Truskawkowa działka cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Beatko łąka nie jest moja, to łąka za ogrodem działkowym ;:108 Mniszek wykorzystywałam jedynie do mieszanej gnojówki - "miodku" nie robię, bo używa się w nim cukru, a ja go jeść nie mogę. Nie wiem co tam jest po drugiej stronie - teleobiektyw "spłaszczył" perspektywę, w rzeczywistości to spora odległość i nigdy tam nie byłam ;:131
Bogusiu dziękuję ;:196 od roślin doniczkowych zaczynałam i nie wyobrażam sobie ich nie mieć, zwłaszcza zimą - a właśnie trochę takich kwitnących jesienią i zimą mam: storczyki, hippeastra, grudniki... One bardzo umilają te szare miesiące ;:108
Soniu bardzo dziękuję ;:196
Jadziu znam ten przepis, ale sama nie robię - wykorzystuje się do tego cukier którego nie mogę jeść ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalio wpadam z rewizytą i spieszę donieść, że syrop z mniszka można zrobić bez cukru https://zielonyzagonek.pl/syrop-mlecza-bez-cukru-ziola/ jest równie smaczny i o wiele bardziej wartościowy. ;:333 Pozdrawiam ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko czas kwitnienia sadów to i mój ulubiony czas, brzęczenie owadów na takim drzewie to muzyka miła dla oka. No a potem zrywanie owoców, ale z tym już bywa różnie :wink:
Nie wiem na czym dowcip polega ale czasem są łąki z pojedynczymi mleczami, a nagle wśród nich jedno poletko na którym rośnie prawie nic tylko mlecz? Jak kwitnie wygląda ładnie, ale jak przekwitnie to już mniej :;230
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Wpisuję się w nowej części :). Rzodkiewki bardzo malownicze.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Ewo bardzo dziękuję ;:196 w tym roku go nie zrobię, bo mam urwanie głowy, ale link zapisuję na przyszłość ;:108
Marysiu czasem to wygląda tak, jakby ktoś ich nasiał celowo w jedno miejsce ;:oj mniszek na mniszku - raj dla fotografa, koszmar dla ogrodnika :;230
Asiu witam w kolejnej części :wit

Tym razem zrobiłam zdjęcia na działce, nawet szybciutko się uwinęłam z obróbką ;:224 Na początek rozsada w produkcji - na razie wszystko idzie dobrze, roślinki ładnie rosną, nic nie pleśnieje. Na pierwszym zdjęciu fioletowa bazylia, prawdopodobnie pójdzie do skrzynek na balkonie, dalej cukinie które mnie zaskoczyły. Dwie wystrzeliły w ciągu kilku dni, trzecia się gramoli, reszty ani widu, ani słychu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitła aronia rosnąca w płocie - niestety okazało się, że młoda roślinka którą brałam za siewkę aronii jest śliwką :? Jeżeli chcę więc w przyszłości uprawiać aronię (tę z płotu trzeba będzie usunąć), to muszę po prostu kupić sadzonkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec floksy w popołudniowym słońcu i pierwsze kwiaty przeniesionych truskawek - rośliny mają się dobrze, po wyrwaniu z chwastowiska miały szansę by zacząć rosnąć. Może w końcu doczekam się więcej niż jednego owocka :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Witaj Natalio,cudowny czas mamy ,zakwitło tyle roślin małych i duża owocówka ,wesoło i pachnąco jest w naszych ogrodach,taki błogi czas i nastrój ,pozdrawiam i cudownych chwil na łonie natury życzę ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Moje truskawki tez kwitną a niektóre mają już zawiązki owoców. Kiedyś siałam w tych rurkach papierowych, jednak wszystko mi zaszło pleśnią dlatego zrezygnowałam z takiego siewu.Twoje jak widać maja sie dobrze i żadnej pleśni nie widać
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko , sporo masz własnych wysiewów , a to bardzo cieszy jak uda się samemu wyhodować piękną i zdrową roślinę .Trzeba jednak przeznaczyć pod to sporo miejsca i z tym jest zazwyczaj duży problem , więc dobrze , że go nie masz . Melduję się zatem w nowym wątku i życzę udanych roślinek . Pięknie Ci teraz drzewa kwitną . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewarm
500p
500p
Posty: 513
Od: 3 paź 2010, o 23:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

U mnie też już kwitną truskawki, w ogóle w tym roku wszystko naraz kwitnie, jeszcze kwiaty mają te wczesnowiosenne a już kwitną te późniejsze, jakoś tak wszystko się zlało.
Może dlatego, że wiosna jest w tym roku gorąca i sucha. :roll:
Pozdrawiam.
ewa
Wyczekiwany ogród
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Marto dziękuję ;:196
Jadziu moje truskawki to młode rośliny, nie spodziewam się jeszcze cudów w tym roku ;:185 W rurkach nic nie pleśnieje, zapewne dzięki ziemi kokosowej. Już wysadziłam pierwsze cukinie razem z rurkami i rośliny mają się świetnie, dużo lepiej niż zeszłoroczne ze zwykłej rozsady ;:108
Elżbietko dziękuję i witam w kolejnej części :wit

Aktualizacja miała być wczoraj, ale nie wyrobiłam - zamiast wypadu na działkę miałam najpierw sprzątanie, a potem nalot rodziny :? Niby fajnie, ale przygotowania już mniej fajne. Wracając do zdjęć: te są jeszcze z poprzedniej wizyty.

Tak jak obiecywał producent tulipany które kupiłam zmieniają kolor - widać to wyraźnie w porównaniu ze zdjęciami zrobionymi tydzień wcześniej. Niestety, podczas przeprowadzki schowałam fiszki tak dobrze, że kwiaty na razie pozostaną bezimienne. Dalej niebieski bratek którym nie mogę przestać się zachwycać, nawet nieco zmiętoszony po ulewie jest piękny:) Kwitnienie zaczęła również przesadzona dąbrówka rozłogowa która dobrze korzysta z wolnej przestrzeni wokół siebie, dookoła rośliny jest już mnóstwo rozłóg którym zawdzięcza swą nazwę. Na końcu dwa nn - pąki które nie wiem do kogo należą i jedna z roślin które dostałam jesienią od sąsiadki. 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko, wszyscy jesteśmy zapracowani, dodatkowo nawiedzani rodzinnie, ale nasze ogrody, ogródki, działki i działeczki pieszczone cieplutkimi promieniami ;:3 pięknieją z dnia na dzień i niech już tak zostanie aż do zimy. ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam i więcej czasu dla działeczki życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Bardzo lubię dąbrówki i mam ich parę odmian, szczególnie ładnie teraz się prezentują, bo pod koniec lata to jedyne kwiatki które u mnie łapią mączniaka i to te zwykłe nie odmianowe :wink:
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Lucynko dziękuję ;:196 oj przyda się to życzenie, więcej czasu i więcej sił ;:108
Marysiu a to ciekawe - tutaj dąbrówki są dosłownie wszędzie i nigdy nie widziałam by chorowały :shock:

Uporałam się z kolejną porcją zdjęć, a więc kwitnących widoków ciąg dalszy ;:108 Rozkwitły pączki nn które pokazywałam poprzednio oraz niebieski kwiatek, którego widywałam na forum, ale bez nazwy. Zauważyłam że fotosik trochę pozmieniał mi kolejność zdjęć, jedna chodzi o te na początku. Dalej w mieszance - piękny gość na przekwitających tulipanach, hosty, rozchodnik okazały oraz kolejny nn (ostatnie zdjęcie). Tę konkretną roślinę znalazłam na nieużywanej działce, nigdy nie widziałam kwiatów, za to liści jest zdecydowanie więcej niż rok temu :wink: Jako przerywnik jedna z dwóch posadzonych ostatnio cukinii, urosły jak na drożdżach ;:oj W ich przypadku sadzenie razem z eko doniczką się sprawdza, mam tylko nadzieję że przeżyją pod przykryciem majowe przymrozki ;:202

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”