Truskawkowa działka cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko przyłączam się do słów zachwytu nad wiosną i obiektami fotografii...dobrze że chociaż ptaszki fruwają, bo bez fauny smutno. Plany masz ciekawe szczególnie ten o prowadzeniu nowego wątku. Z pewnością będę podczytywać! Wiesz w glebą to jest tak różnie, tak samo jak z plewieniem, uprawkami i z plonami.
Wyobraź sobie, że siałam gorczycę na tej mojej wykopowej glinie. Miała problem z kiełkowaniem (susza), ale za to teraz cały czas kilka roślin jest ...dorodnych i zielonych ;:306
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

groszek szerokolistny mam za sprawą sąsiadki. Ona posiała, a on przelazł do mnie i u mnie kwitnie :heja Za to mój powojnik Prince Charles w dużej mierze kwitnie u niej. Tylko nie wiem, kto wyszedł lepiej na tej zamianie ;:306
Niestety zamiast perzu mam podagrycznik i pozbyć się go nie mogę. Jak tylko troszkę odpuszczę, to zarasta wszystko w ekspresowym tempie. I można samemu się zaorać, niż pozbyć się podziemnych kłączy.
Do mnie w tym roku motyle jakoś niechętnie przylatywały, chociaż mam sporo kwiatów, które lubią. Jak widać to do Ciebie przyleciały i teraz dają się podziwiać :tan Ważka cudnie zapozowała ;:oj
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Andrzeju witam w moim wątku :wit z jednej strony dużo wolnego miejsca to przyjemność tworzenia, a z drugiej problem - stajesz przed tą pustą ziemią i się zastanawiasz co z tym zrobić? ;:224
Iwonko dziękuję ;:196 jednoroczne być muszą, bo krzewy i byliny mogę dosadzać tylko partiami, nie nastarczę wody do podlewania latem ;:185
Marynko, Lodziu bardzo dziękuję ;:196
Lucynko czemu nie? :D Napisałam pw w sprawie nasionek - nad zakupem mieszanki dziewanny się już zastanawiałam, ta zwykła rośnie tak pięknie że i z inną warto spróbować ;:108
Anna11, Anabuko1, Danusiu, Dorotko, Olu bardzo dziękuję ;:196
Marysiu chcę zamknąć tą część niejako symbolicznie, razem z tym niezbyt przyjemnym etapem mojego życia i zacząć nową... ;:131 Faktycznie z glebą jest różnie, np. ten cały oczyszczony obszar który zostawiłam w ostrej skibie ma najgorszą, z grubą warstwą sosnowych igieł. Z drugiej strony działki, tam gdzie jest domek mam najlepszą glebę, przez lata użyźniły ją drzewa owocowe. Na środku trudno stwierdzić jaka jest ziemia, bo to jeden wielki korzeń śliw i jabłoni :wink: Mam też jedno miejsce z czystą gliną oraz "wilgotny dołek" o istnieniu którego dowiedziałam się, gdy zgniły mi posadzone tam irysy ;:224
Iwonko dziękuję ;:196 do mnie też groszek przełazi od sąsiadki, swój wytępiłam, bo rósł centralnie na środku :evil: Podagrycznik jest zdecydowanie trudniejszym przeciwnikiem niż perz ;:185 Szczerze mówiąc nawet niektóra trawa jest gorsza do plewienia niż młody perz - stary to już zupełnie inna liga, niestety ;:131

Dzisiaj jeszcze trochę sierpniowych widoków, muszę przygotować coś nowego na następny raz ;:224 Znów kilka motylków, rudbekie w otoczeniu chwastów spotkane po drodze, rudbekia w bukieciku z groszkiem szerokolistnym, paciorecznik, astry, dojrzewające jabłko zimowe, łubin, dziewanna, żółty nagietek, przyrumieniony rozchodnik oraz modraszek pozujący na rudbekii:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Niebieski motylek? ;:oj czy mi się wydaje.Takiego u nas jeszcze nie widziałam.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko rozumiem doskonale, też czasem zamykam niemiłe rozdziały ;:333
Ciekawa jestem co będzie rosło w wilgotnym dołku? jak kwaśny to może żurawinę :lol: Takie środowisko lubią irysy, ale ten żółte właściwie dzikie!
Modraszek wygrywa, widziałam go u mnie tylko raz...nawet gdzieś miałam zdjęcie, ale na pewno nie znajdę z tysiącu nieuporządkowanych ;:131
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Jakie przyjemnie ciepłe widoki :) ostatnio oglądałam je na forum i chyba dlatego zakupiłam już nasionka, w sumie odkąd pamiętam to zawsze w styczniu zaopatrywałam się już w nasiona warzyw, kwiatów i ziół. Wilgotny dołek można zagospodarować bagienkiem lub oczkiem. Są rośliny, które lubią takie warunki ;:204
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16579
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko, śliczne kwiatuszki, ale modraszek przebija wszystko. ;:138 ;:138 Unikat. ;:215 Ja widziałam go może ze dwa razy... ;:224
Nasionka dla Ciebie już zapakowane, jutro pojadą.
Pozdrawiam cieplutko, nieustająco zdrówka życząc. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Witaj Natalko czy już coś pewnego z Twoich nowych nasadzeń na rabatce , poczekaj jeszcze trochę , będzie na :wit ;:3 ;:3 pewno coś nowego pozdrawiam
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalio, poczytałam wątek, pooglądałam piękne zdjęcia ;:215 Mam nadzieję, że jeśli przybędzie Ci ogrodowych obiektów do fotografowania, to nie zaprzestaniesz pokazywać zdjęć z łąki? Trzymam też mocno kciuki, żeby ocalała, a nie została wyasfaltowana. Nasiona pewnie wiatr przynosi do ogrodu, ale jak ona pięknie wygląda, kiedy kwitnie ;:138
Taka wolna powierzchnia do obsadzenia, to marzenie! Bardzo szybko się wypełni wiosną!
Irysy, jeżówki, floksy całkiem dobrze radzą sobie bez podlewania. Juki też lubią słońce i korzenią się głęboko. "Mokry dołek" chętnie zasiedlą irysy syberyjskie i języczki. Nie mam zbyt wyszukanych odmian, ale trochę kwiatków mam i chętnie się podzielę, jakieś nasiona też zbieram :D
Miłego planowania i duuużo zdrówka na nowy sezon w ogrodzie ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Danusiu tak, niebieski, to modraszek ;:108
Marysiu, Olu źle napisałam, to nie dołek, ale dołeczek, w sam raz na jedną roślinę ;:224 Chociaż dookoła ziemia też jest nieco bardziej wilgotna niż na reszcie działki - nie żeby robiło się tam błoto, ale różnica jest wyczuwalna ;:108
Lucynko dziękuję bardzo ;:196 będę czekać na nasionka ;:108 modraszki w mojej okolicy to nie rzadkość, ale zrobić im zdjęcie to już wyższa sztuka - czy też raczej zrobić zdjęcie gdzie widać, że to modraszek. One jak tylko przysiądą od razu się "składają" :;230
Teresko o jakie nasadzenia chodzi? Bo nie pamiętam :oops:
Marto co roku staram się kilkakrotnie zrobić wypad na łąkę ;:108 Cała na pewno nie będzie wyasfaltowana, ale okolica się zmieni ;:131 Irysy i jeżówki już mam, planuję jeszcze dosadzić, one faktycznie świetnie się sprawdzają. Może w tym roku w końcu posadzę floksy, moja mama bardzo je lubi. Natomiast za juką nie przepadam, variegata jeszcze może być, ale zwykła mi się nie podoba ;:222

Przechodzimy do zdjęć wrześniowych - znów trochę motylków, aksamitki, rudbekie, paciorecznik oraz listki dąbrówki rozłogowej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11286
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Jak na wrzesień przystało w odcieniach żółci i rudościach się prezentuje :D ;:63

Miłego dnia! :wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16579
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko, bardzo ładne zdjęcia robisz. ;:138
U mnie w minionym sezonie było wyjątkowo malutko motylków, ;:108 a przecież przez cały sezon panowała piękna słoneczna, niekiedy wręcz zbyt upalna pogoda. ;:3 Kwiatków przyciągających motyle też u mnie nie brakowało. Zastanawiam się, gdzie leży przyczyna :oops: , czyżby moje kota je odstraszała. ;:218
Śliczna jest ta rudbekia na drugim zdjęciu. ;:215 ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
pestka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1809
Od: 1 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Wchodzę z rewizytą do ciebie obejrzałam twoje zdjęcia śą takie wyrażne. a ty drzewek nie bielisz bielymy do 15 luty i tniemy co się da żeby uformować więcej światła im dać trzeba.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”