Truskawkowa działka cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Ika dziękuję bardzo, miło mi, że Ci się podoba ;:196
Lodziu faktycznie glebę mam dość ubogą z wyjątkiem miejsc gdzie rosły/rosną drzewa, tam jest dużo lepsza, bo całe lata nikt nie grabił liści. Glebę poprawiam głównie przez sianie przed- i poplonów, kompost, mączkę bazaltową. Efekty już widać :D
Danusiu nie kopię sama, to jedyna czynność na działce jakiej nie wolno mi robić ;:185 Wcześniej kopał mój tata, tym razem on tylko zetnie to żyto i weźmiemy glebogryzarkę. Też sądzę że po zasadzeniu bylin będzie łatwiej ;:108
Dorotko działki były przez kilka lat nieużywane, tu były tylko te stare drzewa i perzowisko, nawet altany nie było ;:131 Część drzew niestety trzeba było wyciąć, zostały zbyt gęsto posadzone i chorowały, jedno nawet się przewróciło. Cały ten przygotowany pod uprawy obszar który pokazywałam oczyszczaliśmy sami, wszystko było zarośnięte starym perzem. Do "zrobienia" został jeszcze środek, ale tam ostatecznie ma być trawa, więc nie jest to tak pilne. Na początku kolejnej części wątku wrzucę trochę archiwalnych zdjęć i opiszę co się zmieniło, bo nie wiem nawet czy w poprzedniej części są zdjęcia ;:185
Małgosiu dziękuję ;:196 to prawda, nie ma czegoś takiego jak "gotowy ogród" :wink:
Ewelinko dziękuję ;:196 nie ty pierwsza dałaś się nabrać, nawet z bliska to żyto fajnie imitowało trawę ;:224
Lucynko przygotowania do sezonu coraz bardziej się rozpędzają - nie wszystko dało się załatwić wcześniej, bo sklepy ogrodnicze, a nawet budowlane też dopiero się rozkręcają.
Marysiu bardzo dziękuję ;:196
Wiolu tak, to działka ROD ;:108 Mam nadzieję że uda mi się wybrać jak najszybciej, może nawet 15 marca - ochłodzenie zapowiadają na początek miesiąca, może pogoda zdąży się poprawić.

Przygotowania do sezonu powoli rozkręcają się coraz bardziej - mam już wszystkie nasiona, wczoraj zamówiłam na all mączkę bazaltową, wermikulit oraz keramzyt dla doniczkowych. Zaczęłam się też rozglądać za gontem bitumicznym do pokrycia dachu altanki, ale to nie takie proste... W najbliższym budowlanym nie mają, a w sklepie specjalizującym się w pokryciach dachowych jeszcze nie zaczęli sezonu ;:185

Znalazłam zdjęcia opakowań cebulowych które sadziłam jesienią - dużo tego nie było, więcej będę sadzić kiedy powstaną bardziej stałe rabaty. Oprócz tych wsadziłam też kilka tulipanów wykopanych przez przypadek, niestety nie było ich wiele.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalio wiesz o tym,że irysy holenderskie podobno się wykopuje,przesusza i znowu sadzi.Ja o tym nie wiedziałam i zmarnowałam.
Dobra myśl z tą glebogryzarką.Przyjdzie czas,że też będę musiała pomyśleć.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Cebulowe wsadzone jesienią już gotowe do startu, bo przecież zimy z prawdziwego zdarzenia nie było. ;:333
Widzę, Natalko, że Ty też już w blokach startowych, zresztą dokładnie tak, jak każda z nas. :tan
Tylko pogoda się ostatnio biesi ;:145 i choć chciałoby się podziałać na działce, to strach przed przeziębieniem hamuje zapędy. ;:108
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko z poprzednich serii część zdjęć nie widzę, może to chwilowe, ale podziwiam przygotowaną działkę pod wiosenne prace...tylko mam nadzieję że przez ciepłą zimę nie wyrosło coś na niej ;:306 Ja cały czas wyrywam trawki i chwasty. To czekamy na kwitnienie posadzonych jesienią cebul :tan
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko na pewno już coś wyrosło, cebulki pewnie już szczypiorek mają, a działeczka gotowa do startu i Ty pewnie też, tylko jeszcze pewnie musisz troszkę poczekać, bo pogoda taka nijaka, więc czekamy znowu na cieplejsze dni :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko, z pewnością rabatki się zielenią, ale z kwitnieniem zaczekają jeszcze trochę ;:108
Jak ja Ci zazdroszczę tych pustych, skopanych połaci, gotowych do obsadzenia ;:oj
Już niedługo 15 marca i autobus zawiezie Cię na Twoją działeczkę ;:138
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Blueberry pisze: Znalazłam zdjęcia opakowań cebulowych które sadziłam jesienią - dużo tego nie było, więcej będę sadzić kiedy powstaną bardziej stałe rabaty.
Troszeczkę to Ci zazdroszczę prezentowanego zdrowego rozsądku - u mnie wszystko rozgrzebane, stałe rabaty są w bardzo mglistym zarysie, a posadzone cebulowe idą w setki... :oops: Oczywiście wszystko do wykopania i przearanżowania.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Danusiu nie wiedziałam, dziękuję za radę ;:196 glebogryzarkę już braliśmy w zeszłym roku właśnie dla oczyszczenia tego kawałka na którym wysialiśmy żyto - sprawdza się znakomicie do oczyszczania ziemi z perzu.
Lucynko chyba wszyscy już nie mogą się doczekać ;:131 fakt, pogoda ostatnio paskudna, nawet teraz strasznie wieje :evil:
Marysiu nie mam złudzeń że chwasty rosną, ale co poradzić - jak w końcu pojadę to będę pielić :wink:
Iwonko czekam na ciepło i na autobus, teraz choćbym chciała to nie mogłabym jechać ;:185
Marto z kwitnieniem na pewno czekają - raczej nie sadzę i nie będę sadzić wcześnie kwitnących roślin, bo i tak ich nie zobaczę ;:185
Ika fakt, robię zdjęcia opakowań (same opakowania wyrzucam), ale nie mam znaczników gdzie co jest - po prostu zrobię zdjęcia poglądowe jak to wszystko wylezie z ziemi, na razie mam niewiele cebulowych, więc ogarniam ;:224

Do początku sezonu zostały mi 2 tygodnie, staram się teraz zrobić jak najwięcej porządków, w tym wiele zaległych, np. mycie osłonek od storczyków. Ze wszystkim na pewno nie zdążę, ale wcześniej po prostu zdrowie nie pozwalało, więc nie mam wyrzutów sumienia.

Coby trochę urozmaicić wątek wrzucam gołębie przyłapane na balkonie - zwykle od razu gonię dziady, tym razem najpierw zrobiłam zdjęcia. Przez ostatnie kilka lat niesamowicie się rozmnożyły, tak bardzo, że w tym roku miasto wprowadziło zakaz karmienia gołębi. Sporo czasu, prób i nerwów zajęło mi zabezpieczenie karmnika tak, by nie mogły się do niego dostać... W końcu dopięłam swego, teraz do środka nie zmieści się nic większego od wróbla, głowy też nie wsadzą. Mimo to uparcie przylatują, a ja je wyganiam, bo strasznie brudzą :evil:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Piękne zdjęcia ptaków. To bardzo ciekawe co piszesz....
Mam w swoim ogrodzie mnóstwo skrzydlatych, małych braci. Nawet para synogarlic bywa, o ile to para, bo przylatują zawsze dwie sztuki, na moje oko te same okazy. Mają większy karmik, mniejsze ptaki mają mniejszy. Dokarmiam wszystkie, bo nie wyobrażam sobie dyskryminowania zwierząt. Nawet srok u mnie pod dostatkiem, a te karmią się same z misek psa. Co komu zrobiły gołębie?? No tak, roznoszą choroby ( można się ustrzec po to mamy XXI wiek), kupkają nie tam gdzie trzeba ( no cóż, taka natura :wink: , ale to chyba nie problem). Wybacz Natalio, ale nie mogę zrozumieć tego zakazu dokarmiania. Mają populację gołebi zmniejszyć głodem??
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Małgosiu zakaz dokarmiania wprowadzono nie po to, by zmniejszyć populację, ale z powodu tego jak ludzie dokarmiają - po prostu wywalają całe góry chleba, a czasem nawet różnych resztek i to wszystko gnije na trawnikach. Nawet jak wysypują ziarno, to całe kilogramy na raz, w jednym miejscu, a potem długo nic ;:185 Oni to nazywają zakazem dokarmiania, ale bardziej idą w stronę edukowania ludzi, zakaz dotyczy takich zachowań jak opisałam.
A co do mojej decyzji o zablokowaniu dostępu do karmnika gołębiom - zrobiłam to, bo kiedy miały dostęp to żadne inne ptaki nie miały już szans. I tak jest w prawie każdym karmniku jaki widzę... Gołębie dostają jeść w tylu miejscach w okolicy, że jeden karmnik mniej ich nie zaboli, za to wróble, sikorki i mazurki mogą zjeść w spokoju ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Ok, czyli jak zawsze ludzie broją, zwierzęta cierpią :lol:
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Ptaki fajnie uchwyciłaś.Nie uciekały.Ja tylko podejdę do balkonu a ich już nie ma.Przestałam dokarmiać już w tamtym roku jak czarnuchy zjadły całą słoninkę dla sikorek.
Lucynka też mnie ostrzegała,że trzeba wykopać i przesuszyć przed ponownym sadzeniem.Szybko się rozmnażają.Był czas,że dbałam i miałam co raz więcej,a potem zapomniałam wykopać,czy co? i wszystkie znikły.Dziś sobie kupiłam w Lidlu.
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Ja na balkonie wywieszam kule dla sikor, ale jakoś chętniej korzystają z nich kawki. Teraz to już nawet planując zakupy mówimy "trzeba kupić kule dla kawek" ;:306 . Chociaż tej zimy rzadziej przychodziły, ciepło, to pewnie radziły sobie inaczej.
Nie wiedziałam, że irysy holenderskie trzeba wykopywać - zapamiętam! Wykopałam co prawda w ubiegłym roku, ale tylko dlatego, że po prostu wszystko wykopywałam... :oops:
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”