ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Śliczna lilijka ;:167 u mnie też już rozkwitają powoli :)
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Lilie to niewymagające rośliny, a jak ładnie się prezentują :) Łącznie mam 7 cebul. Po przekwitnięciu posadzę wszystkie razem. Myślę, że taka liliowa rabatka będzie wyglądała super.
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

A ja mam wciąż z nimi problem. Atakują je te czerwone szkodniki, które wydaja później takie "sraczkogówniane" larwy.
Nie wiem jak one się nazywają. Jak ja się tego brzydzę :(
Nie lubię stosować chemii w ogrodzie ...
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Hmm te robaczki to chyba poskrzypka liliowa, ale pewny nie jestem. Ja mam mało lilii, ale jak zauważę takie robaczki lub larwy to od razu je ''utylizuje'' hehe :) pozbywam się rozgniatając je :tan
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Kacper ja też tak robię, tylko strasznie się brzydzę tego czarnego "sraczkogówna" . A z nazwą chyba masz rację. Wyleciała mi z głowy.
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Hmm nigdy mi się nie zdarzyło, żebym miała jakieś robactwo na liliach, ale dobrze, że piszecie, że coś takiego może być. Mam nadzieję, że mnie to nie spotka, bo brzydzę się insektów :D
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Podziwiam Cię za te poziomki bo moje stoją w pojemniku i krzyczą do mnie rozsadź nas a ja je tylko podlewam i czekam na lepszy nastrój aby bawić się tymi maluchami a wysiałam tylko jedną paczkę i mam wrażenie, że jest tam ze sto sadzonek jak nie więcej. A te paskudne robactwo na liliach to prawdziwy koszmar co roku się pojawiają i trzeba szybko je usuwać bo zjedzą lilie, jak swoje wysadzisz do gruntu to będą wyższe, moje na razie w pąkach i już nie mogę doczekać się zapachu. Oczywiście jutro są targi i pewnie znowu dokupię cebul jak w zeszłym roku to będą mi kwitły w sierpniu.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Czyli można jeszcze wysadzać lilie i zakwitną w tym roku?
Pikowałam te poziomki jakieś półtora godziny, a takie 3 kępki wysadziłam wprost do gruntu, bo po prostu już mi się nie chciało he he
Mam takie jedno miejsce, pod sosną, gdzie są ekstremalne warunki chyba. Przede wszystkim jest tam jakaś gliniasta-grudowata ziemia, sucho i zapewne kwaśno. Goździki mi się tam nie udają, taka jedna zdziczała róża która nie kwitnie tylko się rozrasta jak szalona też jakoś średnio sobie tam radzi, a jedna samotna lilijka, kupiona po sezonie w Obi, z nadgnitą cebulką, sobie tam rośnie i kwitnie drugi rok. W tym roku dodam jej lepszej ziemi i dosadzę współtowarzyszy niedoli :lol:
Lilie wysadziłam do doniczek jakoś chyba na przełomie marca i kwietnia i trzymałam w tunelu, ale jakoś nie kwitną wyjątkowo szybciej niż lilie gruntowe. Mam wrażenie, że pośpiech w wysiewaniu i wysadzaniu nic nie daje, bo rośliny sadzone nieco później wcale nie odstają potem od grupy. Czy to lilie, petunie czy bratki to i tak się potem zrównają z resztą :)
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Moje plony zamknięte w słoikach :)
Obrazek
Zebrałam pół kilo agrestu z dwóch dwuletnich krzaczków agrestu piennego. Jeden był tak oblepiony owocami, że nóżka się złamała :( Podkleiłam to miejsce taśmą i mam nadzieje, że się jakoś zabliźni.
A to z tyłu to czereśnie od koleżanki :wink:
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Mmm... super! Aż mam ochotę na taki agreścik :) Ja wczoraj zaprawiałem wisienki z ogrodu :)
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Ten rok jest świetny na zbiór owoców. Wszystkiego jest wręcz za dużo, no i troszkę wcześniej niż zazwyczaj.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Hmm proszę jaki ciekawy pomysł na agreścik :) nigdy nie wiedziałem co z nim zrobić, nie piłem kompociku, ale trzeba będzie spróbować :)
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Kiedyś piłam, jak byłam małym dzieckiem i pamiętam, że mi smakował. Mam nadzieję, że wyjdzie smaczny :)

Przedwczoraj kupiliśmy na wyprzedaży lampki solarne udające bambusowe pochodnie. Efekt bardzo fajny. Myślę, że wygląda to lepiej niż takie zwykłe lampki z białym światłem.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”