ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Bardzo dziękuję za miłe słowa :) Trochę tu nie zaglądałam, ale mam nową porcję zdjęć.
W tunelu mam dżunglę, lwia część to dorodne warzywa, ale jest też kilka sporych chwastów :)
Obrazek
A oto moje plony. Szukam teraz łatwych przepisów na dania z bakłażana. Gdyby ktoś mógł mi polecić jakąś potrawę to proszę o cynk ;)
Obrazek
Petunie mają u mnie odrobinkę ciężko, bo zapominam obrywać im przekwitniętych kwiatów i nieregularnie je nawożę, ale radzą sobie całkiem nieźle.
Obrazek

Zrobiłam też lipcowe wysiewy. W miejscu po ziemniakach i mizunie posiałam jarmuż, fasolkę szparagową i letnią odmianę sałaty. Po kilku dniach wszystko pięknie wykiełkowało :) Będą rosły dookoła rządka z tegorocznymi bratkami, które kwitną sobie w najlepsze.
Obrazek

I na koniec wiszące pomidory. Miałam część czerwonych i część żółtych, a wszystkie okazały się żółte!!! Ale fajnie się rozkrzewiły i utworzyły wręcz zieloną kurtynę, więc im wybaczam :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Cześć,
wiosna powoli zbliża się do mojego ogródka, wiec pora na wysiewy :) Wysiałam do pudełek:
- pomidory (Zorza Toruńska, Jantar, Cytrynek Groniasty i porzeczkowe do wiszących doniczek). Miałam jeszcze paczkę Noiree de Crime, ale w tamtym roku pękały już na krzaczku, więc nie będę marnować miejsca w tunelu.
- paprykę Monantę. Chcę jeszcze jedną, wysoką odmianę, muszę się zastanowić)
- werbenę
- sałatę Kumak na rozsadę do tunelu
- pelargonię białą i łososiową - zdecydowanie za późno, ale najwyżej zakwitną w lipcu
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Pomidory, jak zwykle strzeliły ekspresowo, werbena też już zaczęła kiełkować. O dziwo po jakimś tygodniu zaczęły kiełkować pojedyncze pelargonie, a myślałam, że będą siedzieć w ziemi ze 3 tygodnie. Sałata na parapecie i rzodkiewka w tunelu powoli wyłażą z ziemi.
Niestety papryczka de cayene jest chyba chora, kiełki porósł jakiś grzyb czy coś :( Za dużo wilgoci i za mało dziurek w nakryciu foliowym...
Do zestawu nasion z poprzedniego postu doszły jeszcze:
- pomidor yellowstone
- papryka fioletowa Ingrid, zwykła Ożarowska, żółta Etiuda, malutka Poupila, ostra de cayenne, ostra Dragon (z allegro) i dzika mini papryka Tepin, którą dostałam w gratisie.
A w tym roku miało być mniej tego wszystkiego... a jest więcej... ;:224 Zrezygnowałam z wysiewu petunii... na rzecz pelargonii i werbeny. A zamiast 1 gatunku papryki na rozsadnik poszło 8... ;:124
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Efkakam widzę, że szalejesz z wysiewami :) wiosna będzie pracowita ;:108 oby siewki dalej ładnie rosły, a małymi niepowodzeniami się nie przejmuj.
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Dziękuję :) Opętało mnie wiosenne szaleństwo - jak co roku. Tylko w lecie z pieleniem jest trochę gorzej :lol:
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Poprzesadzałam pomidory do kubeczków i nie mam miejsca na parapetach. Chyba nie będę przesadzać papryk, tym bardziej, że nie cisną się w pojemnikach. Petunie i werbenę też rozsadziłam, ale do zbiorczego pojemniczka, bo na osobne kubeczki miejsca nie mam. Mam nadzieję, że rośliny sobie poradzą :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chyba pospieszyłam się z wysiewem cukinii, bo ma już pączki :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Wpadłam zachęcona tytułem i dobrze zrobiłam. Bardzo przyjemny wątek, widzę, że walczysz dzielnie jak o rozsady chodzi. Powodzenia. A cukinia faktycznie szalona :D
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Piękne pomidorki, ładnie i zdrowo rosną! Tylko czekać na dni bez ryzyka przymrozków ;:138 udanych plonów!
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

No, no piękne rozsady! Cukinia faktycznie szaleje :) Wesołych Świąt życzę!
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Dziękuję wszystkim za miłe słowa :) Trochę mnie tu nie było, ale w międzyczasie w ogrodzie się trochę działo. Za kilka dni wrzucę aktualne zdjęcia moich podopiecznych :)
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

W ogrodzie ładnie się rozwija roślinność.
Obrazek
Papryczki powędrowały do skrzynek, a papryka do tunelu. Ładnie rosną poziomki, które rok temu wyhodowałam z nasion. Dzisiaj zrobię pierwszy zbiór, może uzbieram garść owoców :)
W tym roku z nasion wyhodowałam pelargonie, ale coś im liście czerwienią. Czy ktoś wie, co to może być?
Obrazek

Mam problem z marchewką i sałatą. 2 razy wysiewałam sałatę i nie wzeszła. Posadziłam 5 sadzonek, które zrobiłam z rozsady i one trochę stoją w miejscu. Marchew też mi słabo wzeszła i podosiewałam w 3 rządkach. Powolutku kiełkuje, zobaczymy co z tego będzie.
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Prawie wszystkie róże już zakwitły, więc wstawiam zdjęcia.

Obrazek

Zakwitły mi też rododendrony. Na 1 pojawiła się jakaś pajęczyna, zastanawiam się czy to jakiś szkodnik. Wczoraj podsypałam mikoryzę pod rododendrony i mam nadzieję, że ich ciężki żywot będzie trochę lepszy. Staram się zorganizować im możliwie dobre warunki, ale z 6 ostatni rok przeżyło 3... oby ta liczba się nie zmniejszyła, bo następnych rododendronów dosadzać już nie będę.

Obrazek

I na koniec zdjęcie papryczek. Gdzieniegdzie wyrastają aksamitki, bo w ziemi było dużo nasion z zeszłego roku :) Wieczorem je wyciągnę i posadzę w docelowe miejsce.

Obrazek
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ogród Efkakam + 2 koty i pies :)

Post »

Cudownie u Ciebie! Prześliczne róże :) u mnie problem z pietruszką, wschodziła fatalnie i bardzo mało :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”