Truskawkowa działka cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

NATALIO te modraszki są urocze.Szkoda,że nigdy u nas takiego nie widziałam.
Fajnie zdjęcia robisz. ;:oj Piękny też motyl z rozłożonymi skrzydłami.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Modraszki śliczne tez czasem udaje mi sie takiego upolować aparatem.One są takie jak Fruczaki jakby ktoś je wciąż gonił. :wink: Fajne ujęcia kwiatów ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Od niedawna zaczęły mi się podobać właśnie takie ogniste kolory jak mają Twoje kwiaty typu rudbekia, jednak u mnie to zwykle jednoroczne kwiaty miewają takie barwy :)
https://i.ibb.co/x5kdSXt/DSC-0110-01.jpg
Śliczny motyl ;:333
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Zaszalałaś z roślinkami, które uwielbiam?

Jeżówki, groszki pachnące, dziewanny, werbena (która udała mi się tylko raz, jeszcze na balkonie i którą bezskutecznie sieję od siedmiu lat, czyli odkąd mam ogród), astry chińskie, łubiny, rudbekie?

A wszystko to odwiedzane przez pięknych gości!

Pozdrawiam!
LOKI
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

I u mnie modraszek bywa, ale niełatwo zrobić mu zdjęcie, chociaż nie jest to niemożliwe ;:108 Mało było motyli, może w tym roku to się zmieni? Admirały uwielbiają śliwki. Sama nie mam, ale ogromną śliwę ma sąsiad i u niego czasami mogę zobaczyć motyle drzewo ;:oj Niesamowicie to wygląda, tylko są w sporej odległości i nigdy zdjęcie nie wychodzi takie, jak trzeba.
Rudbekie są śliczne i tak właściwie, to każda inna ;:333 Rozweselają jesienny ogród.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Zdjęcia jak zawsze rewelacyjne ;:138
Czytam o miejscu na działce z igłami, może by tak w tym miejscu urządzić rabatkę z roślinami kwasolubnymi.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Witaj Natalko.
Wracam po dłuższej nieobecności i odwiedzam znajome wątki. Powoli mi to idzie, bo zaległości jest ogrom ale staram sie chociaż po części poczytać co tam dzieje się u 'starych' znajomych.
Niezmiernie zasmuciła mnie wiadomość o chorobie. Mam nadzieję, ze w chwili obecnej już jest dobrze. Życzę Ci z całego serca, aby było już tylko lepiej.
Twoje zdjęcia, to uczta dla oczu i nigdy nie jest ich za dużo. :D
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Witaj Natalio, przybyłam z rewizytą :wit Ojej ale u Ciebie fajnie , jakie cudne zdjęcia robisz i to takie w moim klimacie ;:138 Fantastyczne ujęcia. Widzę, że masz OGROM roślin, różnorodnych, aż dech zapiera . Ten łubin na fotkach jest zjawiskowy ;:oj I to bogactwo fruwających osobników :tan Jest pięknie. Będę Cię odwiedzać , już czekam wiosny !!!!!!!!!!! ;:333
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Marynko dziękuję i wzajemnie ;:196
Lucynko dziękuję ;:196 na pewno kota nie jest przyczyną - w jednym roku widuję mniej motyli, w innym więcej, nawet bywa tak że w poszczególnych miesiącach ich liczba się waha. No i trzeba być na działce kiedy akurat są aktywne, zwykle wcześnie rano i późno po południu, zwłaszcza w upalne dni.
Pestko drzewka są pobielone, tylko zdjęć nie zrobiłam ;:131 muszę to robić późną jesienią, teraz nie mam jak dojechać na działkę, dopiero od marca.
Soniu dziękuję ;:196 u mnie astry nie chciały kiełkować, ale jak kupiłam gotową rozsadę to już wszystko było ok - w tym roku spróbuję siewu wprost do gruntu.
Danusiu dziękuję ;:196 modraszków zawsze trochę widzę, więc nie są jakąś szczególną rzadkością, ale pamiętam ile "polowałam" na ich rozłożone skrzydełka.
Jadziu bardziej płochliwy od modraszków jest cytrynek ;:108 Fruczaki to już inna liga, widuję je, ale z aparatem nie nadążysz.
Olu dziękuję ;:196 rudbekie w większości są u mnie żółte, ale ciemne też się zdarzają, tylko owady ich jakoś nie lubią...
Loki dziękuję ;:196 werbenę też miałam tylko raz, z kupionej rozsady - rosła nawet ładnie, ale potrzebuje za dużo wody ;:185 Pozostałe z wymienionych roślin na pewno jeszcze zobaczysz, mam nadzieję że również w innych kolorach - w tym roku planuję wysiać łubin, mam nadzieję że wyrośnie coś innego niż tylko różowy i fioletowy.
Iwonko też bym takich zdjęć nie zrobiła gdyby nie teleobiektyw - to cały sekret tych zbliżeń :wink: ;:224 Admirały faktycznie uwielbiają śliwki, najłatwiej je wtedy fotografować, choć tło niezbyt ozdobne :;230
Dorotko muszę w końcu zmierzyć jakie jest pH w tym miejscu, potem zdecyduję ostatecznie co sadzić ;:108 problemem są nie tylko igły ale i korzenie sosen, jest tam dodatkowo niesamowicie sucho :? w najgorszym miejscu zrobiłam mini-łączkę, na reszcie pewnie na razie wysieję jednoroczne a potem kolejny poplon. Trzeba trochę rozluźnić tą ziemię, tam gdzie nie było poplonu jest twarda jak skała.
Wiolu miło Cię ponownie widzieć w moim wątku ;:196 dziękuję za życzenia zdrowia, przydadzą się. Ze mną jest trochę lepiej, ale poprawa idzie w iście ślimaczym tempie - miejmy jednak nadzieję że przed sezonem zdrowie jeszcze się poprawi.
Asiu witam i dziękuję ;:196 ogromu roślin jeszcze może nie mam, ale jeśli uda się w końcu zrealizować plany siewne w tym roku, to będzie ogrom jednorocznych :wink:

Dzisiaj krótko, bo na koniec miesiąca zwalił mi się ogrom spraw - nasze cudne urzędy wszystko robią na ostatnią chwilę ;:223 Jeszcze w piątek dodarła paczka z nasionkami od Lucynki (plocczanki) za którą jeszcze raz serdecznie dziękuję ;:196 Pozostaje teraz tylko z przybyciem wiosny siać, siać i jeszcze raz siać ;:183

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko, pisałam już , ale się powtórzę - Twoje zdjecia to mistrzostwo świata . Ogladanie ich to wielka przyjemność.
Aż tyle będziesz siała ? Podziwiam :)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Danusiu dziękuję ;:196 może nie wysieję 100% każdych nasion, niektórych jest bardzo dużo, ale mam w tym roku naprawdę spory obszar z którym trzeba coś zrobić - przez brak wody nie mogę od razu obsadzić wszystkiego roślinami wieloletnimi, a nie chcę wysiewać trawnika i potem go likwidować. A więc będzie dużo jednorocznych, z tym że wyłącznie takie gatunki, które można siać prosto do gruntu. To też będzie test, które rośliny przetrwają (zwłaszcza przez suche, upalne lato), a które nie ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

No to masz tych nasion.Lucynka jest niesamowita.Też mam od niej fajne nasiona.
Natalio a nie myślałaś o zakupie mieszanek roślin?Ja w tamtym roku kupiłam dwie torebki.Jedne to "mieszanka roślin o pachnących kwiatach,a drugie to mieszanka niskich roślin jednorocznych.Widziałam u nas w ogrodniczym ,że są jeszcze jakieś inne mieszanki.
Ja zrobiłam żle ponieważ wysiałam do skrzynki na balkonie bardzo słonecznym i niestety nie przypilnowałam i wszystkie siewki padły.
Myślę,że na działce będą rosły lepiej. ;:108
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko, widzę że Lucynka zawaliła Cię robotą ;:oj ale to miła i wdzięczna robota a potem barwna i pachnąca łączka. ;:31 ;:31
Oby zdrówko już na dobre wróciło i podobne ekscesy się nie powtarzały, bo będziesz miała co robić, żeby tylko areału starczyło. ;:215 ;:cm
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”