych.

Wiosenne akcenty przy domu :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

Witaj.
Kosmosy wysiewasz do donic? - ja wysiewałam do ziemi bezpośrednio. Mam od Ciebie i teraz nie wiem co zrobić.
Wiosennie już, ładne te żółte tulipany ;:167 . Moje jakieś takie niewysokie, ale posadzone w skrzyni to dlatego. Mam nadzieję, że jak je przesadzę do ziemi bezpośrednio to pokażą na co je stać.
Zielenią już się drzewa, kwitną owocowe - ślicznie jest, a my siedzimy w domku. Zrobiłam z dziewczynami poidełko z kamykami dla żyjątek, ale Mała ucieka nawet przed muchą :;230
Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam - Justyna
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

Lodziu kiedy wysadzamy Kosmosy....moje...twoje już są duże.
Widzę że Ty się starałaś i kosmosy pojedyńczo wysadzałaś, ja mam po trzy sadzonki w kubeczku.
Już sobie poradziłam z dereniem, zamówiłam wczoraj Dereń Satomi z czego bardzo się cieszę.
Dzisiaj szkółki otwarte rodzinka wytarga mnie na szperanie po szkółkach.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

Podobno Darwinowe tulipany są nie do zdarcia, a u mnie nawet te wybyły pozostały pojedyncza sztuki. Nie mam nawet ochoty ich wykopywać bo szkoda czasu u Ciebie ślicznie kwitną .Cóż muszę to przeżyć, a jesienią posadzić do donic może to pomoże .Masz fajną brzózkę a za nim czy to Tamaryszek zabiera sie do kwitnienia. Zdróweczka Lodziu
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

duju - Justynko,na temat kosmosów napisałam Ci w "pw".
Za Twoim i dziewczynek przykładem-u nas tez stoi kilka poidełek z kamieniem,lub kamieniami w środku.

leszczyna - Krysiu, ja już zaczęłam wysadzać swoje kosmosy.Sprawdziłam temperat. w nocy do 15 maja,
nie są przewidziane spadki poniżej zera st.
Gratuluję doskonałego wyboru - Dereń kausa odm.Satomi - przepiękna.Obejrzałam całą galerię zdjęć ;:138

JAKUCH-Jadziu, tulipany ,żonkile i narcyzy , to jesienne wysadzenia.Nornice zjadły mi tylko kilka cebul tulipanów,poza tym,pozostałe pięknie zakwitły.Niektóre przekwitły, inne odmiany jeszcze w pąkach.
Za brzózką, dobrze zauważyłaś - to Tamaryszek.Serdeczności ;:167

Dzisiejsze foty:
Zaskoczyła mnie piwonia drzewiasta,która rozpoczęła kwitnienie.
Na magnolii zakwitł ostatni kwiat,którego mróz nie zważył.Pozostałe pąki mocno zostały uszkodzone- a kwiaty wyglądały , jak po wielkich przejściach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

Witaj Lodziu u Ciebie się dzieje , widzę pomidorki , kosmosy praca wre , ale szybko Ci zakwitła piwonia drzewiasta moje w pakach startowych , jeszcze chwila i będę w rozkwicie pozdrowienia dla całej Rodzinki ;:168
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

Lodzia przyszłam pochwalić Twoją wyrywną ;:303
Chyba jedna z pierwszych na forum która pokazała swoje piękno, już za chwilkę za momencik nie będziemy wiedziały co nas bardziej cieszy....Ale niech tak będzie dokonamy wyboru same.
Moje wszystkie w pąkach i jeszcze troszkę im brakuje.
Bardzo się cieszę że swojej żółtej bo ją przesadzałam bardzo wczesną jesienią, chyba w pośpiechu i myślałam że ją stracę, jest i zakwitnie jednym kwiatkiem.
Już pomaleńku wsadzam kosmosy wyhodowane, wsiałam aksamitki i dochodzę do wniosku, że koronawirus pozwolił mi dobrze poznać ogród, wyryhtować g
o na cacy na co zawsze brakowało mi czasu.
Lodzia...A jak tam ROD...możecie bez ograniczeń bywać bo słyszę że różnie to bywa.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

U mnie nie ma nornic, a każdego roku muszę kupować cebulki bo wymarzają i tylko nieliczne przetrzymują zimę .Jednak nie zawsze tak było wiec nie mam pojęcia co z nimi ,albo takie felerne kupuję ;:131 Pięknie rozkwitają piwonie drzewiaste tych akuratnie nie mam u siebie Serdeczności przesyłam
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

Nie mogę oderwać oczu od twoich przepięknych piwonii. ;:173 ;:173
I tulipanki pięknie kwitną.
No wiosna już wypiękniała. ;:333
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

Lodziu, prześliczny kolor irysów! Takie eleganckie. Nie dziwię się, że się skusiłaś. Piwonie cudne i pewnie pachną obłędnie. Widać u Ciebie dużo koloru i pięknych kwiatów. Pozdrawiam w ten majowy dzień i życzę udanego wypoczynku w pięknie odszykowanym ogrodzie! ;:215 Moje kosmosy siedzą w ziemi i jak na razie żaden ślimak ich nie rusza :D
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

Piękne tulipany botaniczne! Bardzo je lubię ;:333
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.3

Post »

inka52-Tereniu, piwonia jest już w pełnym rozkwicie.Była już 3 razy przesadzana i zabrana z ROD.W ogrodzie przydomowym-miejsce dobrze jej służy,rozrosła się i obficie kwitnie.

leszczyna-Krysiu,wiosna ,myślę, że dla większości jest najbardziej wyczekiwaną porą roku.
Daje nam energię do działania, nie tylko w ogrodzie, ale też w życiu.Podzielam Twoje zdanie, ogród-
to nasza radość ;:108
Odpowiadając na pytanie - w naszym ROD - działamy zgodnie z prawem i zdroworozsądkowo.Czasy są trudne, a dla mieszkańców pobliskich osiedli działka w takich okolicznościach - jest zbawieniem.

JAKUCH-Jadziu, nie wszystko u mnie jest godne do pokazania.Róże , wyglądają koszmarnie z powodu nocnego mrozu i suszy.Niektóre gatunki nie chcą być u mnie, a może nie poświęciłam im zbyt dużo uwagi.

anabuko-Aniu, wiosna jest cudna :!: - mimo wszystko...

Ketmia - Elu,każdy dzień przynosi nowe kolory,rabaty zagęszczają się i dają dużo radości.Dziękuję za życzenia i pozdrawiam serdecznie.

Florian-Silesia, czy moje dzisiejsze kwitnienia tulipanowe, też się podobają :?:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”