Truskawkowa działka cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

I mnie gołąbki bardzo się podobają, widać że na Twoim balkonie im dobrze, czuja się jak u siebie. Wiem co to znaczy uparty gołąb ( mam na myśli parkę, która nam na balkonie uparcie wiła gniazdo), o nieporządku jaki każdego dnia zostawiały nie wspomnę. Codzienna walka z nimi, a one wracały uparcie jak bumerang.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalio irysy holenderskie mam w gruncie trzeci rok i żyją, nic nie padło . Jak jest cieplejsza zima to wychodzą już z ziemi późną jesienią .
Moje już są tak wysokie, że sięgają niemalże kolan . Także wykopywać nie trzeba, chyba że będziesz chciała :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko sesja gołębiowa przypomniała mi czasy mieszkania w bloku i wyrzucanie gołębich jaj, bo inni mieszkańcy zatykali siatkami balkony, a u mnie zawsze jakieś doniczki itp. były dogodnym miejscem. Ja nawet teraz zastanawiam się czy nie powinnam swoich ptaszków przegłodzić, bo po zimie zostają owoce na krzakach a przecież też dla nich je sadzę :wink: Lenistwo nie jest tylko człowiekowi przypisane.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Małgosiu smutne, ale prawdziwe ;:185
Danusiu dziękuję ;:196 takie zdjęcia robię teleobiektywem przez drzwi balkonowe, zwykłym obiektywem nie dałoby rady :wink: irysy w tym roku tak czy inaczej bym wykopała, bo planuję przenieść prawie wszystkie rośliny z rabaty na której rosną, wysiać tam poplon i dopiero ponownie sadzić. Nie zrobiłam tego od razu i to był błąd.
Ika a to ciekawe, jak one korzystają z tych kul? Wieszają się na nich jak sikorki, czy mają dostęp w jakiś inny sposób? Jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić, to takie duże ptaki... U siebie nigdy kawek nie widziałam, za to rok temu w marcu pojawiły się szpaki, jeden nawet spał na karmniku :D Kulkę też w tym roku wywiesiłam po tym jak zobaczyłam modraszkę próbującą bezskutecznie dostać się do karmnika - wróble jej nie dopuszczały ;:185 Później widziałam ją na tej kuli, więc się sprawdza, chętnie korzystają też z niej mazurki.
Lucynko to prawda, one na pewno nie głodują ;:185 Gwałtownie zaczęły rozmnażać się jakieś 5 lat temu, wcześniej zawsze było ich trochę, ale nie takie ogromne stada jak teraz. Nie wiem czy ludzie zaczęli je bardziej dokarmiać, czy to przez cieplejsze zimy ;:185 Najgorsze jest to, że są tak agresywne w stosunku do innych ptaków, dlatego wyganiam je z balkonu nawet jak tylko siedzą na balustradzie.
Andrzeju to masz dobrze, fajnie byłoby mieć działkę tak blisko - oczywiście ogród byłby jeszcze lepszy :wink: Niestety chcąc mieć działkę nie miałam innego wyboru - jedyny ogród w centrum miasta ma wszystkie działki zajęte i też nie ma tam wody. Dwa kolejne są dokładnie z drugiej strony miasta, z dużo gorszym dojazdem. Po drodze do mojego jest jeszcze jeden, trochę bliżej, ale prawdopodobnie tamtędy będzie puszczona obwodnica... Tak więc ogrodów niby dużo, ale wybór marny.
Karolinko ;:196
Iwonko dziękuję ;:196 Nie powiem jak teraz wygląda mój balkon, kiedy skończę karmienie to będzie nie mycie, a dekontaminacja ;:224 Synogarlice też do mnie przylatują i to więcej niż jedna para, w tym 2 kulawe :( Znalazłam sposób by je karmić - dostają jedzonko w miseczce na parapecie zewnętrznym. Normalnie miseczka jest przykryta, jak przylecą, to siadają na balustradzie i czekają - prawie cały czas ktoś jest w domu, jak je zobaczymy, to otwieramy okno i odsłaniamy miseczkę. One wtedy przelatują na parapet, jedzą, a jak skończą, ponownie przykrywamy miseczkę. W ten sposób gołębie im nie wyżerają, chociaż czasem jakiś wróbel też skorzysta :wink:
Dorotko dziękuję ;:196 akurat tego problemu nigdy nie miałam i mam nadzieję że żaden nie wpadnie na taki pomysł ;:185
Seba może zrobię eksperyment, część zostawię w gruncie, a część wykopię, zobaczymy które będą lepiej rosły :wink: ale to w przyszłym roku, w tym roku planuję zmiany na tej rabacie więc je wykopię.
Marysiu no bo karma jest smaczniejsza i po co się trudzić ;:224 Niedługo też zacznę ograniczać żarełko swoim, w zeszłym roku karmiłam dłużej, ale pogoda była dużo gorsza. Chyba że znów wrócą wichury, wtedy widuję największy ruch w karmniku.

Już niedługo zacznę tworzenie postów na początek nowego wątku - chcę zrobić porządniejsze podsumowanie, bo część zdjęć zniknęła, muszę więc przeszukać archiwum i coś tam skrobnąć do tego. Mam nadzieję że pogoda dopisze i uda mi się pojechać na działkę już 15 marca, a to podsumowanie chciałabym opublikować wcześniej. Więc jeszcze kilka postów wspominkowych, a potem pożegnamy tę część wątku ;:108

Jeszcze raz żarnowce - wiem że niedawno były, ale brakuje mi innych zdjęć ;:131

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Ślicznie ta żółć żarnowców wygląda. Czy masz takie łany w pobliżu działki. Pamiętam koło nas niedaleko też ich rosło wiele, wiosna się zachwycałam, po jednej mroźnej zimie wszystkie wymarzły, żal było patrzeć na ich czarne suche badyle. chyba dwa lata stały zanim je pościnano.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalio teraz rozumiem skąd takie piękne zdjęcia.
Mnie się nie podoba,że ludzie dokarmiają gołębie.To są dzikie ptaki i powinny sobie radzić,chyba,że na prawdę ostra zima.U nas w parku w środku miasta rosły duże drzewa ,a pod nimi ławki.Nie było gdzie usiąść.Te czarne opanowały drzewa a resztę placu gołębie.Wiesz jaki tam był harmider w dzień i w nocy?Jak mówiłam do radnego żeby coś zrobili to powiedział,że nie mogą bo drzewa zabytkowe.
Teraz zrobili rewitalizację i wycięli wszystkie drzewa nawet te piękne,parasolowate.W tej chwili jest goły plac i piękne na stary styl latarnie.
Postawili też pełno wysokich,metalowych pojemników na kwiaty.

Miłego dnia.
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Cudne, słoneczne żarnowce, idealne na rozpadany dzień jak dzisiaj... ;:167
Natalio, kule wieszam zwykle na kratce dla pnączy, więc kawki czepiają się jedną nogą kratki, drugą przyciągają sobie kulę i jest uczta. Zwykle przychodzi parka, jedna je, druga w tym czasie chodzi sobie po balkonie i "pilnuje", a potem się zamieniają. Są u mnie niemal zadomowione, bo mieszkają w otworach pod dachem. Bardzo je lubię! Sroki też czasem się pokazują, a i sikorki zaglądają - każdy gatunek o innej porze dnia.
Ech, faktycznie lepiej mieć działkę daleko niż wcale. Mnie się na szczęście udało znaleźć taką w odległości, powiedzmy, spacerowej - bardzo mi zależało na tym, żeby była blisko, bo dzięki temu mogę wykorzystać czas do maksimum i opłaca mi się wpaść choćby na godzinkę. A do zrobienia tam tyle, że każda chwila na wagę złota ;:3
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Przepiękne żarnowce.
Pamiętam, że i u nas bardzo dużo ich rosło za poboczami, ale pewnej zimy wymarzły i od tamtej pory ich nie widzę. Piękny to był widok tych słonecznych połaci :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko, słoneczka mi od dwóch dni brakuje, toteż Twoje żółciutkie żarnowce częściowo mi je zastąpiło. ;:303
Śliczności. ;:333 Dziękuję za poprawienie nastroju. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Czytam, że juz jesteś przygotowana do sezonu.
Ja też jak Ewelinka, myślałam, że masz tak zielony trawnik
Ale to bardzo dobry pomysł z tym poplonem
Ja nie miałam cierpliwości, żeby czekać aż wyrośnie
Sadziłam. Może przez to nie wszystko rośnie tak jak powinno
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Wnet znów zakwitną nam żarnowce! :D Obrazek

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Cudowne, te zarośla żarnowcowe ;:oj i masz je w zasięgu wzroku, szczęściaro ;:168 Miałam takie miejsce w odległości krótkiej wycieczki rowerowej, ale zmasakrowali krzaki podczas poszerzania i asfaltowania drogi ;:14
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Witaj :wit . Trzymam kciuki za Twoje cebulowe żeby zgadzały się z etykietą bo to różnie bywa. Obserwuję z roku na rok coraz mniejszą liczbę cebulowych w swoich ogrodzie i jestem ciekawe czym popiszą się tego roku :roll: . Eh, wkurzające to trochę no ale co mam zrobić ?? Pole żarnowca cudowne ;:138 . Pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”