Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 607 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 32, 33, 34, 35, 36  
Autor Wiadomość
korzo_m
 Tytuł: Re: Truskawkowa działka cz.2
PostNapisane: 1 mar 2020, o 18:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
I mnie gołąbki bardzo się podobają, widać że na Twoim balkonie im dobrze, czuja się jak u siebie. Wiem co to znaczy uparty gołąb ( mam na myśli parkę, która nam na balkonie uparcie wiła gniazdo), o nieporządku jaki każdego dnia zostawiały nie wspomnę. Codzienna walka z nimi, a one wracały uparcie jak bumerang.

seba1999
PostNapisane: 1 mar 2020, o 23:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Natalio irysy holenderskie mam w gruncie trzeci rok i żyją, nic nie padło . Jak jest cieplejsza zima to wychodzą już z ziemi późną jesienią .
Moje już są tak wysokie, że sięgają niemalże kolan . Także wykopywać nie trzeba, chyba że będziesz chciała :)

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Maska
PostNapisane: 2 mar 2020, o 10:20 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Natalko sesja gołębiowa przypomniała mi czasy mieszkania w bloku i wyrzucanie gołębich jaj, bo inni mieszkańcy zatykali siatkami balkony, a u mnie zawsze jakieś doniczki itp. były dogodnym miejscem. Ja nawet teraz zastanawiam się czy nie powinnam swoich ptaszków przegłodzić, bo po zimie zostają owoce na krzakach a przecież też dla nich je sadzę :wink: Lenistwo nie jest tylko człowiekowi przypisane.

Blueberry
PostNapisane: 2 mar 2020, o 11:39 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Małgosiu smutne, ale prawdziwe ;:185
Danusiu dziękuję ;:196 takie zdjęcia robię teleobiektywem przez drzwi balkonowe, zwykłym obiektywem nie dałoby rady :wink: irysy w tym roku tak czy inaczej bym wykopała, bo planuję przenieść prawie wszystkie rośliny z rabaty na której rosną, wysiać tam poplon i dopiero ponownie sadzić. Nie zrobiłam tego od razu i to był błąd.
Ika a to ciekawe, jak one korzystają z tych kul? Wieszają się na nich jak sikorki, czy mają dostęp w jakiś inny sposób? Jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić, to takie duże ptaki... U siebie nigdy kawek nie widziałam, za to rok temu w marcu pojawiły się szpaki, jeden nawet spał na karmniku :D Kulkę też w tym roku wywiesiłam po tym jak zobaczyłam modraszkę próbującą bezskutecznie dostać się do karmnika - wróble jej nie dopuszczały ;:185 Później widziałam ją na tej kuli, więc się sprawdza, chętnie korzystają też z niej mazurki.
Lucynko to prawda, one na pewno nie głodują ;:185 Gwałtownie zaczęły rozmnażać się jakieś 5 lat temu, wcześniej zawsze było ich trochę, ale nie takie ogromne stada jak teraz. Nie wiem czy ludzie zaczęli je bardziej dokarmiać, czy to przez cieplejsze zimy ;:185 Najgorsze jest to, że są tak agresywne w stosunku do innych ptaków, dlatego wyganiam je z balkonu nawet jak tylko siedzą na balustradzie.
Andrzeju to masz dobrze, fajnie byłoby mieć działkę tak blisko - oczywiście ogród byłby jeszcze lepszy :wink: Niestety chcąc mieć działkę nie miałam innego wyboru - jedyny ogród w centrum miasta ma wszystkie działki zajęte i też nie ma tam wody. Dwa kolejne są dokładnie z drugiej strony miasta, z dużo gorszym dojazdem. Po drodze do mojego jest jeszcze jeden, trochę bliżej, ale prawdopodobnie tamtędy będzie puszczona obwodnica... Tak więc ogrodów niby dużo, ale wybór marny.
Karolinko ;:196
Iwonko dziękuję ;:196 Nie powiem jak teraz wygląda mój balkon, kiedy skończę karmienie to będzie nie mycie, a dekontaminacja ;:224 Synogarlice też do mnie przylatują i to więcej niż jedna para, w tym 2 kulawe :( Znalazłam sposób by je karmić - dostają jedzonko w miseczce na parapecie zewnętrznym. Normalnie miseczka jest przykryta, jak przylecą, to siadają na balustradzie i czekają - prawie cały czas ktoś jest w domu, jak je zobaczymy, to otwieramy okno i odsłaniamy miseczkę. One wtedy przelatują na parapet, jedzą, a jak skończą, ponownie przykrywamy miseczkę. W ten sposób gołębie im nie wyżerają, chociaż czasem jakiś wróbel też skorzysta :wink:
Dorotko dziękuję ;:196 akurat tego problemu nigdy nie miałam i mam nadzieję że żaden nie wpadnie na taki pomysł ;:185
Seba może zrobię eksperyment, część zostawię w gruncie, a część wykopię, zobaczymy które będą lepiej rosły :wink: ale to w przyszłym roku, w tym roku planuję zmiany na tej rabacie więc je wykopię.
Marysiu no bo karma jest smaczniejsza i po co się trudzić ;:224 Niedługo też zacznę ograniczać żarełko swoim, w zeszłym roku karmiłam dłużej, ale pogoda była dużo gorsza. Chyba że znów wrócą wichury, wtedy widuję największy ruch w karmniku.

Już niedługo zacznę tworzenie postów na początek nowego wątku - chcę zrobić porządniejsze podsumowanie, bo część zdjęć zniknęła, muszę więc przeszukać archiwum i coś tam skrobnąć do tego. Mam nadzieję że pogoda dopisze i uda mi się pojechać na działkę już 15 marca, a to podsumowanie chciałabym opublikować wcześniej. Więc jeszcze kilka postów wspominkowych, a potem pożegnamy tę część wątku ;:108

Jeszcze raz żarnowce - wiem że niedawno były, ale brakuje mi innych zdjęć ;:131

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

korzo_m
PostNapisane: 2 mar 2020, o 12:41 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Ślicznie ta żółć żarnowców wygląda. Czy masz takie łany w pobliżu działki. Pamiętam koło nas niedaleko też ich rosło wiele, wiosna się zachwycałam, po jednej mroźnej zimie wszystkie wymarzły, żal było patrzeć na ich czarne suche badyle. chyba dwa lata stały zanim je pościnano.

danuta z
PostNapisane: 2 mar 2020, o 14:08 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Natalio teraz rozumiem skąd takie piękne zdjęcia.
Mnie się nie podoba,że ludzie dokarmiają gołębie.To są dzikie ptaki i powinny sobie radzić,chyba,że naprawdę ostra zima.U nas w parku w środku miasta rosły duże drzewa ,a pod nimi ławki.Nie było gdzie usiąść.Te czarne opanowały drzewa a resztę placu gołębie.Wiesz jaki tam był harmider w dzień i w nocy?Jak mówiłam do radnego żeby coś zrobili to powiedział,że nie mogą bo drzewa zabytkowe.
Teraz zrobili rewitalizację i wycięli wszystkie drzewa nawet te piękne,parasolowate.W tej chwili jest goły plac i piękne na stary styl latarnie.
Postawili też pełno wysokich,metalowych pojemników na kwiaty.

Miłego dnia.

mandorla
PostNapisane: 2 mar 2020, o 15:46 
200p
200p

1 szt.
Cudne, słoneczne żarnowce, idealne na rozpadany dzień jak dzisiaj... ;:167
Natalio, kule wieszam zwykle na kratce dla pnączy, więc kawki czepiają się jedną nogą kratki, drugą przyciągają sobie kulę i jest uczta. Zwykle przychodzi parka, jedna je, druga w tym czasie chodzi sobie po balkonie i "pilnuje", a potem się zamieniają. Są u mnie niemal zadomowione, bo mieszkają w otworach pod dachem. Bardzo je lubię! Sroki też czasem się pokazują, a i sikorki zaglądają - każdy gatunek o innej porze dnia.
Ech, faktycznie lepiej mieć działkę daleko niż wcale. Mnie się na szczęście udało znaleźć taką w odległości, powiedzmy, spacerowej - bardzo mi zależało na tym, żeby była blisko, bo dzięki temu mogę wykorzystać czas do maksimum i opłaca mi się wpaść choćby na godzinkę. A do zrobienia tam tyle, że każda chwila na wagę złota ;:3

tulipanka
PostNapisane: 2 mar 2020, o 16:56 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Przepiękne żarnowce.
Pamiętam, że i u nas bardzo dużo ich rosło za poboczami, ale pewnej zimy wymarzły i od tamtej pory ich nie widzę. Piękny to był widok tych słonecznych połaci :D

plocczanka
PostNapisane: 3 mar 2020, o 20:43 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Natalko, słoneczka mi od dwóch dni brakuje, toteż Twoje żółciutkie żarnowce częściowo mi je zastąpiło. ;:303
Śliczności. ;:333 Dziękuję za poprawienie nastroju. ;:196

Margo2
PostNapisane: 3 mar 2020, o 22:10 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Czytam, że juz jesteś przygotowana do sezonu.
Ja też jak Ewelinka, myślałam, że masz tak zielony trawnik
Ale to bardzo dobry pomysł z tym poplonem
Ja nie miałam cierpliwości, żeby czekać aż wyrośnie
Sadziłam. Może przez to nie wszystko rośnie tak jak powinno

marpa
PostNapisane: 4 mar 2020, o 08:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Wnet znów zakwitną nam żarnowce! :D Obrazek

:wit

marta64
PostNapisane: 4 mar 2020, o 08:44 
1000p
1000p

0 szt.
Cudowne, te zarośla żarnowcowe ;:oj i masz je w zasięgu wzroku, szczęściaro ;:168 Miałam takie miejsce w odległości krótkiej wycieczki rowerowej, ale zmasakrowali krzaki podczas poszerzania i asfaltowania drogi ;:14

ewelkacha88
PostNapisane: 4 mar 2020, o 09:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj :wit . Trzymam kciuki za Twoje cebulowe żeby zgadzały się z etykietą bo to różnie bywa. Obserwuję z roku na rok coraz mniejszą liczbę cebulowych w swoich ogrodzie i jestem ciekawe czym popiszą się tego roku :roll: . Eh, wkurzające to trochę no ale co mam zrobić ?? Pole żarnowca cudowne ;:138 . Pozdrawiam :wit .

Blueberry
PostNapisane: 4 mar 2020, o 10:47 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dorotko dziękuję ;:196 tak, one rosną niedaleko za ogrodem działkowym, zwróciły moją uwagę w pierwszym roku kiedy zobaczyłam żółty pasek z daleka ;:224
Danusiu dziękuję ;:196 to smutne że wycięli stare drzewa - też znam jedno takie miejsce gdzie nie da się w parku usiąść, ale nikt nie wpadł na pomysł wycinki... Miejmy nadzieję że tak już zostanie.
Ika dziękuję ;:196 a to zmyślne ptaki :D działkę fajnie byłoby mieć blisko, ale jest jak jest, inaczej nie będzie ;:131
Wiola dziękuję ;:196 żarnowce faktycznie potrafią wymarzać, z drugiej strony łatwo odrastają z nasion, bo tworzą ich bardzo wiele.
Lucynko proszę bardzo i również dziękuję ;:196
Gosiu też mam w kilku miejscach posadzone tak od razu, i w tym sezonie będę likwidować te rabaty i siać tam polon - różnica w jakości ziemi jest spora ;:185
Marynko jeszcze trochę na to poczekamy, ale już bliżej niż dalej :wink:
Marto to jedyne takie miejsce - jest dobrze osłonięte, nie widać go z drogi, więc przynajmniej na razie żarnowce są bezpieczne ;:108
Ewelinko dziękuję ;:196 z najstarszymi odmianami cebulowych zwykle nie ma problemu, nawet tulipany nie są kapryśne i nie trzeba ich wykopywać - za to te nowe to zupełnie inna bajka ;:219

Jeszcze trochę zdjęć z czerwca 2017r - pokazywałam już podobne, ale lepszy rydz, niż nic ;:224 Na zdjęciach kolejno: złocienie, lobelia, werbena, bratki, goździki brodate, rozchodnik, irysy, rumian, koniczyna biała.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

julcia1
PostNapisane: 4 mar 2020, o 11:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
No i widać ze potrafisz pięknie pokazać nawet zwykłą koniczynę, masz oko ;:138
Zdjęcia cudne, plany wielkie , nawet wiosna zaczyna współpracować ;:168
Z tymi wycinkami drzew nie potrafię się pogodzić, u nas ostatnio wycinają olbrzymie lipy wiem ze uciążliwe bo sypią liśćmi i kwiatami na chodniki niszczą podnosząc korzeniami płyty chodnika ,ale rosły, dając cień w upały. Następne urosną za 100 lat o ile w ogóle posadzą bo może skończy się na krakach wzdłuż drogi ;:124
Miłego tygodnia :wit

tulipanka
PostNapisane: 4 mar 2020, o 17:18 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Natalko, u ciebie jak zwykle można nacieszyć oczy pięknymi zdjęciami. A dziś w taki paskudny pochmurny dzień to tym bardziej wskazane.
Ależ te brateczki śliczne :D

korzo_m
PostNapisane: 4 mar 2020, o 18:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Natalio to w pięknej okolicy masz działkę. Zapewne i mnie żarnowce od razu zatrzymałyby wzrok na dłużej.
Piękne są Twoje zdjęcia ;:215

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 607 ]  Idź do strony nr...        1 ... 32, 33, 34, 35, 36  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Aklat, Iwonka1, jarha i 90 gości